Lassan visszavonul a phpBB2

Szerző
Üzenet
kléni
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2007.11.10. Szombat 19:54
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.03. 10:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
egyre nem válaszoltál :)
miért dobják ki az adlakon azt, amit több éven át karbantarottak?
szerintem a phpbb3 még várhatna addig, amíg megtudják javítani a phpbb2-t annyira, hogy PHP5-tel használható legyen.

amúgy már telepítettem a phpbb3-ta (egy nap kemény munkával, és két tönkretett exrás felhasználó utánn)
most azt nem tudom, hogy hol kell megnyitni a fórumot...
keresgélek, de az útmutatóban nem jött ki konkrétan, itt meg 600 közül 1 témát kellene megtalálnom...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Arnika
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.29. Szerda 15:59
Hozzászólások: 231
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.03. 14:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A phpBB2-t nem fogják átírni PHP 5-re mivel a phpBB 2 is kicsit már elavult és ahhoz hogy a phpBB 2 kompattibilis legyen (teljesen) a PHP 5-höz szinte a nulláról kéne újraírni ez pedig maga a phpBB 3

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
kléni
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2007.11.10. Szombat 19:54
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.03. 18:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát teljesen nem adok igazat, mert kicsit többet tud, nehezebb használni.
2 óra alatt meguntam, és mást kerestem... :?
amúgy a fórumX -nél még lehet majd ilyet regisztrálni, vagy az is átmegy másfejtára?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.03. 21:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ezt tőlük kellene megkérdezned, de azzal számolnod kell, hogy az ilyen megoldásnak is vannak hátrányai. Kapsz egy beüzemelt fórumot egy-két perc alatt, viszont nem tudod a fájlokat szerkeszteni, az adatbázishoz közvetlenül hozzáférni stb. Szóval a fórum akármilyen kis módosítását el is felejtheted.
Arról nem is beszélve, hogy sok esetben az ilyen fórumok módosított változatai a phpBB-nek, a módosításai számunkra ismeretlenek és lehet, hogy nem tudunk segíteni, ha valamilyen problémád akad.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.14. Vasárnap 10:35
Hozzászólások: 399
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.27. 02:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
kléni. phpbb3-at használj. Hidd el jobban megéri. Lehet hogy elsőnek bonyolult, de hamar meglehet szokni. És a felhasználók is csak örülni fognak az új funkcióknak. A kettes verzió is használható, de nem ajánlott már. Ez olyan, amikor régen a DOS meg windows 98 volt. Aztán lett windows xp. A változásra szükség van. És ami látszólag bonyolultnak tűnnik, az lehet hogy valójában egyszerű.
A phpbb3 nem lassabb. Én nem éreztem ezt, pedig ingyenes szerveren voltam.
A kettes verziót nem kidobták, hanem átalakították hogy jobb legyen. Fogd fel úgy, hogy a phpbb3 a kettes verzió frissítése. És ne úgy nézz rá, hogy hű milyen bonyolult. Hanem úgy, hogy milyen új lehetőségek vannak. Sok olyan dolog van, ami megkönnyítheti a munkádat. És mi fórumosok imádjuk az új lehetőségeket, ami közben hasznos is. Ha tehetném, akkor se térnék vissza a phpbb2-re, mert úgy érezném magam, mint oroszlán a ketrecben. Azaz a megszokott új funkciókat hiányolnám.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gabork
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.02.20. Péntek 0:17
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.20. 00:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Christian írta:

Amiket sikerült szereznem, az mind magyar, de magyar gombok nincsenek benne, kivétel a Serenity sorozat (nem is értem miért nem töltik fel ide
Honnan tudom az összes használt magyar gombokat (ikonokat) letölteni? Elöre is kössz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
tuti
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.03.21. Péntek 15:23
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.13. 21:57    Hozzászólás témája: phpBB2
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok.
Jól elvoltam a phpBB2-vel, mert igazából nincs nagy forgalom a fórumomon. De azért szeretem mindíg mindenből a legújabbat. Sajnos, nem figyeltem eléggé a megszűnésre és úgy néz ki, megszívtam.

Nos, a napokban sajnos ha a fentebbi verzió linkjére kattantam, ezt kaptam: phpBB :
Critical Error

Could not connect to the database

Nem igazán tudok vele mit kezdeni és sajnos nem tudom elővarázsolni a fórumom. Ma felraktam a legújabb verziót ahol a fentebbi is van, az Extra.hu-ra, majd meggondoltam magam, mivel ott már nem okés a helyzet és a joomla tárhelyen lévő honlapomra is feltelepítettem. Igen ám, de van jó pár hsz 2-3 év alatt, amit szeretnék legalább átmásolni az újba. Le van mentve a phpBB2-nek az adatbázisa a gépemre, de amiket itt olvastam, én abból soha nem fogom tudni vissza állítani. Persze nincs is igazi megoldás rá, ha jól olvastam.

Kérdésem: mi lelhette a fórumot, miért nem tudok kapcsolódni hozzá az Extrán, mert azt olvastam itt, hogy még elérhető a régebbi is. És akkor át tudnám másolgatni a hsz-eket szépen, módjával.

Köszönöm a válaszokat, üdv Imre.

Szerk.: Még annyit, hogy nagyon tetszik a legújabb versön és köszönet érte az alkotóknak.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.13. 22:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
tuti, ha jól értem, egy saját fórumról beszélsz. A phpBB2-es fórumot - még ha jelenleg nem is működik, vissza lehet állítani és át lehet konvertálni. De, kérlek, ennek nyiss egy új témát a phpBB3-as fórumban, hogy ne a hírek fórumban beszéljünk erről.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.13. 22:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egyrészt: ezzel nyiss egy új témát egy megfelelő fórumban, mert ide a hírek alá nem való. Másrészt pedig írd le benne, mit csináltál a hiba előtt, mert annak nincs köze ahhoz, hogy megszűnik a kettes kiadás támogatása.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zsé
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.04.05. Hétfő 18:06
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2010.04.07. 12:09    Hozzászólás témája: Baj!
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez baj! :S :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés