Témák, hozzászólások rossz számozása

Szerző
Üzenet
se7enth
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.04.25. 20:01    Hozzászólás témája: Témák, hozzászólások rossz számozása
Hozzászólás az előzmény idézésével
Elnézést, hogy új témát nyitottam ezért. Amikor elkezdtem a phpbb-vel foglalkozni, akkor emlékszem, hogy volt erről valami, de nem találom hol.

A problémám az, hogy a fórumom a témákat egyáltalán nem, míg a hozzászólásokat össze-vissza számozza. Pontosan nem tudom milyen logika szerint számoz, de az biztos, hogy ha csak módosítom a hozzászólásom, akkor is emeli egyel a hozzászólások számát.
A témáknál meg 0 áll.
Ezt persze csak a főoldalon csinálja, mert ha belépek egy fórumba, akkor a számozás már korrektnek látszik.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.04.25. 20:54    Hozzászólás témája:
Meg kellene próbálkoznod a szinkronizálással. Adminisztráció -> Fórumok -> BEállítások részen jobb szélen a Szinkronizálás link. Bár nem tudom, hogy ha egész fórum szinten van szétesve a számozás, akkor segít-e, ha a témákat szinkronizálod.

[off]Azzal semmi baj, hogy új témát nyitsz, ez lehetőség éppen erre való. Az már kevésbé szerencsés, hogy az Általános témakörbe tartozó kérdés témáját a MOD-ok között nyitod. Így az, akinek hasonló gondja van, nem nagyon találhatja majd meg.[/off]

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
se7enth
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.04.25. 21:20    Hozzászólás témája: .
Húha ezt oda akartam nyitni. Remélem az adminok át tudják pakolni.

Mindenesetre, amit mondtál bejött, de ezt szerinted mindig meg kell manuálisan csinálni?
Úgy látom ez a fórum is automatikusan frissít, akkor az enyémnek is tudnia kéne....

Köszönöm a segíséged.

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.04.25. 21:25    Hozzászólás témája:
Nagyon szívesen! Nem kell mindig manuálisan elvégezni, ezt az adatbázis-szerver elméletileg kezeli. Előfordulhat, hogy valamilyen zavar miatt bakizik, és akkor történik ilyesmi. Ha újra és rendszeresen előfordulna, sürgősen elkezdenék gyanakodni arra, hogy valahol valami sérült, és nem a szinkronizálgatással próbálkoznék, hanem az okára próbálnék rájönni. (Ami nem tudom, hogy mi lehet. Túl azon, hogy az esetek egy részében szerverprobléma...)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
se7enth
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.04.25. 21:27    Hozzászólás témája: .
Köszi a gyors választ.

Közben teszteltem, s tényleg most már magától frissül a téma, meg a hozzászólás.

Kösz +1x

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.04.25. 21:37    Hozzászólás témája:
Nagyon szívesen! Örülök, hogy nincs nagyobb gond, és sikerült megoldani! :)

se7enth
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.06. 13:46    Hozzászólás témája:
Sajnos a kezdeti öröm ellenére mégsem működik megfelelően a hozzászólás illetve a témák számozása.
Az a furcsa, hogy egyes témák darabszámát folyamatosan frissíti, másokét pedig nem. :(

Meg tudná mondani nekem valaki, hogy melyik rész kezeli az automata szinkronizálást? Valószínű, hogy valamelyik MOD-om cseszhette el. Hátha ki tudom javítani? Volt már valakinek ilyen gondja, tapasztalata?

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.06. 14:53    Hozzászólás témája:
Azt hiszem, nem ártana tudnunk, hogy milyen tárhelyszolgáltatónál vagy, milyen adatbázison, és milyen MOD-okat tettél fel...

se7enth
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.07. 20:21    Hozzászólás témája:
szia

extrán vagyok. MySQL client version: 5.0.33
És hát nem kevés MOD-ot raktam fel.
De most megint normálisan számol. Én nem értem. Valamikor nekem kell manuálisan szinkronizálnom, de most megint megy automatán.

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.08. 21:09    Hozzászólás témája:
Hát, az a gyanúm, hogy itt az Extra híres adatbázis-szervere lehet a ludas... Bár másnál nem tapasztaltam ilyet (járok egy-két Extrás fórumra), és hallani se igen hallottam. Annak nem tapasztaltad esetleg jelét, hogy valamelyik MOD-nak köze lehet a dologhoz? (Ex-has példa: ha csatolmány-MOD-ot használsz, és valaki feltölt fájlt, utána jelentkezik a hiba - vagy hasonló...) Meg kellene próbálni kifigyelni.
Érdemes ügyelni arra, hogy milyen forrásból származó MOD-okat teszel fel. Én a fórumaimra csak a phpBB.com-ról és innen töltöttem le MOD-ot. Van aki szerint a phpBBhacks is biztonságos. De ez csak egy mellékes megjegyzés, nem tudom, hogy ilyen gond lehet-e.

se7enth
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.09. 12:54    Hozzászólás témája:
Szia

"Én úgy vettem észre, hogy ha a fórumot még senki sem használta, de később hozzáír valaki, akkor nem számol.
Átmegyek az admin felületre, szinkronizálok és onnantól már magától is megy." <-Ez nem volt jó észrevétel.
Akkor nem számol ha a fórumba egy új témát hozok létre. A főoldalon a hozzászólást jelzi, de a témák számát nem növeli.
Átmegyek az admin felületre, szinkronizálok és onnantól már magától is megy.

Általában én is a phpbb.com-ról szedtem a MOD-okat, de van szerintem a hacksről is + még a sajátjaim. pl. A barátok MOD, amit a kettő közül semelyiken sem volt fent, hanem google-val találtam rá. Ezt erőssen át kellet írni, mind a tpl-eket, mind a motorját.

Mindenesetre a MOD-ok közül csak néhány foglalkozik közvetlenül a hozzászólásokkal. Ilyen pl. a válasz erre MOD, de erről meg itt a fórumon olvastam.

A másik, ami mondjuk mellékes, ha a hozzászólásomat szerkesztem, akkor is eggyel növeli a hozzászólások számát. (???)

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.09. 20:28    Hozzászólás témája:
Ez nagyon erősen arra utal, hogy a hozzászólásokkal kapcsolatos MOD-ok között lehet a gubanc. Nem feltétlenül magukban a MOD-okban, hanem abban, ahogy beírtad őket. Elképzelhetőnek tartom, hogy esetleg valami nem egészen jó helyre került, és megfordít egy esetkezelést. Abból gondolom, hogy saját hozzászólás szerkesztését is számolja...

Mivel nem értek a php-hez, nem tudom, hogy mit és hogyan kellene megpróbálni megkeresni. Ellenben egy ötletem azért van, kérdés, hogy mennyire munkaigényes. Saját gépre fel kéne tenni egy phpBB-t, elvégezni rajta a MOD-okat, és áthúzni rá az adatbázist. Csak nem csúszik be kétszer ugyanaz a hiba... Vagy még jobb lenne, még a MOD-olás előtt áthúzni az adatbázist, és a MOD-okat egyenként feltenni, aztán mindegyik után kipróbálni a fórumot. (Ha az éles adatbázist előre átmásolod, és úgy MOD-olsz, akkor a MOD-ok SQL részeit NE hajtsd végre, mivel azok már benne vannak az adatbázisban!)
Ennek a módszernek az óriási hátránya az időigénye (bár átnézni a fórum fájljait a hibák után kutatva, az sem két perc...), és kicsit emlékeztet a viccre az egyszeri orosz favágóról meg a motoros fűrészről...

Hátha jár erre valaki profi, és tud segíteni... Bár gyanítom, hogy a mostani érettségi és vizsgaidőszak többeket érint. (Marcee, esetleg?...)

Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.10. 12:00    Hozzászólás témája:
HoremWeb jól összefoglalta, látatlanban én is csak ennyit tudnék ajánlani.

se7enth
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.14. 22:26    Hozzászólás témája:
Köszi

Sejtettem, hogy ez lesz a vége. Ha lesz hozzá lélekjelelétem, akkor hozzákezdek a hiba kiszűrésének. :D

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés