Változó px szélesség vmely hibából fakadóan

Szerző
Üzenet
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.27. 10:25    Hozzászólás témája: Változó px szélesség vmely hibából fakadóan
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv mindnekinek!

Nos én egy Acidtechyellow sablont használok, amit már alakítgattam és alakítgatok még mindig.

Most éppen egy háttért akarok betenni, azonban lenne egy problémám.

Amikor a fórumba új hsz érkezik ugyebár a jobb oldalon mutatja azt. Van egy kis nyíl amivel közvetlen ahhoz a hozzászóláshoz ugorhatok. Nos amikor ezt használom a fórum 800 px szélességről kb 950-1000 px szélességre vált. FF 2.0.14-esem van. IE 7.0 alatt ugyanúgy fennáll ez a probléma. Azonban miután már megtekintett üzenetnek számít, azután ha rákattintok arra a kis nyílra akkor nem csúszik szét, nem lesz szélesebb. Mitől lehet ez? MEgkéne oldanom, addig nemtudok jó hátteret beilleszteni, ha a fórum szélessége nem fix.



Nagyon bosszanto, hogy csak akkor szélesedik ki, a többinél mindig jó. Mivel sajna sokan használják azt a kis gyors nyilat így .......



www.vizipipafan.hu/forum

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.27. 14:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kipróbáltam, de nem tapasztaltam. Melyik nyílra gondolsz konkrétan, mert én nem találtam olyat, ami jobbra van? Ezen a megjelenés demón is fellép a hiba?

Az AcidTech Yellow egy megjelenés, nem sablon. A sablon a megjelenésnek csak az egyik része.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.27. 14:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megjelenési demón nemtudom megnézni, mert nem tünik el, nemtudom miként van megoldva, hogy mindig a nem látott ikon van ott...

és a név melletti kis nyílra, ami keretben van, sablonnál a:
22 máj. 2007, 09:51
Derky[>] <- ez :)

azt nem értem, hogy mitől szélesedik ki? kép-link-egyéb nincs....
valamiért akkor szélesebben jelenik meg a fórum :S

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.27. 19:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megvan az oka. Amikor új hozzászólások is szerepelnek az oldalon, akkor a téma oldalon a hozzászólások fölött, közvetlenül az új téma/új hozzászólás gomb alatti menüsorban megjelenik az Első olvasatlan hozzászólás link, mely megnöveli ennek a sornak a szélességét. Így ez a sor széjjelnyomja az egész oldalt, mivel így van beállítva.

Több dolgot tehetsz. Kivehetsz például egy linket ebből a menüsorból. Szerintem pl. az e-mailen keresztüli értesítés teljesen fölösleges, én pl. azt venném ki. Vagy belenyúlsz a HTML-be, és onnan tünteted el, vagy ezt a beállítást pont ki tudod kapcsolni a jogosultságok átállításával (a Küldhet értesítő e-mailt a témákról jogosultságot kell a regisztrált felhasználóknak az összes fórumra sohára állítani).
Másik megoldás, hogy több sorra tördeled a menüt. Ehhez is bele kell nyúlnod a sablon HTML-jébe.
A legjobb választás szerintem az lenne, ha a fórumod eleve szélesebbé tennéd. Ma már a 960px szinte alap, ez egy elég elterjedt érték, ennyit még az iPhone is pont tud. Viszont ehhez elképzelhető, hogy több változtatást is kell tenni.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.28. 07:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
köszi!
bár közbe csinltam egy screenshot-ot is, mindegy, azért kiteszem h más is tanuljon ha ezzel a hibával találkozik :)
Kép
az értesítőt nem szeretném kivenni, mert többen használják, ugyanis 171 téma van, abból 150kb aktív viszont nem állandóan aktív, + az értesítővel nemkell mindig végigbarangolni a fórumot

és ebben a sablonban hol tudom szélesebbé tenni az egész fórumot?

update: nos már látom a tényleges problémát, vajon melyik részben találhatom ezt meg? :S

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.28. 15:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az overall_header.tpl-ben az egyik elöl lévő táblázatnak van megadva, hogy legfeljebb 800px széles legyen, de más dolgokat is át kell valószínűleg írni, hogy teljesen jó legyen (CSS-t).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés