Idézet helyett/mellett csak hivatkozás

Szerző
Üzenet
Nyuszi
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.09.04. 19:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Oké, megértettem :D

Csak olyan fura, hogy elvileg sokan szeretnék ezt a megoldást, mert ez minden valamire való fórumon működik, de a phpbb-vel nem lehet megoldani :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.09.04. 19:55    Hozzászólás témája:

Mykee írta:

Az oké, hogy van ilyen mod, de az mindig átszámolja a fórumot, arra hivatkozni kicsit nehezebb, mert dinamikus. Nekem egyszerűbb volt az ID-re hivatkozni. Ez a számláló különben a Notesz oldalamon fent van.
Én inkább a WordPress-szerű idézésből indulnék ki:

@user: Örülök, hogy írtál hozzászólást, stb.

A @user pedig a hozzászólás hivatkozására mutat. Például erre: http://phpbb.hu/forum/hsz/44951#hsz-44951

Persze lehet, hogy valamit félreértek, de így nem kell számláló sem, ami dinamikus ((?) sosem volt még dolgom vele). Kivitelezéséről szerintem Marcee-t kérdezzük meg, ő a PHP zseni erre felé. :)

Szerk.: Az elképzelésem az lenne, hogy a hozzászólásoknál egy "válasz erre" gomb van, amire rákattintva automatikusan beíródik a hozzászólás író mezőbe egy

Kód:

[url=http://phpbb.hu/forum/hsz/44951#hsz-44951]@user[/url]:

rész, a felhasználónak meg csak utána kell írnia amit akar.

A hozzászólás legutóbb Thomas RC által 2009.09.04. 20:03-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Nyuszi
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.09.04. 20:00    Hozzászólás témája:
Jujj, akkor Marceeeeeee, itt várunk :)

Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.09.04. 20:13    Hozzászólás témája:
Na az én megoldásom ugyanez. :) A hozzászólás elejébe beleírja, hogy kitől van, alatta meg ott a link. Lecseréltem a gombot a sablonban és ennyi. :roll: Betegyem ide még egyszer, vagy visszanézitek az előző oldalon? :)
Ott az a bajom, hogy a BBCODE-ba nem tudtam relatív linket beírni. Csak a php-ben cseréltem le a quote sort a linkre. :wink:

Update1: esetleg a configból meg lehetne hívni a cookie_domain értékét, ha nem írod át, mert az általában a fórum domainje. :roll: És máris meg van oldva az abszolút hivatkozás. Vagy ott van a server_protocol és server_name értékek, amiből összerakhatod a linket. :) De nekem eddig ez jó volt, költözni meg nem szándékozom...

Update2: az lehetne az elegánsabb, ha nem a postba tenné a BBCODE-ot, hanem a post egy olyan részére, ami nem szerkeszthető, de ehhez mélyebben kellene belenyúlni a kódba.

Update3: valahogy így nézne ki a kód elméletileg, ha meghívjuk a config táblát (sajnos a sor végi Entert nem tudtam hogyan tegyem be, hogy a júzer ne módosítsa a kódot és a kurzor egy sorral lejjebb induljon):

Kód:

$message_parser->message = '[url='.$config['server_protocol'] .$config['server_name'].'/'. append_sid("viewtopic.$phpEx", "p=$post_id"). '#p' . $post_data['post_id'] . ']' . 'Előzmény: ' . $post_data['quote_username']. ' (' . $post_data['post_id'] . ')' . '[/url] ';

Nyuszi
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.09.04. 20:37    Hozzászólás témája:
Ezt majd megpróbálom értelmezni, mert ennyire sajnos nem értek hozzá, de csináltam már elsőre érthetetlennek tűnő dolgokat a leírásaitok alapján. Előbb-utóbb most is megvilágosodom :D

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.09.06. 19:59    Hozzászólás témája:

Mykee írta:

Update3: valahogy így nézne ki a kód elméletileg, ha meghívjuk a config táblát (sajnos a sor végi Entert nem tudtam hogyan tegyem be, hogy a júzer ne módosítsa a kódot és a kurzor egy sorral lejjebb induljon
Például a "\n"-t próbáltad?

Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.09.06. 20:39    Hozzászólás témája:
Nem, még nem próbáltam, de akkor megnézem majd! Köszi! :D

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2009.09.06. 21:35    Hozzászólás témája:
Mykee: a fórum url-jének előállítására van egy egyszerűbb mód: a generate_board_url() nevű függvény.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.09.07. 10:25    Hozzászólás témája:
Ezt nem is ismertem... :roll: Akkor utána nézek, köszönöm! :D

Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2009.09.17. 17:55    Hozzászólás témája:

Mykee írta:

az lehetne az elegánsabb, ha nem a postba tenné a BBCODE-ot, hanem a post egy olyan részére, ami nem szerkeszthető, de ehhez mélyebben kellene belenyúlni a kódba
Ezzel szerintem csak a felesleges munkát csinálnál magadnak és a moderátoroknak. Arról nem is beszélve, hogy így egy hozzászólásban csak egy darab másik hozzászólásra lehetne hivatkozni.

Thomas írta:

Szerk.: Az elképzelésem az lenne, hogy a hozzászólásoknál egy "válasz erre" gomb van, amire rákattintva automatikusan beíródik a hozzászólás író mezőbe egy
@user:
rész, a felhasználónak meg csak utána kell írnia amit akar.
Ezen szerintem annyit lehetne még javítani, hogy egy egyéni BBCode-dal a lehető legminimálisabbra rövidíteni a linket, hogy a felhasználó minél kisebb eséllyel tudja elrontani. Mondjuk valami ilyenre: [quote2=1234]Thomas RC[/quote2] -> @Thomas RC.

Egy majdnem teljesen működőképes megoldás (ld. a hozászólás alját):
A posting.php-ben módosítsuk az 1151. sor környékét:

Kód:

if ($mode == 'quote' && !$submit && !$preview && !$refresh)
{
$message_parser->message = '[quote=&quot;' . $post_data['quote_username'] . '&quot;]' . censor_text(trim($message_parser->message)) . "[/quote]\n";
}
erre

Kód:

if ($mode == 'quote' && !$submit && !$preview && !$refresh)
{
// phpBB.hu egyszerűsített idézés
if ( request_var('sq', '0') == 1 ) // *
{      
$message_parser->message = '[quote2=' . $post_data['post_id'] . ']' . $post_data['quote_username'] . '[/quote2]: '; // **
}
else
{
$message_parser->message = '[quote=&quot;' . $post_data['quote_username'] . '&quot;]' . censor_text(trim($message_parser->message)) . "[/quote]\n";
}
// phpBB.hu egyszerűsített idézés
}

Majd a megjelenés fájlokat kell egy kicsit szerkeszteni, itt két variáció lehet:
a) fixen ezt a hivatkozási alakot akarjuk használni
A styles/megjelenes_neve/template/viewtopic_body.html fájlt kell szerkeszteni, a

Kód:

<a href="{postrow.U_QUOTE}"
részletet kell módosítani mindkét megjelenés esetén:

Kód:

<a href="{postrow.U_QUOTE}&sq=1"
Az sq paraméter neve más is lehet, a legelső kód *-os sorában lehet átírni.

b) ezt és az eredeti hivatkozást is akarjuk használni
b) - Közös része:
viewtopic.php (*****)

Kód:

'QUOTE_IMG' => $user->img('icon_post_quote', 'REPLY_WITH_QUOTE'),
sora után illesszük be:

Kód:

'QUOTE2_IMG' => $user->img('icon_post_quote', 'REPLY_WITH_QUOTE'), // phpBB.hu egyszerűsített idézés

b) - Prosilver (alapú megjelenések):
styles/prosilver/imageset/hu(-x-formal)/imageset.cfg:
a

Kód:

img_icon_post_quote = icon_post_quote.gif
után szúrjuk be:

Kód:

img_icon_post_quote2 = abc.gif*20*55

styles/prosilver/template/viewtopic_body.html:

Kód:

<!-- ELSE --><a href="{postrow.U_MINI_POST}">{postrow.MINI_POST_IMG}</a>
bővítsük ki:

Kód:

<!-- ELSE --><a href="{postrow.U_MINI_POST}">{postrow.MINI_POST_IMG} #{postrow.POST_ID}</a>
Figyeljünk a </a> utáni egy darab szóközre!

Kód:

<!-- IF postrow.U_QUOTE --><li class="quote-icon"><a href="{postrow.U_QUOTE}" title="{L_REPLY_WITH_QUOTE}"><span>{L_REPLY_WITH_QUOTE}</span></a></li><!-- ENDIF -->
bővítsük ki:

Kód:

<!-- IF postrow.U_QUOTE --><li class="quote-icon"><a href="{postrow.U_QUOTE}" title="{L_REPLY_WITH_QUOTE}"><span>{L_REPLY_WITH_QUOTE}</span></a></li><li class="quote2-icon"><a href="{postrow.U_QUOTE}&sq=1" title="{L_REPLY_WITH_QUOTE}"><span>{L_REPLY_WITH_QUOTE}</span></a></li><!-- ENDIF -->

style/prosilver/theme/buttons.css:

Kód:

.quote-icon, .quote-icon a { background: none top left no-repeat; }
után:

Kód:

.quote2-icon, .quote2-icon a { background: none top left no-repeat; }

Kód:

ul.profile-icons li.quote-icon   { width: {IMG_ICON_POST_QUOTE_WIDTH}px; height: {IMG_ICON_POST_QUOTE_HEIGHT}px; }
után: (****)

Kód:

ul.profile-icons li.quote2-icon   { width: {IMG_ICON_POST_QUOTE_WIDTH}px; height: {IMG_ICON_POST_QUOTE_HEIGHT}px; }

Kód:

ul.profile-icons li.quote-icon   { margin: 0 0 0 10px; }
után:

Kód:

ul.profile-icons li.quote2-icon   { margin: 0 0 0 10px; }

style/prosilver/theme/colours.css:

Kód:

.quote-icon, .quote-icon a      { background-image: url("{IMG_ICON_POST_QUOTE_SRC}"); }
után: (****)

Kód:

.quote2-icon, .quote2-icon a      { background-image: url("{IMG_ICON_POST_QUOTE_SRC}"); }

b) - Prosilver (alapú megjelenések) vége:

b) - Subsilver2 (alapú megjelenések):
styles/subsilver2/imageset/hu(-x-formal)/imageset.cfg:
a

Kód:

img_icon_post_quote = icon_post_quote.gif
után szúrjuk be:

Kód:

img_icon_post_quote2 = abc.gif

styles/subsilver2/template/viewtopic_body.html:

Kód:

<div style="float: {S_CONTENT_FLOW_BEGIN};">&nbsp;<b>{L_POST_SUBJECT}:</b>
bővítsük ki:

Kód:

<div style="float: {S_CONTENT_FLOW_BEGIN};">#{postrow.POST_ID} &nbsp;<b>{L_POST_SUBJECT}:</b>

Kód:

<a href="{postrow.U_QUOTE}">{QUOTE_IMG}</a> <!-- ENDIF -->
bővítsük ki:

Kód:

<a href="{postrow.U_QUOTE}">{QUOTE_IMG}</a> <a href="{postrow.U_QUOTE}&sq=1">{QUOTE2_IMG}</a> <!-- ENDIF -->

b) - Subsilver2 (alapú megjelenések) vége:

Közös rész folytatása:
Vegyünk fel egy új BBCode-ot,

Kód:

[quote2={NUMBER}]{SIMPLETEXT}[/quote2]

<a href="./viewtopic.php?p={NUMBER}#p{NUMBER}">@{SIMPLETEXT}</a>
az AVP Üzenetküldés / BBCode-ok menüpontjában. A BBCode neve más is lehet, ezt a legelső kód **-os sorában tudjuk módosítani.

Végül gyorsítótár ürítés, sablon, stílus, képkészlet újratöltés az AVP főoldalán és Megjelenések fülének megfelelő menüpontjaiban.

Ami egyelőre nem működik és még nem jöttem rá, hogy hogyan kellene megoldanom az a **** és ***** csilagokkal jelölt lépések. Röviden annyi, hogy valamiért a fórum nem veszi figyelembe az imageset.cfg fájlokba felvett plusz sorokat, emiatt az új idézés gombja megegyezik a normál idézéssel (4 csillag Prosilver, 5 csillag Subsilver2 megjelenések). Ezt még megpróbálom javítani a következő napokban. A probléma az a) variációt nem érinti.

kóbor lovag
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.11.19. 16:08    Hozzászólás témája:
Üdv nektek!
Hozzászólás számozót mi is szeretnénk a fórumunkra, és jó lenne, ha a sorszámra lehetne hivatkozni egy válasznál. Ha valaki tud egy használható ilyet, kérem, szóljon!

kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.01.08. 17:43    Hozzászólás témája:
Sziasztok!

Mykee leírását kipróbáltam, és az idézet helyett most már válasz-link jelenik meg az üzenet boxban.

Ez jól működik, ad egy linket Elozmeny -felhasználónév- (hozzászólás szám).

Viszont szeretném, ha minden topicban lenne az első bejegyzéstől számozva a hozzászólás.

Ehhez ezt a MOD leírást találtam http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=70&t=590995&start=30

Lévén angolul van, és bár hozzávetőleg értem is, élesben nem mertem még kipróbálni.
Ha jól értem a hozzászólások egyéni beállításától függ (növekvő-csökkenő időrendi sorrend), hogy merről számoz. Itt több verziót ír. Nem igazodom el :(

Valaki megoldotta már a hozzászólás szám megjelenítését?
phpBB 3.0.8-at telepítettem, erre szeretném a számozást.

Köszönöm a segítséget.

kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.01.08. 17:59    Hozzászólás témája:
Amit Marcee írt, az nekem még nagyon összetettnek hat. Bocsánat.
Márcsak azért is, mert így több a lehetőség arra, hogy valamit elrontsak benne. *

-no ezért érdeklődön egy másik topicban a tejes mentés menetéről.

*és ezért nem fogtam bele az említett MOD telepítésébe.

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.01.09. 14:23    Hozzászólás témája:

Marcee írta:

Ami egyelőre nem működik és még nem jöttem rá, hogy hogyan kellene megoldanom az a **** és ***** csilagokkal jelölt lépések. Röviden annyi, hogy valamiért a fórum nem veszi figyelembe az imageset.cfg fájlokba felvett plusz sorokat, emiatt az új idézés gombja megegyezik a normál idézéssel (4 csillag Prosilver, 5 csillag Subsilver2 megjelenések). Ezt még megpróbálom javítani a következő napokban. A probléma az a) variációt nem érinti.
Csak azért, hogy hátha tanulok belőle én is valamit... Marcee, nem tudom, próbáltad-e már, bár elég triviális (és éppen azért könnyű megfeledkezni róla). Az imageset.cfg tartalmában történt változás csak akkor érvényesül, ha újratöltöd a képkészletet. Nem ez a gond?

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2011.01.09. 15:59    Hozzászólás témája:
Nem hinném, azt megpróbáltam én is. Azóta meg nem foglalkoztam vele :oops: Nem felejtkeztem el róla, ott van bekönyvjelzőzve a másik kb. 720 átnézendő téma mellett :oops:

És akkor most ünnepélyes keretek között elkezdek süllyedni...

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés