Csatolmányok

Szerző
Üzenet
Pampuska
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2012.10.29. Hétfő 19:47
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2012.10.30. 09:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
KillBill köszönöm! :)

És igazad van, nem fogalmaztam pontosan, először valóban arra gondoltam, hogy az összes letöltés száma kellene. Utána jutott eszembe, hogy az összes feltöltés száma is jó lenne, de már nem akartam variálni a hozzászólást.

Ezt a config változót én is megtaláltam, ahogy átnézegettem a php-kat, de nem találtam meg (vagy nem vettem észre), hogy pontosan milyen értéket kap, ezért inkább hagytam.

Néha még kicsit bonyolultnak tűnik nekem ez a php, de igyekszem .......

Update:

Tökéletesen működik ....
Még egyszer köszönöm. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dodopek
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.12.13. Csütörtök 12:10
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Elküldve: 2012.11.14. 18:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Hol tudom beállítani, hogy milyen kiterjesztésű csatolmányokat engedjen feltölteni? Konkrétan dokumentumok, prezentációk, futtatható állományok, és xls kiterjesztések kellenének!

Dodo

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dodopek
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.12.13. Csütörtök 12:10
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Elküldve: 2012.11.14. 19:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

dodopek írta:

Sziasztok!
Hol tudom beállítani, hogy milyen kiterjesztésű csatolmányokat engedjen feltölteni? Konkrétan dokumentumok, prezentációk, futtatható állományok, és xls kiterjesztések kellenének!

Dodo
Rájöttem, köszönöm! :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
dodopek
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.12.13. Csütörtök 12:10
Hozzászólások: 18
Hozzászólás Elküldve: 2012.11.14. 20:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
A problémám a következő. Telepítettem a phpbb 3.0.11(legújabb)verzióját. Azt vettem észre, hogy file feltöltésnél 30mp után ismeretlen hibával megszakad a kapcsolat, és az oldal nem elérhető infót kapok.Bármi file, ami kevesebb feltöltési idő alatt felmegy, az rendben van. De ami hosszabb, azminden től függetlenül megszakad.
Van valahol olyan beállítás a fórumban, hogy mennyi idő után szakítsa meg, vagy ez szerver oldali gond lehet?
Köszi!
Dodo

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2012.12.16. 03:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem jelennek meg a csatolmányok! :cry:

A fórumomba készítettem egy kategória blokkot, amibe a különböző témákba feltöltött csatolmányokat Vendégek is le tudták tölteni.
Külön felhasználói szerep, és külön fórum szerep volt a vendégeknek.
A lényege az volt, hogy látták a fórumot, olvasni tudták a fórumot, keresni tudtak a fórumba, és letölteni tudtak a fórumról.
Idő közben kerültek fel újabb MOD-ok, de ezekhez a jogosultságokhoz nem volt nyúlva, nem voltak elállítva.

Nemrég vettem véletlen észre, hogy a Vendég felhasználóknak egyszerűen nem jelenik meg a csatolmány a hozzászólásban, és bármit állítok, bármit variálok, ez az állapot nem változik.
A csatolmányok engedélyezve vannak!
Mivel ennek a blokknak éppen ez lenne a lényege, bármilyen használható ötletet szívesen elfogadnék, mert már szinte minden ésszerű próbálkozást végig követtem.
Lehet, hogy nem vettem észre valami egyszerű dolgot, de már teljesen kifogytam az ötletekből.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2012.12.16. 13:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nézd át a vendég felhasználót!

1., nem-e lett hozzáadva másik csoporthoz.
2., nincs e egyedileg lekorlátozva
3., csoport vagy szerep jog érvényes e rá

4., nézd meg a jogosultságok/Fórum alapú jogosultságok megtekintése

Itt mindig a tényleges beállított jogot fogja kiírni, ha itt azt írja hogy van joga letölteni akár nem a jogbeállítással lesz a probléma.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2012.12.16. 23:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia! Köszi, hogy reagáltál :)

Bár majdnem egy egész napig ezt csináltam, de azért még egyszer átnéztem ahogy javasoltad, hátha nem vettem észre valamit.

Nos, minden megfelelően van beállítva!

Viszont megtaláltam a hibát! :roll:
Biztos emlékszel még anno. amikor a 3.0.7-PL1-et felraktam, sok MOD telepítésében segítettél.
Sőt még az elképesztő vad ötleteim megvalósításában is, melyek nagy részét te csináltad meg, mint például a speciális MyForumot, stb, stb.
Nos akkor még én is nagy lendülettel bele turkáltam jó pár fájlba.
Szóval már teljesen biztos voltam benne, hogy csak a csatolmányokkal lehet valami gond. Ezért többféle lehetőséget kipróbálgatva egy véletlen ötlettől vezérelve ebből a régi mentett mappából tettem fel az attachment.html fájlt, és a csoda megtörtént. :D

Kiírta a csatolmány helyére, hogy nincs elegendő pontszám a letöltéshez.

Anonymous kapott pár pontot, és helyre állt minden!

Csak azt nem értem, hogy hol lehet ezt beállítani, ugyanis a pontrendszer azt írja, hogy a csatolmányok után járó pont, ami nálam azt jelenti, hogy ha feltöltök egy csatolmányt, kapok érte plusz pontot. És ez így is működik. De azt nem írja sehol, hogy a letöltéskor viszont ugyanannyi pontot levon érte attól, aki letöltötte!

Bár lehet, hogy ez csak nálam működik így. Ugyanis pár hónapja elkövettem azt a hibát, hogy a régi jól működő pontrendszert frissítettem a legújabb verzióra, és azóta a mumusom. Már vagy 3x cseréltem különböző más verzióra, de igazából még mindig nem jó. Bár most működik még a legelfogadhatóbb módon, de meglepetéseket még mindig okoz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2012.12.17. 02:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkor a frissítéssel követél el hibát hisz te már egy tovább fejlesztett pontrendszert használtál.

Gondolom a frissítés során te felülírtál minden fájlt ami a pontrendszerhez tartozik ezzel megsemmisítve a tovább fejlesztések egy részét, azért csak egy részét mert a fórum fájljaiban meg még ott vannak.

A nincs elegendő pontod ép ezért nem látszott.
Amit meg keresel azért nem látszik már mivel az új fájlok nem tartalmazzák.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.29. 22:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkor folytatom, mert megint a csatolmányok akasztottak ki. :)

Az oldalon csatolmányként képeket lehetett feltölteni, illetve be is illeszteni a hozzászólásba.
Be volt állítva, hogy cca. 1.2 MB fájlméret a limit, csak ennél kisebb képeket lehet feltölteni.

Most beraktam hozzá egy automatikus átméretezőt, amelyik minden képből egy max. 900 px-es képet készít, és azt tölti fel.
Mindenhol az AVP-be átírtam a max. fájlméretet 10 MB-ra.

Ez tökéletesen működik is, de csak addig, amíg a feltölteni szánt kép fájlmérete kisebb, mint cca. 1.2 MB.

A másik oldalamon, amelyik ugyanezen a tárhelyen van, ugyanez a verzió, szintén beraktam, és tökéletesen működik, egy 8000 x 8000 px-es képet sec-perc alatt felrakott 900 x 900 px-es méretben.

Itt viszont a feltöltésnél megáll, kapok egy üres böngésző lapot, és semmi hibaüzenet, a feltöltés nem történik meg.
Subsilver2 kinézetben a feltöltési felugró ablak bejön, de csak a folyamatjelző megy, amíg meg nem unom.
Frissítem az oldalt, és vissza kapom az editort az addig beírt szöveggel együtt, de azt a helyzetet kapom vissza, mielőtt a képet kiválasztottam volna.

Már próbáltam össze hasonlítani a két oldal szóba jöhető fájljait, de én nem találtam olyan különbséget (vagy nem vettem észre), amelyik a feltöltendő képfájl méretével kapcsolatos.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.29. 23:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem valami olyasmi lesz, hogy nem törölte a cache-t vagy ilyesmi... mindig a triviális dolgokkal van a gond. :)

Szerk.: Egy nem szó kimaradt
_________________
<M>



A hozzászólás legutóbb pstvfan által 2015.04.30. 10:03-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.30. 08:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nézd meg az Adminisztrátori vezérlőpult Rendszer fülén a PHP információ pontot is. Elég kicsi az esélye, de elképelhető, hogy az egyik fórum olyan PHP beállításokat használ, ahol alacsonyabb érték van megadva az upload_max_filesize-nál. Ez a PHP beállítás adja meg, hogy mekkora fájlokat lehet feltölteni, a phpBB (és más PHP-s alkalmazások) beállításai csak ezen belül tudják szabályozni a csatolmány méretet.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ragadozo
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.05.08. Csütörtök 18:26
Hozzászólások: 638
Hozzászólás Elküldve: 2015.04.30. 11:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm Marcee, hogy reagáltál. :)

Nagyon rég óta vagyok ezen a dedikált szerveren, és a tárhely adminjával jó a kapcsolatom.
Amikor ezt az új helyet béreltük, kértem, hogy ugyanazokat a beállításokat tegye meg, ami a másik fórumon vannak, mert ott nem volt soha problémám a php beállításokkal.
És ezt meg is tette, a php.ini fájlban upload_max_filesize 16M van beállítva.

Annyit sikerült kiderítenem, hogy ha egy kép fájlmérete 3 MB(??) körül van, vagy annál nagyobb, akkor van a gondom.
A Képgaléria beállításait is most a Csatolmányokkal egyezően állítottam be.
A Csatolmánynál a Link is beállításra került.
Az eredmény az lett, hogy a 3 MB alatti képfájlméret esetén semmi gond.
De ha 3 MB, vagy annál nagyobb a képfájl mérete, a Képgalériában is csak egy link kerül megjelenítésre (ha ráklikkelek, bejön a kép).
A hozzászólásnál viszont marad a semmi megjelenés.

Már az is eszembe jutott, hogy esetleg valahol valamivel kapcsolatban beállíthattam egy fix értéket, ami akkor talán jó ötletnek tűnt, de most haza vágja az egészet. Csak az a baj, hogy fogalmam sincsen, ezt esetleg hol csinálhattam ..... :P

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés