Adatbázis import hiba

Szerző
Üzenet
Super Goku
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.26. 20:53    Hozzászólás témája: Adatbázis import hiba
Hozzászólás az előzmény idézésével
A probléma mind fórumban mind phpmyadminban fennál. Ha tömörítetlen fájlt töltenék fel kiírja hogy a lap nem található. A megoldás valószínüleg az hogy a fájl mérete nagyobb a megengedettnél. Ezután próbálkoztam tömörített fájlokkal (.zip) amik már belül estek a korláton. A fórumon belül ezt a formátumot el sem fogadta, továbbá mivel az útmutató is a phpmyadmin felületén javasolta az importálást, feladtam a fórummal való próbálkozást. Itt jön az érdekesség. A tömörített fájl mérete 383 KB, a feltölthető maximális 2048 KB mégis hibával köszön vissza.

Idézet:

A hiba szövege: Script timeout passed, if you want to finish import, please resubmit same file and import will resume.
Elvileg át kéne állítani az időkorlátot de nem tudom hogyan. Meglenik még egy recordszámláló. Gondolom tudjátok mire szolgál, röviden arra hogy folytathassak egy megszakadt feltöltést, folytatásnál ugyan ezzel a hibával de több kész recordal tér vissza. Amikor a recordok száma eléri az eredeti, tömörítetlen fájl méretét byteban akkor egy sokkal részletesebb (és külleméből súlyosabb) hibaüzenetet ad, ezt viszont nem másoltam le a kilépés előtt. Minden ötletemet megpróbáltam de semmi sem működött, az útmutatóban leírtakat is elvégeztem.
Tud valaki segíteni?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.27. 14:44    Hozzászólás témája:
Mi a második hibaüzenet?

Egyébként jól csináltad, a darabolás a megoldás.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Super Goku
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.27. 18:34    Hozzászólás témája:
Na ez az amit nem jegyeztem meg, kb félórás kattintgatás után sikerült előhoznom (12millió rekordot kellett elérnem és minden feltöltéskor kb 200ezret ugrott a számláló)
Pedig a darabolás sem vezetett megoldásra.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.27. 20:23    Hozzászólás témája:
Az a baj, hogy erre kell továbbmenni, és hibaüzenet nélkül nem tudunk segíteni.

Próbáld meg esetleg kevésbé frekventált időszakokban visszaállítani az adatbázist, úgy jobb eredményre juthatsz.
Illetve ha már te otthon feldarabolod az sql fájlt (lásd útmutató), akkor a feltöltés is gyorsabb lesz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.27. 20:29    Hozzászólás témája:
Nem tudom, hogy az általad használt szerveren okozott-e gondot a lekérdezések nagy száma (ez is kiderülhetett volna a hibaüziből), de a daraboláskor erre is érdemes számítani. Nagyon nagy fórumoknál mindenképpen.

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Super Goku
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.27. 21:28    Hozzászólás témája:
Ebben az esetben holnap megint végigklikkelgetem a dolgot és bemásolom a hibaüzenetet. A 11 megás fájlt 1,5 megásokra daraboltam, tömörítettem zippel így lett 60kb de ezekkel a darabokkal is ugyanez volt a hiba, mégkisebb darabok kellenek talán?

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.28. 20:22    Hozzászólás témája:
Hát, azokkal már nem szabadna hibának lennie. Muszáj lesz a hibaüzenet... :(

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Super Goku
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.29. 13:52    Hozzászólás témája:
Próbálkoztam vele, a darabolással is. Bevallom őszintén nincs idegem a nagyfájlt végigtöltögetni újra mire kijön a hibaüzenet, ezért különböző méretű darabokra szedtem szét.
Az első rész a Table Data for phpbb_posts sorig tartott, 265KB volt, tömörítve 65KB. Ezt gond nélkül feltöltötte.
A második rész az előző végétől ment x sorig de mivel hibás volt többször is megcsináltam, végül 32KB lett, tömörítve 5KB de a hiba megmaradt.

Idézet:

Hiba
EsĂ©ly van rá, hogy egy hibát találhattál az SQL szintaktikai elemzőben (parser). Vizsgáld meg gondosan a lekĂ©rdezĂ©sedet, ellenőrizd, hogy az idĂ©zőjelek jĂłk Ă©s jĂłl illeszkednek. Más lehetsĂ©ges hiba oka lehet, hogy binárisan töltöttĂ©l fel egy fájlt az idĂ©zett szövegmezőn kĂ­vĂĽl. KiprĂłbálhatod a lekĂ©rĂ©sedet a MySQL parancssoros felĂĽletĂ©n. A MySQL szerver hibakimenete alul láthatĂł, ha van ott valami, az segĂ­thet felderĂ­teni a hiba okát. Ha mĂ©g mindig gondjaid vannak, vagy a szintaktiaki elemző (parser) hibát jelez, ahol a parancssoros felĂĽleten vĂ©grehajtĂłdik, redukáld a problĂ©mát okozĂł SQL lekĂ©rdezĂ©st egy egyszerű lekĂ©rdezĂ©ssĂ©, Ă©s kĂĽldd el egy hibajelzĂ©sben (bug report) az alsĂł Kivágás rĂ©szben levő adatokkal egyĂĽtt:
----Kivágás Kezdete----
eNrtjc1Kw0AAhCOC4N569TSH4im77G5iazenUJZaSJOYrRW8RVLbQIwxP1Afx0fwSfQR9EXU1JP4
DA7M5RtmRidJlChMBaYSgQ4VBCTkyCVm2fMBIWbVw+E8U2geiyqtm3XNivyWVdsKgkt3DMn5mHKX
cqcHSjrKndygWN9PMCSLJ3MZKLhMMClp06ZlltYZLR425MokiIwNf6bDpY2V7v+u8xJzjRHjJF74
CpIJzgSJL+J9bkdmP+WwMwR52e1I4IczhW1Hu/aOnpOfq7fXwfvzy8mH9Uenm9azDq3Pr2Pr6Bc+
6O39dyzvG9HHZ9E=
----Kivágás Vége----
----Feldolgozatlan Kezdete----

ERROR: C1 C2 LEN: 1 2 264
STR:

SVN: $Id: sqlparser.lib.php 10247 2007-04-03 10:23:49Z lem9 $
MySQL: 4.1.22-standard-log
USR OS, AGENT, VER: Win IE 6.0
PMA: 2.10.1
PHP VER,OS: 4.3.5 Linux
LANG: hu-utf-8
SQL: ...
----Feldolgozatlan VĂ©ge----

SQL-kérés:

...
MySQL jelzi:

#1064 -
Ez alapján megtudjátok mondani mi a gond?

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.29. 20:44    Hozzászólás témája:
Ezt milyen programmal csináltad, phpMyAdminnal? Kicsit fura a kimenete... (használhatatlan)

Super Goku
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.31. 15:34    Hozzászólás témája:
Igen azzal, 2. valahányas verzióval. Nekemis határozottan furának tűnt. Most épp meghalt a gép amin ezzel dolgozok így bizonytalan ideig nemtudok vele próbálkozni, nemmintha lenne ötletem.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.05.31. 22:52    Hozzászólás témája:
Jó lenne, ha be tudnád állítani a karakterkódolást úgy, hogy a phpMyAdmin rendes kimenetet adjon. Ehhez valószínűleg a phpMyAdmin, illetve a kapcsolat karakterkészletét kell megváltoztatni.

Super Goku
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.01. 12:06    Hozzászólás témája:
A karakterkészlet latin 2-esen van, ez volt az útmutatóban. Mire kéne állítsam?

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.01. 20:56    Hozzászólás témája:
Tehát máshol helyesen jelennek meg a karakterek a phpMyAdminban (a tartalomnál is)?

Super Goku
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.02. 22:25    Hozzászólás témája:
Igen, sehol nincs ilyen probléma a karakterekkel.

Super Goku
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.17. 14:06    Hozzászólás témája:
Mostmár télleg kezdek kétségbe esni, minden megpróbáltam ami csak eszembe jutott de semmire sem jutottam. Van valakinek ötlete?

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés