Témanyitási probléma

Szerző
Üzenet
Bragbol
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.23. Vasárnap 21:46
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.01. 14:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
SOS!

Nemtom mivan, az egyik kategóriában nem tudok új témát nyitni, a jogosultságogk sincsenek a fórum alján, mitől lehet ez?

Már kezdek megőrülni, elveszek a sok jogosúltságbeállítási lehetőségek közt..

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.01. 21:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Első körben én az AVP-n a Jogosultságok fülön a Fórum-jogosultságoknál ellenőrizném, hogy arra a kategóriára mi van beállítva. Ha nem tartod veszélyesnek (látogatottságtól függhet, hogy az-e) esetleg ideiglenesen teljes hozzáférést engedélyeznék a kategóriára, és megnézném, hogy úgy tudok-e témát nyitni. Második körben, ha a kategória beállításai tisztázódtak, jön az, hogy a felhasználói jogosultágok nincsenek-e elállítva a kategóriához.
(Ugyebár az alapító és az admin is felhasználó, csak különleges "képességekkel".)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bragbol
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.23. Vasárnap 21:46
Hozzászólások: 27
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.01. 23:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nemtudom mi volt a bug pontosan, de valaki megcsinálta és azt mondta hogy kivolt kapcsolva hogy megjelenitse a topicokat.
Nem tudom hol lehet ezt kapcsolni..
olyat látok hogy Aktív témák megjelenítése,
mit jelent az aktív téma?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.02. 18:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az aktív téma az, amiben az elmúlt x időben (azt hiszem, hogy fél évben) volt hozzászólás.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Robep
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.06.07. Szombat 17:33
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.08. 23:17    Hozzászólás témája: témanyitási probléma nálam is
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nálam is ilyen probléma lépett fel!
Nem tudok témákat nyitni, és hiába köszködtem vele órákat, nem
sikerült semmi!
Valaki letudja részletesen írni, hogy mit kapcsoljak be?
előre is köszönöm!
Robep

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.08. 23:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ennyi információ alapján nem tudunk segíteni. Kérlek, írd le pontosan, mit csináltál, illetve hol van a probléma (mikortól lép fel stb.)! Pár egyéb részlet is fontos lehet, mint például, hogy az alap megjelenést használod-e.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Fritz
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.10.03. Szerda 16:55
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.09. 18:51    Hozzászólás témája: :(
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Az elmúlt napokban én is témanyitási problémákkal szenvedek. 3.0.0-t használok. És eléggé tanácstalan vagyok, ugyanis eddig a legkülönbözőbb formákban fordult elő:

1.
Telepítettem a fórumot. Csak egyetlen "élőlény", jómagam, az admin szerkesztgettem. Stílust nem cseréltem, az alapból ottlévő prosilvert használtam. Körülbelül félórára rá, amint elkészítettem a kategóriákat és bennük a fórumokat, és az utóbbiakban témákat szerettem volna készíteni, egyszerűen hiányzott az Új téma blabla... nyitása gomb. Csak keresni tudtam és szerkeszteni a meglévő mintatémát, de mást nem engedett.

2.
Második esetben letöröltem az egészet, majd újratelepítettem. (Extra.hu-s vagyok, tehát full kinyírtam az adatokat a tárhelyen) Stílust ugyancsak nem cseréltem, de egy ismerősömmel leteszteltettem a dolgot. És itt jött a probléma. Egy darabig még tudtam témát nyitni, majd hirtelen adminként megint előjött ugyanaz a dolog, mint az 1. irományomban. Bezzeg a barátom lazán be tudott lépni a moderátori dolgával, és mivel teljes joga volt, lazán nyitogatta a témákat sorban egymás után. De én csak szerkeszteni tudtam volna őket, újakat nyitni már nem.

3.
Ez meg a 2. folytatása. Átnéztem a beállításokat, jogosultságokat (Bár be kell vallanom, nem nagyon értem a 3.0-s verzió csoportos dolgait. Eddig a 2.0-t használtam, mielőtt kipróbáltam volna.), de nem jutottam eredményre. Aztán kiléptem. Későbbi bejelentkezés alkalmával alapbejelentkezésen túl már nem működött semmi. Sem a témanyitás, sem az Adminisztrációs Vezérlőpult, oda ugyanis nem engedett be "rossz jelszó használata" címszóval. Ekkor barátomnak elküldtem az adminos nevem és jelszavam, hátha csak IP-probléma az egész. De nála se lépett be, egyszerűen megtagadta az AVP-elérését. Sőt... lényegében mindent. Ekkor már volt két egyéb telepített stílusom, azokat pedig betölteni sem engedte. Hibát írt ki mindig.

4. Utolsó próbálkozásom: újratelepítettem megint az egészet. És mi lett? Prosilveren nyomom, beállításaimat alig végeztem el, azaz eléggé érintetlen az egész. De már az elején nem tudtam témákat nyitni.

Segítenétek? Már kezdek nagyon kiakadni. Osztályomnak kéne megcsinálnom a fórumot, határidőre.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kislab
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.23. Péntek 17:52
Hozzászólások: 574
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.10. 09:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hi!

Először is ajánlatos lenne frissítened 3.0.1-re. Másodszor ha nem piszkáltál semmit a megjelenésen, akkor csak jogosultsági problémád lehetnek. Ha esetleg legközelebb újra telepítenéd válaszd a 3.0.1-es verziót, és töröld ki ki az egész adatbázist mindenestül.
_________________
Üdv: KisLab - Kísérleti Laboratórium

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.10. 20:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
2., 4.: Valószínűleg nem adtad meg magadnak a megfelelő jogosultságokat. Ellenőrizd ezt le az effektív jogosultságok ellenőrzésével.

3. Elképzelhető, hogy egy régi megjelenést telepítettél.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Robep
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.06.07. Szombat 17:33
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.10. 21:25    Hozzászólás témája: témanyitás
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen, ez volt a probléma, hogy egy külön telepített témát használtam és abban sehol nincsen olyan gomb, hogy témanyitás. Átállítottam az alaptémát és úgy sikerült!
Köszi az ötletet!!! :wink:
Érdekes ez a téma, mert hozzászólást sem lehet írni, pedig a jogosultsági beállítások rendben vannak....mi lehet a probléma a témával???
adok azért egy linket: http://thebep.extra.hu/forum/viewtopic.php?f=1&t=2
előre is köszönöm

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.10. 23:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem jelenik meg az új hozzászólás gomb - felthetően hiányoznak a magyar gombok.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Robep
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.06.07. Szombat 17:33
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2008.06.12. 21:59    Hozzászólás témája: siker!
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ááá! Köszi! Sikerült! Már csak átkell szerkesztenem a gombokat magyarra :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Bardo
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.09. Szombat 2:00
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Elküldve: 2008.09.14. 12:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hello!

Én most újítottam be ebbe a 3.0.x-es phpbb-be amit úgy amblokk nem értek, mert pöppet bonyolult... de ez a kisseb gond.

A Nagyobb gond az, hogy az istennek nem sikerül témát nyitnom, úgy ahogy azt a fejletlenebb verziókban sikerült. vagyis úgy hogy:

Csinálok egy nagy fórumtémát.
>> Abba létrehozok egy fórumot
>>> Azon belül egy al témát (amibe mindenki tud témét nyitni)
>>>> és ott egy témát, amibe lehet írogatni

Ebből az utolsó dolog nem sikerül. Csak abban a témában amit ő generált. Sejtem a jogosultságoknál kéne utánanézni, de az meg számomra olyan logikátlan, hogy nem nyúlok inkább bele.

Kérdésem: Mi ennek az oka? És hogyan lehet ezen változtatni...

Remélem érthetően vázoltam mi az én gondom..

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bardo
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.07.09. Szombat 2:00
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Elküldve: 2008.09.14. 12:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Gond visszavonva! Rájöttem hogyan lehet.

Leírom ide, hátha más is megütközik vele:

AVP >> Fórum Jogosultságok>> Kijelölni összes fórum, elküld >> Csoportok kezelése ablakban regisztrált felhasználók >> Beállítani amit akarsz, elküld >> ÉS KÉSZ! :lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés