Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

PhpBB 3 + FlashChat 4.7.7.

Szerző
Üzenet
Identified
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.03. 14:30    Hozzászólás témája: PhpBB 3 + FlashChat 4.7.7.
Hozzászólás az előzmény idézésével
Helló!

Feltelepítettem a FlashChat-et a fórumhoz. Tökéletesen működik. A fórumra regisztrált tagok tudnak csak belépni meg minden.

2 problémám azonban lenne.
Amióta feltelepítettem, a fórumon belül nem tudom mások hozzászólását törölni, hiába vagyok a fórum teljes körű adminisztrátora. Nem tudok témákat sem törölni. Azt hiszem minden más működik.
Tudjátok ez miért lehet?

A másik. Ha felrakom valamelyik modult a flash chathez, akkor utána nem lehet bejelentkezni a chatre. Rossz felhasználónevet és jelszót ír. Bezzeg, ha letörlöm a modult, majd újra telepítem, minden jó. Ja és nem változtatok semmit. Csak feltöltöm a szerverre a modulokat és egyből nem lehet belépni.

Tud valaki segíteni?

Üdv
Identified

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Identified
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.15. 19:06    Hozzászólás témája:
Ennyi? Ezt így mind? :D
Mit tudok csinálni?
Már van vagy 1000 hozzászólás a fórumon.
Nem akarom újraindítani. De közleményt sem tudok törölni, semmi.
Valami segítség?
Van itt olyan aki ért a phpbb-hez?

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.15. 21:21    Hozzászólás témája:
A phpBB-hez igen (mondjuk én csak minimálisan), de a Flash Chat-hez - úgy tűnik - kevesebben. :(

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Identified
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.16. 11:21    Hozzászólás témája:
De a flash chat már nincs fent.
Csak valamit módosított az adatbázisban vagy ilyesmi, mert úgy volt beállítva, hogy a fórum adatbázisából szedje a neveket.
Majd miután rájöttem, hogy nem jó, nem tetszik.
Letöröltem. De utána észrevettem, hogy nem tudok törölni témát.
Ráadásul rákattintok tölt, majd visszaugrik a fórumra. A téma meg a helyén marad...

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.16. 21:06    Hozzászólás témája:
Meg kellene nézni a Flash Chat telepítését, hogy miken változtatott, és ellenőrizni (sajnos manuálisan), hogy azok mind vissza lettek-e csinálva. Ha az adatbázishoz is hozzányúlt, akkor azt nézd meg, hogy a phpBB eredeti tábláin végzett-e valamilyen módosítást. (Erős gyanúm, hogy ha csinált ilyet, akkor azt a posts és a users táblán csinálta.) A táblán végzett módosítás ellenkezőjét is meg kellene csinálni, ha lehet.
Ehhez nem árt egy jó adag SQL-ismeret is... Remélem, hogy megvan.

(A táblákban a lehető legkevesebbet változtasd meg, mert eltolni könnyű, helyrehozni nehéz, főleg, ha nincs mentésed. Úgyhogy mindenképp egy biztonsági mentéssel kezdjél! [Ez vonatkozik a fórum fájljaira is.] Ha van a Flash Chat telepítése előttről mentésed a fórum fájljairól, talán az lenne a legbiztosabb, ha azokat helyreállítanád. Az adatbázisra ez már annyiból nem igaz, hogy a Flash Chat telepítése után keletkezett hozzászólások, szerkesztések és egyebek elvesznének, amit a jelek szerint nem szeretnél...)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Identified
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.16. 22:54    Hozzászólás témája:
Fogalmam sincs hogy nézzem min változtatott. És valamennyi SQL ismeretem van. De állítólag csak a users táblához nyúlt hozzá. Mert arra állítottam a dolgokat. Elvégre neki csak users id meg jelszó mező kellett.
Van előtte lévő mentésem az adatbázisról. Nem elég, ha ezt a kettőt visszaállítom?

Vagy hogy tudom megnézni, min módosított?

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.17. 17:45    Hozzászólás témája:
Nem tudom, hogy lehet-e a users táblát visszaállítani, mert elképzelhető, hogy azóta volt új regisztráció. Ha volt új regisztráció, az elvész, és ráadásul az új tagok hozzászólásai és egyéb dolgai árván maradnak, ami inkonzisztenciát okozhat. (Még szerencse, hogy nem inkontinenciát... :) )

Hogyan telepítetted a Flash Chat-et? Ha MOD-ként, akkor annak van egy leírása, hogy milyen fájlokban, hol, mit kell változtatni. Ezt kellene végigkövetni. Esetleg érdemes lehet a MOD telepítése című Útmutatót is átnézni, abban is van erre az esetre használható infó.

Identified
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.17. 22:52    Hozzászólás témája:
Hát feltöltöttem a fájlokat. És elindítottam az install.php-t.
Utána nézek, hogy mit ír.
Csak az a gond, hogy nem nagyon tudok angolul. :(
Így a felét nem értem...

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.18. 20:16    Hozzászólás témája:
Az install.php kódjából nem tudod esetleg kideríteni? Az a baj, hogy én zéró vagyok a php-hez. Lehet, hogy olyan valaki segítsége kellene inkább, aki jobban benne van a dolgokban...

Identified
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.19. 04:14    Hozzászólás témája:
Nem. :)

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.19. 22:25    Hozzászólás témája:
Akkor -azt hiszem - elértünk a témaindító hozzászólásodhoz... :(

Identified
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.19. 22:38    Hozzászólás témája:
Sajnos úgy látszik igen.
Az install.php-ból nekem semmi nem derült ki.
Mármint most kezdhetném átírogatni... De mivel nem értek hozzá, biztosan elcsesznék valamit...
Most akkor állíthatom vissza a fórumot a hónapokkal ezelőtti verzióra? :(

Ha visszaállítom és úgy sem lesz jó, akkor előre lehet állítani a mostanira megint?
Mármint tudom, hogy kimentem meg minden. De előre is lehet majd állítani, vagy csak vissza?

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.20. 22:46    Hozzászólás témája:
Ha csinálsz egy backup-ot a fájlrendszerről is, és az adatbázisról is, akkor a backup készítésekori állapotot tudod visszaállítani. Ha a visszaállítás előtt egy régebbi állapot volt egy régebbi backup-ból belőve, akkor igen: egy későbbi állapotot tudsz visszaállítani.
Nem tudom, mekkora a fórumod, és mennyi időd van az ide-oda alakítgatásokra, illetve mekkora a fórum-közönséged, és mennyire tolerálja az ilyen műveleteket. De a saját helyemben én valószínűleg megcsinálnék egy teljes mentést a jelenlegi helyzetről, és aztán csak a Flash Chat előtti fájlokat állítanám vissza, az adatbázist nem bántanám. Ha így nem oké, akkor folyamodnék az adatbázis visszaállításához. Esetleg előtte még megnézném, hogy melyik táblában vannak nagyobb változások (ezt az sql fájlok összevetésével meg tudod oldani, például a Notepad++ programmal. Számtalan helyre belinkeltem, úgyhogy bocs, ide most nem - akár a Google is megkeresi neked, ha nincs még meg. Külön beépülő van hozzá a fájl-egybevetésekre, azt külön kell bele telepíteni.) Lényeg az az egészben, hogy még mindig azt próbálnám meg kideríteni, mit matatott a Flash Chat telepítő. :) Arra vigyázz, hogy a mentések semmiképpen se sérüljenek meg - jártam már úgy, hogy egy óvatlan mozdulattal a biztonsági mentést töröltem. Szerencsére elég paranoiás vagyok ahhoz, hogy arról is volt tartalék mentésem. ;)

Ja, még annyi, hogy drukkolok neked! ;)

Identified
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.22. 10:25    Hozzászólás témája:
Nem!
Megvan a megoldás!
A megoldás a visszaállításban rejlik! :)
Megvan a legalább 1 hónapos kimentés. Aminél le tudok zárni témát és tudom törölni mások hozzászólását, mivel admin vagyok. És a dolgokat vissza lehet állítani a későbbi kimentésre is. Lehet váltogatni 2008.05. és 2008.06.-os kimentés közt.
Azt akarom csinálni, hogy kimentem a mostani adatbázisból a hozzászólásokat topikokat mindent. Visszaállítom a jó kimentési pontra. Majd visszaállítom a hozzászólásokat amik azóta történtek, csak nem tudom melyik táblát kéne kihagynom a kimentésből. Vagy melyek azok a táblák amik a hozzászólásokat tárolják? A lényeg, hogy a users táblában mehetett valami tönkre, mert asszem arra állítottam anno a flash chatet.
Mely táblákat mentsem ki, amik a topikokat és hozzászólásokat és ilyeneket tárolják?
Ezt meg tudod mondani?

Identified
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.06.22. 16:03    Hozzászólás témája:
Kihagytam minden olyan táblát amiben a users szó szerepel. :D
De ez így nem jó, mert a hozzászólások visszakerülnek, de azt mondja a keresett téma nem található... :(

Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés