Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Megjelent a phpBB 3.0.2

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.10. 23:28    Hozzászólás témája: Megjelent a phpBB 3.0.2
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megjelent a phpBB 3.0.2, mely az előző verzióhoz képest főleg apróbb hibajavításokat és egyéb kisebb változtatásokat tartalmaz. Ezen túl egy – nem túl jelentős – biztonsággal kapcsolatos javítás történt. A főbb változások a következők: Újra működik a jogosultságok beállítása a nem MySQL adatbázismotort használó fórumokon, valamint javították az adatbáziskimentést megakadályozó PostgreSQL-specifikus hibát. Ezentúl az árnyék témák nem számítanak bele a fórumban lévő témák számába, illetve lehetővé vált hozzászólásokat áthelyezni láthatatlan fórumokba. Az admin felületen megjelent egy új opció, amellyel a feltöltött állományok ellenőrzését lehet fokozni a mime-hamisítás megakadályozása érdekében. Egy másik újdonság a felhasználók profil oldalán megjelenő kitiltás link, mellyel gyorsabban elérhető a MVP kitiltások része. A – viszonylag – legnagyobb változás az AVP-ban történt, mostantól külön ki lehet lépni csak az adminisztrátori vezérlőpultból is.

A változtatások teljes listája elérhető a phpBB.com-on megjelent hírből, ahol az eddig kiadásokhoz képest újdonságként üdvözölhetjük a kód változtatások csomagot, mely a sima szöveges, valamint MODX formátumával még egy újabb fajta frissítő csomagot jelent. Ez azonban nem közvetlenül a végfelhasználóknak készült – kicsit sok időbe tellene telepíteni. A csomag célja a fórumokban történő segítségnyújtás segítése, és csak a phpBB.com letöltések oldaláról tölthető le.

Szokásunkhoz híven erősen tanácsoljuk a frissítést a legújabb verzióra. Ezen a fórumon csak a phpBB 3.0.2-es és 2.0.23-as verziójával foglalkozunk. Ne felejtsétek el frissíteni a nyelvi csomagot se!
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.11. 09:09    Hozzászólás témája: Re: Megjelent a phpBB 3.0.2
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Ezentúl az árnyék témák nem számítanak bele a fórumban lévő témák számába, illetve lehetővé vált hozzászólásokat áthelyezni láthatatlan fórumokba.
Ez a láthatatlan fórum nekem nem teljesen egyértelmű.

Egy kérdés: Említve van, hogy a profil oldalakon be lett téve egy link. Akkor most kell frissíteni a megjelenést is vagy nem?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 1:00
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.11. 17:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Áve! Egy kérdés.. le lehetne tölteni külön csak azokat a részeket, melyek modosultak a hun nyelvi fájlokban? Eléggé meg van MODolva a fórumunk, és nem szeretném újra megcsinálni a nyelvi modosításokat. Vagy valami ötlet, hogy hogyan lehet az modolt nyelvi részeket megtartani....?
_________________
Clean....

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.11. 18:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A láthatatlan fórum olyan fórumot jelent, mely nem jelenik meg a fórumok fölsorolásánál, de a tartalmát láthatod. Ilyenre egy példa az area51.phpbb.com egyik fóruma, mely csak akkor látható a főoldalon, ha a fő oldal nem működik, de a tartalma egyébként is látható. Ha minden jól megy, majd egyszer ezen a fórumon is lesznek ilyen fórumok.

A megjelenést alapvetően mindig kell frissíteni a fórummal együtt. A mostani verziónál - ha jól néztem - a frissítés elhagyása nem jár komolyabb következményekkel, csak az új kitiltás linkek nem fognak megjelenni (és egy-két megjelenéstől függő javítás nem lesz meg).

clean, a jó MOD-ok ugye nem nyúlnak hozzá a nyelvi fájlokhoz, direkt külön könyvtáruk van, ahol szabadon kontárkodhatnak. :) Egyébként a CVS-ben jól látható az összes változás, a CVS statisztika oldal pedig egy jó áttekintést ad a CVS-ben történő dolgokról, és a linkekkel könnyen elérhető a webes CVS felület. De készítettem neked egy patcht a 3.0.1 óta történt változásokról.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 1:00
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.11. 18:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

clean, a jó MOD-ok ugye nem nyúlnak hozzá a nyelvi fájlokhoz, direkt külön könyvtáruk van, ahol szabadon kontárkodhatnak. :) Egyébként a CVS-ben jól látható az összes változás, a CVS statisztika oldal pedig egy jó áttekintést ad a CVS-ben történő dolgokról, és a linkekkel könnyen elérhető a webes CVS felület. De készítettem neked egy patcht a 3.0.1 óta történt változásokról.
Sajnos nem minden esetben rendelkezik külön könyvtárral... vannak olyan MODok, melyekhez a common.php fájlt eléggé változtatják. Amúgy igazad van, a jóó MODok tényleg rendelkeznek saját könyvtáral, vagy nyelvi fájlal. :D Köszönöm az infót és a patchet! Tökéletes! Erre volt szükségem!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.11. 21:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
3.0.0-ról lehet direktben 3.0.2-re frissíteni, vagy mindenképpen meg kell lépni a 3.0.1-et? Nekem az időhiány miatt kissé kimaradt...
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.11. 21:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha megnézed, a legtöbb frissítő csomag külön alcsomagokat tartalmaz az egyes megelőző verziókhoz, természetesen azokat is lehet használni. Az automatikus frissítő csomag viszont csak közvetlenül egymás utáni verziókról tud frissíteni. Bár az adatbázis frissítését itt is elég egyszer megtenni (a 3.0.0 -> 3.0.1-es csomagét ki lehet hagyni). A korábbi automatikus frissítő csomag már nem érhető el erről az oldalról, a phpBB sourceforge-os oldaláról viszont igen.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.12. 21:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem a 3.0.1-es frissítés azért maradt ki, mert a sablont nem frissítették. :(
Plusz azt is meg kell várjam, hogy 3.0.2-es legyen, és sok macera lenne a sok mod miatt is. :( Lassan bele sem merek vágni...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.13. 21:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok

frissítést elvégeztem és nem nyúl belle egy módba se !
Ha bármi gondja van pl ütközés felhivja a figyelmed , hogy azok a fájlok cserére kerülnek és nem összeadásra igy ezekbe a fájlokba kell az esetleges módosításokat vissza bigyeszteni .
Nálam 2 fájlnál volt erre pl a ucp.php és a functions.php - ban .

amúgy a frissités nem okozott gondott .

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.15. 03:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ma én is feltettem a javítást. Én ledermedtem amikor az AVP-ben megjelent a kilépés a nevem mellett, azt hittem hiba. :oops: De aztán kiderült, hogy nem. Megnyugodtam. Mostanában voltak problémák a fórummal, ami elsősorban a tárhelyszolgáltató miatt volt, szóval remélem ez a frissítés még nem csak hasznos volt, hanem pár hibát ki is javított.

Sablont én se frissítettem. A két alapsablont most már igen, mivel inkább egy újat telepítek fel, mint vacakoljak a két alappal. Én a Skymiles sablonokat használom, szerencsém van vele mert készülnek frissítések.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.15. 07:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem sajna a Red-borderhez nem készült frissítés a bo2Softhoz is pár hete jött ki a 3.0.1-es. De lehet, hogy megunom ezt a sok keresztbe javítgatást, mert több meló, mint modot telepíteni és sem a magyarítást, sem a sablont nem frissítem, csak az alapmotort. Ha lenne egy olyan XML vagy valami, hogy mi és hogyan változott a magyar fájlokban azt talán egyszerűbb lenne kézzel megcsinálni, mint átnyálazni a 40 mod leírását, hogy vajon melyikben van utalás a nyelvi állományokra (majdnem mindben).
Miért nem lehet azt megszabni a modfejlesztőknek, hogy a nyelvi állományokhoz tilos hozzányúlni és csináljanak saját php-t ehhez? Mint a Sudoku vagy az Arcade modok esetében. Mert akkor a nyelvi fájlokat egyszerűen felülcsapnám az újakkal és a magyarított modoknak meg ott van a fájl... :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.15. 12:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Na pont ezért nem szoktam modolni a fórumom. Mert a 3.0.1. megjelenése idején is voltak errefelé ilyne problémák. Én inkább frissítem a fórumot minden probléma nélkül.
Az első frissítésnél csak néztem, hogy az általam átszerkesztett alapsablon milyen szépen visszaállt eredeti állapotában. Azóta nem használom az eredeti sablonokat, mert ugy vagyok vele ha le lehet tölteni sok százat minek szorítkozzak csak kettőre.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.15. 12:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Na igen, de ha nem az alapot használom, meg vagyok lőve, mert vagy kijön vagy nem a 3.0.2-es verzió azokból, na meg az autoupdate-be beletenni az eredetit, meg a javítottat, aztán a magyarításból is öszeszedni.. Ráadásul most csinálhatom meg két lépcsőben az autoupdate-et, mert a 3.0.1-ről lehet csak 3.0.2-re autoupdate-et csinálni, a többinél jöhet a kézimunka. Brrr....
Kedvem elment az egész frisítéstől.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.15. 12:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

3.0.1-ről lehet csak 3.0.2-re autoupdate-et csinálni
Tudtommal lehet 3.0.0-ról is 3.0.2-re frissíteni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.15. 12:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
De nem autoupdate-tel... :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés