Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Megjelent a phpBB 3.0.2

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.16. 11:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A frissítés előbbrevaló, mint a MOD-ok, gondoljatok csak egy esetleges biztonsági hiba javítására.

20 MOD meglehetősen sok, el tudom képzelni, hogy ilyen sok változtatás esetén lesz egy-két ütközés. Ezeket erősen MOD-dolt fórumoknak szokták hívni, és pl. a phpBB.com-on nem is nyújtanak támogatást se ezekhez a fórumokhoz. Ennek két oka van: egyrészt, aki ilyen fórumot futtat, annak saját magának kell elég ismeretekkel rendelkeznie, másrészt egy ennyire módosított phpBB-hez egy kívülálló nem is tud tanácsokat adni, tekintve, hogy a fórum működése jelentősen eltérhet az eredetitől, amit ismer.

A plugint MOD-ok helyett felvetés egy a nemzetközi közösségben már egy jó ideje egy újra és újra felvetődő ötlet, de a phpBB esetében ez nem valósítható úgy meg, mint a Wordpress vagy egy CMS esetében. Kicsit leegyszerűsítve a MOD-olással sokkal többet lehet elérni, nem csak plusz funkciókat lehet hozzáadni, hanem az eredeti viselkedést is meg lehet változtatni. Emellett egy plugin rendszernek jelentős teljesítményoldali következményei is vannak. Sajnos most nincs időm részletesen kifejteni a mögötte álló érveket, de ha nem meggyőző, szívesen keresek egy linket a phpBB.com-ról - többször volt már róla szó, talán még egy-két podcastben is szóba került.

Mykee: A Star Trek-es és a phpBB.com MOD adatbázis közti elétéréssel kapcsolatban: a Start Treket pont két olyan ember (testvér) vezeti, aki a phpBB.com MOD csapatában is benne van, tehát ők is ellenőrzik, validálják a phpBB.com-on a MOD-okat.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.16. 11:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A Star Trekes csapat akkor azért érdekes, mert a PHPBB oldalán validált Welcome PM még mindig az 1.0-ás, és nem cserélték le a 2.3.3-ra. Talán esetleg mert ők vitték tovább és az eredetit nem ők írták, nem tudom. Viszont csak a topik átrágása után derül ki, hogy van egy jobb és többet tudó verzió.

20 modos fórum az már erősen moddolt? :roll: Húha... mert a nagyfórumomon 40 van fent. Akkor még jó, hogy nem azzal kezdtem. :oops:

Ezért jó, hogy van most már egy olyan fájl, ami amolyan moddolás-szerűen leírja mi változott a korábbi verziókhoz képest. Igazából bevallom az a 20 mod, ami a másik fórumomon fent van és nem sikerült a frissítés az csupa olyan apró szolgáltatás, ami tényleg kényelmesebbé teszi a fórumot és szinte fura, hogy nincs benne alapból. Ilyne például a gyors sablonváltó, vagy a Rangok oldala, de az előbb említett Welcome PM vagy a születésnapra kimenő levél, a topik description, a topic evaluation mod (szavazás a topikra), a ti névnapos kijelzésetek, vagy éppen a chat panel, vagy a privát üzenet kijelzése az overall_headerben. Szóval csupa olyan apróság, amivel sokkal kényelmesebben lehet használni a fórumot és otthonosabbá válik.

A nagyfórumon pedig még van online rádió, sudoku, arcade, kvíz, blog és pár olyan extra, amivel odacsábíthatom az embereket, és ez tényleg olyan plusz, amiért esetleg már odajönnek, oda szoknak, hiszen nemcsak kényelmi funkciók, hanem szolgáltatások is. Ezért ha már úgyis lesz londoni konferencia és találkozó, a PHPBB 4-esnél meg lehetne csinálni az elkülönítést és alapjaiból újraírni az egészet. Más fórummotoroknál meg tudták oldani ezt a pluginos módszert, és ha van lehetőség az újraírásra... :roll: Mert nem állunk meg gondolom a 3.xx-nél. :)

Illetve a modosoknak ha lenne egy olyan XML (mint ami most kijött, még nem néztem), hogy ha házilag akarom megpatchelni a fórumot, akkor nyisd meg ezt a fájlt, keresd ki ezt és ezt és cseréld le. Ugyanez a magyar nyelvi állományoknál, hogy mi változott... :roll: Sajnos a magyar update nem frissítette a nyelvi állományokat hiába tettem be a régi és új állományokat a szükséges könyvtárba.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.16. 12:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ja, még egy dolog, amit az előző hozzászólásomban írni akartam: az automatikus frissítő csomagba nem elég csak betenni a magyar fájlokat, más módosítást is kell végezni. Ha jól tudom, elég csak az install/update/index.php-ben kibővíteni a fájlok listáját. Viszont, továbbra is igaz, amit fentebb írtam a magyar fordításról (lehet patchet is készíteni).

Mykee írta:

Ezért jó, hogy van most már egy olyan fájl, ami amolyan moddolás-szerűen leírja mi változott a korábbi verziókhoz képest. Igazából bevallom az a 20 mod, ami a másik fórumomon fent van és nem sikerült a frissítés az csupa olyan apró szolgáltatás, ami tényleg kényelmesebbé teszi a fórumot és szinte fura, hogy nincs benne alapból.
Ez nekem kicsit önellentmondásosnak hat, mivel ha csak kicsi változtatások, akkor elvileg nem kéne, hogy nagy problmát okozzanak a frissítéskor, az automatikus frissítő tudja kezelni a változtatásokat - legfeljebb egy-két ütközés fordulhat elő. Ha viszont ennyi ütközés van, akkor bizonyára nagyobb változtatásokat jelentenek a MOD-ok, vagy esetleg nem optimálisan lettek megírva, és túl sok eredeti kódot módosítottak.

El kell keserítselek, phpBB4-ről egyelőre még nincs szó, a következő lépés a 3.2, melyet viszont kicsit hamarabb terveznek kiadni, mint ahogy korábban a nagyobb verziók követték egymást.
A Londonvasion nem igazán erről fog szólni, a fő hangsúly a közösség találkozásán lesz (szociális rész). Persze lesznek előadások, de a nagy döntések nem itt fognak születni. Persze ez nem jelenti azt, hogy a későbbiekre ez nem lesz hatással.

Egyébként a patch állományok eddig is elérhetők voltak, az is egy ilyen, "keresd meg ezt és cseréld le erre" típusú formátum, azzal a különbséggel, hogy az egy standerdizált forumátum, amihez elég sok automatizáló készült.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.16. 12:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ellentmondás nincs, hiszen a legtöbb mod megy rendesen 3.0.2 alatt, de mivel pár fájlban kitörlésre kerültek a sorok, így szinte fájlról fájlra kellett haladnom és újjáépíteni az egészet és még így is kaptam fatálas hibát. Ebbe fáradtam el végül, hiszen egy mod felrakása nem ördöngösség és mégsem ment rendesen a cucc. Kiírtam, melyik fájlokkal volt ütközés, és a modoláskor figyeltem is ezeket, de néha olyanokból is törölt, ahol nem írt ütközést. :roll:

A vicc az, hogy olyan ütközéseket írt ki, hogy egy vagy maximum két ütközés volt egy fájlban. És persze a functions.php, a viewtopic.php és viewforum.php-ben. A másik érdekesség az ütközéskor, hogy olyan fájlokra írt ki ütközést a 3.0.2-es update (3.0.1-ről), amihez egy moddal nem nyúltam hozzá. :roll:

Szóval ezért kaptam a hajamhoz utána, hogy olyan gubancolás lett... Aztán azt csináltam, hogy a 3.0.1-es, majd utána a 3.0.2-es fájlokat lecseréltem a telepítőben lévőkre, a nyelvi fájlokat felülírtam a 3.0.2-ben lévőkkel, így azért lett pár mod mentes fájlom és ezeket kellet csak átnéznem és újra moddolni, mert a html-hez és a sablonokhoz nem kellett nyúlni.

Az ütközéseknél olyan érdekesség is volt, hogy közölte, hogy ütközik, de sehol a piros sor, csak zöld volt, amit összefésülhetett volna. Valamint olyan helyen is jelzett pirosat, ahol a bal oldalon semmi sem volt a jobb oldalon meg pár sor és azt vette ütközésnek. Úgyhogy ezután már kezdtem aggódni, hogy se kinyomtatni nem tudom, hogy lássam, sem lementeni, hogy kiadja hol volt a difi...

Úgyhogy nagyon úgy néz ki, megcsinálom kézzel a frissítést majd, még ha sokáig is tart, de ha úgyis jön a 3.2, akkor majd arra. :) A legtöbb mod még úgyis 3.0 gold állapotban van, pár 3.0.1-esben (mondjuk legtöbbjük semmit nem frissült csak megy...)

Ha viszont (mint a Coppermine esetében is) kiderül mik a biztonsági sorok, amiket át kell írni, akkor a fórumom is biztonságos lehet. Persze az autoupdate egy kényelmes megoldás lett volna, de sajnos az összehasonlításkor felmerült érdekességek miatt nem éppen úgy sikerült minden, ahogy szerettem volna.

Erről az jutott eszembe, mintha vennék egy Windowst és a modok a driverek. A modok ugyan instabillá tehetik a rendszert és lassítják, de igazából ha nem VGA-ban akarom nézni a monitort, akkor felteszem a jó drivert. Szólhat a speaker is, de ha van 5.1, miért ne? Igaz, azt nem a Microsoft csinálja, és a sok "moddolástól" és hibás drivertől bár megváltozik a rendszer funkcionalitása, de mégiscsak kényelmesebb lesz, nem? :roll: :wink:



A hozzászólás legutóbb Mykee által 2008.07.16. 13:21-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Arnika
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.29. Szerda 15:59
Hozzászólások: 231
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.16. 13:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hivatalosan így van de azért nem vagyunk mi olyanok segítünk ha tudunk és én nem sok olyat láttam hogy fberci nem segített max megjegyezte hogy frissíts :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.16. 13:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát az biztos, hogy moddolni nem fogok, ha már ennyi probléma van a frissítésekkel. :cry: Pedig kipróbáltam volna.
Nálam is elég érdekesen működik (működik, de hogyan! :shock: ) a fórum a frissítés után. Szóval ha sikerül visszaállítanom a tökéletesen működő 3.0.0-ás fórumot akkor minden bizonnyal lemondok a frissítésekről. Ha nem, akkor minden bizonnyal kénytelen leszek megvárni a 3.0.3-ás verziót, hát ha javít valamit. Bár eddig sajna csak negatívumok jöttek elő frissítések során...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.16. 13:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Fbercire maximálisan felnézek és akik itt segítenek, mert nekem is sokszor segítettetek már. Csak a fentiekben az egész fórummotor logikai felépítésén bosszankodtam, hogy ha moddolok, a frissítés egy rémálom, ha meg nem moddolok, max szépen néz ki a fórum és ennyi, de akkor tudok frissíteni.
Tudom, ti nem sok hatással vagytok a fejlesztőkre, de én hiába szeretnék frissíteni, ha rémálommá fajultak az események. :( Bocsánat az offolásért, de talán az én tanulságomból okulva a többiek elővigyázatosabban moddolnak és frissítenek.
Csak gondoltam, ha az SMF-nél meg tudták oldani a plugin-típusú moddolást, akkor itt kár, hogy nem. :( Nekem a PHPBB akkor is jobban tetszik! :)

Christian:
Nekem sikerült visszaállnom:
- csinálsz egy full mentést a teljes könyvtár és fájlszerkezetről a gépedre
- lemented a teljes adatbázist a PHPMyAdminnal SQL-be
és csak ezután állsz neki frissíteni. Ha nem jön össze, én azt csináltam tegnap, hogy gyalu adatbázis táblái, gyalu az összes fájl és könyvtár, majd adatbázis a mentésből visszatölt, összes fájl és könyvtár feltöltés megint és kész. Megvolt minden sacc fél óra alatt és megy, mintha nem történt volna semmi.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.16. 21:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem acidtech sablonra készült saját kinézet van a fórumomon. Mennyi az esély, hogy továbbra is jól jelenne meg?

Továbbá a nyelvi file frissítése mennyire fontos?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Arnika
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.29. Szerda 15:59
Hozzászólások: 231
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.16. 21:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
1. elgég sok esély de nem ajánlott
2.nagyon

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.16. 23:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
De gondolom arra kevés esély van, hogy nálam jelenlévő (fórum kidobálja az embereket) hiba egy 3.0.0-hoz készült sablon okozza.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.16. 23:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm a választ. Én még várok picit, pár napot. Mert jópár embernél jelentkezett ez a hiba.
+Az alap sablonnál megnézem, hogy van-e jelentős változás a 3.0.2-eshez.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.16. 23:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Úristen! Jó pár embernél jelentkezett a hiba? Pfff. Na mindegy. Nálam a hiba elenyésző (de akkor is van na). Volt mentésem, csak akkor odaveszne jó pár mai komment (összesen 82), másolgatni, átírni jelszavakat meg nem nagyon van kedvem.
Azon töprengek, vajon érdemes-e megvárni a következő frissítést és meglátni, hátha javítja a hibát.
Amúgy milyen problémák fordulhatnak elő sablonoknál?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.16. 23:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Christian írta:

Amúgy milyen problémák fordulhatnak elő sablonoknál?
Elvileg szerintem elcsúszás meg hasonlók.
Ha jól láttam akkor a 3.0.2-esbe már van Jabber progihoz is kép. Bár nem ismerem a programot, de ez már +1 sor, amely pontos méretű háttérnél gondot jelenthez a megjelenésbe.

Amire én most kíváncsi vagyok, hogy a fordítás hol változott?
Csak van nektek fordítóknak is egy hibanaplótok. :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Arnika
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.29. Szerda 15:59
Hozzászólások: 231
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.17. 00:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hibanapló nincs de CVS van amiből kiderül hogy van ám változtatás
A MEGJELENÉS "lemaradása" van amikor nem okoz de van amikor horrorisztikus hibát is okozhat (anno RC8-nál nem lehetett belépni az AVP-be RC7es megjelenéssal)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2008.07.17. 08:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szuper ez a CVS cucc! Így legalább kézzel tudom frissíteni a nyelvi állományaimat is majd!
Kösz a linket!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés