Szerver hackelés miatti leterheltsége

Szerző
Üzenet
bravium
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.09.19. Szerda 17:53
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Elküldve: 2008.09.12. 13:01    Hozzászólás témája: Szerver hackelés miatti leterheltsége
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

A szolgáltatóm (internetEurope) tegnap ideiglenesen felfüggesztette a fórumom elérhetőségét, ennek okát firtatva pedig a következő indoklást kaptam:

"A forum 90 % körül terheli folyamatosan a szervert, ami sokszorosa a megengedettnek. Még tegnap este visszaállítva, de vagy frissítani kellene vagy újratelepíteni vagy valamilyen szinten optimalizálni a forumot."

Értetlenül álltam a dolog előtt, tekintve, hogy a legforgalmasabb napomon is pár tucat látogatót jelzett a statisztika. Megkérdeztem, segítene-e a dolgon a phpBB3-asra való frissítés, mire ez a válasz jött:

"igen, a frissítés általában megoldja a gondot, a régebbi verziókat szeretik hackelni:("

Ha valaki tud, helyezzen már képbe, hogy a hackelés miért okoz 90 %-os leterheltséget, és ez körülbelül mit takar?
És mi lesz akkor, ha neadjisten (de!) többszörösére nő a forgalmam? Ami nem túl valószerűtlen, mert a fórum egy olyan honlaphoz kapcsolódik, ami nemsoká fog teljes gőzzel beindulni.
_________________
http://forum.bravium.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.09.12. 17:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Úgy látom eléggé kibővítetted a fórumod, így lehet, hogy a túltherelést egy rosszul megírt MOD okozta, de ez csak egy feltételezés.

A phpBB jelenlegi verziójában nincs ismert biztonsági hiba, hacsak nem futtatsz valami olyan MOD-ot, ami biztonsági hibát tartalmaz vagy még mindig 2.0.11-et használsz (ugye 2.0.23-nál járunk :)), akkor a tárhelyed a phpBB-n keresztül nem törhető fel.

A frissítés mindenesetre ettől függetlenül erősen ajánlott. (És mellesleg a phpBB3 nagyobb fórumokon jobban teljesít, bár ez szerintem még közel 50 000 hozzászólásnál nem igazán jelentős.)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bravium
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.09.19. Szerda 17:53
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Elküldve: 2008.09.12. 18:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm a válaszodat.

Új MOD-ot hónapok óta nem raktam fel, tehát ez szerintem kizárt. Eddig (április óta) semmiféle túlterheléses jellegű problémája nem volt velem a szolgáltatómnak.
Viszont a napokban szabtam úgy át a sablont, hogy a jobb oldali oszlopban mindenféle scriptek futnak, hirdetés, idézetek, bakimánia, ilyesmik. És pár óra múlva le is kapcsolt a szolgáltatóm. Emiatt momentán ez a leggyanúsabb számomra, bár lehet, hogy ostobaságokat beszélek.

Illetve, ami még az utóbbi napok (vagy inkább hetek) változtatása, az a NETpark-os hirdetési banner felrakása volt. A banner helyén több alkalommal "A program nem futtatható" felirat jelent meg, és egyéb problémák is voltak vele; ahogy elnézem, ez még egy igencsak kezdeti stádiumban lévő vállalkozás...

(2.0.22-es verziót használok egyébként.)
_________________
http://forum.bravium.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés