Szöveg szerkesztése, formázása

Szerző
Üzenet
kisado
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.09.27. 10:13    Hozzászólás témája: Szöveg szerkesztése, formázása
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hogy lehet szüveget szerkeszteni?

Pl. a sornak 5 karakterrel beljebb kéne kezdődni. Szövegszerkesztőnél lenyomom 5* a specet-t, vagy tabot, vagy bekezdést csinálok, de itt automatikusan a sor elején hozz 5 szöri space nyomás után is.

Üdv, kösz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.09.27. 23:32    Hozzászólás témája:
Próbáld ki a Word-del, vagy az OpenOffice.org Writer-rel. Mindkettő kitűnő szövegszerkesztő, és az OOo Linux alatt is finom. Sőt, az új változata már MacOS-ra is készül - ha jól tudom, már RC stádiumban van.

Ha viszont a kérdésed a hozzászólások írására vonatkozott, akkor a válasz sajnos az, hogy sehogy. A HTML a TAB-ot nem érti, a szóközökből pedig nem veszi figyelembe az ismétlést.

Ha a hozzászólásban mindenképpen szükséges az ilyenfajta kizárás, akkor a CODE BBCode használatát megpróbálhatod, de ott semmilyen más formázás nem működik.

Esetleg megteheted, hogy a fórumodon engedélyezed a HTML kódokat, és az   (nem törő szóköz) HTML-entitás használatát - bár nem vagyok benne biztos, hogy ez a megoldás működik.

Ha a sablont akarod szerkeszteni, és ott akarsz beljebb kezdeni valamit, akkor egyértelműen az "indent" CSS-paraméter a megoldás, illetve egyedi esetekben a nem törő szóköz használata (ld. előző bekezdés).

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.09.28. 12:17    Hozzászólás témája:

HoremWeb írta:

Ha a sablont akarod szerkeszteni, és ott akarsz beljebb kezdeni valamit, akkor egyértelműen az "indent" CSS-paraméter a megoldás
Sajnos az sem lenne tökéletes megoldás további barkácsolások nélkül, mivel az alap subSilver sablonnál a hozzászólások közötti sorok a <br> taggel vannak tördelve, így egy nagy bekezdésnek számítanak - csak az első sort húzná beljebb, hiába van több bekezdésre tagolva.
Persze, ha kapunk egy sablonnevet, azzal már tudunk valamit kezdeni.

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.09.28. 12:23    Hozzászólás témája:
Köszi, erre nem emlékeztem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
sedit
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.09.30. 21:32    Hozzászólás témája: Re: Szöveg szerkesztése, formázása

kisado írta:

Hogy lehet szüveget szerkeszteni?

Pl. a sornak 5 karakterrel beljebb kéne kezdődni. Szövegszerkesztőnél lenyomom 5* a specet-t, vagy tabot, vagy bekezdést csinálok, de itt automatikusan a sor elején hozz 5 szöri space nyomás után is.

Üdv, kösz.
Ez jó kérdés,én is elég új vagyok az ilyesmiben,és szívesen tanulok. :) ,de én inkább szöveget szerkesztenék :)
Köszi ha segít valaki
Üdvözletem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése Yahoo Messenger
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.10.01. 07:08    Hozzászólás témája:
Mit szeretnél szöveget szerkeszteni?
Mert ugye ott vannak a BBcode-ok

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.10.01. 19:49    Hozzászólás témája: Re: Szöveg szerkesztése, formázása

sedit írta:

de én inkább szöveget szerkesztenék :)
Köszi ha segít valaki
Ahhoz tudom ajánlani a Windows Wordpad nevű, egyszerű kis szövegszerkesztőjét, vagy az OpenOffice.org ingyenesen használható irodai programcsomagjában található, Writer nevű szövegszerkesztőt. Kifejezetten erre a célra valók! :) Ha nagyon sajnálod Bill Gatest, és meg akarod óvni attól, hogy tönkre menjen, akkor megvásárolhatod a Microsoft Office programcsomagot is (most épp akciós, a Home változat kevesebb, mint 20eFt), és az abban található Word-öt is bevetheted. Viszont arra figyelj, hogy a Word és az MS Office nem ingyenes program, és nem jár a Windowshoz, tehát csak a vásárolt változatok használata legális! ;) (Na jó, ha ajándékba kaptad, az még határeset...)

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés