Moderátor-doboz az idézet-doboz mintájára

Szerző
Üzenet
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.04. 23:19    Hozzászólás témája: Moderátor-doboz az idézet-doboz mintájára
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

A következőt szeretném valahogy eszközölni: van ugye az idézet funkció a phpbb2-ben, mikor is (a legtöbb sablonban) az idézett szöveg megjelenik egy kisebb dobozban, felette a felirat, hogy XY írta... Mindezt pedig a [quote=xy] szöveg [/quote] taggal érem el. Ezzel eddig nincs is gond.

No én egy ugyanilyen funkciót szeretnék, csak ezt moderálásra szeretném használni, vagyis egy hasonló blokkot akarok készíteni a [mod=xy] szöveg [/mod] taggal, amit persze nem tennék ki lehetőségnek üzenetek írásakor (vagyis nem tudnák a felhasználók, miképp keletkezik ez a "moderálós doboz"). Ez az új doboz nyilván piros hátterű lenne, nagyobb szöveggel, stb, ez mellékes, a lényeg, hogy hogyan tudnék iktatni egy ilyen új bb tagot meg az ehhez tartozó tulajdonságot, satöbbi? (AdInfinitum témát használok).

Előre is köszi a segítséget.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.05. 10:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A Moderator Tags telepítésével tudod megoldani (szükséges hozzá a Multiple BBCode MOD, először azt kell telepítened).
A kinézetét a bbcode.tpl, overall_header.tpl és a sablonhoz tartozó CSS fájlban tudod megváltoztatni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.05. 10:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Rögtön egy kis gond :-) Mivel nyitom ki ezt a *.mod kiterjesztést? (WinRAR nem szereti, amúgy meg videónak van felismerve :D )

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.05. 11:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Bármilyen szövegszerkesztővel, ilyen például a Notepad. Bővebben lásd a MOD telepítési útmutatót.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.05. 11:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Feltettem mindkettőt, meg is jelent a MOD gomb a posting részben, be is szúrja a tagot, de nem változik az semmivé, szöveg marad az üzenetben. ([mod="hispan"]teszt[/mod]).

Mindent lépésről lépésre csináltam, nem marad ki semmi leszámítva két lépést, mikor is a css-be való szúrás után az alábbi sorokat a simple és az overall headerekbe is be kellett volna tenni, de ott az én támámban (AdInfinitum) nem volt CSS megadva. Lehet, hogy ez a baj?

Kód:

#
#-----[ FIND ]------------------------------------------
#
.quote {
   font-family: {T_FONTFACE1}; font-size: {T_FONTSIZE2}px; color: {T_FONTCOLOR1}; line-height: 125%;
   background-color: {T_TD_COLOR1}; border: {T_TR_COLOR3}; border-style: solid;
   border-left-width: 1px; border-top-width: 1px; border-right-width: 1px; border-bottom-width: 1px
}

#
#-----[ AFTER, ADD ]------------------------------------------
#
.mod {
   font-family: {T_FONTFACE1}; font-size: {T_FONTSIZE2}px; color: {T_BODY_TEXT}; line-height: 125%;
}

.exclamation {
   font-weight: bold; font-family: Times New Roman, Verdana; font-size : 45px; color: #ffffff;
}

td.ModTable { background-color: #ff6060; }

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.05. 12:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Úgy érted hogy a hozzászólásban semmi sem látszik? Tehát a [mod="hispan"]szoveg[/mod] sem?
A CSS kihagyása az overall_header-ből nem lehet az oka. De az AdInfatium.css be bekell szúrnod valahová ezt a css-t. Ja és alapértelmezetnek a subSilver-t írják úgyhogy neked az összes ilyen fájlt a saját sablonodban is módosítanod kell.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.05. 12:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Természetesen a saját sablonomban módosítottam és annak a css-ébe bekerült :)

A [mod="hispan"]szoveg[/mod] megjelenik, de csak ez, tehát "nem változik át". Mégegyszer átnéztem minden fájlt, mindehol megvannak a módosítások és minden fel is van másolva. BB kódok bekapcsolva mindenhol, szóval nem értem :S

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.05. 14:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A következő se működik?

Kód:

[mod]Próba moderátori szerkesztés[/mod]

_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.05. 16:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Érdekes, ez működik. Mi lehet akkor a gond?

Update: úgy nézem két részből áll a BBcode.tpl-ben a formázás: van a szerkesztő nevével beszúrandó doboz meg az anélküli. Most az utóbbi működik, előbbi nem, vagyis gondolom a sima mod tag iktatása jó, de a mod="xy" nem. Csak nem tudom, hol a gond :S

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.05. 17:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
1. Én nem olvastam, hogy a szerkesztő nevével lévő változat létezne/működne, persze ez nem automatikusan jelenti az ellenkezőjét.

2. Idézőjelek nélkül próbáltad?
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.05. 18:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sajnos idézőjelek nélkül sem megy. Mindegy, akkor majd módosítom a posting.php-n levő dolgot, hogy ne a névvel ellátott tagot szúrja be, hanem simán anélkül. Mindenesetre az eredeti igényeimet tökéletesen sikerült kielégíteni, szóval köszönöm :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.06. 07:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A bbcode.php-t is megnézhetnéd, vagy fogalmam sincs hol van ez a MOD, de ott (mármint a bbcod.php-ban) tuti hogy fogod tudni módosítani a dolgokat. Valószínűleg egy preg_match() fügvényt kéne módosítanod.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.08. 23:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megnéztem a bbcode.tpl-t, abban a doboz kinézetét sikerült módosítani. A névvel ellátott doboz nem működik de mondom ez nem is lényeges, amit akartam, az megvan és működik.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.09. 07:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Feltelepítettem a MOD-okat és nekem működik mind a két alak:

Kód:

[mod]Szöveg[/mod]
[mod="név"]Szöveg[/mod]

Ha végképp nem boldogulsz vele és elérhetővé tudod valahol tenni a módosított fájlokat, akkor szívesen megnézem, hogy mi lehet a probléma.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.09. 23:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Holnap összeteszem a fájlokat egy RARba és adok linket. Most nem férek hozzájuk perpillanat.

UPDATE: itten vannak a fájlok, mind a 12, amit módosítani kellett.

http://hispan1.hu/main/mod.rar

Hozzáteszem, hogy az overall_header.tpl-ben és a simple_header.tpl-ben nem módosítottam, mert mint mondtam, azokban nem volt css rész, ezt a változtatást csak a *.css fájlban tettem meg.

Ja és még annyi, hogy a posting ablakban én módosítottam a MOD gomb beszúró funkcióját (eredetileg a neves tagot tette be, de mivel az nem ment, átírtam, hogy a sima MOD /MOD részt használja; a gond ettől független volt).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés