abszolute kezdő fórumgazda

Szerző
Üzenet
evi
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.16. Csütörtök 21:20
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.17. 09:14    Hozzászólás témája: abszolute kezdő fórumgazda
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Hol találok egy leírást arról, hogyan tudok működtetni egy phpbb fórumot? Egyáltalán nem értek hozzá, de szeretném megtanulni. Egy kedves ismerős telepítette nekem egy oldalhoz, de arra nincs ideje, hogy részletesen mindent elmagyarázzon. Próbálgassam, majd rájövök.
Szeretném legalább az alap dolgokat megtanulni valahonnét és nem segítségért visítozni minden egyes kérdésemmel.
Mit ajánlatok, hol nézzek utána (lehetőleg magyarul, de az angollal is megküzdök, ha muszáj.
Lehet, van itt valahol, csak olyan béna vagyok, hogy nem találom.)
Köszönöm, ha segít valaki. Evi

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.17. 12:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én az útmutatók olvasgatását javasolnám neked első körben. Ha konkrétabb kérdésed van akkor azt megint felteheted itt. De a leghatásosabb tényleg a próbálkozás.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bravium
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.09.19. Szerda 17:53
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.17. 13:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha elakadsz valahol, használd a fórum keresőjét. (Nem a saját fórumodét, hanem ezét az oldalét. ;)) Igen intelligens, úgyhogy ha a megfelelő keresőszavakat alkalmazod, hamar rátalálhatsz a problémád leírására.
Ha mégsem, akkor kérdezz! Én elég sok support fórumon megfordultam már, de az ittenihez fogható csapatot sehol sem találtam. Talán nyalásnak tűnhet most ez, pedig csak egyszerű tény.
Persze az ittenieknek sem végtelen a türelme. Szeretik, ha először rákeresel a problémádra a fórumon, és csak akkor nyitsz új témát, ha tényleg nem leled a megoldást. Szeretik, ha összeszedetten, mások számára is érthetően, lényegretörően és pontosan írod le a problémádat, lehetőleg anyanyelved minél magasabb szintű alkalmazásával. Ha megtiszteled őket és a többieket ezzel a hozzáállással, magad is látni fogod, milyen sok segítséget kaphatsz tőlük.
Legyen sok örömed a phpBB-ben! :)
_________________
http://forum.bravium.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
evi
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.16. Csütörtök 21:20
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.17. 13:41    Hozzászólás témája: abszolute kezdő fórumgazda
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm, azt gondoltam, van valami összeszedett "használati útmutató". Tudom, hogy senki nem szereti a nagyon buta és értetlenkedő kérdezőket, mert minek csinálja, ha egyáltalán fogalma sincs róla.
De hát valahogy csak el kell kezdeni. Én pedig nagyon az elején vagyok elakadva, szóval fogalmam sincs semmiről. Pedig megnéztem pár phpbb fórumot és látom, gyönyörű dolgokat lehet vele összehozni.
Még nézegetek egy kicsit, aztán kérdezek.
Köszönöm a segítőkészsésgeteket. Evi

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
bravium
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.09.19. Szerda 17:53
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.17. 13:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Lehet, hogy félreérthető voltam. Nem rád céloztam, általánosságban beszéltem. ;)
Egyébként igaza van pstvfannak, a leghatásosabb valóban az, ha próbálkozol.
Én a helyedben azt csinálnám, hogy "randalíroznék" egy kicsit a saját fórumomon, beírkálnék, moderátorkodnék, admin felületen keresztbe-kasul járkálnék. (Pár ismerősömet megkérném, hogy próbaregeljenek, és szóljanak hozzá, nyissanak témákat, stb.) Aztán, amikor úgy érezném, kezdem átlátni a rendszert, letörölném és feltelepíteném újra, szűzen. (Azt is meg kell tanulni.)
_________________
http://forum.bravium.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.17. 14:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sajnos, magyarul még nem elérhető a Felhasználói Kézikönyv.
Angolul azonban van:
phpBB 3.0 Olympus Documentation

Ha nem vagy kíváncsi az egész rendszerre, vagy logikusan először azt szeretnéd tudni, mit tehet egy felhasználó, aztán a moderátor, végül az admin, akkor rendre a következő fejezetekkel kezdd:
User Guide
Moderator Guide
Forum Admin
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
evi
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.16. Csütörtök 21:20
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.17. 15:23    Hozzászólás témája: abszolute kezdő fórumgazda
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi, megnézem az angolt, amit nagyon akarok, azt megértem. És ezt nagyon akarom....

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Vallalkozasinditas
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.10.25. Szombat 7:51
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.25. 10:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
A kezdő kategóriába tartozom én is tegnap óta :-)
Az a gondom, hogy nem látom a regisztrációs menüpontot. Nem tudom, hogy ha belép egy leendő felhasználó, akkor hova kell kattintania ahhoz, hogy regizni tudjon. Tegnap még megvolt :-( Újratelepítettem, de még mindíg nem látom.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
evi
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.16. Csütörtök 21:20
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.25. 15:24    Hozzászólás témája: abszolute kezdő fórumgazda
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Nekem már sikerült, azóta még egy oldalhoz is telepítettem fórumot, sőt elkezdtem a harmadikat.
Mindegyik más kinézetű. Gyönyörűek és nagyon egyszerű, ha már egyszer megértettem!!! Bár szerintem több dolog van, amit nem tudok, mint amit igen.
Köszönöm a segítséget. Evi

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés