Sebesség

Szerző
Üzenet
kgb
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.12.12. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.16. 17:54    Hozzászólás témája: Sebesség
Hozzászólás az előzmény idézésével
A hozzászólás elküldésének sebességét lehet-e valami megoldással gyorsítani? Befolyásolja-e a nagy látogatottság a sebességet?

Hallottam olyasmit, hogy a PHPBB alapból indexeli az adatbázist a későbbi egyszerűbb kereshetőség miatt, azért lassú, és azért dagad napi 1 Megával az adatbázisunk. Mivela fórumban való keresést nem tartjuk annyira fontosnak (legalább is aki keres, az várjon ), akár ki is lehetne szedni, csak az a kérdés, hogy lehet-e, és ha igen, akkor hogyan?

Tud valaki okosat mondani? Előre is köszi,

kgb

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.17. 09:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az elküldés sebességét azzal tudod növelni, ha veszel egy jobb szervert. A látogatottság persze, hogy befolyásolja, minél több látogató van, akkor annál több oldal/adatbázis kérést kell végrehajtania a szervernek.

Persze, hogy indexeli, különben nem tudnál keresni, de nekem az a napi +1 mega kicsit soknak tűnik. Szerintem nem érdemes a keresést letiltani, de ha mindenképpen ezt akarod: Disable functions 2.2.1

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kgb
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.12.12. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.17. 11:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi Marcee!

A 4 héttel ezelőtti indulásunk óta több mint 3200 hozzászólás született, most 140-160 hozzászólás születik egy nap, és a kismamák (www.babafalva.hu) rendesen töltögetik fel a fórumba a képeket is. Így jön össze a majd 1 mega naponta.

Március elején költözünk egy új szerverre, de az még olyan messze van, és nem tudom, hogy az megoldást fog-e jelenteni. Most nem ritka, hogy több perc, mire a hozzászólás elküldésre kerül.

A MOD, mit ajánlottál, az abszolute kikapcsolja a keresést, vagy csak az indexelést hagyja abba, és meghosszabbodik a keresési idő?

kgb

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.17. 16:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Időközbe észrevettem, hogy a modot nem lehet letölteni, a szerző honlapján a fórum meg ki van kapcsolva. Így egyenlőre nem tudok válaszolni. Ha sikerül letöltenem a modot és kipróbálni, vagy másikat keresni, akkor majd értesítelek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kgb
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.12.12. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.17. 22:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkor nem én vagyok a balfék. Ráadásul a francia elég döcögve megy :D

Köszi előre is

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.17. 22:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha forgalmas fórumod van, akkor a phpbb.com-on van egy nagyon jó topic, ahol a legnagyobb phpBB fórumok adminisztrátorai is közzé teszik a módosításaikat: http://www.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=135383
A legnagyobb módosítás tényleg a keresés kikapcsolása, ez az indexelés teljes megszüntetését jelenti (eredetileg kétszer tárolja a phpBB a hozzászólást, egyszer egybe, egyszer szavanként, és a szavak előfordulási helyeiként).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kgb
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.12.12. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.18. 00:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi fberci!

Ha találunk egészséges megoldást - a szervercserén kívül :D - jelzem, hátha másnál is probléma.

kgb

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.18. 10:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tudtommal a gzip tömörítés is jelentősen lassítja a fórumot.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.18. 10:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ceriak írta:

Tudtommal a gzip tömörítés is jelentősen lassítja a fórumot.
Biztos lassítja, de szerintem nem nagy mértékben. A felhasználónál viszont jelentős lassulás lesz érzékelhető, főleg lassú internetkapcsolatnál. Az egyik szűkös keresztmetszet az adatátvitel, a gzip technológia segítségével a fájlokat ötöd-hatod méretűekre lehet csökkenteni, ami jelentős sebességnövekedést mutat a felhasználói oldalon.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kgb
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.12.12. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.18. 10:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Most már tuti, hogy az indexelés (és/vagy tömörítés) fogja meg rettenetesen a dolgot. Próbaként elküldtem 3 hsz-t egymás után (most csak 34 látogató van az oldalon, tehát a túl sok adatbázis lekérés sem zavarhat be). Az első csak pár sor értelmetlen szöveg volt, a második egy 20 soros szöveg, a harmadik meg csak pár szó. Az 1. és 3. elküldése 3-5 mp volt, a másodiké 5 perc!!!

A törléssel ugyanez a szitu, a 20 soros hsz-t 5 kemény percig törölte, a másik kettőt 3 mp alatt.

Attól tartok, hogy a szervercsere sem jelent majd megoldást, csak javulást. Ha viszont 5 perc helyett „csak” 2-3 perc lesz a hsz küldés, az még mindig borzasztó hosszú idő.

Keresgélünk, keresgélünk...

kgb

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.18. 11:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

kgb írta:

Most már tuti, hogy az indexelés (és/vagy tömörítés) fogja meg rettenetesen a dolgot. Próbaként elküldtem 3 hsz-t egymás után (most csak 34 látogató van az oldalon, tehát a túl sok adatbázis lekérés sem zavarhat be). Az első csak pár sor értelmetlen szöveg volt, a második egy 20 soros szöveg, a harmadik meg csak pár szó. Az 1. és 3. elküldése 3-5 mp volt, a másodiké 5 perc!!!

A törléssel ugyanez a szitu, a 20 soros hsz-t 5 kemény percig törölte, a másik kettőt 3 mp alatt.

Attól tartok, hogy a szervercsere sem jelent majd megoldást, csak javulást. Ha viszont 5 perc helyett „csak” 2-3 perc lesz a hsz küldés, az még mindig borzasztó hosszú idő.

Keresgélünk, keresgélünk...
A szerver nem lehet valami túl jó, lehet ilyet is produkálni phpBB-vel.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kgb
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.12.12. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.18. 17:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát, ez tényleg nem piskóta fórum. Mondjuk nem is lehet benne keresni. Mindemellett én is kezdek afelé hajlani, hogy a szerver a ludas. Ez márciusban kiderül a költözéskor.
Az ajánlott phpbb.com fórumon említenek egy olyan megoldást, hogy a gyakran szereplő (így valószínűleg nem, vagy csak ritkán rákeresett) szavakat törlik az indextáblából. Lehet, hogy ezt kipróbáljuk.

kgb

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dj_JocEe
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.07.24. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 245
Hozzászólás Elküldve: 2006.08.28. 18:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Ceriak írta:

Tudtommal a gzip tömörítés is jelentősen lassítja a fórumot.
Biztos lassítja, de szerintem nem nagy mértékben. A felhasználónál viszont jelentős lassulás lesz érzékelhető, főleg lassú internetkapcsolatnál. Az egyik szűkös keresztmetszet az adatátvitel, a gzip technológia segítségével a fájlokat ötöd-hatod méretűekre lehet csökkenteni, ami jelentős sebességnövekedést mutat a felhasználói oldalon.
Bocs hogy beleszólok de a gzip az duplán csomagolja a dolgokat!Szal kb harmad-ára tömöríti!A gzip a zip duplán csomagolt változata tudtommal!Én a Linux miadt tom, mert aztis használok rendszeresen!
Bocs hogy ezt ideírtam, de gondoltam kijavítalak! :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.08.28. 18:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Dj_JocEe írta:

Bocs hogy beleszólok de a gzip az duplán csomagolja a dolgokat!Szal kb harmad-ára tömöríti!A gzip a zip duplán csomagolt változata tudtommal!Én a Linux miadt tom, mert aztis használok rendszeresen!
Bocs hogy ezt ideírtam, de gondoltam kijavítalak! :D
A gzip nem a zip duplán csomagolt változata.
Kipróbáltam egy szöveges fájlon, és nekem ötöd méretűre csökkentette a fájl méretét.

Én is használok Linuxot, méghacsak felhasználói szinten is (de főleg nem a grafikus felületet).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.08.28. 20:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én úgy tudom, hogy mindkettő az LZ77-es algoritmust használja (szerk.: utánanéztem a becsületes neve Lempel-Ziv kódolás), de a gzip csak egy fájlt tud csomagoli, míg a zip-ben van egy plusz "fejléc" amiben a tömörített fájlok információi vannak.
De egy hozzáértőbb majd kijavít.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés