Hiba költözés után

Szerző
Üzenet
svilder
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.03. 17:23    Hozzászólás témája: Hiba költözés után
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hello
Uj tarhelyre koltoztettem a forumot. Az adatbazist feltoltottem az uj helyre (sql filet feldaraboltam) config.php-t az uj adatokra modositottam. Ki is adja a forumot, de mikor belepnek, nem enged, hanem ujra keri a felhasznalonevet es a jelszot, a tema cimere kattintva pedig, azt irja, hogy az adott tema nem letezik. Mi lehet a problema?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.03. 18:46    Hozzászólás témája:
szerintem nem futott le teljesen a mysql importálása így elsőre, próbáld meg újra vagy próbáld meg egy darabba aképpen:
-üreset instalálsz
-feltöltöd ftp-na mysql-t
-importálod a phpbb admin felületével

Vaagy ha rám hallgatsz át térsz 3-asra. :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.03. 19:40    Hozzászólás témája:
És a config táblában is át kell állítani egy-két dolgot, például az URL-t, ez szerintem nem okozhtja a hibát, de azért próbálkozz. Amúgy a hiba szerintem is arra utal, hogy valaami hiányzik az adatbázisból, például a fórumok, mivel ha nem tudna kapcsolódni a MySQL akkor más hibaüzenet is lenne..

svilder
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.03. 20:07    Hozzászólás témája:
Ujraprobaltam, ugyanaz a szitu.
Megprobalom, az egy darabban valo feltoltest az adminfeluletrol.
A 3asra valo atteres lenne a cel, csak fontos dolgok vannak a forumban, es helyre kellene allitani, mielott 3ast csinalok belole. :D

svilder
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.04. 16:03    Hozzászólás témája:
hmm. :D Paranormalis dolgokra kepes ez a phpbb2. :D Feltelepitettem egy szuz forumot, belepnek az admin accal, de nem, ugyanugy nem enged belepni.
ÖÖ, a config tablaban, hogy lehet atirni a dolgokat ujra? bar en sem hiszem, hogy az lenne a baj. :?

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.04. 16:19    Hozzászólás témája:
Például phpmyadim-nal. ez általában minden szolgáltatónál van. Ha az URL rosszul van beállítva akkor az admin panelre nem tudsz belépni, vagy költözésnél mint a te esetedben a régi admin panelre léptet majd be, ezért ha a phpBB2 adminjából töltötted vissza a sql-t, az nem fog látszódni az új fórumon...

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.04. 16:20    Hozzászólás témája:
Annak nézz utána, hogy annak az adatbázis-felhasználónak, akivel a fórumot kezeled (remélem, érthetően írtam le) milyen jogokat adott a szolgáltatód (vagy esetleg te magad, ha te hozhattad létre a domain control panelben).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
svilder
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.04. 17:06    Hozzászólás témája:

pstvfan írta:

Például phpmyadim-nal. ez általában minden szolgáltatónál van. Ha az URL rosszul van beállítva akkor az admin panelre nem tudsz belépni, vagy költözésnél mint a te esetedben a régi admin panelre léptet majd be, ezért ha a phpBB2 adminjából töltötted vissza a sql-t, az nem fog látszódni az új fórumon...
Phpmyadminnal toltottem fel az adatbazis darabjait. Csak azt nem tudom, hogy azon belul hogyan tudok beleturkalni a config tablaba. A forum adminjabol azert se tudtam volna feltolteni, mert semmivel se enged belepni. :)

Egyebkent nem ingyenes tarhelyrol van szo, de utanakerdezek, hogy milyen jogokat kaptam az adatbazishoz.

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.04. 17:39    Hozzászólás témája:
Hát írnod mindeféleképpen tudnod kéne... Na bal oldalon kéne lennie egy sávnak ahol a táblák nevei vannak, ott rákattintassz a config táblára, persze elötte ott lesz a tábla előtag, amit beállítottál.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.04. 17:47    Hozzászólás témája:
Valószínűleg csak egyszerűen elfelejtetted átírni a domaint és a fórum elérési utat. Ezt megteheted ennek az útmutatónak a segítségével.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
svilder
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.04. 18:03    Hozzászólás témája:

fberci írta:

Valószínűleg csak egyszerűen elfelejtetted átírni a domaint és a fórum elérési utat. Ezt megteheted ennek az útmutatónak a segítségével.

Kód:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/admispconfig/ispconfig/web/phpmyadmin/libraries/header_meta_style.inc.php:27) in /home/admispconfig/ispconfig/web/phpmyadmin/libraries/common.lib.php on line 1154

Hibauzit kapok az elso parancs lefuttatasa utan. :?

A masodik utan pedig, ezt:

Kód:

UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = 'nwnac.hu' WHERE `config_name` = 'server_name' LIMIT 1 ;# A MySQL üreset adott vissza (nincsenek sorok).
UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = '/forum/' WHERE `config_name` = 'script_path' LIMIT 1 ;# Keresett sorok: 1

Es semmi valtozas nincs.

Edit.: Nezelodtem, es azt latom, hogy egy tabla hianyzik, nem tudom, hogy hianyoznia is kell-e, vagy nem de a: phpbb_sessions_keys nincs ott.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.05. 16:01    Hozzászólás témája:
Komolyan phpBB 2.0.5-öt futtatsz??!! :shock: Ez egy több, mint 5 éve megjelent kiadás, még jó, hogy nem működik a mai rendszereken. Hol volt még akkor a PHP5 (amit egyébként hivatalosan a phpBB2 nem támogat), amit te is használsz... :wink:

Tehát a megoldás, hogy frissítesz először 2.0.23-ra, de lehet, hogy egyből phpBB3-ra is konvertálhatnál (bár nem biztos, hogy a konvertáló kompatibilis a 2.0.5-tel). Még pont nem töröltük az oldalról a phpBB2 fájljait, így megtalálod a letöltések közt.

svilder
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.05. 18:57    Hozzászólás témája:
Juj. :D Frissitettem 2.0.23-ra. Annyi valtozas tortent, hogy a topicokba mar be tudok lepni, latom is a hozzaszolasokat. Viszont egyebkent belepni magaba a forumba nem tudok. :?
(ha minden problemat kikuszoboltem, termeszetesen atkonvertalom majd az egeszet phpbb3-asra. :D ).

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.05. 19:47    Hozzászólás témája:
Lefuttattad a a SQL utasításokat, amiket fberci írt?

svilder
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.11.05. 19:50    Hozzászólás témája:

pstvfan írta:

Lefuttattad a a SQL utasításokat, amiket fberci írt?
Persze, de ugyanazt az uzenetet kapom vissza mint elotte.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés