Költözés ingyenes tárhelyről phpmyadmin nélkül

Szerző
Üzenet
Medvegy
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 01:29    Hozzászólás témája: Költözés ingyenes tárhelyről phpmyadmin nélkül
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdvözlet.

Adott egy ingyenes fórumtárhely, ezer éves phpbb-vel (inventforum.com [phpBB 2.0.17]). A phpmyadmin nincs, csak a fórum saját backup szolgáltatása. A teljes mentés 42Mb, úgy tűnik a teljes fórumot sikerül lementeni, nem hiányzik belőle semmi. Természetesen ftp elérés nincs (meg semmi más, csak a csupasz fórum), így onnan sem tudok semmit lehúzni ami segítené a költözést (sem config.php se semmi).
Tudnátok segíteni, hogy ebben az esetben mi a menete a váltásnak? A költözéses útmutatón természetesen túl vagyok, de annak a legnagyobb részét nem tudom megcsinálni az említett hiányosságok miatt.

Egy phpbb2-t felhúztam az új tárhelyre, beinportáltam a phpmyadminnnal a tömörített phpbb_db_backup.sql-t. Ezt a hibát kapom:

Hiba

SQL-kérés:

INSERT INTO phpbb_search_wordlist( word_text, word_id, word_common )
VALUES (
'm�s', '65 ', '0 ');

Ezután a "visszaállított" fórumban csak a fórumcímek jelennek meg (az ékezetes karakterek kérdőjellel), valamint a hozzászólások száma, a nyitott topikok száma és a legutolsó üzenet küldőjének neve, ha az az admin volt (ha nem az admin volt, akkor csak az utolsó üzenet időpontja név nélkül). A fórumokba lépve mindegyik teljesen üres ("nincsenek új témák a fórumban"). Nem látszódnak a topikok és úgy tűnik a felhasználók sem, sőt, ha a Fórum adminisztráció-ra lépek akkor nem a visszaállított fórum adminja nyílik meg, hanem a kiindulási, ahonnan lementettem az sql- fájlt. ;)

Túl nagy gyakorlatom nincs sem a phpbb-ben sem a mysql-ben. Gondolom manuálisan kellene átrakni a táblákat, ami attól tartok nekem sok lenne nekem, és mint mondottam ahonnan költözne a fórum, semilyen menedzselési lehetőség nincs, így ki sem halászgathatnám a táblákat, ha akarom akkor sem.

Szerintetek van erre valamilyen megoldás?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 11:25    Hozzászólás témája:
Ez mindenképp egy többlépcsős móka lesz.

Mivel gondolom, phpBB3-ra akarsz átállni (gondolom én), ezért igazából nem lényeges, hogy működik-e a phpBB2-es fórumod, és nem szükséges a 2 nagy tábla (word_match és word_list) importálására sem.

Alapból én megpróbálnék egy olyant, hogy visszaállítod az adatbázist a két említett tábla tartalma nélkül (maga a táblaszerkezet azért kell), majd telepíteni egy phpBB3-ast, és utolsó lépésben megpróbálni egy importálást. Szerintem menni fog, és azonnal egy működő, phpBB3-as fórumod lesz.

Ha ez nem megy:
  • Importáld be az adatbázist.
  • Az ÚTMUTATÓK közti költöztetési tanácsokat megcsinálni.
  • Javítani a FÓRUMELŐTAG_config táblában azokat az adatokat, melyek a régi helyre mutatnak, megfelelően az új hely adataihoz.
  • Újracsinálni a 2-es fórum config.php file-ját, hogy működjön az új helyen.
  • Telepíteni a phpBB3-at.
  • Konvertálni.

Ami buktató van:
Mivel a régi helyen 2.0.17-es fórumod van, az újra is azt KELL feltenni. Nem tudom, honnan tudsz majd olyan változatot szerezni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Medvegy
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 21:43    Hozzászólás témája:
Köszi a helpet, már hullik a hajam. :)

Mindkét variációt megcsináltam, sajnos nem jött össze. Mindkettőnél pont ugyanaz a végeredmény mint amit a topikindítóban írtam. A phpbbhacks oldalon találtan elég régi phpbb-t. Azt felraktam, beleimportáltam a mentést, aztán az egészet átkonvertáltam hármasra. Igen a hármas lesz a végső cél ha addig nem őszülök meg teljesen. :)
Utána amit írtam fent, csak a fórumcímek ládszódnak. Ha ebbe beimportálom újból a mentést (tudom nincs értelme, de azért megpróbáltam), akkor az alábbi hiba fogad:

SQL ERROR [ mysqli ]

Unknown column 'is_dynamic' in 'where clause' [1054]

A visszaállított adatbázisban nem szerepelnek az adminon kívül a regisztrált userek (csak amit a phpbb default felrak). Hacsak nem a phpbb_users táblán kívül egyéb titkos helyen gyülekeznek. Ez nem okozhat bajt? Ha nincs user akkor gondolom nem tudja mihez hozzárendelni a hozzászólásokat. Azok úgy tűnik megvannak a phpbb_posts_text táblában, a fórumban viszont nem jelennek meg. :(
A "maga a táblaszerkezet azért kell"-en mit értesz? Gondolom ez nincs meg az új fórumban, de mivel a régin nincs phpmyadmin nem is tudom onnan előhalászni a hozzá való táblát.

*fejvakar*

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 22:02    Hozzászólás témája:
Hmm, ha nincsenek sorok a users táblában, akkor az bibi.
Hogyan mentetted el a inventforum.com-ról az adatbázisodat? Valószínűleg akkor már ott hibádzik a dolog... :S

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Medvegy
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 22:24    Hozzászólás témája:
Ott csak egy módon lehet menteni, a fórum admin felületéből. Tömörítetlenül lementettem a full adatbázist:
Ezek a variációk vannak:

Full backup
Structure-Only backup << már ezt is próbáltam külön beimportálni, nem segített a dolgon
Data only backup

A háromra konvertáltban benne vannak a default botok és az admin. A kettesben meg csak az admin és egy anonym user, semmi más. Tehát akkor valszeg a lementett adatbázisban sincs benne.
Az segíthet, ha importálás előtt manuálisan létrehozom az összes régi usert? Szerencsére nincs túl sok belőlük, max 20-at kellene megcsinálnom. Ebben az esetben számít, ha más lesz a jelszavuk, vagy mondjuk a mailcímük? Vagy teljesen meg kell egyeznie a régi fórumon lévő adataival? Vagy ez nem megoldás?

Ez így elég szívás. Nem tudom minek engedik egyáltalán az adatbázis mentést, ha az használhatatlan.

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.15. 15:43    Hozzászólás témája:
Ha fent vannak a táblák próbáld meg a "data only" lementést, hátha úgy megmaradnak az adatok, aztán konvertálás stb.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés