Előre telepített fórum: adatbázis kimentése - hogyan?

Szerző
Üzenet
Sósperec
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 14:48    Hozzászólás témája: Előre telepített fórum: adatbázis kimentése - hogyan?
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

a forumx.hu-nál csináltam egy fórumot, szeretnék feltenni egy 3-as verziót, amihez az kéne, hogy elköltözzek egy saját tárhelyre, de ehhez az kéne, hogy ki tudjam menteni az adatbázist, azonban ezt írja ki:

Idézet:

This feature has been disabled due to security reasons, please contact the administrator if you want a backup of your forums
Írtam egy levelet a szolgáltatónak, hogy hadd mentsem ki az adatbázisomat, de igazából nem reménykedem, hogy ezt meg fogják engedni.

Szerintetek van vmi módja, hogy mégis hozzáférjek az adatbázishoz?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 14:53    Hozzászólás témája:
hátha a fórumba beépített módszer nem működik, akkor sajnos nincs rá lehetőséged (gondolom fájlokat sem tudsz le/feltölteni illetve módosítani.

Sósperec
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 15:09    Hozzászólás témája:
Nem sajnos:S

De szerinted van rá esély, hogy majd lecseréli a szolgáltató a 2-es verziót hármasra?
Már az is valami lenne...

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 15:35    Hozzászólás témája:
Őszintén fogalmam sincs. Mindenesetre küldj nekik egy e-mailt, hogy szeretnéd az a adatbázisodat, hátha segítenek.

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 17:24    Hozzászólás témája:
Én annyiból látok esélyt arra, hogy frissítsen a szolgáltató, hogy a php4.? verzió és a phpBB 2.0.x verzió támogatásának lejártával egyre inkább biztonsági problémát jelent majd neki az idejétmúlt verziók üzemeltetése. Sok mindent utálnak a szolgáltatók, de azt végképp, ha a biztonságuk veszélybe kerül. :)

Mivel azt írta, hogy fordulj hozzá a fórumod mentéséért, még az sem kizárt dolog, hogy ki is fogják adni. Kérdés, hogy az adatbázison nem hajtottak-e végre olyan változást, ami megakadályozná, hogy egy másik, általad felhúzott phpBB fórumba importáld. Azt is tudnod kellene, hogy a fórum, ami náluk futott, milyen verzió volt, mert a konvertáláshoz egy pont olyan phpBB2 verzió telepítésével kellene kezdened, amiről aztán a phpBB3 átveheti az adatbázist és az egyes beállításokat (avatarok, emotikonok, stb.). Pusztán az adatbázissal még csak félúton vagy.

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 18:00    Hozzászólás témája:
Igazából a konvertáláshoz nem feltétlenül szükséges, hogy pont olyan verziójú phpBB2-es fórum legyen fent, mint eredetileg, úgyhogy ezzel nem kell igazán foglalkozni. Végső esetben le lehet futtatni az install/update_to_latest.php-t, ami frissíti az adatbázist a legutóbbi verzióra.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Sósperec
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 18:02    Hozzászólás témája:
a mostani phpBB 2.0.22.
de nem az a legnagyobb gondom vele, hogy elavult, hanem, hogy mivel nem férek hozzá az adatbázishoz, nem tudok használni MOD-okat sem, így szinte alig tudok beállítani valamit...adminisztártorként alig van több lehetőségem, mint egy közönséges moderátornak...úgyhogy mindenképpen jobb lenne egy teljesen saját fórum, viszont nem szeretném megint a nulláról kezdeni, jó lenne a mostani adatokat átvinni, úgyhogy kéne az az adatbázis...

Az a baj, hogy pár napja is kérdeztem tőlük vmit és még arra se válaszoltak... de azért írtam nekik e-mailt, hátha kiadják az adatbázist...vagy legalább pár hónapon belül átkonvertálnák ezt 3-assá vagy lenne vmi lehetőség h 3-assá alakítsam, ahol reményeim szerint már több lehetőségen lesz a fórumomat alakítgatni.

hát remélem, hogy nem hajtottak végre olyan változást...de amíg ki sem adják ez nem fog kiderülni:S

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 18:07    Hozzászólás témája: Re: Előre telepített fórum: adatbázis kimentése - hogyan?

Sósperec írta:

Idézet:

This feature has been disabled due to security reasons, please contact the administrator if you want a backup of your forums
Itt írtad, hogy azt írták.

Idézet:

Ez a szolgáltatás biztonsági okokból le van tiltva, kérjük fordulj az adminisztrátorhoz, ha a fórumodról biztonsági mentést akarsz.
Szó szerint ezt a hibaüzenetet másoltad be, és itt, gondolom, nem te vagy az az adminisztrátor, akihez fordulni kell, hanem a szolgáltatás adminisztrátora. :) Legyél türelemmel, és egy idő után nagyon udvariasan érdeklődd meg náluk, hogy nem veszett-e el az a levél, amit előzőleg küldtél nekik.

fberci: az update_to_latest.php-ről nem is tudtam. :) Sorry!

Sósperec
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 18:19    Hozzászólás témája:
Jaj köszönöm, nem valami jó az angolom, csak annyit értettem belőle, hogy nincs hozzá jogosultságom és forduljak az adminisztrátorhoz (az világos volt h ez az üzemeltető), de akkor bizakodó vagyok, hogy kapok biztonsági mentést.

Köszönöm a segítséget!

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 18:25    Hozzászólás témája:
Nagyon szívesen - ha rajtam múlik, hát én drukkolok neked! ;)

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.14. 20:00    Hozzászólás témája:
Nem azért, de az oldalatok nem úgy néz ki mintha phpBB lenne rajta.

Fórumból írta: