Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Táblázatkezelés

Szerző
Üzenet
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.07. 18:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Bocs, most vettem észre, hogy a cellák kijelölésekor a "/" jel valami miatt "-" lett :x. Javítva már jó lett :).

Na, akkor csak hogy megértsem: Miért kell elosztani az újabbat a régivel és után (főleg ez az amit nem értek egészen) miért kell kivonni ebből 1-et?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.07. 19:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megint közbe jött egy probléma:

Azt akarom kiszámolni, hogy a félévihez képest egy tantárgyból összesen hány 1-gyessel van több vagy kevesebb (százalékban).

A függvény:

Kód:

=HA(DARAB2('Félévi értékelés'!D42;'Év végi értékelés'!D42)=2;('Év végi értékelés'!D42/'Félévi értékelés'!D42)-1;"")

Tehát, ha a félévi D42 és az év végi D42-ben összesen 2-nél kevesebb érték van, akkor ne írjon a cellába semmit. Ezzel akarom kivédeni, hogy #ZÉRÓOSZTÓ kifejezést írjon ki.

Igen ám, de a HA() értéke sosem lesz hamis, mert a cellákban benne van egy függvény, és emiatt kiírja, hogy #ZÉRÓOSZTÓ. Na, akkor ezt most hogyan védjem ki :??.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.07. 20:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kész is van az egész. Akinek 2007-es Excelje van esetleg megnézhetné, hogy minden jól működik-e, mert a sok függvény miatt picit nehezen tudom egyedül ellenőrizni az egészet. Az Év végi összegzés munkalapon nem kell semmit sem kitöltögetni, az csak azt mutatja, hogy mennyit változtak az adatok az év végén a félévihez képest. És úgy oldottam meg, hogy ahol jegy van, ott azt mutassa, hogy az végén a félévihez képest hány jeggyel rontott vagy javított a diák. Százalékost elvetettem, mert ez jobban áttekinthető és a százaléknál túl nagyra kellett volna húzni a cellákat (mert nem fér ki például a +1000%). Letöltés [ hivatkozást töröltem ].

Aki talál valami hibát bátran jelezze :).

Összesítve sokat tanultam a munkafüzet készítése során, ami a legfontosabb, hogy sikerült megértenem a következőt:
Van egy ilyen cellaformátum mondjuk:

Kód:

0;0;0

Rájöttem, hogy az első rész a pozitív számokra vonatkozik, a középső a negatív számokra és a jobb oldali rész arra vonatkozik, hogy ha a cella értéke "0" (mint szám).

Tehát ha ezt írom be:

Kód:

0" pozítiv vagyok";-0" negatív vagyok";""

Akkor a következők fognak történni:
  • HA a cella értéke pozitív szám, akkor hozzáteszi a számhoz, hogy "pozitív vagyok" (például: "15 pozitív vagyok")
  • HA a cella értéke negatív szám, akkor hozzáteszi a szám elejéhez, hogy "-" és a szám végéhez, hogy "negatív vagyok" (például: "-20 negatív vagyok")
  • HA a cella értéke 0, akkor nem azt nem írja ki (a "" miatt).



A hozzászólás legutóbb Thomas RC által 2009.02.08. 13:12-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.07. 22:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Kód:

=('Év végi értékelés'!F5/'Félévi értékelés'!F2)-1

Így gondoltam, osztással - elvileg ez lenne a kiszámítási módja.

A fájlt nem tudom letölteni, mert Office 2003-am van, de nem is igazán lényeges.
A Microsofttól le lehet tölteni Office 2003-hoz az Office 2007 formátumokat kezelő add-ont. Sőt, érdemes is! :D (Hogyhogy? Nem OOo-t használsz? Úgy emlékeztem...)

A formátumkezelés csak a megjelenítésben játszik, épp az a lényege, hogy az értékek az eredetiek maradnak. Tehát ha a nullát nem íratom ki, attól még nulla marad a cella értéke, illetve ha a 1000 helyett "1000 Ft"-ot iratok ki, ugyanúgy tudok számolni vele, mintha nem látszana ott az a "Ft". Viszont ha a cellába eleve "1000 Ft"-ot írsz be, akkor az már nem szám, hanem szöveg, és nem tudsz számolni vele. Ezért nem tudta Thomas RC a formázással megoldani a problémát.

Thomas RC: próbáld ki ezt:

Kód:

0" pozítiv vagyok";-0" negatív vagyok";""
így:

Kód:

"pusz "0;"mínusz "0;"Nulla!"
Nem más tulképpen, csak egy másik megközelítés. (Egyébként azt hittem, a banános példa elég szemléletes... ezek szerint annyira azért nem :D )

Tök jót ácsoltam magamnak Excelben. Van egy versenyünk, sok-sok fordulóval, fordulónként több kérdéssel. A táblázat oszlopai a versenyzők, a sorok az egyes fordulók kérdései, fordulónként összesítve. Az egyes fordulók kérdései csoportosítva vannak, így össze lehet csukni őket, ha már lezajlott a forduló.
Az egész táblázat tetején van egy sor (a harmadik - mindjárt leírom, hogy miért), ahol az összpontszámot adja meg csapatonként. Mivel az egyes oszlopokban nem csak az elért eredmények, hanem azok fordulónkénti összegei is ott vannak, ezért ez ugye valami ilyesmi: SUM(B6:B60)/2 . (Azért hatodik sor, mert mindenféle kiegészítő infók is vannak a fejben, amik gyakran kellhetnek.) Az összesítő sor felett van legfelül egy sor, ami a versenyzők pillanatnyi helyezését mutatja, kivéve az utolsókat, mivel azok nem küldtek még be érvényes feladatsor-megfejtést. Természetesen a helyeket automatikusan számolja a táblázat a SORSZÁM(B$3;$B$3:$X$3) függvénnyel. Viszont van két külön korcsoport, és a korcsoportonkénti helyezést is figyelnem kell, ezért alatta van egy másik sor, ahol ugyanez a függvény csak az adott korcsoport tartományára vetítve nézi a sorrendet. Ehhez célszerű volt az azonos korcsoportba tartozó versenyzőket egymás utáni oszlopokba írni, de a többszörös tartományokkal meg lehetett volna oldani a csoportosítás nélkül is, ha például az ábécé-sorrend is szükséges lett volna... Az utolsók eredményét formázás rejti el, amiben annyi "csalás" van, hogy mivel a versenyzők száma adott, ezt nem képlettel számoltatom ki (még nem is gondoltam rá, hogy egyáltalán lehetséges-e VB script nélkül). A formázó string az összesített eredményjelző sornál ez: [<=11]#0;[>11]"";"";"" (12 tényleges induló van. Sajnos ezt manuálisan meg kell változtatni, ha újabb versenyző ad le érvényes megfejtéseket.)
A dolog további szépsége, hogy az egyes kérdésekre elért legjobb pontszámot, a fordulók nyerteseit, stb. feltételes formázások jelzik, rendszerint a pasztell háttérszínek enyhe változtatásával. Rengeteg dolgot le lehet szinte egy pillantással olvasni a táblázatról, amit egyébként keresgélni kellene. :) Érdekel valakit?
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.07. 22:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

A függvény:

Kód:

=HA(DARAB2('Félévi értékelés'!D42;'Év végi értékelés'!D42)=2;('Év végi értékelés'!D42/'Félévi értékelés'!D42)-1;"")

Tehát, ha a félévi D42 és az év végi D42-ben összesen 2-nél kevesebb érték van, akkor ne írjon a cellába semmit. Ezzel akarom kivédeni, hogy #ZÉRÓOSZTÓ kifejezést írjon ki.

Igen ám, de a HA() értéke sosem lesz hamis, mert a cellákban benne van egy függvény, és emiatt kiírja, hogy #ZÉRÓOSZTÓ. Na, akkor ezt most hogyan védjem ki :??.

Kód:

=HA(ÉS(N('Félévi értékelés'!D42)=0;N('Év végi értékelés'!D42)=0);('Év végi értékelés'!D42/'Félévi értékelés'!D42)-1;"")
Szerintem ez megoldja a gondod!

Az N(érték) 0-t ad, ha a hivatkozott cella értéke üres, szöveg, HAMIS vagy 0. Az IGAZ értékre 1-et ad vissza, a 0-tól eltérő számra a számot. Nagyon hasznos az OOo Calc 3-ban a buta hiba miatt, hogy nem létezik benne üres cella, mert pótolja a működésképtelen ISBLANK() (magyar Excelben ÜRES() ) függvényt.

---8<---------------

Megnéztem a táblázatodat, tényleg komoly! Mivel 2003-as Excelem van, nem tudtam bizonyos formázási dolgokat ellenőrizni, mert az Excel 2003 még nem kezel egyes feltételes formázásokat és a feltételes formázások átfedéseit.

  • Az egyik észrevételem, hogy hülyét kapok, ha monitoron 10 pontos Times-t kell olvasnom. :D :D :D

  • A másik, hogy az év végi összegzésnél az ÁTLAG oszlopban praktikusabb lenne talán az éves átlagot írni - de lehet ebben is ráció, ha éves átlagnak az Év végi értékelés lapon lévő átlagokat tekintitek. (Rég voltam oskolás :D )

  • Szellemes az Adatbázis tábla használata. Érdekes, hogy ilyennel eddig nem találkoztam, csak olyan megoldással, hogy minden külön lapon, vagy valahová jobbra messze eldugva :D Áttekinthetőbb így!

  • Ami újdonság nekem, az a hibás értékkor adott hibaüzenet. Azt hogyan oldottad meg?

  • Nem értem az Igazolt / Igazolatlan oszlopoknál az 5 szám kiemelését. De lehet, hogy ez a formázások inkompatibilitásának (de szép magyar szó!) hibája.

  • A bukások értékelésénél van egy hiba. Négy diákot megbuktattam, összesen három tantárgyból (az a hülye Evetke háromból is bukott!). Erre a táblázat kielemezte, hogy három tárgyból is két-két bukás volt, és kiírta, hogy 4 fő 6 tárgyból bukott. A 4 fő helyes, a 6 viszont csak 3. Az Y44 cellában inkább a =DARABTELI(F42:U42;">0") képlet kellene oda. Szerintem. Ha jól értelmezem.

  • A képleteket tartalmazó cellákat egy ilyen összetett táblázatnál már nagyon célszerű (lesz, ha készen lesz) levédeni. Azt tudod hogyan kell? Hasonlóan az Adatbázis és az Év végi összegzés lapnak sem ártana a teljes írásvédelem. Az Adatbázisnak persze feloldható, de az Év végi összegzésnek jelszavas.

Szerintem klassz lett!
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom



A hozzászólás legutóbb HoremWeb által 2009.02.07. 23:05-kor lett szerkesztve, összesen 3 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.07. 22:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Engem érdekelne.

Másik hsz.-re: Öhm, mint említettem inkább azt vizsgálom, hogy az év végi eredmények a félévihez képest hány jeggyel lettek jobban vagy rosszabbak - a százalékos megoldás helyett. Így aztán az osztás kimarad, ezért nem tud kiírni hibát és most elég csak ennyi:

Kód:

='Év végi értékelés'!D42-'Félévi értékelés'!D42

De ha letöltöd és beírsz pár jegyet akárhova a félévi és az év végi értékeléshez, utána megnézned az év végi összesítésben az alsó cellákat (ahol azt számolja, hogy hány 1-gyes 2-tes, stb. van egy sorban), akkor látni fogod, hogy a félévi jegyekhez képest az év végiben például magatartásból mennyivel lett több vagy kevesebb 5-tös (ha nincs semmi a cellában, akkor nincs változás, csak a 0 rejtve van).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.07. 23:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Közben pár óra alatt az előző hsz-be beleszerkesztettem a táblázatodról a (jó) véleményemet!

[ szerk ]Itt a pontszámos táblázat mintája. Az adatok tesztadatok csak, nem valódiak. Amint látható, némi pluszmunkát okozott, hogy a fordulók különböző számú és pontértékű kérdésekből állnak (egy-egy forduló összpontszáma mindig 100). Érdemes megnézni a kérdésekre járó pontok és a csapatok fordulónkénti összesítősorának feltételes formázását.

A táblázat kizárólag monitoron való használatra készült, azért ennyire színes. :)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.08. 12:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Megnéztem a táblázatodat, tényleg komoly! Mivel 2003-as Excelem van, nem tudtam bizonyos formázási dolgokat ellenőrizni, mert az Excel 2003 még nem kezel egyes feltételes formázásokat és a feltételes formázások átfedéseit.

  • Az egyik észrevételem, hogy hülyét kapok, ha monitoron 10 pontos Times-t kell olvasnom. :D :D :D

  • A másik, hogy az év végi összegzésnél az ÁTLAG oszlopban praktikusabb lenne talán az éves átlagot írni - de lehet ebben is ráció, ha éves átlagnak az Év végi értékelés lapon lévő átlagokat tekintitek. (Rég voltam oskolás :D )

  • Szellemes az Adatbázis tábla használata. Érdekes, hogy ilyennel eddig nem találkoztam, csak olyan megoldással, hogy minden külön lapon, vagy valahová jobbra messze eldugva :D Áttekinthetőbb így!

  • Ami újdonság nekem, az a hibás értékkor adott hibaüzenet. Azt hogyan oldottad meg?

  • Nem értem az Igazolt / Igazolatlan oszlopoknál az 5 szám kiemelését. De lehet, hogy ez a formázások inkompatibilitásának (de szép magyar szó!) hibája.

  • A bukások értékelésénél van egy hiba. Négy diákot megbuktattam, összesen három tantárgyból (az a hülye Evetke háromból is bukott!). Erre a táblázat kielemezte, hogy három tárgyból is két-két bukás volt, és kiírta, hogy 4 fő 6 tárgyból bukott. A 4 fő helyes, a 6 viszont csak 3. Az Y44 cellában inkább a =DARABTELI(F42:U42;">0") képlet kellene oda. Szerintem. Ha jól értelmezem.

  • A képleteket tartalmazó cellákat egy ilyen összetett táblázatnál már nagyon célszerű (lesz, ha készen lesz) levédeni. Azt tudod hogyan kell? Hasonlóan az Adatbázis és az Év végi összegzés lapnak sem ártana a teljes írásvédelem. Az Adatbázisnak persze feloldható, de az Év végi összegzésnek jelszavas.

Szerintem klassz lett!
  • A 10-es betű azért van, mert ha megnézed, akkor eléggé nagy terjedelmű a táblázat, nyomtatásnál meg nagyon-nagyon aprócska lenne minden, ha 10-esnél nagyobb a betűméret. Igaz így is kicsi a kinyomtatott táblázat, de nem annyira, hogy azt ne lehessen elolvasni.

  • Nem egészen, mert ezek féléves értékelő lapok. Az "Év végi értékelés"-t azt 2. félévi értékelésnek kell venni, csak ezt inkább év véginek szokták mondani. Az egésznek a lényege, hogy áttekintést nyújtson a táblázat, hogy hogyan teljesített egy diák, stb. az 1. és a 2. félévben.

  • Örülök, hogy tetszik :).

  • Arra gondolsz, hogy ahova jegy kerül, oda nem lehet 1-nél kisebb és 5-nél nagyobb számot beírni? Azt majd külön hozzászólásként le fogom írni képekkel illusztrálva ;).

  • Na pontosan az ilyen hibákat nem vettem észre. Véletlenül 2-vel több oszlopot jelöltem ki a feltételes formázásnál és úgy maradt.

  • Ezt nem értem, nálam rendesen működik :?. Esetleg tudnál linkelni egy példát, ami ki van töltve és látszik a hiba?*

  • A levédés csak az értékelések kitöltése után kell. Ez egy sablon munkafüzet, ez alapján töltik ki a "tanárok" (akik most mi vagyunk :D) egy-egy osztály értékelését, és ha kész akkor levédik és elmentik más néven (például: Értékelés9D.xlsx). Ha meg év vége lesz és ki kell tölteni a 2.félév eredményeit is, akkor megnyitják az Értékelés9D.xlsx-et, megadják a jelszót és töltik is ki.

    A probléma egyébként inkább az, hogy ha levédem a képleteket, akkor az Excel írásvédetté teszi a fenti üres oszlopokat, ahol majd a tantárgyak nevét kell beírni. Ez szerintem amiatt van, hogy ott van egy legördülő lista, amit képletként kezel. De lehet, hogy csak én bénáztam el :roll:.


HoremWeb: Köszönöm, hogy feltetted a táblázatodat, igyekszem megnézni :).

Szerk.: Feltöltöttem a picit javított verziót. Plusz a "Név" mezőbe tettem egy függvényt és egy feltételes formázást, ami kiírja piros betűvel a "Hiányzó adatbázis adatok"-at, ha az Adatbázis munkalapon nincsen kitöltve minimum a megadott 3mező.



A hozzászólás legutóbb Thomas RC által 2009.02.08. 13:35-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.08. 13:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A nem megengedett értékkor lévő hibaüzenet beállítása

Kijelölöm azokat a cellákat, ahol hibajelzést akarok látni, ha olyan értéket írok be, amit nem szabadna.
Kép

Az Adatok fülön rámegyek az Érvényesítés...-re.
Kép

Előjön egy ablak. A Beállítások fülön a Megengedve listánál megkeresem az Egész szám-ot (mert azt akarom, hogy csak egész szám kerülhessen a kijelölet cellákba). Alul a Minimum és a Maximum formhoz beírom a kívánt értéket.
Kép

A Figyelmeztető üzenet fülnél nem állítok semmit, alapértelmezetten megfelel nekem.
Kép

Hibajelzés tabon beállítottak is megfelelnek, egyedül a Címet és a Hibaüzenet: formot töltöm ki.
Kép

Leokézom.
Örülök.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.08. 13:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
HoremWeb: A táblázatodon picit nehezen igazodok/igazodtam ki, de a függvényekből ahogy nézem sokat fogok tudni tanulni :).

Ami a leginkább megzavar, hogy tele van színnel és a csoportok is zavaróak szerintem. Most épp azt bogozom, hogy "mi-hogy-ki-merre-hogyan" :D. Ez persze nem negatív vélemény, csak azt akarom megfejteni, hogy a SORSZÁM függvényt hogyan kell használni, mert a táblázatot nézve egyelőre még nem tiszta nekem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.08. 14:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Thomas RC, nekem nem a 10 pontos betűvel, hanem a Times-szal van bajom, azt nem nagyon szabad 24 pont alatti méretben használni, mert a képernyő felbontása kevés a talpacskák funkciójához. Nyomtatásnál nincs gond vele, 300 dpi-nél akár 7-es Times is használható, de a képernyőn, 72/96 dpi-n kikockásodnak a talpak, és nem vezetik a szemet, hanem fogazottságot okoznak, és zavarják. :)

A formázással (de akár egyes funkcionális eltérésekkel) kapcsolatban: mivel 2003-as Excelt használok a 2007-es doksikhoz tartozó beépülővel, nem minden úgy jelenik meg, vagy működik nálam, mint az eredeti táblázaton. Ezt vedd figyelembe, ha olyat állítok, ami nálad nem úgy van. :)

A negyedik probléma (tantárgyak száma, amikből buktak az emberek) abból ered, hogy a teljes táblázatrészen számoltatod össze a szürkített mezőket (ami a bukást jelenti). Ugyanakkor a táblázat alján van egy összesítő, hogy egy-egy tantárgyból hány darab volt az egyes osztályzatokból. Ez utóbbit használtam én fel az érték kiszámítására. Amúgy [url=http://web.t-online.hu/b0rn2bw1de/misc/Thomas RC_tablazata.jpg]itt a screenshot. [/url] (A képméret csökkentése érdekében az üres sorokat és oszlopokat "bezártam". Amiket így nem látsz, azok üresen maradtak.)

A levédés nem az értékek kitöltése után kell! Pontosan arra való, hogy a kitöltés ideje alatt védje a képleteket tartalmazó cellákat. Ha azokat a cellákat, amiket módosítani kell, kijelölöd, és a Cella formázás ablak jobb szélső, Védelem fülén leveszed a Zárolt jelölődobozról a pipát, akkor a védelem bekapcsolása után is szerkeszthetők maradnak a cellák, amiknél ezt megtetted, míg a számított értékeket szolgáltató képleteid biztonságban maradnak. Értelemszerűen a legördülőket tartalmazó cellákat is szerkeszthetőként kell kezelni ez esetben, így nem fogja korlátozni őket a lap védelme. Alapvetően a védelem filozófiáját értlemezzük eltérően. Mivel olyanok használatára "ontok" táblázatokat, akik nem igazán értenek hozzá, és nem is érdekli őket, ha valamit eltolnak benne, sőt, sokszor a saját dolguk látszólag egyszerűbbé tételének érdekében megpróbálják kicselezni a beállított vizsgálatokat, eléggé ki kellett tapasztaljam, hogy az általam képviselt szemlélet mennyire hasznos akkor, ha nem a magam használatára készítek táblázatot, hanem olyannak, akinek nem közvetlenül érdeke, hogy a szolgáltatott adatok működő rendszert adjanak.

Mire is akartam még válaszolni? :D
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.08. 14:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ja, már értem. Nem tudom miért (akarom írni valamennyire azért sejtem), de az original verzióban is így volt számolva, hogy a diákok hány tárgyból buktak.

A sejtésem az, hogy szerintem ez azt jelenti, hogy összesen 4fő bukott, és az a 4fő összesen 6 (tárgyi) bukást eredményezett. A másik sejtésem az, hogy ha ez nem így lenne számolva, akkor nem lehetne látni, hogy összesen hány 1-gyes született (max. mindenkinek számolnia kellene).


A Times New Roman a monitorom nem kockásodik annyira, hogy nehezen olvasható legyen, bár nekem be van állítva a ClearType élsimítás az LCD miatt. Az Ariallal az a gond, hogy a betűk olyan nyújtottabbnak néznek ki, és a nagybetűs "ÁTLAG" tiszta kocka lesz. Mindenesetre én akarok maradni az original verzió által használt dolgoknál, nagyon nem akartam eltérni tőle kinézetben.

Ui.: A "Peti a hegyről" név az tetszik :lol:.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.08. 14:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
SORSZÁM() függvény: SORSZÁM (mit; miben) alakban tudod használni. A "mit" a keresett érték, akár abszolút értékként, akár hivatkozásként vagy képletként, a "miben" pedig tartomány, amiben az értéket megkeresi, és aminek a sorszámát visszaadja.
Érdekessége, hogy ha például a második legnagyobb értékből kettő is van a tartományban, akkor mindkettőt 2-nak jelzi, viszont nem lesz 3. Szóval értékeli a holtversenyt is. :D

Az igazi trükkök, amikkel eljátszadoztam, mire megfelelően működtek, azok a feltételes formázások voltak, amelyek egyes sorok legnagyobb elemét jelezték. Rendesen szívtam is velük, ugyanis a feltételes formázásnál nem jelzi semmi, ha hibásan adok meg egy függvényt, én meg folyton ISBLANK() meg SUM() függvényeket akartam hívogatni az ÜRES() és SZUM() helyett... :D :D :D

A csoportokra osztást szokni kell, és akkor nagyon hasznos tud lenni egy ilyen esetben például. Az egyes fordulók csoportját csak akkor nyitom le, amikor éppen azt a fordulót értékelem, mert a részletekre csak akkor van szükségem. Utána már rendszerint elég látnom a végeredményt, így akkor meg becsukom. Ha viszont össze akarom hasonlítani, hogy például valamelyik csapat mekkora pontszám-szórással dolgozott az előző és a mostani fordulóban (volt erre szükség, mert irreálisnak tűnt az eredményük), akkor egy lapon meg tudom nézni és össze tudom hasonlítani több szétnyitott csoport részleteit.
Hasonló a helyzet a színekkel is. Csomó mindent lehet velük jelezni, ha megszokja az ember, hogy egyes dolgokat hogyan jelöl. Sokkal egyszerűbb egy sorban megkeresni a sötétebben kék mezőt például, mint a sor legmagasabb értékét. Aztán az, hogy a hátteret vagy a számot színezi az ember, szintén szokás kérdése. Én jobban szeretem a hátteret színezni, mert jobban látom - ugyanakkor elfogadom, hogy a nagyobb színes felület zavaró is lehet, ha valaki nem szokta meg, és ilyen esetben a szöveg színezése jobb lehet. Arra akarok kilyukadni, hogy ebben a kérdésben mindenkinek ki kell kísérleteznie azt a módszert, ami a legmegfelelőbb számára.

[szerk="Félreértettem a bevezetődet, de mindegy, azért itt hagyom ezt a részt is, hátha másnak hasznos lehet a hibák vizsgálatához."] Az #érték! hibajelzéssel kapcsolatos kérdésedre figyelmedbe ajánlom a HIBA(), HIBÁS.TÍPUS(hibaérték), illetve a HIBÁS() függvényeket. Nem használtam még őket (ami nem teljesen igaz, mert régebben a HIBA() függvényt használtam, de egy pofonegyszerű feladatra), úgyhogy célszerű neked felderítened. :D [/szerk]

Köszi az Érvényesítés példáját, ezt meg én nem ismertem! :) Mindjárt meg is nézem, hogy OOo-ban van-e ilyen. [szerk] Van, és pont ugyanígy! :)

A betűtípusokból nem csak az Arial és a Times létezik, ott van például a Trebouchet, Verdana, vagy kis kedvencem, a Tahoma. Nálam egyébként érdekes módon, a nagy felbontású monitor és az élsimítás ellenére kockás és zavaró a Times - de ebben a megszokás megintcsak bejátszhat. Ha mindenáron antikvát akarok monitoron látni, akkor is szívesebben nyúlok a Book Antiqua betűtípushoz, mert nekem valahogy a Times túl elcsépelt és zsurnaliszta :D [/szerk]
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.08. 14:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az #érték az cellaformátummal van megoldva, így:

Kód:

0;0;[Piros]"#érték"

Ezzel eltüntetem a nullát (magyarul ha nincs érték, akkor 0-át írna ki), de én nem eltüntetni akartam, hanem jelezni, hogy az adatbázisban nincs beírva az értékük. Gondoltam a nulla eltüntetése helyett sokkal feltűnőbb és figyelmeztetőbb hatású ha pirossal beírom, hogy "#érték".

Egyébként hol kérdeztem az "#érték hibajelzéssel kapcsolatos" kérdésemet :?? Van egy olyan érzésem, hogy elbeszélünk itt egymás mellett. Szerk.: Na mindegy, most már leírtam :).

Mellett javítva.



A hozzászólás legutóbb Thomas RC által 2009.02.08. 14:51-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.08. 14:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen, közben bele is szerkesztettem az előző hsz-ba, hogy elnéztem amit írtál. :)

Jól elvagyunk a szerkesztgetésekkel :D :D :D
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés