DEBUG MODE - hozzászólás elküldésekor.

Szerző
Üzenet
axxis
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.02.27. 10:34    Hozzászólás témája: DEBUG MODE - hozzászólás elküldésekor.
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok, Miután megírok egy hozzászólást, elég gyakori, hogy az alábbi hibaüzenet jelenik meg.

Idézet:

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php
Tudom, hogy valami gubanc valóban van a szerveremen a levélküldéssel, mert más phps-cucc sem tud levelet küldeni, de most nem ez az érdekes. Hanem, hogy miért, kinek és mit akar ilyenkor elküldeni észnélkül a phpbb-m? Miért csak időnként jelenik meg?

Máskor pedig ez a hibaüzenetet kapom.

Idézet:

Általános hiba

Could not insert new word matches

DEBUG MODE

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 1170, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('itt jön a szöveg, amit be akartam illeszteni')

Line : 251
File : functions_search.php
Mindkét esetben a hozzászólás bekerül az adatbázisba, a gond az, hogy a felhasználókat zavarja.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
SetH
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.02.27. 14:38    Hozzászólás témája:

Idézet:

Hanem, hogy miért, kinek és mit akar ilyenkor elküldeni észnélkül a phpbb-m? Miért csak időnként jelenik meg?
Hello!

Szerintem az adott topicban valaki(k)nek be van kapcsolva a "válaszok figyelése a témában", ez ugye e-mail küld az adott személynek, ha van új hozzászólás. Itt lehet a probléma.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.02.27. 18:21    Hozzászólás témája: Re: DEBUG MODE - hozzászólás elküldésekor.

axxis írta:

Máskor pedig ez a hibaüzenetet kapom:
[...]
Próbáld meg phpMyAdminban javítani a táblát.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
axxis
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.02.27. 20:31    Hozzászólás témája: Re: DEBUG MODE - hozzászólás elküldésekor.

fberci írta:

axxis írta:

Máskor pedig ez a hibaüzenetet kapom:
[...]
Kedves fberci! Legfőbb adminisztrátor létedre legalább te tartózikodhatnál, az ilyesféle semmitmondó hozzászólásoktól. Mit gondoltál, talán nem javítgattam már eleget a táblát, mielőtt ide beírok?

setH hozzászólása segített, köszönöm szépen, mindjárt meg is nézem.

A "functions_search.php Line : 251" -es hibát már nézegettem a phpbb.org-on, írnak róla mások is, de értelmes magyarázatot még ott sem találtam.

Üdv. axxis

Zozz
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.02.27. 20:32    Hozzászólás témája: Re: DEBUG MODE - hozzászólás elküldésekor.

fberci írta:

[...]
Én ezt az üzenetet kapom néha :( Csak ez az 1 problémám van:

Idézet:

Error in posting

DEBUG MODE

INSERT INTO salem_posts_text (post_id, post_subject, bbcode_uid, post_text) VALUES (43, 'Friss', 'c07e774b69', 'Ide írjátok azokat a zenéket, melyek [i:c07e774b69]\"úgymond\"[/i:c07e774b69] újak és ajánlanátok másoknak is. [u:c07e774b69]Itt egy példa:[/u:c07e774b69] [b:c07e774b69]Előadó:[/b:c07e774b69] Pajor Tamás [b:c07e774b69]Album:[/b:c07e774b69] Önök érték [b:c07e774b69]Komment:[/b:c07e774b69] Szövegbomba, ötletbörze, brainstorm: kötelezõ cucc! [i:c07e774b69](Ide írd le a véleményed az albumról. )[/i:c07e774b69] [b:c07e774b69]Elérhetőség:[/b:c07e774b69] http://www.amana7.hu/rendel.htm')

Line : 282
File : functions_post.php
Légyszi írjátok le pontosan mit csináljak, mert hiába nézegetem az admin panelt, nem látok semmit, amivel meggyógyíthatnám ezt a dolgot! Segítsetek pls.
Előre is köszönöm.

Üdv. Zozz.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.02.27. 20:59    Hozzászólás témája: Re: DEBUG MODE - hozzászólás elküldésekor.

Zozz írta:

fberci írta:

[...]
Én ezt az üzenetet kapom néha :( Csak ez az 1 problémám van:

Idézet:

Error in posting

DEBUG MODE

INSERT INTO salem_posts_text (post_id, post_subject, bbcode_uid, post_text) VALUES (43, 'Friss', 'c07e774b69', 'Ide írjátok azokat a zenéket, melyek [i:c07e774b69]\"úgymond\"[/i:c07e774b69] újak és ajánlanátok másoknak is. [u:c07e774b69]Itt egy példa:[/u:c07e774b69] [b:c07e774b69]Előadó:[/b:c07e774b69] Pajor Tamás [b:c07e774b69]Album:[/b:c07e774b69] Önök érték [b:c07e774b69]Komment:[/b:c07e774b69] Szövegbomba, ötletbörze, brainstorm: kötelezõ cucc! [i:c07e774b69](Ide írd le a véleményed az albumról. )[/i:c07e774b69] [b:c07e774b69]Elérhetőség:[/b:c07e774b69] http://www.amana7.hu/rendel.htm')

Line : 282
File : functions_post.php
Légyszi írjátok le pontosan mit csináljak, mert hiába nézegetem az admin panelt, nem látok semmit, amivel meggyógyíthatnám ezt a dolgot!
Talán a tábla javítás segít rajta (belépsz a phpMyAdminba, bal oldalt kiválasztod az adatbázist ha kell, rákattintasz a salem_posts_text linkre, jobb oldalt felül a tevékenységek fülre kattintasz, majd a bejövő oldalon a tábla javítására).

Zozz
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.02.27. 21:09    Hozzászólás témája:
Most valószínű én vagyok a hülye, de én az admin részben semmi adatbázt nem találok. Adatnázis kimentést találtam, de amit írtál azt nem nagypon. :( :oops:

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.02.27. 21:16    Hozzászólás témája:

Zozz írta:

Most valószínű én vagyok a hülye, de én az admin részben semmi adatbázt nem találok. Adatnázis kimentést találtam, de amit írtál azt nem nagypon. :( :oops:
Belépsz a phpMyAdminba... (nem a fórumon belül)

axxis
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.02.28. 10:36    Hozzászólás témája: Re: DEBUG MODE - hozzászólás elküldésekor.

fberci írta:

Talán a tábla javítás segít rajta (belépsz a phpMyAdminba, bal oldalt kiválasztod az adatbázist ha kell, rákattintasz a salem_posts_text linkre, jobb oldalt felül a tevékenységek fülre kattintasz, majd a bejövő oldalon a tábla javítására).
Na így már mindjárt érthetőbb, hogy mit is javasolsz, de úgy tűnik, hogy nálam más probléma van. A tábla javítása előtt a tábla ellenőrzésére kattintottam a mysyl ben, de minden ok.

A mysql-ben egyébként már eleget ellenőriztem olyasféléket, hogy egyik táblában valami adat pl. post_id a másik táblában nem létező elemre mutat, ilyet kijavítottam.
Nekem nagyon gyanús, hogy valami egybevetés különbözőségi hiba lehet a phpbb2-n belül.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.02.28. 15:47    Hozzászólás témája: Re: DEBUG MODE - hozzászólás elküldésekor.

axxis írta:

fberci írta:

Na így már mindjárt érthetőbb, hogy mit is javasolsz, de úgy tűnik, hogy nálam más probléma van. A tábla javítása előtt a tábla ellenőrzésére kattintottam a mysyl ben, de minden ok.

A mysql-ben egyébként már eleget ellenőriztem olyasféléket, hogy egyik táblában valami adat pl. post_id a másik táblában nem létező elemre mutat, ilyet kijavítottam.
Nekem nagyon gyanús, hogy valami egybevetés különbözőségi hiba lehet a phpbb2-n belül.
A phpBB nem ad túl sok magyarázatot a hibaüzenethez. Próbáld meg phpMyAdminban az sql fülre kattintva lefuttatni a kódot:

Kód:

INSERT INTO salem_posts_text (post_id, post_subject, bbcode_uid, post_text) VALUES (43, 'Friss', 'c07e774b69', 'Ide írjátok azokat a zenéket, melyek [i:c07e774b69]\"úgymond\"[/i:c07e774b69] újak és ajánlanátok másoknak is. [u:c07e774b69]Itt egy példa:[/u:c07e774b69] [b:c07e774b69]Előadó:[/b:c07e774b69] Pajor Tamás [b:c07e774b69]Album:[/b:c07e774b69] Önök érték [b:c07e774b69]Komment:[/b:c07e774b69] Szövegbomba, ötletbörze, brainstorm: kötelezõ cucc! [i:c07e774b69](Ide írd le a véleményed az albumról. )[/i:c07e774b69] [b:c07e774b69]Elérhetőség:[/b:c07e774b69] http://www.amana7.hu/rendel.htm');

bgyula
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.05.02. 14:42    Hozzászólás témája: DEBUG MODE nálam is...
Helló!

DEBUG gondom van:
Friss üres legújabb verziójú fórum WinXP-n, 2.0.55-ös APACHE, 5.1.2-es PHP, 5.0.19-es MySQL trióval. Admin panelről és a fórum oldalról is a témaköröket létre tudom hozni, de alá az új fórum megadása után ezt a hibaüzenetet kapom:

Idézet:

Couldn't insert row in forums table

DEBUG MODE

SQL Error : 1364 Field 'forum_posts' doesn't have a default value

INSERT INTO prf_forums (forum_id, forum_name, cat_id, forum_desc, forum_order, forum_status, prune_enable, auth_view, auth_read, auth_post, auth_reply, auth_edit, auth_delete, auth_sticky, auth_announce, auth_vote, auth_pollcreate) VALUES ('1', 'bármi', 1, '', 10, 0, 0, 0, 0, 1, 1, 1, 1, 3, 3, 1, 1)

Line : 399
File : admin_forums.php
Please, valaki mihamarabb mondjon megoldást!

Köszi!

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.05.02. 15:03    Hozzászólás témája: Re: DEBUG MODE nálam is...

bgyula írta:

Friss üres legújabb verziójú fórum WinXP-n, 2.0.55-ös APACHE, 5.1.2-es PHP, 5.0.19-es MySQL trióval. Admin panelről és a fórum oldalról is a témaköröket létre tudom hozni, de alá az új fórum megadása után ezt a hibaüzenetet kapom:
[...]
A telepítésnél nem mehetett minden rendben. Azt írja ki, hogy a forum_posts mezőnek nincs alapértelmezett értéke, márpedig ez nem igaz. Ha rendesen végrehajtódott az sql fájl, akkor elvileg az alapértelmezett érték is beállításra került.

Igazából nem tudom hogy lehetne javítani ezen a problémán, mivel az sql kód nem hajtódott teljesen végre. Próbáld meg újratelepíteni a fórumot, hátha úgy megy, vagy futtasd le a következő sql parancsot:

Kód:

ALTER TABLE `prf_forums` CHANGE `forum_posts` `forum_posts` MEDIUMINT( 8 ) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT '0'

bgyula
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.05.02. 15:13    Hozzászólás témája: kipróbáltam
Query returned no resultset üzenettel tért vissza, ez jót jelent?

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.05.02. 15:51    Hozzászólás témája: Re: kipróbáltam

bgyula írta:

Query returned no resultset üzenettel tért vissza, ez jót jelent?
Lehet, próbáld ki.

kicsijoe
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.05.05. 14:12    Hozzászólás témája:
Sziasztok,

Egyálltalán nem értek a php nyelvhez, de gyorsan tanulok.

Mi okozza a következő hiba üzenetett?

Idézet:

altalanos hiba!
Failed sending email :: PHP ::
DEBUG MODE
Line : 234
File : emailer.php
azt már tudom, hogy azért jelenik meg, mert valaki kérte a téma megfigyelését.
Másik gondom pedig az, hogy nem küld regisztráció után levelett a tagnak aki regisztrált, így magamnak kell az emberkéket aktiválnom. Ez miért van?
Szolgáltatónak én a tvn.hu -t használom, mert 100 mailt lehet küldeni.

Ha valaki egy értelmes magyarázattal szolgálna, megköszönném!

Üdv.,
Csaba

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés