forumx.hu-s fórumon átvették tőlem az irányítást

Szerző
Üzenet
Rajmex
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.29. 19:32    Hozzászólás témája: forumx.hu-s fórumon átvették tőlem az irányítást
Hozzászólás az előzmény idézésével
Na ez nagyon durva ami velem történt XDD
1. Csináltam egy Fórumot tiszta kíváncsiságból a fórumx szolgálltatással ( www.forumx.hu )
2. Jóvan csináljak má valamit egy MMORPG-ről a MU-ról szólt
3. Sok haver van,Sok admin XDDD
4. írtam jó sok mindent és már kezdett alakulni a fórum (kezdő)
5. Az eggyik admin (még énsem tudom ki) vagy az is lehet hogy valaki más aqki kitalálta a jelszavamat,valamin felháborodott és átszerkesztette az egész fórumot:
-Törölte az adminokat moderátorokat (nembiztos h mindet,de kérdezgetem őket és eléggé sok mindenki nemtud belépni)
-És teleírt minden féle marhaságokat rám hogy hogy is mondjam "ferdehajlamú" vagyok.
6. Most folyamatosan keresgélem hogy online legyen a muonlinen vagy az msn-emen egy admin hogy hátha be tudna lépni,és törölné,jelszavat módosítana neki.
7. És ha semmi nem jön be?
8. És idejöttem az oldalra mert úgyvélem ez az utolsó lehetőségem
9. Végül msot megkérdezem!A fórum úgy fog maradni és a nevemben írkál valaki,vagy pedig nincs még minden veszve és valami reményem még van?(az e-mailomat néztem,de vagy kitöröltem vagy nem küldték el a jelszómódosítást,márha van ebben a phbb-ben valami ilyesmi)
Amúgy a fórum az www.muvilag.forumx.hu de ne hidjétek el akármi van is oda írva mert a HEJEMBEN ÍRKÁL MINDENT!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.29. 20:08    Hozzászólás témája:
Ha a forumx.hu-n regeltél, akkor mi köze van ennek a phpBB-hez? Az igaz, hogy phpBB-n alapul, de azon kívül nem sok. A biztonságát meg megnézheted a tesztfórum hozzászólásain... Ha elmúltál 18 éves.

Leginkább azt tudod tenni, hogy a szolgáltató ügyfélszolgálatához fordulsz - a linkje ott van a kezdőlapjukon.

És két kérés: légy szíves, ne kiabálj, és ha témát nyitsz, akkor annak olyan címet adj, amiből tudni lehet, hogy miről van szó.

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.29. 23:22    Hozzászólás témája:
Jézusom, phpBB2... :o Azt hiszem ennél többet nem is mondhatnék...

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.30. 10:44    Hozzászólás témája:
Nincs gond azzal, hogy phpBB2. Az is egy jó szoftver, csak nem tud annyit, mint a phpBB3.
Itt egészen más lesz a gebasz szerintem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.30. 12:07    Hozzászólás témája:
Hát itt nem is arról van szó, hogy jó-e a phpBB, hanem simán arról, hogy valaki megszerezte a jelszavát és azzal szórakozik... Erről nem a fórum szoftver tehet... Amúgy nem a phpBB2-vel van a probléma, hanem azzal, hogy egy ellőre telepített fórumokat kínáló szolgáltató ezt kínálja...

Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.30. 13:11    Hozzászólás témája:

Idézet:

3. Sok haver van,Sok admin XDDD
Ilyen hozzáállással nehezen lehet színvonalas fórumot létrehozni.

Át kell gondolni, hogy csak az adminisztrátori rang és a hülyéskedés miatt készítesz egy fórumot, vagy tényleg azt akarod, hogy a fórumodat sokan látogassák, rend legyen a témák, fórumok és kategóriák között és a kinézetre is alaposan rátesztek (nem pedig letöltök egy megjelenést, oszt' jó lesz). Egyébként érdemesebb egy ingyenes tárhelyre feltenni egy szűz phpBB3-mat, mert ezek a "készíts fórumot (nulla tudással)" nem az igaziak, főleg ha valaki hosszú távra tervez fórumot.

Idézet:

5. Az eggyik admin (még énsem tudom ki) vagy az is lehet hogy valaki más aqki kitalálta a jelszavamat,valamin felháborodott és átszerkesztette az egész fórumot:

-Törölte az adminokat moderátorokat (nembiztos h mindet,de kérdezgetem őket és eléggé sok mindenki nemtud belépni)

-És teleírt minden féle marhaságokat rám hogy hogy is mondjam "ferdehajlamú" vagyok.
Biztos vagy benne, hogy valaki kitalálta egy adminisztrátor jelszavát? Biztos vagy benne, hogy nem csak a haverjaid szórakoztak veled? Ezért nem kell mindenkinek orrba-szájba adminisztrátori jogosultságot adni.

Idézet:

9. Végül msot megkérdezem!A fórum úgy fog maradni és a nevemben írkál valaki,vagy pedig nincs még minden veszve és valami reményem még van?(az e-mailomat néztem,de vagy kitöröltem vagy nem küldték el a jelszómódosítást,márha van ebben a phbb-ben valami ilyesmi)
Nem valaki, hanem egy "haverod" szerintem. A "Rajmex nagy bevallása! - Bevallom, hogy Buzi vagyok!" alapján ítélve simán csak szivatnak.

Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.30. 15:18    Hozzászólás témája:

_zso2 írta:

Nincs gond azzal, hogy phpBB2. Az is egy jó szoftver, csak nem tud annyit, mint a phpBB3.
Itt egészen más lesz a gebasz szerintem.
Én is így gondolom. A probléma nem attól van, hogy a kettes verziója fut a phpBB-nek, mégha egyesek ezt is terjesztenék ;) Más fórumszoftverrel is így jártál volna.
Aki hozzáfér a fórum adminisztrációs részéhez, az meg tudja más felhasználók jelszavát is változtatni.
Szerintem az történt, hogy valamelyik admin társad bedühödött rád, belépett az adminisztrációs felületre és szépen kizárta a többieket a jelszavaik megváltoztatásával.
A problémádat tovább nehezíti, hogy a forumx szolgáltatónál van a fórumod. Ha saját telepítésű phpBB-d lenne egy saját (akár ingyenes) tárhelyen, akkor pár perc alatt viszonylag egyszerűen vissza tudnád szerezni a hozzáférésed. Viszont az ehhez szükséges dolgok nem állnak rendelkezésre a forumx.hu-n, így a következő dolgokat teheted:
- felveszed a kapcsolatot a forumx.hu-val, hátha hajlandóak visszaállítani a hozzáférésed
- megpróbálkozol egy jelszóemlékeztetőt kérni (a felhasználónév/jelszó űrlap alatti Elfelejtettem a jelszót! linkkel), ha szerencséd van, akkor nem változtatta meg azt az email címet, amivel regisztráltál - mivel az emlékeztető levél is oda megy

Ha ezek nem válnak be, akkor csak arra számíthatsz, hogy majd megunja ezt az olcsó játékot és visszakapod a fórumod. Ezután legyen az az első dolgod, hogy mindenkit megfosztasz az admin jogaitól. Nem kell mindenkinek hozzáférnie a fórum adminisztrációs részéhez, főleg ilyen alacsony taglétszámnál. Ha meg mégis hőzöngenének, akkor hozz létre nekik egy fals "szuperadmin" rangot, hagy örüljenek :)

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.30. 15:39    Hozzászólás témája:
Na akkor tisztáznám magam, ha megengeditek... Tehát nekem azzal van problémám, hogy szolgáltatók, a phpBB2-őt tolják egyesek alá, amikor szerintem sokkal célravezetőbb lenne, ha ők a phpBB3-al találkoznának elösször... Ez szerintem azért fontos, mert ha a phpBB2 támogatása megszűnik, akkor nehezebb lesz az annyira hozzá nem értőknek megszoknia a phpBB3 sok különbségét (itt feltételezem, hogy ezek a szolgáltatók áttérnek, ha a phpBB2 támogatása megszűnik). Mert azok akik phpBB2-ről azért nem frissítenek, mert sok MOD-uk van telepítve, vagy erősen átdolgozták a rendszert, azok talán még sokkal tovább fognak phpBB2-őt használni, mivel a frissítés szinte megoldhatatlan. Lehet, hogy ez akkor már a ti szemetekben nem lesz elfogadható, de szerintem ez akkor is helyes magatartás lehet, mivel ők talán megtudják védeni magukat a különböző támadásoktól. Én csak azt akartam mondani, hogy az ilyen "instant fórumok" ne legyenek phpBB2-esek.

Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.30. 17:14    Hozzászólás témája:
Így már jobban érthető az olyan csekély értelműek számára is, mint én vagyok. Elnézést kérek, ha bántónak érezted, nem annak szántam. Csak nem szerettem volna, ha Rajmex barátunkat tévútra viszed vagy mondjuk egyenesen az SMF Közösség karjaiba kergeted :D

pstvfan írta:

Ez szerintem azért fontos, mert ha a phpBB2 támogatása megszűnik, akkor nehezebb lesz az annyira hozzá nem értőknek megszoknia a phpBB3 sok különbségét (itt feltételezem, hogy ezek a szolgáltatók áttérnek, ha a phpBB2 támogatása megszűnik).
Én úgy gondolom, hogy a közeljövőben nem fognak váltani, valószínűleg az ő fórumaik is az erősen módosított kategóriába tartoznak és lázadás lenne belőle, ha x felhasználónál egyik napról a másikra szó nélkül lecserélnék a fórumot. Ha váltani szerettek volna, akkor már egy ideje nem lenne szabad engedniük új phpBB2 alapú fórum indítását.
Esetleg előfordulhat egy olyan helyzet, amit pár éve láttam 1-2 (tényleg kevés) külföldi tárhelyszolgáltatónál: ingyenes tárhelyen PHP4 van, ha PHP5 kell, akkor rendeld meg a fizetős csomagot. Persze ezt az állapotot sem lehet a végtelenségig fenntartani, de csodálkoznék rajta, ha valaki nem próbálkozna meg egy ilyen ingyenes phpBB2 - fizetős phpBB3 kombinációval.
A phpBB2 tulajdonosok egy része biztos nem fog váltani, akár a MOD-ok száma, akár a phpBB3 bonyolultsága miatt. Külföldön már szerveződik is egy phpBB2-es közösség, Magyarországon én a különféle alternatív helyeken (prog.hu, hwsw.hu, forumx.hu stb.) lévő fórumtémák továbbélésére számítok. Ugyanígy nem fognak váltani az erősen módosított fórumok mellett a PHP-Nuke és hasonlók tulajdonosai sem. Igaz, mentségükre szóljon, hogy nekik az öttel ezelőtti aktuális verzióval sem könnyű lépést tartani, mivel a NukeBB-t mostohagyermekként kezelik mindkét helyen.
Majd meglátjuk mi lesz, másfél nap múlva kiderül :)

Szerk.: Felül kell bírálnom a külföldi phpBB fórumszolgáltatókkal kapcsolatos véleményem: megnéztem a Google első 15-20 találatát és a legtöbb helyen a phpBB2 mellett phpBB3-at is kínálnak vagy már csak azt.

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.30. 21:24    Hozzászólás témája:
Nem éreztem bántónak, meg semmi ilyesmiről nincs szó, inkább csak rájöttem, hogy tényleg nem azt mondtam, amit szerettem volna... így hát kifejtettem... Amúgy meg a phpBB2 hivatalosan csak februárban vonul vissza, bár hogy is nézem az nem másfél nap (mondjuk ez attól is függ, ki milye szilveszteri mulatságon vesz részt :) )

Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.31. 10:05    Hozzászólás témája:
A phpBB2 támogatása január 1-jével szűnik meg. Szerintem te a biztonsági javítások készítésének határidejével kevered, az tényleg február 1. Itt megtalálod fberci ezzel kapcsolatos hírét.

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.31. 13:14    Hozzászólás témája:
Tényleg neked van igazad... Akkor elnézést kérek a tévedésemért, és remélem én sem bántottalak meg az előző hozzászólásommal, mert ez nem állt szándékomban, és h amégis akkor elnézésedet kérem.

Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.31. 14:35    Hozzászólás témája:
Több kell ahhoz, hogy megsértődjek :D

Rajmex
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.12.31. 17:24    Hozzászólás témája:
Köszönöm az ötleteket majd írok h mi sikerült mi nem most asszem megyek és próbálkozok vmivel mert azért ez durva,amúgy most indítok MMORPG servert is ,és annál is ugyanígyjönnének sorba h pls hagy legyek admin :P Na akkor ezek után azt hiszem NEM! lessz a válaszom,miért? azért! :P Mert most is ugyanez történt csak szerencsére nem egy serverrel (én és az az áldott jó szivem) :P
jah és az olyan megjegyzésekre hogy "főleg ilyen kis létszámnál" meg hogy rendezetlenek meg nem csak lekapni mindent erre az a válasz amit már emgírtam h kezdő a fórum! :P és nemis nagyon érek rá csinálni,mert a lényege az csak annyi lett volna hogy megbeszélhessék az én haverjaim a külömböző MU-król a gondjaikat,és nem csak aki regel az jöhet :P 18 MU van a gépemen és rengeteg haverom van sokakat már észben sem tartok,ezért készítettem a fórumot amejnek irányítását most elvesztettem,elég durván,amúgy ez az izé má megváltoztatta a hozá tartozó e-amilt meg sztem mindenre gondolt áh...biztos hogy nem ez az első fórum akciója,vagy legalábbis ért az egészhez...

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.01. 19:56    Hozzászólás témája:
Ha annyira adminok akarnak lenni, csinálj egy admin kategóriát, mint már említették tavaly, és oszd abba az embereket - csak ne adj nekik komolyabb jogokat. ;)

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés