forumx.hu-s fórumon átvették tőlem az irányítást

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.02. 14:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Vagy ossz rájuk konkrét feladatokat! Lehet, hogy mindjárt kevesebben fognak jelentkezni. :D Mondjuk, elvégre az adminisztrátorság inkább feladat, mint rang...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.02. 17:31    Hozzászólás témája:

fberci írta:

... elvégre az adminisztrátorság inkább feladat, mint rang...
Ha helyesen fogják fel a dolgot, akkor igen... :D

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Rajmex
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.03. 14:12    Hozzászólás témája:
Jeleztem az ügyet a forumx-nek egyenlőre az ő válaszát várom.Mert már kaptam negatív visszajelzéseket a MU~Online-n :@
-------------------------------------------------------------
Ha bárki is azt mondaná hogy az béna játék elárulnám neki hogy WoW is megvan L2 is és még a Cabalonline is,de volt más MMORPG,COD2-zök is meg COD5-zök is de hiába mert nekem legjobb a MU tetszik,Ezt csak így ideírtam mert mindenhol ezzel szekálnak XD

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.03. 15:36    Hozzászólás témája:

Rajmex írta:

Ha bárki is azt mondaná hogy az béna játék elárulnám neki hogy WoW is megvan L2 is és még a Cabalonline is,de volt más MMORPG,COD2-zök is meg COD5-zök is de hiába mert nekem legjobb a MU tetszik,Ezt csak így ideírtam mert mindenhol ezzel szekálnak XD
Már elég régóta írok ide, és még sohasem találkoztam olyannal ezen a fórumon, hogy valakit bántottak volna amiatt, amivel foglalkozik (pedig azt hiszem találkoztunk egy két nem hétköznapi dologgal). Itt mindenki nagyon kedves és segítőkész, erre a legjobb példa természetesen én vagyok. :)

Rajmex
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.25. 18:49    Hozzászólás témája:
Sikerült visszaszereznem a fórumom!
Egy muonline admin segített aki persze forumx profi és hát törte picit :D
De a lényeg hogy sikerült visszaszereznem!De köszönöm a segítséget!!!

foradm
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.31. 00:04    Hozzászólás témája:
Nem biztos, hogy ez a legmegfelelőbb topik a felvetésemre, de hátha:
van egy forumx.hu-s fórumunk. Át akarom tenni fizetős tárhelyre és phpbb3-ra, a biztonságos kezelés érdekében. Az okokat nem részletezném, ahogy beleolvasgattam a topikokba, könnyen kitaláljátok.
De ezt én nem tudom megcsinálni, mert nem értek hozá. Tudom, hogy nem bonyolult, de nekem mégis az. Szeretnék ehhez segitséget: a feladat egy phpbb3-as forum generálása lenne egy fizetős tárhelyen - lenne-e erre vállalkozó, aki nekem ebben segitsen, természetesen fizetségért, nem ingyen gondolom.
Nem tudom, hogy szabad-e itt ilyen üzleti jellegű kérést feltenni? Ha nem szabad, akkor elnézést, és a moderátor törölje a hozzászólásomat.

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.31. 13:03    Hozzászólás témája:

foradm írta:

Nem biztos, hogy ez a legmegfelelőbb topik a felvetésemre, de hátha:
van egy forumx.hu-s fórumunk. Át akarom tenni fizetős tárhelyre és phpbb3-ra, a biztonságos kezelés érdekében. Az okokat nem részletezném, ahogy beleolvasgattam a topikokba, könnyen kitaláljátok.
De ezt én nem tudom megcsinálni, mert nem értek hozá. Tudom, hogy nem bonyolult, de nekem mégis az. Szeretnék ehhez segitséget: a feladat egy phpbb3-as forum generálása lenne egy fizetős tárhelyen - lenne-e erre vállalkozó, aki nekem ebben segitsen, természetesen fizetségért, nem ingyen gondolom.
Nem tudom, hogy szabad-e itt ilyen üzleti jellegű kérést feltenni? Ha nem szabad, akkor elnézést, és a moderátor törölje a hozzászólásomat.
Nézd, itt elég sok féle kérdést feltehetsz, mert mi nagyon szívesen segítünk a különböző problémák orvosolásában a phpBB-vel kapcsolatban, hiszen ezért van ez az oldal. A kérdésed/ajánlatod első része (ha bár fizetség ellenében is szívesen segítünk, tehát nem arról van szó hogy megvetjük a pénzt, vagy bármi ilyesmi), de ezeket a módosításokat, te is könnyű szerrel eltudod végezni, ehhez rengeteg információt találsz itt a fórumon, és szívesen válaszolunk is a kérdéseidre.

Kérdések:
  • Meg van-e már a tárhelyed?
  • Tudod-e hogy ez hol lesz/van?

Amit meg tenned kell:
  • Ha még nincs tárhelyed regisztrálj egyet.
  • Töltsd le innen a phpBB3-mat valamint a phpBB2-t is, mert a konvertáláshoz erre is szükséged lesz.
  • Kérd el a fórumxtől az adatbázis mentésed.
  • Töltsd fel a tárhelyedre a phpBB fórum szoftvereket.
  • phpMyAdminból importáld az adatbázist.
  • Indítsd el a phpBB3 konvertálóját.

Hidd el, ez csak bonyolultnak hangzik és te is megtudod csinálni. Elég ha értesz egy kicsit a Total Commanderhez. :)

foradm
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.31. 21:56    Hozzászólás témája:
Köszönöm szépen a választ. A Total Commanderrel elboldogulok. Intézem a tárhelyet, aztán majd jövök kérdezni, ha ennyire biztatsz, akkor megpróbálkozom vele, hátha sikerül.

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.31. 23:23    Hozzászólás témája:
Biztos vagyok benne, hogy menni fog (ha én meg tudom csinálni, bárki megtudja :) ).

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.01. 00:13    Hozzászólás témája:
foradm: persze, hogy sikerülni fog. Ha pstvfan meg tudta csinálni, akkor bárki meg tudja. ;) (Bocsánat, ezt nem lehetett kihagyni.) A másik, hogy ha megvannak a forumx-es adataid, azokból azonnal csinálj egy másolatot, és az eredetit helyezd biztoságba. Így akármit tolsz is el, mindig vissza tudod csinálni a hibát. Ez nem ejtőernyőzés, ahol ha elsőre nem sikerül, nem tudsz tovább foglalkozni vele...

foradm
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.08. 00:29    Hozzászólás témája:
No, nagy biztatásotokkal kerestem egy ingyenes tárhelyet, letöltöttem a phpbb3-at, hogy kipróbáljam, képes leszek-e megcsinálni majd egy új, rendes fórumot a fizetett tárhelyen. És most itt tartok. Én egy hónappal ezelőtt azt se tudtam, hogy létezik ez a phpbb3..., szóval tulképp elégedett vagyok, hogy idáig eljutottam,(nem volt annyira nehéz...), de mégse stimmel a végeredmény, és nem tudok rájönni, hogy miért.

http://madarasforum.weboldala.net

Most mit kellene tennem, hogy ne az Index oldal jöjjön be, hanem egyből a fórumoldal?
Sejtem, hogy valami elemi amatőr lépés hiányzik, vagy vmit tévesztettem... Előre is köszönöm a választ. Az adminfelületet már tudom majd kezelni, legalábbis úgy itélem meg. És még azt szeretném kérdezni, hogyan tudom a statcountert beépiteni - hova kell tennem a kódot?

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.08. 00:40    Hozzászólás témája:
Itt a probléma az, hogy a fórum nem a tárhely gyökérkönyvtárában van. A cím meghívásakor a böngésző a gyökérkönyvtárban keresi a megfelelő fájlt, és mivel a te esetedben ilyen nincs, ezért gyengélkedik. Szóval telepítsd újra a tárhely gyökerébe az oldalt (azért mondom, mert áthelyezni viszonylag bonyolultabb - szerintem - és még úgy sincs semmilyen tartalom).
A kódot pedig a style/[megjelenesed_neve]/template/overall_footer.html-be tedd, ha megfelel, ha a számláló az oldal alján jelenik meg.

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.08. 01:21    Hozzászólás témája:
Ha tervezel a fórum elé más tartalmat (statikus oldalakat, portált, galériát, mittoménmit), akkor ne helyezd át a fórumot, hanem tegyél fel egy HTML oldalt, ami teszemazt köszön, és felkínál egy linket a fórumra. Ez későbbi statikus oldalak alapja is lehet, ha meg szükségtelenné válik, viszonylag könnyű szívvel dobja el az ember.

Ha az oldal létrehozásában segítségre van szükséged, nyugodtan szólj!

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.08. 14:00    Hozzászólás témája:

HoremWeb írta:

Ha tervezel a fórum elé más tartalmat (statikus oldalakat, portált, galériát, mittoménmit), akkor ne helyezd át a fórumot, hanem tegyél fel egy HTML oldalt, ami teszemazt köszön, és felkínál egy linket a fórumra. Ez későbbi statikus oldalak alapja is lehet, ha meg szükségtelenné válik, viszonylag könnyű szívvel dobja el az ember.

Ha az oldal létrehozásában segítségre van szükséged, nyugodtan szólj!
Pontosan, én is ide szerettem volna kilyukadni, csak már késő volt. :)

foradm
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.08. 22:53    Hozzászólás témája:
Köszönöm szépen a segitségeteket, következő hétvégén majd folytatom. Igen, jó lenne a fórum elé egy bevezető oldal, de azt még ki kell találnom. Jelentkezem majd, bizonyosan szükségem lesz segitségre. Még egyszer köszi. Sokat tanultam ebből a fórumból, nagyon jó hogy működtetitek.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés