[ Admin. ] és [ Mod. ] feliratok színe

Szerző
Üzenet
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 2:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.03. 18:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Oké, akkor egyrészt mire jó a css, és akkor gondolom amit szerkeszt az admin felület, az az overall_header első része, vagy mégsem?

A másik: átírtam a számot is, nem csak a mértékegységet de most mégis a betűtípus a legnagyobb probléma. Ha a css-ben kell átírnom, hogy megváltozzon, de az admin felületen történő változtatással is változik a betűtípus és az admin rész mégsem a css-t szerkeszti, akkor itt logikai ellentmondás van, nemde?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.03. 18:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

hispan1 írta:

Oké, akkor egyrészt mire jó a css, és akkor gondolom amit szerkeszt az admin felület, az az overall_header első része, vagy mégsem?
A css arra jó, hogy nem kell minden alkalommal külön letöltened a stílus információkat, hanem a css fájlt gyorsítótárazza a böngésződ. Alapból benne is van az overall_header.tpl-ben a css fájl linkje, de ki van kommentezve, mert a css fájl tartalmát nem lehet dinamikusan változtatni. Ezért vannak minden oldal elején a stílus információk.

hispan1 írta:

A másik: átírtam a számot is, nem csak a mértékegységet de most mégis a betűtípus a legnagyobb probléma. Ha a css-ben kell átírnom, hogy megváltozzon, de az admin felületen történő változtatással is változik a betűtípus és az admin rész mégsem a css-t szerkeszti, akkor itt logikai ellentmondás van, nemde?
Jelen esetben két fajta css létezik. Az egyik a css fájl, amelyet alapból a subSilver sablon nem használ és a minden oldal elején szereplő stílus információk. Ezutóbbiban kell átírnod a betűtípus, ezt lehet megváltoztatni az admin panelben is, ez azonban másra is hatással lesz.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 2:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.03. 20:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Na ezt most meg kell emésztenem.

Azt hiszem, értem már valamennyire, mikor mit is szerkesztek (meg hogy mit nem).
Azt tudom, hogy ha az admin beállításoknál módosítom a betűméretet, akkor több dolog is módosul, azt is tudom, hogy kifejezetten az overall_headerben ha átírok egy span osztályt, akkor annak konkrétan módosul a betűmérete (és ez eddig tényleg működik is), csak azt nem értem, hogy a betűtípus miért nem.
Ez van elvileg benne a mainmenü span osztályban a betűkről:

Kód:

/* The register, login, search etc links at the top of the page */
.mainmenu      { font-size : 8pt; color : {T_BODY_TEXT} }
a.mainmenu      { text-decoration: none; color : {T_BODY_LINK};  }
a.mainmenu:hover{ text-decoration: underline; color : {T_BODY_HLINK}; }


Akkor most a végső probléma: ebben hogyan és hová illeszem, hogy arial betűtípust szeretnék, ha nem akarok máshol, csak itt módosítani?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.03. 21:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

hispan1 írta:

Akkor most a végső probléma: ebben hogyan és hová illeszem, hogy arial betűtípust szeretnék, ha nem akarok máshol, csak itt módosítani?

Kód:

/* The register, login, search etc links at the top of the page */
.mainmenu      { font-size : 8pt; color : {T_BODY_TEXT}; font-family: Arial; }
a.mainmenu      { text-decoration: none; color : {T_BODY_LINK};  }
a.mainmenu:hover{ text-decoration: underline; color : {T_BODY_HLINK}; }

_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 2:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.03. 22:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm, de sajnos az élet nem ilyen egyszerű. Még mindig a központilag (az adminban) meghatározott Microsoft Sans Serif betűtípust használja a beállítás ellenére. Valami még mindig felülírja ezt a beállítást, de nem értem, hogy mi.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.03. 23:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

hispan1 írta:

Köszönöm, de sajnos az élet nem ilyen egyszerű. Még mindig a központilag (az adminban) meghatározott Microsoft Sans Serif betűtípust használja a beállítás ellenére. Valami még mindig felülírja ezt a beállítást, de nem értem, hogy mi.
Ha adsz egy linket, akkor meg tudom nézni (ajánlom a Firefoxhoz a Firebug kiterjesztést - ilyen hiba megállapítása annak a segítségével egy pillanat alatt megvan).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 2:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.04. 16:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Cím: http://lostsite.extra.hu/forum

IE-t használok.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.04. 16:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem elvileg az Arialt használja (egyébként ez a másik említett betűtípus nem hasonlít eléggé az Arialra?).

Az IE használata ellen pedig itt van még egy ok (a temérek másik mellé - ma már nem tudnék visszaváltani IE-re). Egy webfejlesztőnek pedig kritérium a Firefox (hamár a praktikussági szempontokat nem veszi figyelembe).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 2:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.04. 21:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egy biztonságos rendszert építőnek pedig kritérium az IE.
Mindegy, erről ne nyissunk vitát, egy szó, mint száz, ez a kérdés most nem fog megoldódni.
Amúgy meg hasonlít persze, de én maximalista vagyok és a hasonlóság nekem nem elég: egyezésre van szükségem :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.05. 09:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

hispan1 írta:

Egy biztonságos rendszert építőnek pedig kritérium az IE.
Hát e felől néhány másik emberrel nem vagyok meggyőződve.

hispan1 írta:

Amúgy meg hasonlít persze, de én maximalista vagyok és a hasonlóság nekem nem elég: egyezésre van szükségem :D
Csak azért kérdeztem, mert ott nekem Arial van, és lehet, hogy csak te nem vetted észre (hiszen nem nagy a különbség kettő között). Egyébként Microsoft Sans Serif helyett/mellett érdemes egy másik betűtípust is használni, hiszen aki nem Windowst használ, annak nincsen.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 2:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.05. 20:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A biztonásg az biztonság, én már csak tudom.

Amúgy a másik betűtípust (alternatív betűt) úgy tudom beépíteni, hogy az Admin felületen az alap betűtípustól pontos vesszővel elválsztva megadok egy másikat is?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.05. 20:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

hispan1 írta:

Amúgy a másik betűtípust (alternatív betűt) úgy tudom beépíteni, hogy az Admin felületen az alap betűtípustól pontos vesszővel elválsztva megadok egy másikat is?
Sima vesszőt kell használni, és a több szavas betűtípusokat idézőjelek közé kell tenni.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.13. Csütörtök 2:00
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.06. 17:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Értem és köszönök mindent. Az elmúlt napokban is tanultam valamit a dologról.
További jó munkát.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Nick906
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.23. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 13
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.13. 12:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hy!
Már régen jártam itt, de most új fórumot csinálok és lenne egy kérdésem az alexis_Orange sablonnal kapcsolatban.
Ha bejelentkezek alul megjelenik egy felírat: Fórum adminisztráció.
Ez a felírat minden regelt tagnak megjelenik?
Szeretném egy kicsit kisebb betűmérettel kiírni, ezt hol lehet szerkeszteni?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pitypang01
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.11. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 82
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.13. 13:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
csak aza dminnak jelenik meg.
hát az a legegyszerűbb ha a sablon css fájljában létrehozol egy új classt és az admin linknél az overall_footer.tpl-ben megadod neki class-ként a létrehozott formázásokat.
huh ez lehet hogy elég kínai volt, ha nem érted szólj!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés