Megjelenésen végzett változtatások nem jelennek meg

Szerző
Üzenet
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.01.25. 23:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hol módosítottad az overall_footer.html-t? Fájlrendszerben (ftp-vel), vagy adatbázisban (AVP-n)?
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 10:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2009.01.25. 23:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
HoremWeb
Az általad javasolt közvetlen linkre vagy az jön vissza amit fent bemásoltam, vagy előfordult hogy a Firefox szövegesen jelentette meg a php-t.

Mivel a forum itt van a gépen WAMP on, itt módosítgatom a stílust, html szerkesztővel, és Total commanderrel...
De a hibás file már nincs a c:\wamp\www\forum\styles\sunflower\template\overall_footer.html
helyen, mert már a mentett van ott!
De a hibás file van betöltve, és a hiba miatt nem jut odáig hogy az AVP belépő linkjét és az azonosító beviteli mezőket elkészítse. Tehát nem tudom megadni az az AVP belépéshez szükséges ismételt jelszót.
A topik elején már az volt a bajom hogy ez a sunflower (W-vel :lol: ) nehezen "engedi el" a már betöltött sablont, stílust. Volt hogy kétszer kellett újratölteni, hogy elfogadja a változást... Ez most visszaütött.
Hát azt hiszem elég zavaros voltam!
Köszi a rám áldozott időt!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.01.26. 00:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez egy elég gáz helyzet, azért is kérdeztem, hogy az adatbázisba nem kerülhetett-e be a kódváltoztatás. Egyáltalán nem értem, hogy ha a fórumra be vagy jelentkezve, akkor miért nem enged a közvetlen linkről az admin felületre belépni. Annak úgy kell működnie. Meg kellene nézni phpMyAdmin segítségével a config tábládban, hogy a cookie domain mire van állítva.
A szöveges php még gázabb, ilyennek nem lenne szabad előfordulnia. Esetleg még az lehet, hogy az adott fájl BOM-mal van mentve, de akkor mindig úgy kellene megjelenjen pontosan az a php. (A BOM a DOCTYPE elé pofátlankodik be, és az nem tud érvényesülni.)

Esetleg próbálj meg az overall_header.html-be tenni egy linket az AVP-re. Tulajdonképpen szinte mindegy, hogy hova, mert utána úgy is kiveszed, gondolom. Bár nem hülyeség, ha a fórum tetején is be tudsz lépni az AVP-re, nekem bejött. :) (Minden megjelenésembe tettem ilyet, úgyis csak én látom.) Csak hát kérdéses, hogy ha elvégezted is a módosítást, hajlandó-e megjeleníteni a megjelenésed. (Ugye csak az overall_footer nem jelenik meg, a fórum többi része látható? A másik hülye kérdés, csak azért teszem fel, mert már jártam úgy, hogy szívtam miatta: biztos, hogy a megfelelő fájlt javítottad? Nálam az történt, hogy nagyon hasonló néven volt a biztonsági másolat, abban változtatgattam, és érdekes módon az "éles" tesztfórumon semmi nem látszott... Banális, de hát időnként benéz az ember ilyeneket...)

Van még aktivált megjelenés a fórumodon? Lehet, hogy meg kellene próbálni adatbázisban megváltoztatni az alapértelmezett megjelenésedet. Erről mintha már lett volna szó itt a fórumon, de most fáradt vagyok már rákeresni.

[szerk]
Nem hagy nyugodni ez a szöveges php, meg újra megjelenő } jel. Ellenőrizted, hogy BOM nélküli UTF-8-ban mentetted az overall_footert? Nem lehet, hogy a } jel a kódolási hiba miatt marad ott?
[/szerk]

---8<----------

[szerk]

AVP link a fejrészbe

Az overall_header.html-ben keresd meg az így kezdődő sort (ez már csak van minden sablonban...):

Kód:

<!-- IF S_DISPLAY_MEMBERLIST -->
és elé szúrd be ezt a sort:

Kód:

<!-- IF U_ACP --><a href="{U_ACP}">AVP</a><!-- ENDIF -->

Utána mentés BOM nélküli UTF-8-ban, és remény, hogy hátha az F5 vagy CTRL-R püffölésére megjelenik a link... :) Drukkolok neked!
[/szerk]
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 10:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2009.01.26. 00:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Van még aktivált megjelenés a fórumodon? Lehet, hogy meg kellene próbálni adatbázisban megváltoztatni az alapértelmezett megjelenésedet. Erről mintha már lett volna szó itt a fórumon, de most fáradt vagyok már rákeresni.
Ilyesmire gondoltam én is!
Csak nem biztos hogy tudom ennek :

Idézet:

phpMyAdmin segítségével a config tábládban, hogy a cookie domain mire van állítva.
hol és hogy áljak neki.
ezeket a sorokat találtam ott:

cookie_domain localhost 0
cookie_name phpbb3_3utqy 0
cookie_secure 0 0

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.01.26. 01:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ezek jónak tűnnek, nálam is ilyesmi van localhost-on, csak a cookie_name-ben van más számérték. Nem hinném, hogy az okozna hibát.
A script_path értéke /forum ?

Próbálkoztam rájönni, hogyan lehetne phpMyAdmin-ben átállítani az alapértelmezett sablont, de egyelőre eredménytelenül.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 10:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2009.01.26. 02:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Még egy kis adalék, hogy hiába próbálnák javítani, vagy linket elhelyezni a
/styles\sunflower\template\overall_footer.html -ban mert jelenleg kivettem az egészet onnan és mivel a \template\ könyvtár nélkül nem indult el hát beraktam egy ÜRES könyvtárat és elneveztem \template\ nak.!!!!
A 94 db. html és 3 db. js és 1 cfg file nélkül az üres könyvtár címe elég hogy vígan újra menjen (persze csak a hibáig!!!!!! (az F5 már elrepedt :shock: )
Tehát mindegy mi van a html-ekben! A phpMyAdmin-ben kellene új stílust csak egyszer elindítani
vagy rábírni hogy újratöltse a sablonokat, odakészítem "neki" a vadi új "gyári" stílust.
.............vagy letörlöm az Apache-ról ezt a táblát ....
Vagy lehet e újra telepíteni ugyanazt a verziót a phpBB ből?!?!
Bár most már érdekel a dolog, hogy hogy is van ez...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.01.26. 20:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az újratelepítés, és a régi adatbázis visszaállítása jó megoldás kell legyen, de nekem is piszkálja a csőröm, hogy mi ez.
Viszont az előző hozzászólásodat nem igazán értettem. :) Ellenben állati gyanús, hogy nem a fájlrendszerben van tárolva a megjelenésed, ha az üres template könyvtár ellenére meg bír jelenni a fórumod...
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 10:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2009.01.26. 20:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Az újratelepítés, és a régi adatbázis visszaállítása jó megoldás kell legyen, de nekem is piszkálja a csőröm, hogy mi ez.
Ezt akarnám utoljára!!
Ma még várok hátha jön egy ötlet valahonnan hogy:

Hogy lehet A phpMyAdmin-ban, vagy az adatbázis táblákban elkövetni valamit amitől

a fórum kénytelen újratölteni a stilust (elég a sablont) ..vagy..

másik stilust indít alapértelmezetten...

Kösz.: dadalia

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2009.01.26. 23:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha jól értem, jelenleg nem tudsz belépni az adminisztrátori vezérlőpultba. Próbáld meg úgy meghívni az oldalad, hogy az url után odaírod, hogy ?style=1, pl. http://valami.hu/forum/?style=1
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.01.27. 00:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

dadalia írta:

(az F5 már elrepedt :shock: )
A CTRL-R is újratölt, ha már nagyon súlyos a helyzet. Hogy a dologban valami humoros is legyen, ha már ennyire nem az.

Én megpróbáltam fberci megoldását, de nem sikerült a stílusváltás. Azért drukkolok, hogy nálad működjön. Remélhetőleg számít az, hogy még mindig nem szántam rá magam a 3.0.0 frissítésére...
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 10:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2009.01.27. 12:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Én megpróbáltam fberci megoldását, de nem sikerült a stílusváltás. Azért drukkolok, hogy nálad működjön.
Először is köszönöm mindenkinek a segítséget!
Még tegnap este próbálkoztam phpMyAdmin-ben variálni
a phpbb_config-ban: a default_stile értékkel,
valamint
a phpbb_styles-ben: az imageset_name és imageset_path
értékekkel. Eredménytelenül!
Miután már teljesen használhatatlanná tettem az egészet úgy döntöttem hogy megnyomom a Delete gombot... :oops: :x :oops:
Új DB. új phpBB. Nem volt veszteni valóm, mert kitalált reg.-eket és bejegyzéseket tartalmazó teszt fórum volt csak a stílus átírására készítve, és localhost-on futott! Az előző stílust persze átmentettem, tökéletesen működik, tehát jó volt az első hibaüzenet utáni a javításom.
Az utolsó tanácsokat csak ma láttam. :shock:

DE! ha végeztem a stílussal (szeretném minél előbb betölteni az extrás fórumra) valószínűleg előidézem majd a fentieket, és kipróbálok minden javaslatot. Szánok rá időt mert kíváncsivá tett ez a dolog! :o

Kösz...és üdv…dadalia

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
jonas
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.02.03. Kedd 22:27
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.04. 19:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Heloka! Már golyóznak a szemeim a sok olvasástól úgyhogy inkább feltesezm a kérdést... phpBB3 subsilveren vagyok (a prosilvert sikerült elrontanom). Csak azt akartam elérni, hogy a viewforumban csak a fórumot mutassa, se fejlecet se semmi mást. De hiába törölgettem styles/subsilver2/template könyvtrában az overall_header.html meg a viewforum_body.html adott részeit, mentés és feltöltés után maradt ugyanaz.
Próbáltam az egyik hozzászólásra reagálva az Admin panelen a megjelenések, stílusok, sablonok újratöltését (no ott ment el a prosilverem) mégis semmi... Valamilyen tanács, hogy mit is csinálhatnék? Köszönet minden 5letért!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.04. 19:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Töltsd újra a sablont AVP-ből, és töröld a gyorsítótárat, szintén AVP-ből.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.04. 21:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
...és nyomj a böngésződön egy F5-öt vagy CTRL-R-t (vérmérséklet és kedvenc böngésző szerint - bár ma már mindegyik ismeri mindkét gombkombinációt az újratöltés kényszerítésére). Lehet, hogy a változás hiányát csak azért látod, mert a böngésző a saját gyorsítótárából kavar. ;)

Az eltolt megjelenéseket célszerű visszatölteni a telepítőcsomagból. Ha kísérletezni akarsz a gyári megjelenésekkel, inkább készíts róluk egy másolatot (az AVP megjelenések fülén is meg tudod tenni), és azon próbálkozz, a gyári eredetiket tartsd meg változatlan formában, mert ha elromlik valami, sokszor ezekkel tudod kiszűrni, hogy csak megjelenési hiba-e, vagy komolyabb a baj.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.20. Kedd 10:11
Hozzászólások: 263
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.09. 19:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ismét egy "Mazsolához" illő kérdés!
A böngésző címsorában megjelenő ikont nem tudom lecserélni!
A megjelenés : sunflower. Az ikon kép itt: styles\sunflower\theme\images\favicon.png
A képet lecseréltem, azonos a neve. Sablon- stílus- képkészlet újra töltve, mégis marad a régi ikon!
Előre is köszi!!!

dadalia

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés