Saját fórum készitése

Szerző
Üzenet
WEBG
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.24. 19:18    Hozzászólás témája: Saját fórum készitése
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egy ingyenes helyen (forumx.hu) létrehoztunk egy fórumot, ami nagyon jól működik. Szeretnénk további funkciókkal bőviteni, amit az ingyenes verzió nem tesz lehetővé. Nem értünk a php-hez. Az informatikához se.
Kérdésem: hogyan lehetne ezt a fórumot áttelepiteni, hogy bővithető legyen és az adatbázis a sajátunk legyen? Kb. mennyibe kerül ez? A bővités programozási dija kb. mennyibe kerül? Kell-e saját tulajdonu szerverszámitógép hozzá avagy lehet ehhez is bérelni tárhelyet? A havi üzemeltetés mennyibe kerül és mitől függ a dija?
Mit tudtok tanácsolni? Hol kell nekiindulni ilyennek?
Saját weboldal még nincs hozzá, de saját domainnev alatt működtetnénk.
Tisztában vagyok kérdésem nagyon amatőr voltával, de nem találtam rá választ másutt. Hátha itt vki segit. Előre is köszi.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.24. 19:39    Hozzászólás témája:
Először valahogy el kérni a forumx.hu üzemeltetőitől a fórumod adatbázisát. Aztán el kell dönteni, hogy megéri-e fizetős tárhelyre tenni a fórumot vagy sem. Ha nem éri meg, akkor vannak ingyenes tárhelyek, én az ATW-t és a FreeWebet ajánlom leginkább (ATW-nél a MySQL van bénán beállítva, FreeWebnél meg proxy hibák szoktak jelentkezni, ha jól tudom, de ettől függetlenül nagyon jó tárhelyek).

Ha úgy gondoljátok/gondolod, hogy megéri fizetős tárhelyre tenni a fórumot (azaz van érdeklődés a fórumra, nem pedig egy kihalt valami), akkor körül kell nézni a neten, hogy milyen tárhelyszolgáltatók vannak. Én a legjobban a Lanten WebHostingot, újabban Gyümölcstárhelyet ajánlom (gyumolcstarhely.hu, vagy lanten.hu, ugyanaz). Az indok az, hogy igényes weboldaluk van és az ügyfélszolgálatuk az kiváló (régebben, mikor egy ismerősnek segítettem, én tartottam a kapcsolatot a Lantennel, szóval tapasztalatból mondom :D).

Most jön majd maga a fórum áttelepítése. Szükség lesz az alap phpBB2 (vagy phpBB3? Melyik van a forumx.hu-n?) telepítő csomagjára is. Be kell importálni a furmox.hu-tól megszerezett adatbázist mondjuk phpMyAdmin segítségével és néhány dolgot át is kell írni benne (fórum elérési útvonal, domain név), aztán ki kell tölteni a config.php-t. Az adatbázis importálás utáni teendőkben szerintem tudunk segíteni :). A gond akkor lesz, ha a forumx.hu MODolta a fórumait, mert így gyakorlatilag olyan adatok is lesznek az adatbázisban amik nem kellenek, esetleg megnehezíthetik a további MODolásokat. Ha egy szűz phpBB szoftvert használnak, akkor elvileg nem lesz semmi probléma.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
WEBG
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.24. 20:27    Hozzászólás témája:
Köszönöm a válaszodat Thomas RC. Szóval annyi kiderült, hogy az adatbázist vszinűleg nem lehet megkapni. De két hónapja működünk, és újra kezdenénk, a lényeget átvisszük "kézi módszerekkel". Pénzt is szánnánk rá, hogy a miénk legyen hosszú távon és biztonságosan az adatbázis - hobbival kapcsolatos oldal. De ki csinál egy ilyen fórumot, amit utána csak működtetni kell? Nem kapható ehhez pl. "dobozos szoftver", szóval amit installálok, aztán beállithatok-paraméterezhetek a kedvem szerint mint pl. egy könyvelőprogramot?
Igazság szerint jó a forumx rendszere, csak szeretnénk bele harmadik "altopik"-szintet is, meg látogatottságmérést, meg csoportokat generálni, meg "félmoderátori" jogokat, stb. - ezeket nem lehet a forumx-ben.
Ha csak "paraméterezni" kell, azt pl. én is meg tudom oldani. De a php-programozást nem ismerem. ( A Fortran-t húsz évvel ezelőttről igen...)

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.24. 21:13    Hozzászólás témája:
Nézd, a phpBB-nek ilyen változata van, amit letöltesz, és beleírhatsz. Másrészről tényleg nagyon egyszerű a módosítása, nem kell programozó tudás a MODok telepítéséhez. Amúgy meg szerintem csak oda adják a forumx.hu-n az adatbázisotokat...

WEBG
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.24. 21:17    Hozzászólás témája:
Megnéztem az oldaladat Thomas RC - kb. egy iylen megfelelne nekünk is. Van valahol valami "szamárvezető" amit el lehet olvasni? Az a gond, hogy bár letöltöttem a phpbb3...-t innen, de annyira lökött vagyok az egészhez, hogy nem tudom, hogy kéne instalállni... szóval nem indul (XP-IE van gépemen). Azt látom már, hogy nem "dobozos" világ van, hanem letöltögetős, de nincs "szamárvezető..." vagy én nem találom...

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.24. 21:19    Hozzászólás témája:
Te nem látod. ;) Nézz be az útmutatók menüpont alá, a leggyakoribb kérdésekre (ilyen a telepítés is), ott találod a választ.

WEBG
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.24. 21:27    Hozzászólás témája:
Óhhh, nagyon köszönöm. Elnézést az amatőrségemért. A szemléletemmel van a gond, én a saját gépemre akartam telepiteni, amin persze nincs My SQL ... megpróbálkozom az extra.hu-val...tán sikerül...még egyszer köszi a segitséget. De azért még biztos jövök kérdezni...
A MOD-ok is még rejtélyek, de azokat megtaláltam.

Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.24. 21:38    Hozzászólás témája:

WEBG írta:

Megnéztem az oldaladat Thomas RC - kb. egy iylen megfelelne nekünk is. Van valahol valami "szamárvezető" amit el lehet olvasni? Az a gond, hogy bár letöltöttem a phpbb3...-t innen, de annyira lökött vagyok az egészhez, hogy nem tudom, hogy kéne instalállni... szóval nem indul (XP-IE van gépemen). Azt látom már, hogy nem "dobozos" világ van, hanem letöltögetős, de nincs "szamárvezető..." vagy én nem találom...
Érdemes az útmutatóknál és a tárhelyszolgáltató (ahova fel akarod telepíteni) weboldalán nézelődni.

Az oldalamon egyébként a prosilver Special Edition nevű sablon van átalakítva az alap prosilver (mert nem tetszett nekem, hogy a Special Edition különálló sablon, de kell hozzá a prosilver megléte is, ezért inkább átalakítottam, hogy az egész egyetlen megjelenés legyen, ne pedig kettő). Plusz esztétikailag is feltuningoltam kicsit... akarom mondani, még most "tuningolom".

Ha kell a sablonom, mert tetszik, akkor szóljál nyugodtan, ha készen leszek vele (ha minden jól megy, akkor 2-max. 4hét még) akkor elküldöm. Azt viszont megemlíteném, hogy én a sablont MINIMUM 1024x768-as felbontásra optimalizáltam/optimalizálom, ebből kifolyólag 800x600-ásnál úgy ahogy van szétesik az egész (legalábbis Internet Explorer 6 alatt, mert nem veszi figyelembe a min-width: 960px;-et :evil:). Ha sok 800x600-as felbontású látogatód van, akkor nem biztos, hogy jó lesz neked az általam átalakítgatott sablon, viszont az eredetinek szerintem jónak kell lennie ilyen esetben (más kérdés, hogy szerintem az a kicsinysége miatt nem valami szép :?).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.25. 10:45    Hozzászólás témája:

WEBG írta:

Igazság szerint jó a forumx rendszere, csak szeretnénk bele harmadik "altopik"-szintet is, meg látogatottságmérést, meg csoportokat generálni, meg "félmoderátori" jogokat, stb. - ezeket nem lehet a forumx-ben.
Ne felejtsd el, hogy a phpBB2 támogatása megszűnt, ezért érdemes lenne phpBB3 alapú fórumot indítanod. A felsorolt kívánalmaid közül majdnem mindegyiket tudja alapból - a látogatottságmérést meg már nem olyan nehéz hozzácsapni.

WEBG
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.25. 15:34    Hozzászólás témája:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ, már el is döntöttük, hogy saját fórum lesz, és az új verzióval, és fizetős helyen, hogy hosszu távon biztonságban tudjuk az adatbázist.
De megint van egy amatőr kérdésem: hogyan lehet kb. megbecsülni, hogy kb. mekkora az adatforgalma és tárhelyigénye a fórumnak? A forumx.hu-n semmilyen számláló, mérő nincs.
Egy hónap alatt kb. 2000 hozzászólás volt az oldalon, és a napi oldalletöltések száma kb. 450 (nincs számláló, összeadogattuk a topikokban a "megtekintések száma " száma c. rubrikákat. onnan tudjuk...)
Ha sikerül az átállás, ez meg fog növekedni. Tehát napi 1000 látogatóra, 2-3 ezer oldalletöltésre és havi 5-6 ezer körüli posztra méreteznénk a tárhelyvásárlást. De ez megabájtban-gigabájtban vajon kb. mennyi? Sok kép kerül a fórumra, de azok ugye képfeltöltőn keresztül kerülnek be, tehát elvileg nem befolyásolják a tárfoglalást, vagy mégis?
Másik kérdés: a domaincenter.hu-t többen ajánlották. Esetleg véleményetek róla?

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés