phpBB : Critical Error Could not connect to the database

Szerző
Üzenet
Plattypussz
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.26. 19:15    Hozzászólás témája: phpBB : Critical Error Could not connect to the database
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok, a problémámra kerestem választ, de nem találtam, leszámítva azt hogy várjak, lehet a szerver gagyizik.

szóval van egy PHPBB 2-es fórummal rendelkező oldalam az extrán, és az egészre ki van terjesztve a fórum regisztráció-ketölessége, tehát csak bejelentkezés után lehet akármit megnézni.

másfél éven keresztül prímán ment, frissítgettem kb 2hetente, és abszolút jól működött, de 2 napja lerobbant. Nem piszkáltam a telepítés és mod után a mysql-t, viszont 2napja totalcmd alatt egy szimpla frissítést akartam csinálni, a gépemen a főlapot kiegészítettem, majd felül akartam írni a szerveren. 100% feltöltötte, de ott megállt. vártam 5percet, és meguntam, nyomtam egy cancel-t. ez nem igazán tetszett a totalcommander-nek, újra kellett indítani a programot. utána újra próbáltam kapcsolódni az extrás szerverre, és kidobott egy ilyet: :shock:

Kód:

No response (timeout)!

azt hittem csak bénázik a program, hát újrabootoltam, meg ilyesmik, de csak nem akart működni, ráadásul észrevettem, hogy a másik tárhelyemmel is ezt csinálja, ami nem extrás, szóval picit furcsa. :?:

A lényeg: ha fel akarok menni az oldalra, az index bejön, de amikor be akarok jelentkezni, ezt dobja ki:
:shock: :shock: :(

Kód:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user '<extrás felhasználónév>'@'192.168.5.11' (using password: YES) in /nfs/extra/prepend/prepend.php(159) : system created function on line 26
! phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

DEBUG MODE

SQL Error : 0 -

A mysql -el nem vagyok jóban, mert láma vagyok h megértsem, egyáltalán bele se tudok nézni, h mi van a 26. soron...:oops:

megköszönném nagyon, ha valaki segítene, akár szájbarágósan, is mert ugye nekem ez a mysql kínai.. :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.26. 20:05    Hozzászólás témája:
Nem változott meg véletlenül nemrég az extrás jelszavad. Ha a config.php-t megnyitod, akkor abban a jó adatbázis-jelszó szerepel?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Plattypussz
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.26. 21:38    Hozzászólás témája:
úúúúú.

Nagyon köszi fberci!
Már kezdtem azt hinni, hogy teljesen szét csúsztattam a mysql-t és dobhatom az egészet a kukába... :)

Tényleg a config.php ban kellett beírni az új jelszót, mert igazad van, épp az error előtt változtattam meg, csak elfelejtettem ideírni, azt meg nem tudtam, hogy a configban is át kell írni. :)

Már működik, de a totalcmdr most is 100%-nál beakadt amint a config.php-t tölti fel... pedig uninstalláltam, és az újonan letöltött legfrissebb stabil verzióval töltöm fel..

erre vmi tipp?

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.27. 07:40    Hozzászólás témája:
Próbáld meg feltölteni az extrás web-es FTP-vel.

Plattypussz
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.01.28. 18:03    Hozzászólás témája:
azt használtam utána kb 3 file feltöltéséhet, köztük a config.php-val, de azzal sajnos csak egyenként lehet töltögetni....

Ami jó hír: most kipróbáltam a total commandert, hátha csoda történt, és háth... csoda történt. Működik, pedig semmit nem csináltam....

illetve feltettem a filezilla-t alternatívaként, gondolom ezt észrevette, féltékeny lett, és gyorsan összeszedte magát, hogy eltűnjön a konkurenciája :P

amúgy máshol sokan a tűzfalat okolták a no response timeout hibáért, de nálam nem az volt a ludas, lecsekkoltam.

Plattypussz
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.13. 17:49    Hozzászólás témája:
Illetve utána megint rossz lett, viszont kikapcsoltam a csodaszuper windows tűzfalat, feltettem a comodo tűzfalat, beírtam a totalcommandert a megbízható programok közé a tűzfal listáján.
Ezután már teljesen korrektül működött passzív módban.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés