"Could not insert new word matches" hibaüzenet

Szerző
Üzenet
jonas
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.03. 21:29    Hozzászólás témája: "Could not insert new word matches" hibaüzenet
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szeretném megkérdezni, ha az alábbi üzenetet írja ki akkor mi a baj?

Idézet:

Could not insert new word matches

DEBUG MODE

Alul pedig:

Line : 251
File : functions_search.php
Köszönöm a segítséget!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.03. 21:51    Hozzászólás témája:
Kérdezd meg nyugodtan, ha szeretnéd :)
A kereséshez szükséges valamelyik *_search* táblát nem tudja valamilyen oknál fogva bővíteni a fórum. Vagy az adatbázissal van valami, vagy a functions_search.php fájllal. Szerintem először ellenőrizd, hogy az AVP-n az Általános fülön a bal oldali oszlop legalján található Keresés beállításoknál mi van beállítva. Valószínűleg a további segítséghez is szükséges lehet ez az információ. Sőt, az AVP Karbantartás fülén alul található Keresőindex részt is nézd meg, hogy mit ír: melyik aktív a két lehetőség közül, és milyen értéket ír az indexelt hozzászólásokhoz?

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
jonas
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.03. 22:08    Hozzászólás témája:
Huh köszönöm szépen a gyors hozzászólást, de nekem ez japán. Most telepítettem először és a harmadik hozzászólásnál ilyen problémába ütközöm... Minek a rövidítése az AVP?

Amit kiderítettem és csináltam: A phpMyadminba a phpbb_search_wordmatch-ban hibát jelzett a kiterjesztéssel, rákattintottam, javította... De még mindig csinálja... :( Lehet,hogy túl hosszú a szöveg? :(

Ami hibajelentést előbb elfelejtettem bemásolni:

Kód:

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 20, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.03. 23:36    Hozzászólás témája:
Az AVP az Adminisztrátori Vezérlőpult rövidítése. Érdemes megjegyezni, úton-útfélen így hivatkozunk rá. ;)

Próbáld meg a következőt: lépj be az AVP-be, és azon belül a Karbantartás fülre kattints rá. Bal oldalon alul találsz egy Keresőindex szövegű linket. Ha erre rákattintasz, két táblázat jelenik meg, mindkettőben egyetlen sor van. Az egyik címe "Fulltext mysql", a másiké "Fulltext native" - az egyik cím mellett találsz még egy olyat is, hogy "(aktív)". E táblázat alatt van egy gomb, az van ráírva, hogy "Index törlése". Szúrj ki vele azzal, hogy rákattintasz! ;) A fórum rákérdez, ha jól emlékszem, hogy tényleg törölni akarod-e a keresőindexet, erre Igennel válaszolj.
Ha törölte a keresőindexet, kattints újra a gombra, amire most már az lesz írva, hogy Index létrehozása. Ezzel a fórum újraépíti a keresőindexet, azaz újra megcsinálja a keresőt működtető adatbázistáblákat. Remélhetőleg ez rendbehozza a dolgot, de ha nem, írj! Akkor ugyanis valahol máshol van a probléma, de egyelőre nem tudom, hogy mi lehet az.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.04. 07:03    Hozzászólás témája: Re: Failed sending email :: PHP :: DEBUG MODE Line : 275 F

marek írta:

keresőbe beírva már láttam, hogy valakinek volt ilyen hibája de megoldás nem volt rá ezért felhozom újra témát hátha valaki talált rá megoldást:

Idézet:

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 275
File : emailer.php
hiba az után keletkezett, hogy az adatbázis szeró egy félnapra kihalt majd hozzászólás küldése után ez fogad minket a jól megszokott szöveg helyett viszont a hozzászólás megjelenik.
Régen mikor az extrán voltam ott találkoztam ezzel a hiba üzivel és akkor jött elő , ha az általuk beállított limit elfogyott úgy tudom az alap 50 email /nap, de lehet kérni napi 200 max-ot , de ha egy nap ennél több megy el akkor megint hiba üzi :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
jonas
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.04. 14:01    Hozzászólás témája:

HoremWeb írta:

Az AVP az Adminisztrátori Vezérlőpult rövidítése. Érdemes megjegyezni, úton-útfélen így hivatkozunk rá. ;)

Próbáld meg a következőt: lépj be az AVP-be, és azon belül a Karbantartás fülre kattints rá. Bal oldalon alul találsz egy Keresőindex szövegű linket. Ha erre rákattintasz, két táblázat jelenik meg, mindkettőben egyetlen sor van. Az egyik címe "Fulltext mysql", a másiké "Fulltext native" - az egyik cím mellett találsz még egy olyat is, hogy "(aktív)". E táblázat alatt van egy gomb, az van ráírva, hogy "Index törlése". Szúrj ki vele azzal, hogy rákattintasz! ;) A fórum rákérdez, ha jól emlékszem, hogy tényleg törölni akarod-e a keresőindexet, erre Igennel válaszolj.
Ha törölte a keresőindexet, kattints újra a gombra, amire most már az lesz írva, hogy Index létrehozása. Ezzel a fórum újraépíti a keresőindexet, azaz újra megcsinálja a keresőt működtető adatbázistáblákat. Remélhetőleg ez rendbehozza a dolgot, de ha nem, írj! Akkor ugyanis valahol máshol van a probléma, de egyelőre nem tudom, hogy mi lehet az.
phpBB2-em van. Beléptem az AVP-be :D Rákattintottam a fórumok menübe a karbantartásra. :oops: De nem találtam keresőindex nevű linket sem a bal oldali menüben, sem a bejött oldalon. HAcsak nem a fórum keresésére gondolsz bár a leírásból nem igen hiszem. :( :cry:

jonas
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.04. 14:51    Hozzászólás témája:
Közben ezeket a műveleteket végeztem el: Átnéztem a phpMyAdminba a dolgokat és a következő adatbázisokban optimalizáltam a helyfoglalást (mivel kicsi volt, pirossal volt írva és felkínálta a lehetőséget :) )

forum, posts, posttexet, sesession, topics

De a probléma ugyanúgy fennáll... :cry:

jonas
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.04. 14:55    Hozzászólás témája:
Közben rájöttem a hibára, csak azt nem tudom, hogy hol és mit kell állítani... Szóval a szöveg negyedét mindenféle baj nélkül elfogadta... Hol lehetne beállítani, hogy hosszabb szzöveget is fogadjon el?

jonas
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.04. 17:26    Hozzászólás témája:
Feladtam. Töröltem. Telepítettem a 3-ast... Műxik :lol:

Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.04. 17:29    Hozzászólás témája:
Bölcs döntés.

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.04. 20:17    Hozzászólás témája:
Jonas: már csak azért is bölcs döntés, mert amit írtam, az a phpBB3-ra vonatkozott. Mivel megszűnt a phpBB2 támogatása, hacsak nincs egyértelmű utalás arra, hogy phpBB2-es fórumról van szó, a phpBB3 kezelését írom - és nem is vagyok ezzel egyedül. ;) Amúgy a phpBB3 jó, szép, okos, és mindez sokkal inkább, mint az egyébként kitartóan imádott és becsült phpBB2 - és sok-sok érdekes dolgot lehet tanulni rajta, ami a phpBB2-nél vagy nem volt, vagy nem is úgy. :)
Nagyon nehezen szántam én is el magam a phpBB3-ra váltásra, de nagyon megszerettem az új verziót!

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés