Karaktelkódolási probléma, de másképp

Szerző
Üzenet
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.18. 10:34    Hozzászólás témája: Karaktelkódolási probléma, de másképp
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szevrusztok!

Nem vagyok programozó és bevallom nem is értek sokat a phpbb-hez sem.
Nagyon előnyös helyen hostingolunk. Tényleg olcsó, de már megbántam. Egyre többször fordult elő, hogy 1-2 napra előre bejelentés nélkül megszüntették az oldalt stb stb.

Most az a legújabb hír, hogy átköltöztették az egész serverüket máshova és valami SQL költözetés is volt. Nagy nehezen, amikor már láttunk valamit a fórumból, nagyon elszomorodtunk, mert láttuk, hogy a karakterek krix-kraxok lettek az ékezetek helyén. Megkértem őket, hogy javítsanak a dolgon. Válasz, hogy dolgozunk rajta. Semmi semmi majd 3 hétre rá most írtam, hogy ez már nem állapot, hova jutottak (persze finoman)
Válaszul megkaptam, hogy nem tudnak rá megoldást. Vagyis egyet igen, hogy telepítsük újra a fórumot.... Szerintem felháborító.
Ha nem felel meg, akkor az éves díjunkat még márciusig nem kell kifizetnünk és mehetünk át másik szolgáltatóhoz.
Ez aztán a válasz!

Nem tudom mitévő legyek. Segítségeteket szeretném kérni
A probléma kicsit komplikált. Természetesen a fő gond, hogy az importált adatbázisban az összes ékezetes karakterből krix-krax lett. DE! Az importálástól számított friss hozzászólások tökéletesek és a menüben is látok minden ékezetet. Hogy lehet ez?
Az oldal: http://corolla-club.hu/forum/index.php
Nem hiszem el, hogy nincs erre megoldás, csak az, hogy újratelepítsük. Tudna-e valaki segíteni? Mitévő legyek?
Olvasgattam a régebbi topicoc közt, de ott nem találtam ilyet, hogy az új hozzászólások jók a régiek rosszak :(

Előre is köszönöm a megtisztelő szavakat!

Üdv:
Matyi

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.18. 12:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez bizony fogós probléma.
Az új "helyen" lett rosszúl beimportálva a fórum - de már jó beállításokat használ. Ezért van az, hogy a régi hozzászólások rosszak (rossz az import), de az újak jók (jók a beállítások).
Mivel már összekevert karakterek vannak a fórumodban, a javítás... hogy úgy mondjam, macerás.
Ugyanis, ha a régi hozzászólásokat kijavítod egy mentésből visszaállítva a fórumot, akkor elvesznek az új hozzászólások.
Ha pedig az épp aktuális adatbázison változtatsz, akkor meg az új hozzászólások tudnak összegabalyodni.

A pontos menetét most nem ismertetem, tudni kellene, hogy melyik "megoldást" választanád, ahhoz lehetne egy részletes tervet mondani.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.18. 13:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm a gyors választ!

Ettől féltem... Próbáltunk változtatni karakterkódolást és akkor a régiek lettek jók az új hozzászólásokban/fejlécben viszont az ékezetek helyén nem olyanok, mint voltak, hanem kis négyzetekben kis kockákban FF NN egymás alatt. (nem tudom ez mi).
Hát ha lehetséges mindenképpen a mostani adatbázisból szeretném a legtöbbet kihozni. Magyarul nem tudom a mostani adatbázisból a régi és új hozzászólásokat is (költöztetés előtti és utániakat) is olvashatóvá tenni?
Vagy van erre akármilyen mód?

Nem akarom a szolgáltatót értékelni :( :( :( ....

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.18. 15:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Van egy ötletem, de az nagyon összetett, és kell hozzá a régi fórumod (költözés előtti) adatbázis-mentése.

A folyamat:
-Összevetni a két adatbázist (mostanit + a régit), és az újból "kivonni" a régi hozzászólásait, így meglennének csak az új hozzászólások külön.
-A régi adatbázist egy működő új fórum alá betenni.
-Az új hozzászólásokat hozzáimportálni a jól működő, új helyen levő fórumba.

Ezek technikai mikéntjéről azonban nem sok ötletem van.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.18. 18:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Értem.

Az ötletem nekem is ez lenne, csak azt hallottam (bár nem biztos), hogy egy adatbázis nem szétválasztható. Magyarul a jelenlegi adatbázisból nem tudnánk kivonni a régieket. Ettől félek.
Valakinek valami ötlete?

Esetleg egy olyan megoldás, hogy az aktuális adatbázisba belenyúlni(???) és megmondani, hogy ennek a hexa kódnak pontosan az é betű legyen a megfelelője, ennek meg az ő ....
És akkor felülírná a rosszakat és a jókat is jóra. Ilyenre nincs lehetőség? Csak egy rozsdás elme próbálkozása :)

Valakinek valami ötlete?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.18. 19:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ajánlom számodra is a WinMerge programot. Azzal viszonylag egyszerűen szét tudod választani, hogy mi a különbség a két DB mentése közt.

Tehát: 2 file-ra van szükséged, a régi mentésre, és az új mentésre. Ezeket összehasonlítva a WinMerge segítségével, ki tudod nyerni az ÚJ mentésből azokat a sorokat, amelyeket NEM tartalmaz a régi mentés -> így aztán lesz egy jó kiindulási alapod.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.18. 19:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem nagyon értek hozzá, bár valamennyi adatbáziskezelést tanultam (kellett volna tanulnom... :) ), de azért belevau...

Ha a műveletek alatt biztosítod, hogy a fórumod véletlenül se változzon (lezárod az adminisztrátori felületen), akkor megoldható a dolog. A lényeg azonban az, hogy amíg mind a két része nincs fent, addig véletlenül se próbáld használni az adatbázist, mert lehetnek olyan elemek benne, amik a teljes helyreállításig következetlenek, "magyarul" inkonzisztensek maradnak - gondolok itt például a témák utolsó hozzászólásainak azonosítójára, stb. (Legalábbis úgy emlékszem, hogy a phpBB2-ben is volt ilyen mező.)

Kérdéses lehet az is, hogy a phpBB2-ben milyen mezők voltak BLOB-szöveg típusúak, mert ott is gond lehet a karakterkódolás, és azt egy egyszerű szövegszerkesztővel valószínűleg nem lehet korrigálni - bár erről azért meghallgatnám fberci vagy Marcee véleményét, hátha tudnak valami varázslatot.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.18. 20:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egyik kedves barátom vetette fel azt alehetőséget, hogy mi lenne, ha magát az sql backup file-t egy úgynevezett code page converter programon keresztül végigfuttatnánk, amely korrigálná a karakterproblémákat.
Találtam több ilyen programot, igaz keveset, ami az sql kiterjesztést is kezeli és ezek is csak más formátumból alakítanak sql-be vagy fordítva.

Kérdésem, hogy van-e ilyen program ? (gondolom nem egyedülálló problémával állok szemben)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.18. 21:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az SQL file-ok mind plain text file-ok.
Attól SQL, hogy SQL szekvenciákat, parancsokat tartalmaznak.

Ebből következően BÁRMILYEN szövegszerkesztő programmal (nem Word!) lehet őket szerkeszteni.
Ajánlat: Notepad++ és Notepad2.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.20. 11:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Na végül kőkorszaki módszerrel haladva, de szerintem sok reménnyel zártam a tegnapi napot.

Köszi _zso a linket a notepad 2-ről.
Felraktam, egész gyorsan kezeli a 85 megás sql-t.

Először is megkerestem a két karakterből álló megfelelőket a kis és nagy ékezeteknek.
Lassan ment, de beírom, hogyha más szenvedne vele, akkor ne kelljen:

á=Ă·
é=Ă©
ü=ĂĄ
ű=Ă»
ó=Ăł
ú=Ăş
ö=ö
ő=õ
í=Ă­

Ö=Ă–
Ő=Ă•
Ü=ö
Ű=
Ó=Ă“
É=É
Á=Á
Ú=Ăą
Í=Ă«


Nos utána összes csere krixkraxok a helyes ékezetes betűre. Végigzongoráztam minden betűvel és tökéletesen olvashatóvá vált minden. Pl rövid ü-nél 127ezret cserélt. Ez a megoldás azért jó, mert az új normális karakterekkel rendelkező hozzászólásokhoz így nem nyúl. Ami vészes lehetett volna, hogy magába a parancsfájlokba is belenyúl, de szerencsére ezek mind 2 karakterből állóak voltak és ahogy nézem a parancsokba elő se fordulnak még ilyen háztetős A-betűk foltjai sem.

Magyarul örültem, hogy minden szép és olvasható. Irány a fórum adminfelülete. Adatbázis visszaállítása. aztán 20 perc után a változó mezőben fehér háttér és a fórum fordítója, meg verziószáma. Azthittem kész. Nézem ugyanaz. régihszások rosszak, újak jók. Nem is értettem. Azt hittem a rossz adatbázist töltöttem vissza. Mégegyszer. Ugyaanez történt.
A végén kiderült, hogy nem is töltötte fel, mivel a PhpMyadminba maximalizálva van a feltölthető SQL adatbázis mérete 50 megában.
Szóltam a szolgáltató srácnak. Megnézte, mondta, hogy feltölti.

Ezt a választ kaptam:

Szia, megpróbáltam beimportálni.
De sajnos nem ment csak egy részét tudta. Látszik is phpmadminba h a fele bevan téve, ha gondolod azért teszteld le az oldallal hátha müködik valamennyire és müködik a karakterkészlet, ha müxik akkor érdemes vele foglalkozni ha rossz a charset akkor az baj.

Ezt a hibaüzenetet kaptam importáláskor: ERROR 1062 (23000) at line 129561: Duplicate entry 'mĂ©g' for key 1


Több kérdésem is lenne hozzátok!
Mi ez a hibaüzenet? Találkozott-e vele már valaki?
Hogy lehet egyáltalán, hogy ekkora az adatbázisom? 17 ezer hozzászólás van a fórumon, képet feltölteni nem engedek, csak avatart, az meg 10-20 kbyte. Reális ez?
Megszereztem a költözés időpontjában lementett adatbázist. Ez 3 hete volt és akkor volt 54 mega. Azóta max 3-500 hozzászólás íródott. Hogy lett ebből 85 mega?
Feltudom-e valahogy tölteni az adatbázist (az sql server nem támogat gzip tömörítést)?
És meg tudná-e nézni valaki, hogy jó-e az adatbázisom? ha kell felrakom valahova és letölthető lesz!

Bennetek bízhatok csak. Én nagyon tanulócipőbe vagyok.
Előre is köszönök mindent!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.20. 11:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nézd meg az útmutatók között az adatbázis darabolásáról szóló témát, az sokat segíthet. Azzal a megoldással több, kisebb részletben tudod kezelni az adatbázist, és elboldogulsz magad a phpMyAdminnal. Nem utolsó sorban ott a karakterkódolást, egyeztetést is be tudod állítani arra, ami az adatbázisodban van.

A hibaüzenet azt jelzi, hogy egy kulcs mezőbe ugyanaz az adat kétszer került bele, ami nem megengedett. Ez nem biztos, hogy az adatbázisodban van, akár feltöltési hiba is lehet, ellenőrizni kellene. Ha viszont az adatbázisban is ez van, az rossz hír, valami megsérült a konverzió során.

Én a sokkal kisebb, kb 5MB-os adatbázisomat is táblánként, sőt, a post tábla esetében darabolva szoktam menteni, így a feltöltés kicsit hosszasabb ugyan, de a feldolgozás sebessége miatti problémák kiküszöbölhetők, nem is beszélve a fájlméret-korlátokról. (Mivel ingyé'tárhelyen vagyok, ezek szigorúbbak, mint nálad.)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.20. 13:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Csináltam egy új adatbázist.

Most oda próbálom két részben feltölteni. Megnéztem a hibaüzenetben szereplő karaktersorozatot. Nem talált a fájlban. Megkerestem utána a sort, amire hivatkozik és ott van egy még szócska. de már nem krix-krax-al, hanem é betűvel és csak egy van belőle.

Lehet, hogy a feltöltésnél másként érzékeli a karaktereket? Bár ez a duplázódást sem magyarázná.
Egyszóval nem látom a hibát. Nálam tökéletes. A szervergazdát megkértem próbálja újra és ugyanezt a hibát kihozta.

Mi lehet?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.20. 13:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Lehet, hogy ugye, volt a táblában egy "mĂ©g" szó, és miután használtátok, lett egy "még" szó is.
Most, hogy kicserélted az Ă©-t é-re, most kettő darab "még" szó van benne.

Ez lehet az oka a hibának - persze, nem csak a "még" szóval, hanem sok sok másikkal is.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.20. 17:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen közben rájöttem, hogy ez volt a gond.
Meg másik kb 300-500 szóval. A régi exportálásból, ahol volt rossz és jó karakter is, ott megkerestem ebben a táblában az összes krixkraxos szavas sort. Majd felírtam a sorszámukat és, hogy milyen szó volt.
Majd a javított adatbázisban szépen rákerestem ezekre a szavakra szigorúan idézőjellel közrefogva és amelyik kétszer szerepelt (mint a 'még'), annak a felírt sorszáú egyedének szó elejére raktam egy x-et.

Most töltöm fel az első részét az adatbázisnak. Ebben volt ez a tábla módosítás, tehát ha ez felmegy, az már fél siker. Ha felmenne netán a második fele is és a fórum configjában átírva az adatbázis hivatkozást el tudnám indítani a fórumot, egyszerűen tökély lenne. :)

Kérdésem viszont! Mi célt szolgál ez a tábla? : Table Data for phpbb_search_wordlist
Egy sora így néz ki:
INSERT INTO phpbb_search_wordlist (word_text, word_id, word_common) VALUES('kimászni', '91574', '0');

Van benne töbmillió szó. Minden szó 1-1 sor a második karakter valami sorszámot jelez. (lefele növekszik), a harmadik mindig 0.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.08. Péntek 9:51
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.20. 17:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeiteket, trükköket, linkeket!
Drukkoljatok, hogy felmenjen! :) Sose gondoltam volna, hogy ennyire belemászom majd egy sql fájlba. Remélem a topic megment majd több ilyen helyzetbe keveredő egyént a szenvedéstől! :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés