Karaktelkódolási probléma, de másképp

Szerző
Üzenet
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.21. 23:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Pacsker írta:

Kérdésem viszont! Mi célt szolgál ez a tábla? : Table Data for phpbb_search_wordlist
Egy sora így néz ki:
INSERT INTO phpbb_search_wordlist (word_text, word_id, word_common) VALUES('kimászni', '91574', '0');

Van benne töbmillió szó. Minden szó 1-1 sor a második karakter valami sorszámot jelez. (lefele növekszik), a harmadik mindig 0.
Ez a kereső indexe. Ez alapján találja meg a kereséskor a szavakat, kifejezéseket a phpBB. Ha törlöd a tartalmát, vagy megsérül, akkor a keresés nem fog működni.
Minden szó külön rekord benne, és a szám, amit utána találsz, hivatkozás arra, hogy hol van a szó.
A phpBB3-ban ezt már újra lehet építtetni a fórummal, de a 2-nél sajnos nem tudok ilyen lehetőségről - pedig akkor nem kellene vele ilyenkor foglalkozni. :)

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.22. 08:22    Hozzászólás témája:
Létezik phpBB2-höz ids egy MOD, ami újragyártja a keresőindexet. Ha jól emlékszem, akkor a phpBBhacks oldalon fent is van. De mivel mi nem foglalkozuink nem phpbb.com-os add-on-ok (MOD-ok) támogatásával, csak SAJÁT FELELŐSSÉGRE próbáld ki. (Nekem működött, minden probléma nélkül).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.23. 11:20    Hozzászólás témája:
Sziasztok!

Minden megoldódott. A search wordlistet meg majd újragenerálom :)
A fórum most így néz ki:
http://corolla-club.hu/forum/index_1.php

Nem veszett semmi adatom és ahogy nézem minden krix-krax is eltűnt. Magyarul bevált a terv. viszont most tényleg kódolási probléma van. az ő ű... betűk helyén kérdőjel van.
Következőt vettem észre, hogyha feltöltés előtt állítok a phpmyadminban a "MySQL kapcsolat egyeztetés: " nél a karakterkészleten, akkor változik a feltöltött állomány karakterkódolása. Magyarul itt van a probléma.

Alapértelmezettben a notepad1-ben UTF8-ban mentek és a phpmyadminban utf_unicode_ci van belőve. Számomra ez lenne értelemszerű, mégis kérdőjelek vannak. ha átállítottam utf_hungarian_ci-re, vagy Latin2_hungarianra és úgy töltöttem fel a táblát akkor is maradtak akérdőjelek.
Mi lehet a baj? Vagy a notepad ment rosszul??? utf-8ba
Vagy a mysql-nek az UTF-8-a nem egyezik a notepadéval?

Tudtok olyan szerkesztő progit adni, amivel tudok megfelelő állományba menteni?
Vagy netán más beállítás a probléma?

Pacsker
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.23. 15:51    Hozzászólás témája:
Próbáltam most latin2_hun-al + a phpmyadmint is átállítottam arra és a phpbb mysql4 fájlába is beleraktam a plusz sort, de nem akar menni.
Tipp?

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés