Utolsó látogatás óta/bejelentkezés... Hiba

Szerző
Üzenet
MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.03.09. 16:38    Hozzászólás témája: Utolsó látogatás óta/bejelentkezés... Hiba
Hozzászólás az előzmény idézésével
Volna egy elég érdekes problémám...
Mindig ott vagyok a jelenlevő felhasználók listáján még akkor is, ha nem vagyok belépve. A fórum nem jelzi, hogy melyik témában vannak új hozzászólások. (Csak nálam rossz, mindenki másnak működik ez a szolgáltatás.)
Én először arra gondoltam, hogy valaki az én nevemben használja a fórumot, de ez már így megy kb. két hete, és azóta még nem írt senki se a nevemben, tehát nem valószínű.
Jah, és még valami. Ha a fórum azt írja, hogy be vagyok jelentkezve, és "mégegyszer bejelentkezek", akkor beléptet, fel is veszem a jogosultságaimat, viszont ugyanúgy ott marad a bejelentkezőmező a fórum alján. Hiába vagyok a fórum adminisztrátora, nem jelenik meg a fórum alján a "fórum adminisztráció" felirat.

Fogalmam sincs, hogy mér' viselkedik ilyen furcsán... :?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.03.09. 18:17    Hozzászólás témája:
Mióta van ez? Ugyanazzal az url-lel nézed a fórumot, mint a többiek (pl. www. előtag)? A cookiek be vannak kapcsolva (ez lehet a gond)?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.03.09. 20:15    Hozzászólás témája:
IE-vel és Firefoxal ugyan ezt produkálja.
Mindkettőnek töröltem a gyorsítótárát, előzményeket, mindent, engedélyeztem az összes cookie-t, és ennek ellenére mindkettő böngészővel ugyan úgy nem megy.
Szerintem nem a böngészőkkel van a baj. Valami az adatbázissal lehet. Legalábbis én arra gyanakszom, mert az utolső adatbázis-viszaállítás óta csinálja ezt. (Az adatbázis visszaállítása is nagyon körülményes volt, mert úgy nem működött, ahogy szoktam, hogy tallózás, kiválasztom a fájlt, stb, hanem meg kellett nyitni jegyzettömbben, és ctrlc ctrlv, be a mysql parancsok szövegmezőbe, és úgy a végrehajtás gombbal.)
Szerintem az adatbázissal nem ok valami...
Igen, az url ugyan az.

MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.03.09. 20:37    Hozzászólás témája:
Most írtam az UW-nek egy levelet, és elküldtem nekik az adatbázist, hogy "kézzel" rakják vissza. Remélem úgy működni fog, és talán még arra is válaszolnak, hogy mér' nem sikerült eddig myadminból feltölteni.
Majd ha okosabb lettem, akkor majd még írok... De egyelőre fogalmam sincs, hogy mi a baj... ezer+1 oka lehet... ha valakinek ennek ellenére van valami ötlete, az lécci ossza meg velem, hátha az a hiba oka. Addig is köszi a segítségeteket!

MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.03.09. 21:05    Hozzászólás témája:

fberci írta:

Mióta van ez?

MyR írta:

kb. két hete

MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.03.10. 14:58    Hozzászólás témája:
Már több, mint egy hete elküldtem az UW-nek az e-mailt, de nem jött válasz.
Valószínűleg nem is fognak már válaszolni, :( nekem meg fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Szívesen elküldöm valakinek közülletek, hátha vki meg tudja oldani a problémámat, vagy ha azt nem is, meg tudja nézni, hogy egyáltalán sérült-e az adatbázis... Lécci vki segítsen, ha tud, mert most teljesen használhatatlan az egész... :?

MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.03.10. 15:09    Hozzászólás témája:
Vagy már gondoltam arra is, (sztem ez lenne a legjobb megoldás) hogy ugye amikor feltelepítem a phpbb-t, akkor az létrehoz egy adatbázist, ami még üres, de a felépítése már megvan. Mi lenne, ha újra installálnám a fórumot, és az így létrejött üres adatbázisbal "beszurogatnám" a fontos részeket. (Ha ez lehetséges.) Sajnos nem nagyon értek hozzá. De ha ez megvalósítható, akkor legalább a felhasználók nem vesznének el. De ehhez segítség kéne nekem... Ha nem túl nagy dolog ezt megcsinálni, akkor lécci vki segítsen ebben!

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.03.10. 16:08    Hozzászólás témája:
A legújabb phpBB van fent a legújabb adatbázissal (tehát frissítéskor az adatbázis is frissítve lett)?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.03.10. 16:11    Hozzászólás témája:

fberci írta:

A legújabb phpBB van fent a legújabb adatbázissal (tehát frissítéskor az adatbázis is frissítve lett)?
Amikor feltettem a fórumomat, már akkor is 2.0.19.-es volt.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.03.10. 16:21    Hozzászólás témája:
Az automatikus bejelentkezést használod? Engedélyezve van?
Mit használsz máshogy a fórumban, mint a többi felhasználó (akiknek megy minden)?

Az adatbázis nem régebbi véletlenül (említetted egy helyen, hogy az uw-n volt régebben a fórumod)?

MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.03.10. 16:26    Hozzászólás témája:
Nem használok automatikus bejelentkezést, és még most is az uw-n van, csak egyszer megsérült, ledobtam az összes adatbázist, és visszaállítottam.. azóta ilyen. Nem tudom mit csinálok máshogy mint a többiek. Ez tényleg érdekes, hogy csak nekem rossz, de nem tudom mi a különbség... :?

MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.03.10. 17:09    Hozzászólás témája:
Nah, úgy döntöttem nem foglalkozok többet ezzel.
Mégegyszer megpróbáltam feltölteni, és a myadmin kiírt egy kiló hibát. :?
Szóval abban az adatbázisban valami nagyon össze van kutyulva.
Mind1, jöhet egy phpbb reinstall! fberci, köszi az eddigi segítségeidet! :D

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés