Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Notebook kerestetik

Szerző
Üzenet
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.21. 22:08    Hozzászólás témája: Notebook kerestetik
Hozzászólás az előzmény idézésével
Elsősorban munkára szeretnék venni egy notebookot, ill. laptopot - ki minek nevezi -, de csak olyan érdekel, melyek teljesítik a következő feltételeket:

- Processzor frekvenciája: min. 1600MHz
- Memória: min. 1024MB
- HDD: min. 120GB
- Kijelző: min. 15,4"
- Optikai meghajtó: CD/DVD olvasás, opcionálisan írás is
- Modem: van
- LAN: van
- USB: min. 2portos és 2.0-ás USB csatlakozók
- Wireless LAN: Wireless LAN A/B/G
- Bluetooth: opcionális, de örülnék neki
- Videokártya: min. 128MB-os
- Operációs rendszer: opcionális, jobban örülnék neki ha nincs, esetleg Linux szóba jöhet (pénzköltségek miatt)
- Billentyűzet: egyértelmű, magyar
- Egyéb portok: VGA
- Touch Pad: van
- Kártyaolvasó: opcionális, örülnék neki
- Akkumulátor: bírjon ki min. 4órás folyamatos használatot

Ár: max. 265 eFt.

Gyártó: ASUS, DELL, HP. Se több, se kevesebb.
Kíváncsi vagyok arra is, hogy ki hogyan van megelégedve a különböző gyártók notebookjaival és hogy ki mire esküszik és miért?

Nézegettem a HP laptopokat, hát mit mondjak... kinézetre bejönnek, de csak az Asusban merek megbízni. Vajon a HP-ban is megbízhatok?



A hozzászólás legutóbb Thomas RC által 2009.02.22. 14:23-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.22. 00:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem szeretem a HP notikat, de ha olyanokat kérdeztem, akik használtak már olyat, azok mind csak dicsérték. Én Asust használok, és többé-kevésbé meg vagyok vele elégedve, viszont több ismerősömnél előjöttek komolyabb hibák: az aksi a garancia lejárata + 2 napig bírja, és gyakran hallottam töltő-problémákat is.
A munkahelyemen használunk két Toshibát is, egyetlen hátrányként a buta billentyűzetkiosztását tudom felhozni ellene, amit évek óta nem tudok megszokni. Amúgy jó kis gépek, és nem is voltak drágák.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 1:00
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.22. 00:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv Thomas!
Ennél és sokkal jobb notebookot ajánlok neked!! És olcsóbban is, mint amit feltűntettél!
Teljesen megbízhatsz a HP-ban, nekem is az van! Tökéletes!
Itt a link:
HP Pavilion dv5-1180eh
Nekem ilyenem van... csak ajánlani tudom! Felhívnám külön erre a figyelmedet is:
Grafikus alrendszer neve:NVIDIA GeForce 9600M GT
Video RAM:Max. 1791 MB elérhető grafikus memória, ebből 512 MB dedikált
Nem hogy csak munkára, de a mostani legújabb játékok is (kacagva) elfutnak rajta! Nem beszélve a videózás élményérőll!
_________________
Clean....

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.22. 08:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én ilyent használok:
LENOVO SL500 (NRJ3ZHV)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.22. 12:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
clean: Mint említettem nem játékra kell - igazából már a desktop gépen is csak a MOHAA-val játszok mostanában néha-néha -, hanem munkára.

Munkára persze az itthoni desktop gépem is megfelelne, de mivel most nem arról van szó, hogy a dolgokat egy helyen kell végezni, hanem arról, hogy mindig cipelni kell a gépet, ezért ez nem jöhet szóba. Konkrétan azért fontolgatom egy notebook beszerzését, mert az egyesületnek nincsen normális, hozzáértő informatikai embere. Az elnökkel beszéltem már erről, hogy az informatikai munkák (versenyek nevezőinek, eredményeinek regisztrálása, összesítése, stb.) teljes egészét elvállalnám, de ez csak úgy lehetséges, ha van egy notebookom.

Aztán idővel talán a desktop gép lenne a szórakozásra, például zenehallgatásra, játékra, illetve virtuálisan egy itthoni fejlesztői szerver kialakítására is megfelelő lenne. Talán biztonsági mentésekre is tudnám használni a winchester nagy kapacitása miatt.

HP Pavilionnal mondjuk azért szemeztem...

--
HoremWeb: Itthon csak ASUS gépek vannak, az én gépem már 5éve üzemel hibátlanul A7N8X-X alaplappal. Ezért is bízok az ASUS gépekben. Más márkákkal még nem volt dolgom (azt leszámítva, hogy az általánosban DELL gépekkel (is), középben meg most HP gépekkel dolgozunk), márpedig nem akarom azt, hogy 1év után megszaporodjanak a gondok vele.

--
_zso2: Lenovo az a márka, amivel egyáltalán nem volt még dolgom (se ismerősöknek, se a környezetemben nem volt még bármilyen Lenovo cucc). Mennyire megbízható a márka? Voltak-e a linkelt notebookkal bármilyen gondok?

Az az 1év garancia nem tetszik.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.22. 17:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nos, azt hiszem, nem kell elmondani, hogy a Lenovo voltaképpen IBM. Az IBM által régebben ThinkPad márkanéven eladott notikat most már Lenovo márkanéven forgalmazzák. Régebben a Lenovo-t, mint gyártó céget hozta létre az IBM, de még IBM brand alatt futottak, aztán mikor már "beindult a biznisz", azóta megszüntették az IBM PC-s márkavonulatát.

Nevezett laptoppal még nem régen dolgozom, előtte IBM-es "kistestvérét" nyüstöltem, egy T61-est.
Amiért szerettem:
-Brutálisan jó monitor.
-Nagyon jó billentyűzet (desktopokkal összemérhető!!!)
-Jómagam utálom a touchpad-et, és az IBM-védjegy TrackPoint (kicsi piros "joystick") sokkal bejövősebb.
-Nagyon jó fogása van, mikor cipeled (sokat kell "nyitva" vinnem egyik helyről a másikra, más laptopokat nehéz megfogni, ennek az akkumulátora "hátrébb nyúlik", mint a monitor forgó-tengelye, így kvázi kialakul egy "fogantyú", aminél nagyon jól meg lehet fogni a gépet, és vinni.
-Az akár 5 órás (!!!!) üzemidő elemről szerintem sokmindent elmondd....
-Az eddigi legjobb WiFi-vel szerelt noti, amivel találkoztam.

Ami nem tetszik rajta, és bár sokat használom, mégis néha "megszívat":
-Kurzorbillentyűk melletti "előre" és "hátra" navigálógombok. Sokszor véletlen ráütök, és ha épp egy hosszabb valamit írok WEB felületen, akkor annak annyi....
-Vaskos, nagydarab tápegység. Bár nagyon ötletes a ráapplikált tépőzáérral való "kötegelhetőség", más laptopokkal összehasonlítva aránytalanul nagy, nehéz elpakolni (ha nincs spec táska hozzá). Igaz, ez előny is lehet, hiszen valószínű, hogy nagy táp = jó táp... bár ki tudja?
-Sajnos, nem működik "oprendszer nélkül" médialejátszóként. Ez a funkció nekem nagyon tetszene.

Minden egyéb "átlagos" szerintem. Telepítéssel, működéssel nem volt bajom, de erre ne sokat adjatok, lévén CÉGES Win / Linux megy rajta, így aztán "gyári" konfiguráció, ami ki tudja, mennyire ugyanaz, mint amit te otthon rá tudsz tölteni... Fagyások nincsenek, minden pöpec gyors rajta.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.22. 19:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megvan az elvileg végleges lista:
  1. HP Pavilion dv5-1080eh [ Link ]
  2. Lenovo SL500 (NRJ3ZHV) [ Link ]


A probléma a következő. A Lenovo kinézetre nekem nem tetszik, de ahogyan olvasom egy betonstabilnak mondható márka.

A HP kinézetre szép, és ezt is megbízhatónak mondanám, de nem annyira mint a Lenovot (a valóság lehet, hogy nem ez, mert mint említettem a Lenovot csak az interneten írtak alapján tudom értékelni).

A Lenovo 200MHz-el lassabb processzort kapott, mint a HP és 1GB-bal kevesebb memóriát is.
A Lenovoban valami Intel grafikus vezérlő van, HP-ben viszont NVIDIA.

A HP olcsóbb, a Lenovo drágább.

Esetleg _zso2: Ha nem nagy kérés és van rá kis időd, akkor megkérhetlek rá, hogy készítsél a laptopodról - lehetőleg nagy felbontású - képeket? Ami érdekel az az alja, a teteje (becsukva), az oldalai, kinyitva a képernyő, és a billentyűzetes része (gondolok itt arra a panelra, amin a tapipad van, stb.). A neten egyszerűen nem találok olyan képet, amin jól láthatóak mindezek és nincsenek agyon photoshoppolva :?.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.23. 01:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Még egy szó az ASUS-ról: én is nagy kedvelője vagyok, ennek ellenére azt kell tapasztaljam a környezetemben, hogy az újabb (2005 utáni) notiknál meglepően sok hibával találkozom, míg a régebbieknél kevesebbel. (Amúgy a "telefonom" is ASUS.)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.23. 07:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem tudok én profi képeket készíteni, de itt van pár, amit a neten találtam:
http://www.widter.com/foto/lenovo/SL500_02_.jpg
http://www.physorg.com/newman/gfx/news/hires/sl500.jpg
http://www.lenovo.com/shop/americas/content/img_lib/productphotos/SL500_open_side.jpg
http://www.czechcomputer.cz/uploadimg/USR.733487/E1574DE5A30C39C3C125751C00595217/K0812190917136586021252549933419.jpg
Ez egy nagyon jellemző, egyik másik laptopommal sem lehetett ilyen "kiterítettséget" csinálni:
http://www.lenovo.com/shop/americas/content/img_lib/productphotos/image_X300_1.gif (és bár ez nem az SL500, de azt is ki lehet így teríteni)

Hpozzáfűzném, hogy azért ezen a gépen is remekül lehet játszani :) StarCraft, Diablo II remekül megy rajta ;)

És végül is ez egy business-notesz. Nem az volt a cél, hogy egy grafikai erőművet építsenek, hanem egy STABIL gépet. Kinézetre iszonyatosan elegáns, semmi csicsa, tömény célszerűség :)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.23. 14:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagyon meggyőzőek a képek, most átbillent a mérleg a Lenovo oldalára :).

De két dolog aggaszt:
- Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD. Ehhez van rendesen támogatás? Nem szeretném, ha az ASUS féle megoldást látnám, hogy 1-2hónapig támogatnak valamit, néhanapján kitesznek egy friss driver letöltési linket, aztán annyi. Egyébként is, ez az Intel, ez milyen teljesítményű (vagy ez csak a grafikus kártya vezérlője akar lenni? Akkor viszont konkrétan milyen grafikus kártya van benne?)? Viszonyítsunk mondjuk az NVIDIA GeForce 9600M GT-hez.

- 1800MHz-es processzora, azért mégiscsak lassabb, mint a HP Pavilion-é.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.23. 16:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Fogalmam nincs, hogy milyen támogatás van hozzá.
Amíg a T61-et használtam (asszem, abban is ugyanez volt), egyszer sem frissítettem drivert - ami nem jelenti azt, hogy nem volt frissítés hozzá. Inkább csak azt, hogy ami fent volt, az működött rendesen.
Az szerintem soha semmikor és semmilyne gyártónál nem lehet gond, hogy "ritkán" adnak ki frissítéseket egyes driverekhez. Ahol sokat adnak ki, az azt jelenti, hogy rosszúl dolgoztak, és az eleve kiadott driverek BUG-osak voltak. Ha egy driver már jó, nincs benne hiba, nem kell frissíteni, nem kell hibákat javítani, nem kell frissítéseket telepíteni.

A grafika sebességére annyit, hogy egy (nem hivatalos) infó alapján, a Diablo III is menni fog rajta ;)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.23. 20:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Őőő... a magyar billentyűzetes változaton is a képeken látható "csík alakú" ENTER van? Ilyeneket nagyon nem szoktam szeretni, mert mindig melléütök :roll:.

Az 5órás üzemidő az mennyire csökken kb. mondjuk folyamatos igénybevétel mellett (mondjuk netezés, Excel 2007, Skype, MSN mellett)? Igazából lehet, hogy extrém dolgot mondok, de ahogy nézem mindenképpen kell vinnem majd a töltőt a helyszínre is, mert a gép az folyamatosan 6-7órát menne.

Egyébként úgy néz ki, hogy Lenovo lesz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.02.24. 07:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A billentyűzet kérdéssel megfogtál... még nem láttam magyar tasztos SL500-at, én angolt használok... Eléggé megszoktam már a lapos entert, pedig nemrégóta tolom ezen a gépen. Előtte a T60-on "rendes" enter volt - igaz, annak magyar billentyűzete volt.
Utánajárok neked majd, hogy a magyar tasztos milyen...

Az akár 5 órás üzemidő folyamatos használatot takar, sőt, még a WiFi is be van kapcsolva. Persze, egy csomó energy saving funkvió is fut, olyankor visszaveszi a proci teljesítményét, a képernyő fényerejét, hamar lekapcsolja a vinyót is, de elérhető - ezt tapasztalatból mondom.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2009.03.02. 19:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm mindenkinek a megnyilvánulását, a kiválasztott a Lenovo SL500 (NRJ4EHV) lett.



A hozzászólás legutóbb Thomas RC által 2009.03.03. 20:59-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
penzkeresoforum
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2007.05.24. Csütörtök 10:10
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Elküldve: 2009.03.03. 16:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok.

Először is Thomas RC ha már megvásároltad a kiválasztott laptopot akkor kívánom használd egészségel :)

De azért elmondom én is hogy a napokba lett vásárolva egy ilyen laptop kb 140 ezer ft bolti áron, öcsémnek, és szerintem munkára is tökéletes lehet.

Acer Aspire 5735z-323g16mn

röviden:
CPU: intel pentium dual-core T3200 2.0GHz
LCD: 15.6" 16:9
RAM: 3GB DDR2
HDD: 160 GB

DVD író, LAN, Wifi stb

Itt találtam elsőre hasonlóakat:
http://www.argep.hu/main.asp?sucheall=5735Z+322G25MN

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés