MySQL-frissítés után hibás ékezetek

Szerző
Üzenet
edgeri
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.26. 13:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hali!

Az én problémám is hasonló, de azért egy kicsit más is.

A szolgáltató szó nélkül cserélte az adatbázist a fórumom alatt, így ahogy kell, kérdőjelek jelennek meg az ő és ű betűk helyén, emellett bizonyos tagok avatarjai nem jelennek meg (elvesztek?), és ha belemegyek egy fórumba, akkor a topic-okhoz tartozó utolsó hozzászólás dátum érték nem a valós dátumot mutatja (érdekes, hogy egy dátum sem több 2008.08.31-nél). A fórumok utolsó hozzászólás dátuma viszont jó.

Jeleztem a szolgáltatónak a problémát, aki lefuttatta a mysql_query("SET NAMES latin2") parancsot, de semmi változás nem történt.
A Phpmyadmin-ból belenézve a post táblába megfelelően jelennek meg az ő-s és ű-s szavak.

Mit kellene tennem, hogy lehet a ?-es hibát elhárítani, mit történt az avatarokkal (ez a legkevesebb) és miért nem látok megfelelő dátumokat a topic-oknál?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv,
Gergő

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.26. 18:51    Hozzászólás témája:
Az a gyanúm, hogy esetleg nem csak az adatbázist újították fel, hanem másba is belenyúltak. A phpBB2 még nem tudott UTF-8-ban kódolni, és mintha itt a honlap került volna át arra.
A legokosabb talán az, amit _zso2 javasolt az előző hozzászólásában: válts phpBB3-ra, mert a phpBB2 napja leáldozott. Nem csak a támogatása szűnt meg (amitől persze még segítünk, ha tudunk), de a futtatási környezet is "kimegy alóla" lassanként.
Nézd meg, hogy a fórumod fájljai milyen kódolásban vannak.
Csak az adatbázisból származó szövegeknél van a gondod (fórum-, kategória- és topikcímek, hozzászólások, privik), vagy a fix szövegeknél is?

Bár lehet, hogy rossz nyomon vagyok...

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
edgeri
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.26. 22:23    Hozzászólás témája:
Szia!

Köszönöm, hogy megpróbálsz segíteni, mert nagyon el vagyok keseredve, 4 évnyi fórumozás eredményét nem dobnám ki a kukába :cry:

HoremWeb írta:

válts phpBB3-ra, mert a phpBB2 napja leáldozott
Ha ráhúzom erre az állapotra a phpbb3-at, akkor megszűnik a probléma?

HoremWeb írta:

Nézd meg, hogy a fórumod fájljai milyen kódolásban vannak.
Ezt hol/hogyan tudom megnézni?

HoremWeb írta:

Csak az adatbázisból származó szövegeknél van a gondod (fórum-, kategória- és topikcímek, hozzászólások, privik), vagy a fix szövegeknél is?
A phpbb fórum fix szövegeit jól írja ki. A hozzászólásokban/kategória- és topikcímekben lett minden ő és ű kérdőjel.

Kiexportáltam az adatbázist és a csv-ben mindenféle hülye karakter jelenik meg az ékezetes magánhangzók helyett. Viszont ha phpmyadmin-ból nézek bele a tábla rekordjaiba, ott jól jelennek meg a magánhangzók.

Ja és ilyeneket ír ki új post-nál, ha van benne ékezetes:

Could not insert new word matches

DEBUG MODE

SQL Error : 1267 Illegal mix of collations (latin2_general_ci,IMPLICIT) and (latin1_swedish_ci,COERCIBLE) for operation '='

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 26327, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('őúőúúőúőerer')

Line : 251
File : functions_search.php

Van tipped mit lehet ezekkel kezdeni?

Köszi,
Gergő

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.26. 23:29    Hozzászólás témája:
Van, csak nem tudom, hogyan kell. A szolgáltatód nem igazán járt sikerrel a karakterkódolás beállításakor. Így, ebben az állapotban a konvertálás is valószínűleg megtartaná a hibát.
A gond jelenleg az, hogy az adatbázis-összevetésnél a latin2_general_ci kódolást latin1_swedish (svéd) kódolással akarja összehozni. Igazából nem tudom, hogy hogyan lehet összehangolni a kettőt, de remélhetőleg hamarosan jár erre olyan, aki tudja.
Viszont addig se tétlenkedj: mivel adatbázis-módosítást kell végrehajtani majd, készülj elő rá egy biztonsági mentéssel. Nem azért, mert maga a művelet veszélyes, vagy hűha, hanem azért, mert ha mégis bármi félresikerül, vissza lehessen állítani a jelenlegi állapotot.

A másik dolog, hogy az természetes, hogy csv-ben összevisszaságot látsz az ékezetes karakterek helyén. Viszont ha a fájlt kifejezetten ilyesmire készült szövegszerkesztővel nyitod meg, ott át tudod állítani a karakterkódolást (illetve ellenőrizni is ott tudod - és ezzel válaszoltam a másik kérdésedre is).

Az egész karakterkódolósdiról találsz egy útmutatót (már ami a fájlok kódolását illeti - sajnos az adatbázishoz nincs még ilyen) Hogyan lehet BOM nélküli UTF-8-ban menteni? címen. A phpBB2 még nem tudja az UTF-8-at kezelni, de a te esetedben szinte mindegy, hogy melyik kódolás neve van odaírva, az alapok ugyanazok. Az Útmutatóban találsz egy linket is, ami a megfelelő szövegszerkesztők egyikéhez vezet. (Ingyenesen használható, és tud magyarul.)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.27. 08:08    Hozzászólás témája:
Szerintem nem olyan vészes a helyzet.
Ha az adatbázisban JÓL látszanak az ékezetek, akkor meg lehet menteni.

A menete:
-Lemented az adatbázist, helyi file-ba.
-A helyi file kódolását átállítod a phpBB2-nek megfelelőre.
-Az adatbázisod kódolását beállítod a phpBB-nek megfelelőre.
-Visszatöltöd az adatbázist.
-Működik.

edgeri
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.27. 09:15    Hozzászólás témája:

HoremWeb írta:

Viszont addig se tétlenkedj: mivel adatbázis-módosítást kell végrehajtani majd, készülj elő rá egy biztonsági mentéssel. Nem azért, mert maga a művelet veszélyes, vagy hűha, hanem azért, mert ha mégis bármi félresikerül, vissza lehessen állítani a jelenlegi állapotot.
Ok, ez már megvan.

HoremWeb írta:

A másik dolog, hogy az természetes, hogy csv-ben összevisszaságot látsz az ékezetes karakterek helyén. Viszont ha a fájlt kifejezetten ilyesmire készült szövegszerkesztővel nyitod meg, ott át tudod állítani a karakterkódolást (illetve ellenőrizni is ott tudod - és ezzel válaszoltam a másik kérdésedre is).
Ezt jó, hogy írtad, mert megnéztem egy januári mentésemet és abban is káosz volt az ékezeteknél, de így akkor megnyugodtam 8)

HoremWeb írta:

Az egész karakterkódolósdiról találsz egy útmutatót (már ami a fájlok kódolását illeti - sajnos az adatbázishoz nincs még ilyen) Hogyan lehet BOM nélküli UTF-8-ban menteni? címen. A phpBB2 még nem tudja az UTF-8-at kezelni, de a te esetedben szinte mindegy, hogy melyik kódolás neve van odaírva, az alapok ugyanazok. Az Útmutatóban találsz egy linket is, ami a megfelelő szövegszerkesztők egyikéhez vezet. (Ingyenesen használható, és tud magyarul.)
Köszi, letöltöttem!

edgeri
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.27. 09:21    Hozzászólás témája:
Szia!

Neked is köszi, hogy segítesz.

_zso2 írta:

-Lemented az adatbázist, helyi file-ba.
Struktúrával együtt, vagy csak csak az adatokat? Csv-be, vagy SQL-be célszerű?

_zso2 írta:

-A helyi file kódolását átállítod a phpBB2-nek megfelelőre.
Az pontosan milyen kódolást jelent?

_zso2 írta:

-Az adatbázisod kódolását beállítod a phpBB-nek megfelelőre.
Ezt hol tudom megtenni és mire kell állítanom?

_zso2 írta:

Visszatöltöd az adatbázist.
Előtt dobjam el az összes táblát (drop), vagy csak az adatokat truncate-eljem, vagy hagyjak mindent a helyén?

Köszi!
Üdv,
Gergő

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.27. 09:56    Hozzászólás témája:
-Mivel a táblanevek / oszlopok nem tartalmaztak ékezetes karaktert, ELVILEG elég, ha csak a tartalmat mented. Az szerintem tök8, hogy CSV-be vagy SQL-be. Ami szimpatikusabb.
-Legjobb tudomásom szerint ISO kódolást használ a phpBB2, de ebben nem vagyok biztos... Majd egy jobban hozzáértő megerősíti ezt.
-Az adatbázis kódolását a phpMyAdmin-ban tudod, a kezdőlapon állítani (ha jól emlékszem).
-Az, hogy turncate-elsz, vagy drop-olod a táblákat, attól függ, hogy az elején az egészet mentetted, struktúrástul, vagy csak az adatokat ;)

edgeri
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.27. 10:09    Hozzászólás témája:

_zso2 írta:

-Legjobb tudomásom szerint ISO kódolást használ a phpBB2, de ebben nem vagyok biztos... Majd egy jobban hozzáértő megerősíti ezt.
Tehát a backup csv-t nyissam meg a Notepad++ -al és alakítsam át? Mire, szimpla UTF-8-ra (az írja a notepad++, hogy a backup-nak most UTF-8 BOM nélküli formátuma van)? És ezt töltsem majd vissza az átállított táblákba?

_zso2 írta:

-Az adatbázis kódolását a phpMyAdmin-ban tudod, a kezdőlapon állítani (ha jól emlékszem).
MySQL kapcsolat egyeztetés az? Most utf8_unicode_ci -re van állítva. Mire állítsam át? Vagy táblánként kell ezt beállítani?

Van még egy MySQL karakterkészlet: UTF-8 Unicode (utf8) is megjelenítve a főoldalon, de ennek az értékét nem tudom állítani.

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.27. 10:29    Hozzászólás témája:
Pont ez a baj, hogy minden UTF8-on van.
A phpBB2 NEM kezeli az UTF8-at.

ISO karakterkódolás kell neki, tehát Latin1 vagy Latin2, ha jól emlékszem.

edgeri
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.27. 10:42    Hozzászólás témája:

_zso2 írta:

ISO karakterkódolás kell neki, tehát Latin1 vagy Latin2, ha jól emlékszem.
Értem én a problémát, de nem tudom, hogy akkor melyik lépésnél konkrétan miket kellene beállítanom.

1. Kiexportálom az adatbázis adatokat és átkonvertálom a Notepad++al -> Milyen formátumra/kódlapra?
2. Truncate-elem a táblákat.
3. Átállítom az adatbázist -> Hol és konkrétan mire?
4. Visszatöltöm az átalakított adatokat.

Bocs, de kicsit elvesztem...

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.27. 17:06    Hozzászólás témája:

edgeri írta:

1. Kiexportálom az adatbázis adatokat és átkonvertálom a Notepad++al -> Milyen formátumra/kódlapra?
Ezt a "Formátum->Átalakítás ANSI kódolásra" fülnél tudod átalakítani. A kimentésedben meg lesz egy ilyen sor valahol a struktúra alján, hogy utf-8.... valami, ezt cseréld le a "latin2-hungarian-ci"-re.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.27. 19:09    Hozzászólás témája:
A másik témában leírt változtatást megcsináltad? Ezt a SET NAMES parancsot nem a szolgáltatónak kell egyszer lefuttatnia, hanem a phpBB-nek az összes kapcsolódáskor a MySQL-hez, azaz minden oldalletöltésnél, ezért a phpBB kódját kell módosítani.

Egyébként szerintem a phpBB3-ra konvertálással két legyet ütnél egy csapásra. Ha az adatbázisból kinyerhető a helyes információ (megfelelő ékezetekkel), akkor a konvertálásnak is lehetségesnek kell lennie. Legfeljebb, ha elsőre nem sikerül, akkor egy beállítás megváltoztatása után újra meg kell csinálni (de nem bonyolult műveletről van szó).

edgeri
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.28. 17:28    Hozzászólás témája:

fberci írta:

A másik témában leírt változtatást megcsináltad? Ezt a SET NAMES parancsot nem a szolgáltatónak kell egyszer lefuttatnia, hanem a phpBB-nek az összes kapcsolódáskor a MySQL-hez, azaz minden oldalletöltésnél, ezért a phpBB kódját kell módosítani.
Szia!

Igen, belekerült ez a kód is, most már elfogadja az ű/ő-ket.
Már csak az aláírásokban nem kezeli le az ékezeteket. Erre van tipped?

A language alatt nem kell a main.php meg az index.htm -ben átírni a charset-et UTF-8-ra?

fberci írta:

Egyébként szerintem a phpBB3-ra konvertálással két legyet ütnél egy csapásra
Valszeg ez lesz, csak most nincs időm megcsinálni.

Köszönöm a segítséget!

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.02.28. 18:42    Hozzászólás témája:

edgeri írta:

A language alatt nem kell a main.php meg az index.htm -ben átírni a charset-et UTF-8-ra?

_zso2 írta:

Felejtsd el az UTF-8-at, vagy még inkább: felejtsd el a phpBB2-t ;) Úgy mennek egymáshoz, mint dinnyéhez a sör. Meg lehet próbálni, de semmi jó nem sül ki belőle.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés