Lost connection to MySQL server - extra.hu

Szerző
Üzenet
TGWH
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 00:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv, nem akarok új témát nyitni, de kaptam egy ilyen hibaüzenetet:

Kód:

General Error
SQL ERROR [ mysql4 ]

Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 111 [2013]

An sql error occurred while fetching this page. Please contact an administrator if this problem persists.

Ez lehet attól, hogy az extra.hu rendszerbővítést vagy mit végzett, és még nem fejezték be? Napokig azt az üzenetet kaptam amikor rá akartam lépni az extra.hu-s oldalunkra, hogy pár percig nem lesz elérhető... Holnapra talán jó lesz, előfordulhat ez is. Ötletek?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 10:52    Hozzászólás témája:
99%-ig valószínű. Viszont van már ilyen téma, tehát ha nem akartál nyitni akkor miért tetted? :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 12:11    Hozzászólás témája:
Én helyeztem át egy másik témából, ami szintén extra.hu-s volt, de más volt a hibaüzenet.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
TGWH
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 14:43    Hozzászólás témája:
Köszönet és bocsánat, a rengetek témát utálom átnézni, ez a gyűlölet vezet mindig oda, hogy ritkán nyitok/keresek témát :D
A probléma még mindig meg van, a weblap már működik, de a fórum még nem. Jó lenne ha extráék végeznének már ezzel, mert mostanság rengetegszer elérhetetlenek az extra-s weblapok...
Gondolom ha nem csináltam semmit, akkor nem az én hibám lehet. De ha a weblapot elérem, akkor az adatbázisok más szerveren vannak, amik nem mennek vagy hogy van ez? Idáig csak annyit következtettem ki, hogy abc szerint minden egy-két-több azonos betűvel kezdődő oldalnak jut egy-egy szerver...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Silhouette
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 15:59    Hozzászólás témája:
A néhány héttel ezelőtti leálláskor, nekem sem csatlakozott a mysql-hez. Pedig már minden extrás oldal ment. Írtam nekik, hogy mi a teendő, mert belépni be tudtam a mysqlmanager-be. Mondnom sem kell, nem válaszoltak, de abban sem vagyok biztos, hogy elolvasták vagy hogy egyáltalán elment a levél. Mindenesetre másnapra rendbe jött.
Szóval nem olyan készséges a support, mint ahogy hirdetik. A fórumuk sem megy már mióta. De régebben sem vitték túlzásba a válaszokat:
http://extra.hu/forum/node/352
http://extra.hu/forum/node/1631
Rendben van, hogy ingyenes szolgáltatás, de akkor legyen kevesebb a tárhely és stabilabb a kiszolgáló vagy tudomisén. De tipikusan mindegyik hazai ingyenes szolgáltatóval ugyanez a helyzet.
Úgyhogy szerintem egyszer csak helyreáll és akkor eléred a fórumod. :)

syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 17:32    Hozzászólás témája:
Reklám csík nélkül jobb ha csendben marad aki használja...
Egy tárhelyet évente 4000Ft-ból is lehet bérelni és ott már is kötelező supportnak lennie...

Amúgy anno az extrán 2 napon belül válaszoltak és segítettek (1 éve kb.) csak hát ahogy népszerá lett, egyre többen jöttek... nem bírják ennyi.
A szervereik is korlátozottak. Nincs reklám, nincs pénz, nincs fejlesztés. Logikus a kör nem? :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 19:15    Hozzászólás témája:
syska, mondhatnál erről az évi 4000 Ft-os tárhelyszolgáltatásról valami közelebbit... MySQL is van? Meg minden? Használható? Mekkorácska a tárhely?

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Silhouette
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 20:03    Hozzászólás témája:

syska írta:

Reklám csík nélkül jobb ha csendben marad aki használja...
Ez igaz. :roll: Meg hát ugye ingyé van.
Csak tényleg nagyon sok, mondhatni mindennapos gondjaim voltak vele az utóbbi időben. De lehet, hogy csak egyedi probléma. :)
Nem is szidni akartam, mert tényleg ingyenes és mint ilyen, kategóriájában talán a legjobb az országban, arról nem is beszélve, hogy ha jól tudom nincs is fizetős szolgáltatásuk, így a fejlesztés sem olyan könnyű.
Én ezt nézegettem a múltkor, igaz nem írják, hogy mekkora a mysql mérete:
http://www.tarhelyes.hu/tarhelycsomag-webmano-tarhely-2.html

sipkamiska
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 20:21    Hozzászólás témája:
Nálam is ua a probléma napok óta. nincs semmi ötletetek?

syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 20:38    Hozzászólás témája:

HoremWeb írta:

syska, mondhatnál erről az évi 4000 Ft-os tárhelyszolgáltatásról valami közelebbit... MySQL is van? Meg minden? Használható? Mekkorácska a tárhely?
Hát ne 2gigás tárhelyre gondolj, de a legtöbben nem is letöltő oldalt akarnak összehozni. :D
Google sztem ad alacsonyabb árat is, de azt kipróbálni sem szeretném. :D

Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 20:40    Hozzászólás témája:
Már több órája több extra.hu-s oldalon az van, hogy "nem tudok csatlakozni az adatbázishoz", extra egyelőre nem jelezte, hogy miért van ez így.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 21:49    Hozzászólás témája:

Silhouette írta:

nincs is fizetős szolgáltatásuk
Öhm... fogalmazzunk úgy, hogy nem ismered. :wink: Elég rendes fizetős szolgáltatásaik vannak (jasmin néven keresd a céget). A weben egyik(?) legnagyobb bevételt hozó szolgáltatásterületen vannak jelen... :)

dadalia
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.12. 22:50    Hozzászólás témája:

Thomas RC írta:

Már több órája több extra.hu-s oldalon az van, hogy "nem tudok csatlakozni az adatbázishoz", extra egyelőre nem jelezte, hogy miért van ez így.
Nem több órája !?!?!?
Három napja!!!
Ma egy levélre kb. másfél óra múlva válaszoltak :!: (de nem is igazán arra amit kérdeztem), sablon szöveg volt, estére ígérték hogy vége lesz.
Itt is a weblapok ma reggeltől mennek, érdekes hogy a két vendégkönyv amik ugyan azokat az adatbázisokat használják mint a két fórum már délelőtt használható volt !?!
A fórumok viszont még most is a TGWH által idézett hibaüzenetet hozzák!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Silhouette
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.13. 16:52    Hozzászólás témája:

fberci írta:

A weben egyik(?) legnagyobb bevételt hozó szolgáltatásterületen vannak jelen... :)
Ja, így már mindjárt más a leányzó fekvése. :)

Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.13. 18:22    Hozzászólás témája:
dadalia: Lehet, hogy több napja, én csak tegnap nézegettem 2 olyan weblapot, ami az extra.hu-n van. A pár órát abból következtettem, hogy a support még nem írt semmit a problémáról, gondoltam azért, mert csak nem rég lépett fel a hiba - ezek szerint nem.

És tény, hogy a Jasmin Media Group egy eléggé hírhedt cég, de úgy vettem észre, hogy eléggé biztonság mániások is:
- phpinfo() több részét is kedvükre átalakítják (például apache modules listában csak az van, hogy _csak_ a core modul fut, ami lehetetlenség; stb.)
- Verziószámokat nagyon el akarják rejteni és itt megint szóba jön a phpinfo() buherálása (lásd.: PHP 5.x a verziószámnál)

Ha legalább a verziókat el akarják rejteni, akkor tegyék, de legalább az apache_modules listát és hasonlóakat hagyják érintetlenül, hiszen ezek néha fontos dolgok szoktak lenni.

És még rengeteg olyan dolgot tudok felsorolni, ami nekem nem tetszik. A saját oldalaik azok nagyon jók meg minden (például a Docler is), de a webhosting szolgáltatásukat én nem venném igénybe (nem szeretem az agyon buherált rendszereket, például a cPanel-t sem, bár az még épp hogy elmegy).

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés