Hiba: Warning: Cannot modify header information

Szerző
Üzenet
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.16. 19:52    Hozzászólás témája: Hiba: Warning: Cannot modify header information
Hozzászólás az előzmény idézésével
A következő hiba lépett fel a fórumomon: miután az extra napokig karbantartott, az előtte jól működő fórum oldalon az alábbi 3 sor jelenik meg rendre fent:

Kód:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /nfs/x0302/h/hi/hispan1/wwwroot/1_header.html:20) in /nfs/x0302/h/hi/hispan1/wwwroot/forum/includes/page_header.php on line 486

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /nfs/x0302/h/hi/hispan1/wwwroot/1_header.html:20) in /nfs/x0302/h/hi/hispan1/wwwroot/forum/includes/page_header.php on line 488

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /nfs/x0302/h/hi/hispan1/wwwroot/1_header.html:20) in /nfs/x0302/h/hi/hispan1/wwwroot/forum/includes/page_header.php on line 489

A /forum/include/page_header.php fájlba be van szúrva 3 sor, ezzel hozza be a fejlécet az alábbiak szerint:

Kód:

<?php include('../1_header.html'); ?>
<?php include('../1_menu.html'); ?>
<?php include('../1_table_start.html'); ?>

Ez egészen a karbantartásig jól működött, de most Ti is láthatjátok a problémát a http://hispan.hu/forum oldalon. Mi változott? Hogyan orvosoljam? ELőre is köszi.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.16. 22:20    Hozzászólás témája:
Ezzel a hibaüzenettel már dumát lehet gerjeszteni, az utóbbi időben vagy négy ilyen téma is nyílt - igaz, a phpBB3 Általános kérdések fórumában. De a hiba gyökere ugyanaz, szerintem, mint a phpBB3-nál.
Az Extra, mint minden ingyé'tárhely, belepakolja a maga kis scriptjét a HTML-oldalakba. Ha a doctype deklaráció elé teszi, akkor a böngésző úgy érzékeli, hogy nem oké a fájl fejrésze, és ezt a hibaüzenetet dobja.

A kockázatok és mellékhatások tekintetében forduljon az Extrához, vagy kedvenc tűzszerészéhez... (mielőtt felrobbansz a méregtől.)

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.17. 10:19    Hozzászólás témája:
Magyarul mert nem ismeri fel vagy mert rossznak tartja a fájlt (a hibás fejrész és) a rossz típusmeghatározás miatt, szerinte nem is tudja "módosítani", így figyelmeztet?

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.17. 10:46    Hozzászólás témája:
Nem egészen. A PHP-ban nem módosíthatod a fejléc-információkat miután kiírtál bármit is a HTML forrásba.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.17. 11:24    Hozzászólás témája:

HoremWeb írta:

Ezzel a hibaüzenettel már dumát lehet gerjeszteni, az utóbbi időben vagy négy ilyen téma is nyílt - igaz, a phpBB3 Általános kérdések fórumában. De a hiba gyökere ugyanaz, szerintem, mint a phpBB3-nál.
Az Extra, mint minden ingyé'tárhely, belepakolja a maga kis scriptjét a HTML-oldalakba. Ha a doctype deklaráció elé teszi, akkor a böngésző úgy érzékeli, hogy nem oké a fájl fejrésze, és ezt a hibaüzenetet dobja.

A kockázatok és mellékhatások tekintetében forduljon az Extrához, vagy kedvenc tűzszerészéhez... (mielőtt felrobbansz a méregtől.)
A <body> után teszik be.

hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.17. 12:07    Hozzászólás témája:
Akkor ha a body után szerepel és nem rontja el a header részt, mit lehet vele kezdeni? És eddig miért nem jelentkezett? Illetve azoknál a fórumaimnál, ahol én nem tettem semmit az include/page_header.tpl fájlba, miért nem jelentkezik ez? (ott is piszkál az extra belefele)

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.17. 15:43    Hozzászólás témája:
Meg tudhatjuk mit módosítottál az overall_header.tpl-ben? Amúgy meg javasolnám hogy konvertálj phpBB3-ra. Lassan időszerű lesz...

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.17. 18:59    Hozzászólás témája:
Thomas RC: oda kellene beletenniük, de mégis csomó ember panaszkodik a fent említett hiba miatt, tehát valószínűleg elqrnak valamit. Esetleg még az lehet, hogy BOM-os UTF-8-at mentenek, de az phpBB2 esetén számomra nem tűnik működőképesnek. (A BOM byte-jai a deklaráció elé kerülnének be, és az már devnullra küldheti a headert. Viszont emlékeim szerint a phpBB2 nem működik UTF-8-ban... Vagy tévednék?)

pstvfan megjegyzésére: lassan időszerű volt váltani... :)

[szerk]Már megint előbb szólok, aztán olvasok alaposabban... Bocsi! Tehát...

hispan1 írta:

Illetve azoknál a fórumaimnál, ahol én nem tettem semmit az include/page_header.tpl fájlba, miért nem jelentkezik ez?
Ez még inkább arra utalhat, hogy esetleg rossz formátumban mentetted el a fájlt... Nézd meg valami kódírásra való szövegszerkesztővel (még mindig a Notepad++ a kedvencem), hogy nincs-e valami a fájl elején, ami nem oda való.
[/szerk]

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.17. 20:58    Hozzászólás témája:
Ha nincs <body> a forráskódban, akkor az user magára vethet! Egyébként a generált forráskód <body> tagje után teszik be, nem az összes meghívott fájl kódjába.

pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.18. 11:04    Hozzászólás témája:

HoremWeb írta:

Esetleg még az lehet, hogy BOM-os UTF-8-at mentenek, de az phpBB2 esetén számomra nem tűnik működőképesnek. (A BOM byte-jai a deklaráció elé kerülnének be, és az már devnullra küldheti a headert. Viszont emlékeim szerint a phpBB2 nem működik UTF-8-ban... Vagy tévednék?)
Nem tévedsz! A phpBB2 fájljait ANSI formátumban kell elméletileg menteni.

HoremWeb írta:

pstvfan megjegyzésére: lassan időszerű volt váltani... :)
Ja igen, már megint igazad van...

hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.18. 11:36    Hozzászólás témája:
Ez fura. Mármint eddig is DezSoft PHPEditorral mentettem és nem panaszkodott. De lehet, hogy ez a gond, megnézem. (hozzáteszem továbbra is: én semmit sem módosítottam, nem mentettem vagy töltöttem fel, az extra tartott karban.

Ami a phpBB3-at illeti: mihelyt lesz AdInfinitum téma, ami olyan, mint a phpBB2-es (és azt ilyen jól tudom méretezni/az oldalba illeszteni), azonnal váltok... Csakis azért vagyok még 2-es verzión, mert azt ismerem és tökéletesen bele tudom ágyazni az oldalba...

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.18. 16:35    Hozzászólás témája:
Íme: http://www.countriesincolors.com/forum/viewforum.php?f=9

hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.19. 12:02    Hozzászólás témája:
Hmm ez tényleg jó. A headerbe, footerbe való szúrkodás, témák szerkesztése (színek, táblázatok mérete) ugyanúgy megoldható, vagy sokkal bonyolultabb?

Az eredeti problémára: magától megoldódott. Vagyis az extra turpiskodott, de most visszacsináltak valamit, mert eltűntek a hibasorok. Azért köszönöm mindenkinek az ötleteket :)

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.19. 15:26    Hozzászólás témája:
Amennyire én meg tudtam írélni, egy az egyben az eredeti AdInfinitum-ot portolták phpBB3 alá. Tehát a válaszom egyértelműen IGEN - amilyen mélységekig én foglalkoztam vele (pl. az én saját módosításaimat gond nélkül át tudtam ide ültetni).

Érdemes lenne egy tesztfórumot csinálnod, és azon kipróbálni a dolgokat... és ha megy, akkor átültetni a pgpBB2-esed 3-asba.

hispan1
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.03.20. 12:47    Hozzászólás témája:
Rendben, így fogok tenni. Még egy kérdés, ha már felhoztuk: mikor a phpBB 3.0.0-át feltettem, az gyalázatosan lassú volt az extra szerverein. Változott a 3.0.4-esben valami e téren?

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés