Adatbázis helyreállítása

Szerző
Üzenet
Artak
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.03.23. Hétfő 13:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2009.03.23. 13:59    Hozzászólás témája: Adatbázis helyreállítása
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan problémám, hogy az extra.hu-n lévő fórumom adatbázisa elveszett. Van mentés ami róla készült a saját beépített adatbázismentőjével. Sajnos viszont nem tudom helyreállítani mert ha felrakok egy új fórumot ott nem hajlandó valamiért beimportálni a mentést, leáll az elején.
A phpMyadmin pedig a duplicate entry hibába ütközik ami ezen az oldalon is említve van mint lehetséges hiba. Le is van írva rá a megoldás csak én egy kukkot sem értek belőle. Nem tudná valaki részletesen, szájbarágósan leírni a dolgot?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Artak
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.03.23. Hétfő 13:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2009.03.25. 08:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tényleg fontos lenne. kb 900 hozzászólás veszik el ha nem tudom helyreállítani, köztük olyan hosszabb írások amiket elég időigényes volt összehoznia az illetőnek.

Nincs valami program amivel a phpbb2ről 3-ra való konvertálást megoldja a mentésből amit a beépített phpbb-s adatbézis mentővel csináltam? Valami olyanra gondoltam ami a mentett file-ból egy, a store mappába másolható filet hoz létre. Így ki lehetne küszöbölni az egész nem tudom feltölteni mizériát.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.03.25. 19:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Offline konverterről nem igazán tudok, úgyhogy maradjunk az előző próbánál. Ha a phpMyAdmin-ban látod a phpBB2 adattábláit, akkor először töröld őket a config tábla kivételével, és utána próbáld meg a régi adatbázismentésből helyreállítani a táblákat.
Ehhez a phpMyAdminban ki kell jelölnöd minden phpBB2 táblát a config kivételével, és a Törlés-re kell kattintani (vagy Eldobás-ra, most hirtelen nincs előttem, hogy fordították). Utána próbáld meg, amit előzőleg - amire a múltkor a duplicate entry hibaüzenetet kaptad.

Ha utána konvertálni is akarod a fórumodat phpBB3-ra (erősen javasolt!!!), akkor célszerűbb az egészet azzal kezdeni, hogy a saját gépedre telepítesz egy phpBB2-t, abba felteszed a fent leírt módon az adatbázisodat, és úgy konvertálsz. Ha sikerült átkonvertálnod a phpBB3-ra, akkor a költözésnél leírt módszerrel tedd vissza a phpBB3-at az Extra szerverre. Látszólag bonyolultabb, de a phpBB3-ra konvertálás egy csomó akadályba ütközhet az ingyenes tárhelyeken - nem is beszélve az Extráról.

A saját gépen használathoz tölts le egy ingyenesen használható WAMP szerver programot, ami a megfelelő környezetet (webszerver, php, MySQL, phpMyAdmin) egyszerűen és könnyen kezelhetően biztosítja az otthoni környezetben. Keress rá, többször volt szó róla itt a fórumon - én is innen tudok róla. ;)

Első lépésként azonban a táblák eldobását és az adatbázis visszatöltését próbáld ki. Ha nem voltam elég részletes, szólj nyugodtan. Nem akartam túlzásba esni. :D
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Artak
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.03.23. Hétfő 13:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2009.03.26. 16:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egyenlőre a wamp-al szöszölök. Nem igazán csinál semmit. Hogy lehet elindítani? Telepítéskor mindent alapon hagytam. http://localhost/ -ra nem hoz be semmit.

Rájöttem. A hosts file-ból kellett törölni.

Sikerült elindítanom a telepítést, de nem fut le. Gondolom rossz adatokat írok be a mezőkbe. Saját szerver esetén mik az adatok?Adatbázisnév, felhasználónév, stb?

ill ezt is észrevettem az infonál: MySQL version : MySQL not launched or bad phpmyadmin config

-----
Felraktam az AppServ-et. Azon fel tudom telepíteni a phpbb3-at, de a 2-nél ezt írja ki: Fatal error: Call to undefined function set_magic_quotes_runtime() in C:\AppServ\www\f1\common.php on line 29

-----
Na végül felvarázsoltam a phpbb2-est a wampra egy újratelepítés után. Viszont egyszer csak megint kiírja ugyanazt: MySQL not launched or bad phpmyadmin config

Pedig nem csináltam szerintem semmit.

Amikor még működött viszont az a probléma állt elő, hogy mikor vissza akartam állítani az adatbázist kiírta, hogy nem történt file feltöltés. Csináltam egy próbamentést azt visszaállította. Gondoltam akkor a mérettel van gond mivel 5mb. Gzip-ben próbáltam akkor meg kiírt valami hibát. Sajnos így próbálkozás közben fuccsolt be a dolog úgy-hogy nem tudom már mit írt ki.

Na miközben írtam e sorokat próbálkoztam és sikerült rájönnöm hogy a config.inc.php-ben kell beírnom a jelszót amit megadtam a phpMyAdminban.

A probléma továbbra is fenn áll, hogy nem veszi be a mentést. Jelenleg ezt írja ki: Fatal error: Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 98 bytes) in C:\wamp\www\f1\includes\sql_parse.php on line 71

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Artak
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.03.23. Hétfő 13:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2009.03.27. 08:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
HoremWeb:

Azt elfelejtettem mondani, hogy kipróbáltam amit írtál. Eldobtam mindent a config kivételével és megpróbáltam visszaállítani de ugyanaz a duplicate hiba jön elő.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2009.03.27. 08:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Helyi gépen tudsz adatbázist parancssorból is importálni a következő módon:

Kód:

elérésiút\mysql.exe -ufelhasználónév -pjelszó adatbázisneve < elérésiút\mentés.sql
A felhasználónév és jelszó az, amit te beállítottál (alapesetben root és nincs jelszó, nem vagyok biztos benne, hogy ilyenkor kell-e a -p kapcsoló), az adatbázisneve pedig ahova kerülni fog a mentés.
Ilyenkor nem számít a mentés mérete, viszont csak "sima" sql fájlokkal működik, tömörített mentésekkel nem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Artak
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.03.23. Hétfő 13:48
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2009.03.27. 13:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Marcee: Köszönöm az ötletet, de sajnos úgy is kiírja a duplicate errort.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.13. 22:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az adatbázis kimentésed manuálisan kell szerkesztened. Először is készíts róla egy másolatot, azon dolgozz. Nyiss meg a fájlt valamilyen szövegszerkesztőben (nem a Wordre gondolok, pl.), majd keresd meg a következő sort, és töröld ki a fájlból:

Kód:

  PRIMARY KEY  (`word_text`),
Majd ezután a Marcee által leírt módon importáld be újra az adatbázist, és így elvileg nem szabad neki az említett hibaüzenetet adnia.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tuti
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.03.21. Péntek 15:23
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.14. 10:22    Hozzászólás témája: Adatbázis
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok.
Tulképpen az ebben a topikban olvashatókhoz hasonló problémám van nekem is de egy kicsit mégis más.
Évekig a phpBB2 verziót használtam, innen töltöttem le de mivel csak szűk baráti köröm látogatja, nem frissítettem sose, meg felelet úgy ahogy volt. Azért összejött jó sok hsz ezen idő alatt, amit most szeretnék visszanyerni.

Az Extrán vagyok ás pár napja szólt egy barátom, hogy hibaüzenetet kap, nem nyílik meg a fórum. Én is próba és ezt kaptam:

"phpBB :

Critical Error

Could not connect to the database"

Fordítóval lefordíttattam (anélkül is sejtettem a tartalmat :-) )de nem sokra megyek vele. Meg van a gépemen az adatbázis mentése, csak nem tudok vele mit kezdeni és amit itt olvastam, nem is csoda.

De én is megújúltam és az Extrára, majd a fizetett joomla tárhelyen lévő honlapomra is telepítettem a legújabb verziót, tegnap. Tulképpen az Extrától mint annyian én is búcsúzni akarok ezért töltötem fel a másik helyre is. Remekül működik, nagyon tetszik, tegnap csak a fórummal foglalkoztam.
:D
És ha lúd, legyen kövér alapon jöttem ide kérdezni, hogy esetleg visszanyerhetném-e a hsz-eket, vagy ha nem lehet visszaállítani, akkor addig előcsalogatni a régi fórumot amíg a hsz-eket átmásolnám. Mert a magunk módján sok érdekesség található a hozzászólásokban.

A gépemen ilyen mentés van, őszintén én már arra sem emlékszem, hogyan csináltam....: phpbb_db_backup.sql

Köszönöm a válaszokat. Üdv Imre.

ui: elnézést, hogy az éjjel nem jó topikban tettem fel a kérdést, tisztába vagyok a fórum szabályokkal de azt a topikot végig olvastam az éjjel és valahogy ott ragadtam, oda írtam.....

Amikor feltelepítettem az Extrára a legújabb phpBB3.0.4-et, megpróbáltam átkonvertálni is de bármit csináltam, nem tudott kapcsolódni a régihez, ami a hibaüzenetben olvashatók miatt nem is csoda.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.14. 10:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha ingyenes tárhelyen van a fórumod, és nemrég (a hibaüzenet előtt) váltottál jelszavat, akkor semmi mást nem kell tenned, csak a régi jelszavad átírni az újra a config.php-ban. Pontosabban - mindenképp érdemes ezt a jelszót leellenőrizni, ugyanis 99%, hogy emiatt nem tudsz csatlakozni a DB-hez.

Mindazonáltal érdemes lenne elgondolkodnod a fórumod phpBB3-ra konvertálásán, lévén a 2-es supportja befejeződött...
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tuti
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.03.21. Péntek 15:23
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.14. 10:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

Ha ingyenes tárhelyen van a fórumod, és nemrég (a hibaüzenet előtt) váltottál jelszavat, akkor semmi mást nem kell tenned, csak a régi jelszavad átírni az újra a config.php-ban. Pontosabban - mindenképp érdemes ezt a jelszót leellenőrizni, ugyanis 99%, hogy emiatt nem tudsz csatlakozni a DB-hez.

Mindazonáltal érdemes lenne elgondolkodnod a fórumod phpBB3-ra konvertálásán, lévén a 2-es supportja befejeződött...
Abszolute semmit sem csináltam az Extra honlapomon már jó ideje, jelszavat meg még ott sosem nem váltottam.

A konvertáláson annyira nem gondolkodom, mint írtam is fentebb, hogy egyenesen a legújabb verziót telepítettem a fizetős joomlás honlapomra. És működik is, ahogy kell.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.14. 10:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Olvasd el ezt a témát: http://phpbb.hu/forum/tema/4013
Az extra nem olyan régen módosítgatott ezt-azt, önkényesen. Lehet, hogy nálad is ez volt a helyzet.

Ellenőrizd, amit fentebb írtam.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
tuti
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.03.21. Péntek 15:23
Hozzászólások: 9
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.14. 11:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

Olvasd el ezt a témát: http://phpbb.hu/forum/tema/4013
Az extra nem olyan régen módosítgatott ezt-azt, önkényesen. Lehet, hogy nálad is ez volt a helyzet.

Ellenőrizd, amit fentebb írtam.
Kedves _zso2, nagyon köszönöm a segítséged. Igen, az Extra volt a hunyó, át kellett írnom a config.php-t az általad belinkeltek szerint. Most már bejött az eltűntnek hitt régi fórumom, mégegyszer: örök hála! :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
probegt
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2011.06.19. Vasárnap 9:51
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2011.06.19. 09:59    Hozzászólás témája: sessions tábla hibaüzenete: Table is marked as crashed
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, valahogy sikerült elcsesznem az adatbázisommal valamit. Ha megszeretném nyitni a fórumot ezt az üzenetet kapom:

phpBB : Critical Error

Error doing DB query userdata row fetch

DEBUG MODE

SQL Error : 1030 Got error 134 from storage engine

SELECT u.*, s.* FROM phpbb_sessions s, phpbb_users u WHERE s.session_id = 'ae59f2f80b2c3d8b0a0c9c26cceef901' AND u.user_id = s.session_user_id

Line : 315
File : sessions.php

Ha leellenőrzöm a sessions táblát ezt kapom:

Table Op Msg_type Msg_text
csmbkh01_db1.phpbb_sessions check warning Table is marked as crashed
csmbkh01_db1.phpbb_sessions check error Size of datafile is: 2610 Should be: 3538
csmbkh01_db1.phpbb_sessions check error Corrupt

Tudnátok segíteni hogy tudnám helyre hozni a hibát?

Köszönöm üdv István.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
probegt
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2011.06.19. Vasárnap 9:51
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2011.06.19. 15:26    Hozzászólás témája: sessions tábla hibaüzenete: Table is marked as crashed
Hozzászólás az előzmény idézésével
Közben sikerült a fórumot helyrehoznom, kiürítettem a sessions táblát és elindult a fórum, már csak az a hiba maradt fent amiért el kezdtem javítgatni a táblákat, ha új regisztrációt szeretnék indítani a fórumon ezt a hibaüzenetet kapom:" Ez a felhasználónév már foglalt". Ha esetleg tudja valaki a megoldást kérem írja meg.

István.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés