Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások

phpBB Invite 3.0.0

Szerző
Üzenet
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 14:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szuper, na ezt már szerintem fel is teszem az egyik fórumomra, és ha ott minden oké, akkor a másikra is! Hálás köszönetem!!!

Egy némi szépítés a mod kódra!!!

Kimaradt két karakter! Azt írod, keresd ezt a kódot az adm\index.php-ban:

Kód:

$html .= '<label><input type="radio" name="' . $name . '"' . (($id && !$id_assigned) ? ' id="' . $id . '"' : '') . ' value="' . $value . '"' . $selected . (($key) ? ' accesskey="' . $key . '"' : '') . ' class="radio" /> ' . $user->lang[$title] . '</label>


de a helyes cserekód ez, mert lemaradt az aposztróf és a pontosvessző a végén, uis a cserélendő kódnál meg beírtad:

Kód:

$html .= '<label><input type="radio" name="' . $name . '"' . (($id && !$id_assigned) ? ' id="' . $id . '"' : '') . ' value="' . $value . '"' . $selected . (($key) ? ' accesskey="' . $key . '"' : '') . ' class="radio" /> ' . $user->lang[$title] . '</label>';



Egy másik hiba szerintem, hogy a permissions_phpbb.php állományban nem pontos, hova kéne beszúrni a blokkot. Szerintem ez a rossz, hogy ez elé:

Kód:

$lang = array_merge($lang, array(


és inkább e mögé kéne, nem? Ráadásul az "u" jelűeket a user, az "a" jelűeket az adminos részbe...
Tehát helyesen így keresd ki:

Kód:

// User Permissions
$lang = array_merge($lang, array(


és szúrd be ezt utána:

Kód:

 'acl_u_kuld_meghivo'     => array('lang' => 'Küldhet meghívót', 'cat' => 'meghivo'),
  'acl_u_keres_meghivo'     => array('lang' => 'Igényelhet meghívót', 'cat' => 'meghivo'),
  'acl_u_adat_meghivo'     => array('lang' => 'Megtekintheti az adatait', 'cat' => 'meghivo'),


Valamint keresd ki ezt:

Kód:

// Admin Permissions
$lang = array_merge($lang, array(


és ezután szúrd be ezt:

Kód:

  'acl_a_config_meghivo'   => array('lang' => 'Kezelheti a Meghívó rendszert', 'cat' => 'meghivo'),
  'acl_a_kuldes_meghivo'   => array('lang' => 'Kiutalhat meghívókat', 'cat' => 'meghivo'),
  'acl_a_delete_meghivo'  => array('lang' => 'Törölheti a felhasználók meghívójait', 'cat' => 'meghivo'),



Ha belekotnyeleskedtem volna, elnézést! :oops:


Még egy kérdés, mert feltettem, de még nem ellenőriztem le: a meghívós regisztrálásnál kér aktiválást a meghívás ellenére a felhasználótól ugye? :roll: Ezt azért kérdezem, illetve javasoltam a pipás beállítást a rádiógombos helyett, mert teszem azt nekiáll valaki meghívókat küldeni a világba. Az illető rákattint és már be is lép a regisztrációs részbe. De hogy ezután egyből beengedi-e a fórum, és kell-e aktiválnia magát vagy sem? Mert ez nem derült ki. Oké, így regisztrálni is bonyolultabb, de nem árt az óvatosság a robotokkal szemben... :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 6:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 15:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi, hogy szóltál javítottam

amúgy a nyelv mindegy melyik lang, array-ba van csakis szépség szerepe van, de azt is átírtam
akkor már legyen esztétika is :)

az aftert és a beforét nem tom, hogy sikerült felcserélnem , de jó, hogy kiszúrtad :wink:

Idézet:

Ha belekotnyeleskedtem volna, elnézést!
ugyan már örülök, hogy valaki érti és észre is veszi a hibákat :wink:


szerk:Természetesen kér megerősítést én ezt alapnak tartom :wink:

ui:

Idézet:

javasoltam a pipás beállítást
Ezt feleslegesnek tartom mégpedig
a visszaigazolás nélküli reget nem támogatom
ha meghívóval jön akkor úgy is vissza kell igazolnia az email címét
és a 3. ha meghívóval jön akkor az admin engedélyeztetést meg már durvának találom :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 15:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tényleg csak egy mekk mester vagyok. :oops: Ötleteim volnának (például ott a törölt user visszaállítása is), de sajna csak fabrikáló vagyok. A sok feltett mod után szúrtam csak ki ezeket. :oops:
Csak néztem, hogy ezt a tömböt hová teszed be.
Meg ha kozmetika, tettem néha a beszúrások elé (ahol lehetett) egy

Kód:

//Meghivo mod

bejegyzést, hogy megtaláljam később. :)

Köszönöm, hogy megerősítést kér, így már értem a dolgot. Már feltettem és eddig jól néz ki, de a működésével a bevezetéséig várok, na akkor derül ki, hogy jönnek és mennek a mailek.

Amit beszéltünk, hogy egyénileg is kérhető lesz-e a meghívó számának növelése... Arra van ötletem, hogy az admin pulton, a Felhasználó kezelése alá lehetne betenni egy plusz menüpontba, hogy a többi adatot ne érintse. Ott lehetne nullázás is, meg hozzáadás is. Ha már felhasználónként van eltárolva az aktuális meghívók mennyisége... :roll:

Pl. a UCP-n látja a user, hogy csak 1 meghívója van. Miután elküldi, a rendszer megnézi, hogy 0 a meghívó száma. Megjelenik egy link, hogy Meghívó kérése admintól. User rákatt, link eltűnik és helyette a kiírás (Meghívó kérelem folyamatban). Ilyenkor megy egy előre megírt privi az adminnak, hogy xyz meghívót kér. A priviben a link a felhasználó kezeléséhez, azon belül a meghívó számának növeléséhez. Ott látod, hogy nulla van, és átírod a számát.

A jövőben meg, ha lesz még valami energiád, egy táblában legyűjtheted, hogy kinek van nulla meghívója, és az alján beírt számmal a kijelölteknek megnöveli a meghívó számát. A táblázat, mint az Inactive User Modnál van, hogy rendezi, kinek van nullás meghívója, pipa be, és alul beírom, hogy 15, majd gombra katt: Meghívók hozzáadása. :roll: Így nem csoportra, hanem kiválasztott userekre adható a mennyiség. :roll:



A hozzászólás legutóbb Mykee által 2009.04.11. 16:05-kor lett szerkesztve, összesen 3 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 6:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 15:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A meghívó kérelmi részt ép most írom .

Az adminba a felhasználók adataihoz is be fog majd kerülni a meghívók száma és állítási lehetőségük idővel , lassan előre :wink:

akkor már

Kód:

//Meghívó mod


:lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 16:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Oké, azért mondom: ötleteim vannak, és ahogy érzed és időd van. Nem rohanunk sehova. Legalábbis én már ettől is szárnyalok, ami most van. :D

Ui: az előző hszemhez még írtam imént. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 6:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 16:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A kérelem jelen pillanatban külön opcióra müxik, hogy tiltható legyen az usertől

A beállítását úgy terveztem, hogy ellőre beállított értéket adok választásnak

1,2,3,5,10 db

ha az user 5 vagy 10 db ot választ akkor pluszba kér egy hszt is tőle, hogy indokolja meg , miért is van ennyi meghívóra szüksége

Nekem valahogy így tűnik logikusnak :?

ui:ahhoz meg, hogy kiírja kinek van 0 meghívója nem kell plusz tábla , de az opciót támogatom lesz benne :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 18:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 18:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szia Kill.

Leszedtem az új verziót, és megint csak egy nagy Gratuláció.
Mivel vannak saját csoportjaim is, kellemesen érintett, hogy hozzá lehetett adni a nyelvi fájlhoz, főleg amiért ki írta a hogyan-t is.

Szép munka, köszönöm.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 6:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 19:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
De remélem az update szerkesztéseket is elvégezted :lol:

Igen erre külön figyeltem mégpedig meg is indoklom, mert sok modnál ez nagy hiba !

A legtöbb komolyabb modban van az installálás közben egy ellőre beállított szerephez való csatolás

pl:

Kód:

         $sql = 'SELECT role_id FROM ' . ACL_ROLES_TABLE . "
            WHERE role_name = 'ROLE_ADMIN_FULL'";
         $result = $db->sql_query($sql);
         $role_id = (int) $db->sql_fetchfield('role_id');
         $db->sql_freeresult($result);
   
         // Give the wanted role its option
         $roles_data = array(
            'role_id'         => $role_id,
            'auth_option_id'   => $auth_option_id,
            'auth_setting'      => 1,
         );


jelen esetben a "ROLE_ADMIN_FULL"

előre beállított szerephez szeretné csatolni a saját plusz szerepét, vagyis pluszba hozzá adni

Magyarul az 'Adminisztrátori szerepek' jelen esetben

na ez azért hiba mer pl mint én is az előre beállított szerepeket töröltem
így az adott mod létrehoz egy 0 ás id jű plusz sort aminek semmi haszna mivel nem az én
általam létrehozott szerephez csatolja mivel azokat nem ismeri
Így én ezeket a telepítési fázist le is hagytam mert így nincs haszna
akkor lenne haszna , ha az alap szerepeket nem lehetne törölni csak újakat létrehozni
mert akkor megtalálná az alapvető tábláit.

Ebből kifolyólag támad az az ötletem, hogy ismerje fel automatikusan az újonnan létrehozott csoportokat és jelezze is ki, ha a nyelvi fájlban nem szerepel plusz mellékeltem ahogy írtad azt is , hogy mit is kell beilleszteni, és hogy hova így meg könnyítettem a dolgotokat :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 19:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

ha az user 5 vagy 10 db ot választ akkor pluszba kér egy hszt is tőle, hogy indokolja meg , miért is van ennyi meghívóra szüksége

Nekem valahogy így tűnik logikusnak :?
Ez nagyon jó ötlet igazán!!! Ha nem indokolja meg megfelelően, nem kap meghívót... Tuti ötlet!!!
A nyelvi megoldást én is követendőnek tartom más moddereknek!
Jut eszembe! A csoportneveket nem lehet kiolvastatni vele az adatbázisból, és akkor nem kel a nyelvi táblába sem belenyúlni. Az ID számot kell csak figyelje, hogy hány opció legyen a csoportoknál, a többit meg a táblából olvassa ki.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 18:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 19:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

De remélem az update szerkesztéseket is elvégezted
Nem szerkesztgettem én semmit, mindent fel a tárra, és updateli ő magát. :D
Utána install töröl, és örvendezek. :lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 6:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 19:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

A csoportneveket nem lehet kiolvastatni vele az adatbázisból
De ki olvassa , de amit te hozol létre az nincs jelen , nem az adatbázisban hanem a nyelvi fájlban te :wink:

de a szerep és a csoport nyelvi azonosítója amúgy két külön dolog egy kicsit én is zavarosan írtam :wink:



A hozzászólás legutóbb KillBill által 2009.04.11. 20:14-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 6:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 19:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

k959 írta:

Idézet:

De remélem az update szerkesztéseket is elvégezted
Nem szerkesztgettem én semmit, mindent fel a tárra, és updateli ő magát. :D
Utána install töröl, és örvendezek. :lol:
Ha nem szerkeszteted az update leírás alapján akkor neked nem fog működni a rendszer sőt a regisztrálás is meghibásodik

ugyan is jelentősen megváltoztattam a dolgozás folyamatát tehát azt ajánlom nézz utána
és pótold a hiányodat :wink:

contrib/update 1.0.1-1.0.2
contrib/update 1.0.2-1.0.3


A telepítésnél a frissítési funkció csak az adatbázist frissíti le és hozza létre az új dolgokat :wink:

Persze az installt most már nem kell futtatnod mivel azt már lefuttattad csak végezd el a szerkesztéseket és töltsd fel és kész

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 21:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

Mykee írta:

A csoportneveket nem lehet kiolvastatni vele az adatbázisból
De ki olvassa , de amit te hozol létre az nincs jelen , nem az adatbázisban hanem a nyelvi fájlban te :wink:

de a szerep és a csoport nyelvi azonosítója amúgy két külön dolog egy kicsit én is zavarosan írtam :wink:
Ezt én értem, de amikor létrehozok egy új csoportot, azt az adatbázisban tárolja le, nem a nyelvi fájlban. Lehet az kínaiul is, nem külön fájlban lesz, tehát az egyedi csoportneveket az adatbázisból kiolvashatod... A phpbb_groups tábla group_name oszlopából. Az első hat a gyári, a többi a felvett. Tehát nem kell nyelvi fájlt buherálni, ha a csoportnév nem nyelvfüggő.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 6:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 21:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez így van mindaddig míg valaki mint pl én is olyan nevet add ami nyelvi megfelelő

pl: ACP_VIP_CSOPORT

ez igen hülyén nézne ki nem ?
amúgy meg meddig tart pótolni a hiányt kb 30 sec :wink:

természetesen míg nem létezik a fájl neve addig az adatbázisból kiolvasott nevet mutatja neked

pl ha te azt adtad meg , hogy kedvenc akkor neked ezt jelzi ki , de ettől függetlenül alá írja neked , hogy nincs nyelvi fájla és ez így is marad mert így szép :lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2009.04.11. 21:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Stimm, így már értem. :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés