fórum elérési hiba

Szerző
Üzenet
Sipikeee
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.05.09. Szombat 13:33
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2009.05.09. 13:47    Hozzászólás témája: fórum elérési hiba
Hozzászólás az előzmény idézésével
tudom, már nem igazán supportoljátok a 2.0-t, viszont ehez csinálok multi forum regisztrációt.
Egyrészt azért nem 3.0-hoz mivel ahoz nagyon kevés a sablon ahozképest hogy már 2 éve kész a 3.0, másrészt azért maradok a 2.0-hoz mert a 3.0-hoz még nincs egy normális multiforum sem, csak a mihalism de az meg elég butuska rendszer sajnos.

(egyébként azzal a motorral fog menni az oldal mint a forumx.hu is)
Tehát, ha itt regisztrálunk egy fórumot:
akkor a fórum nem fog működni, ezt jelenik meg: http://hirek.enterhost.hu/new_forum.php
http://hirek.enterhost.hu/?mforum=teszt

Ez a hibaüzenet mitől van? Miért nem működik a fórum?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2009.05.09. 13:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Valamiért nem létezik a session_admin mező a session tábládban.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sipikeee
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.05.09. Szombat 13:33
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2009.05.09. 13:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Miben lehet a baj?
Hogy létrehozza ezt a táblát fórum regnél a session.php-ban kell lennie megadva?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2009.05.09. 15:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem. A session_admin mezőt legjobb tudomásom szerint a fórumnak automatikusan telepítenie kéne. Szóval próbáld meg újra telepíteni a fórumod, és akkor valószínűleg megoldódik a problémád.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sipikeee
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.05.09. Szombat 13:33
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2009.05.09. 15:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Rendben :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sipikeee
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.05.09. Szombat 13:33
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2009.05.09. 16:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
nem jó!
igazából felsem kell telepíteni a fórumot, csak a fáljait felrakni, és még ftp-n pár kiegészítő fáljt és mappát ami a multi forum kiegészítőt felraktam. Aztán az alap phpbb fájlokban 1-2 helyen módosítottam valamiket ahogy írta a readme és kész.
itt pont az lenne a lényeg, hogy automatikusan telepít az adatbázisba táblákat olyan prefixel mint amilyen nevü oldalt regisztráltak, és azonbelül persze a megfelelő mezőket.

Kipróbáltam hogy feltelepítem simán a phpbb-t úgy jó minden. Viszint a multiforum-os regisztrációval szintén jó minden felrak minden táblát, még az oldalcime_sessions -t is azon belül minden mezőt , kivéve ezt az egyet... ez mitől lehet hogy ezt az 1 mezőt nem akarja felrakni? :O

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2009.05.09. 16:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Valami változtatást elronthattál.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sipikeee
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.05.09. Szombat 13:33
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2009.05.09. 16:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
2x is csináltam már meg és mindig ugyanez a baj maradt...
Ezt az 1 mezőt valamiért nem bírja felnyomni :evil:
na kicsit kutatok még ftp-n hátha találok valamit... ha nem akkor jövök vissza ^^

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2009.05.09. 16:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát, FTP-n hiába kutatsz, inkább a táblák létrehozásáért felelős fájlban nézelődj, ha mindenképpen ezt a MOD-ot akarod használni.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.05.10. 16:08    Hozzászólás témája: Re: fórum elérési hiba
Hozzászólás az előzmény idézésével

Sipikeee írta:

(egyébként azzal a motorral fog menni az oldal mint a forumx.hu is)
Már ne haragudj, de ez nem sok jót igér...

Próbáld megtalálni a MOD leírásban, hogy hol próbálja létrehozni a kérdéses táblát, mert valószínűleg már eleve ott van hiba - akár egy téves SQL szintaxis is elég ahhoz, hogy ezt a hibát kapd.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dj.Summer
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.12.27. Vasárnap 10:47
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2009.12.27. 11:30    Hozzászólás témája: Fórum nem elérhető
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Én még elég kezdő vagyok s hiába keresek problémámra választ :cry:
Pár napja regisztráltam itt a fórumx-en egy fórumot s elkezdtem alakítgatni.Ment minden szépen aztán tegnap be akartam lépni s bárhonnan próbálok ezt az üzenetet kapom:

phpBB : Critical Error

Error creating new session

DEBUG MODE

SQL Error : 1142 INSERT command denied to user 'forumx'@'localhost' for table 'musicdjsclub_sessions'

INSERT INTO musicdjsclub_sessions (session_id, session_user_id, session_start, session_time, session_ip, session_page, session_logged_in, session_admin) VALUES ('8672adb70fa025b80f346c5990c65b86', -1, 1261909005, 1261909005, 'd4108338', -1, 0, 0)

Line : 187
File : sessions.php

lefordítottam de akkor sem értem mi a gond :?:
Megpróbáltam újraregisztrálni ugyanazokkal az adatokkal s sikerült,pedig elvileg nem lehetne ha van ilyen regisztrált felhasználó.
Akkor most törlődött a regisztrációm a fórumommal együtt?
Amit még észrevettem:beállítottam egy sablont egy karácsonyit s itt most már azt sem találom :cry:
viszont jó pár olyan dolgot találtam itt ami akkor nem volt benne :?:
és phBB2 -es volt a fórum.
szóval most teljes az értetlenségem s nem tudom mitévő legyek :cry:
Ha tudnátok segíteni nagyon megköszönném :)
_________________
üdvözlettel:

Dj.Summer (admin)



A hozzászólás legutóbb Dj.Summer által 2009.12.27. 11:35-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.12.27. 12:41    Hozzászólás témája: Re: Fórum nem elérhető
Hozzászólás az előzmény idézésével

Dj.Summer írta:

[...]Pár napja regisztráltam itt a fórumx-en egy fórumot s elkezdtem alakítgatni.[...]
Sajnos, a forumx-es fórumokkal nem tudunk neked segíteni.
A forumx-ben a szolgáltató az, aki a rendszer felett mindenféle jogokat gyakorol, te magad is csak egy felhasználó vagy, aki mellesleg adminisztrátor. De a fórumod file-jaihoz, az adatbázishoz NINCS hozzáférésed. Minden ilyen és hasonló hibával a forumx-es adminisztrátorokhoz kell fordulnod.

Amennyiben SAJÁT fórumot szeretnél, kérlek olvas el a phpBB tárgyaló részben levő pár témát a tárhelyekről, dönts, hogy hol regsiztrálnál, és arra a regisztrált tárhelyre telepíts fel (a segítség sok másik helyen is alkalmazható, nem csak az extránál, bár van pár extrás specialitás) egy saját (immár phpBB3-as) fórumot.
Ott már fogunk tudni segíteni.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dj.Summer
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.12.27. Vasárnap 10:47
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2009.12.29. 09:51    Hozzászólás témája: Fórum nem elérhető
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm a segítséged megpróbálom!
Nos a külföldi szolgáltató sajna regisztráció s az első ftp feltöltés után valamiért lelépett :D
Tehát még ki sem tudtam próbálni hogy jól csináltam-e :D
Úgyhogy regiztem az ATW-hez,de valahogy nekem kínaiak ezek a beállítások.
Szóval ez ügyben meg másért is segítséget kérnék,de hiába böngészem a fórumot még a szájbrágos témánál sem találok nekem megfelelő választ.
Nyissak új témát ez ügyben?
Mert szeretném kivesézni a problémám s szerintem nem én lennék az egyetlen akinek hasznára válhat ha így van leírva :lol:
Az első rögtön úgy kezdődne hogy ftp-n nekem üres minden így szerintem ott létre kell hoznom könyvtárat amibe tölthetem a fórumomat,de segítség nhélkül nem mernék nekiállni "ügyködni".
A csatlakozásnál s a webes oldalon az adatbázis beállítás/létrhozásnál is elkel némi segítség új adatbázis létrehozása:nincs privilégium és ilyenek :?:
Szóval nem vagyok egy elveszett ember,de ilyet még nem csináltam s egyszerűbb előbb kérdezni mint utóbb görcsölni azon mit is csináltam rosszul :D
Szerintem megérdemelne egy új témát :roll:
Előre is köszönöm a válaszod!

Köszönettel:
Summer

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés