Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Fórum backup

Hogyan csinálsz adatbázis-mentést?

A fórum AVP-felületén 32% 32% [ 8 ]
phpMyAdmin, vagy más, hasonló segítségével 60% 60% [ 15 ]
A tárhelyszolgáltató csinálja a mentést 8% 8% [ 2 ]
Külső cég csinálja a mentést 0% 0% [ 0 ]
Összes szavazat : 25
Szerző
Üzenet
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.04. 16:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Azt a mindenit, micsoda kommunikatív itt valaki. :o Kissé talán túlzásba viszed. :D

kiscsibe33 írta:

(nem bevágódni kívánok, de vágod a témát a linux-al együtt)!
Az elmúlt években rengeteget foglalkoztam Debiannal (rendszergazdai oldalról szemlélve a dolgokat), tehát ez annyira nem meglepő. :) Ubuntuval inkább csak felhasználói oldalról foglalkoztam eddig, de sok minden megegyezik a Debiannal, így különösebb gondot nem okoz a használata.

kiscsibe33 írta:

Nos, a telepítéskor - a rendes szerverre nem kellett jogosultságokat állítanom.
De a localhost-ra való install után- és előtt igen. Bár local-ban mindent 777-re tettem, mert nem tudtam hogy mire mit állítsak be, mert alapból ugye linux alatt a /var/www csak root jogkörrel írható.
Ez a jogosultságeltérés nyilván abból következhet, hogy az éles szerveren minden a te neved alatt fut (mármint az ottani felhasználóneved alatt), ezért nem szükséges, hogy minden létező felhasználónak írási jogosultságokat adj az adott mappára. Ez egy biztonsági megoldás, szeressük.

A gépedre feltelepített szoftverek viszont a www-data nevében futtatják a webes dolgaidat, így ott szükség van rá, hogy a www-data nevű felhasználó írni tudja az adott mappát. Ezt vagy úgy oldod meg, hogy 777-es jogokat adsz a mappának (azaz a felhasználó, a csoport, és mindenki más írni tud a mappába), vagy az egész /var/www mappának megváltoztatod root-ról www-data -ra a csoportját, így a www-data nevű csoportba tartozó felhasználók írni tudják majd a mappát. Ilyenkor elég a 775-ös jogosultság a mappának (a felhasználó és a csoport olvasni és írni tudja a mappát, a többiek viszont csak olvasni). Meg persze lehet tovább is variálni a dolgokat, például hogy az egész /var/www-t odaadod a www-data felhasználónak (tehát nem csak a csoportot változtatod meg, hanem magát a felhasználót is root-ról), ilyenkor elégséges lehet a 755-ös mappajogosultság is (= csak a felhasználó, a www-data tudja írni a mappát; a csoport tagjai és a többiek csak olvasni).

Összefoglalva: Ha gondolod írd át a /var/www mappának a tulajdonosát és csoportját root-ról www-data -ra, ilyenkor valószínűleg nem lesz szükség a 777-es mappajogosultságra, viszont szerintem ezzel csak akkor érdemes foglalkozni, ha folyton fáradtságot okoz a jogosultságok rendes beállítása, hisz nem éles szerverről beszélünk, ahol fontos a biztonság. Parancssorból ezt a következő paranccsal tudod megtenni:

Kód:

chown -R www-data:www-data /var/www


Ha nem fogadja el, akkor írj elé sudo-t is.

A többi kérdésed úgy látom, már meg lett válaszolva. :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.04. 22:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Még egy aprócska megjegyzés, nem bántásiból, mert alapvetően örülök, hogy ilyen hatékonyan ismerkedsz a lehetőségekkel, és ebben részesek is lehetünk. Az egyes hozzászólásaidat szerkesztheted itt a fórumon, ezért megteheted, hogy amíg nem reagáltak az előző hozzászólásodra, addig azt szerkeszted, ha új mondanivalód is akad - esetleg egy "szerk:" jelzés után. Így nem nyúlik el annyira az egész, és ha válaszolni akar valaki, könnyebb egyes kérdésekre rátalálni. Nem szabály, nem előírás, csak praktikus(nak vélt) dolog. ;)

És tényleg örülök a "felfedezéseidnek", azoknak is hasznosak az ilyen visszajelzések, akik segíteni próbálnak! :)

Thomas RC írta:

Azt a mindenit, micsoda kommunikatív itt valaki.
Volt idő, amikor te is hasonlóan (bár nem pont így) kommunikatív voltál. ;) Már éppen hiányoltam is! :) Jó újra olvasni téged!
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.02.07. 11:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm válaszaitokat!

Bocsánat, egy kissé el voltam havazva :) Jegyeztem.
A szerkesztés opciót ismerem, használtam is, bár igaz lehet törekedni a tömörségre - valóban - értelek.

(Off-ként és bocsánat- most nézem a frissen megjelent Debian 6.0-át már régóta szeretnék debianos lenni - csak kevés volt a hozzáértésem).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2011.06.09. 20:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

bocsánat az offért.

Csak szerettem volna jelezni, hogy kiválóan működik a fórummotor. Immáron 3500 hozzászólásnál, és 86 témánál tartunk, és kiválóan működik - közel fél éve.

Köszönet az alkotóknak, a fordítóknak.

üdv

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kiscsibe33
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2011.01.07. Péntek 12:44
Hozzászólások: 46
Hozzászólás Elküldve: 2013.03.27. 17:47    Hozzászólás témája: Visszajelzés
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szeretnék visszajelzést adni, hogy azóta is kiválóan működik a fórummotor !

14 ezer hozzászólás 155 téma, két frissítés történt meg sikeresen !
Szépen működik!

Köszönet a segítségért, a munkátokért, a fordításért.

üdvözlettel
kiscsibe

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés