Nem jól működik a kereső!

Szerző
Üzenet
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.06.05. 22:11    Hozzászólás témája: Nem jól működik a kereső!
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok.
Azt szeretném kérdezni, vajon mi az oka annak, hogy az itteni "Keresés" funkció, állandóan mindenféle találatot kidob csak éppen azt nem találja amit keresek?
Magyarul: össze-vissza minden h...get írogat. :shock:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.06.06. 10:50    Hozzászólás témája:
Én még nem találkoztam ezzel a problémával. Pontosan mire gondolsz?

k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.06.06. 14:40    Hozzászólás témája:
Írd be pl. "Fórum törlése", mert ilyen téma létezik, nem is régi, majd nézd meg miket dob rá.
Igy már érhető számomra mikor új tagok, olyan témákat nyitnak, amelyek már többször ki lettek tárgyalva, mert egész egyszerűen nem találják meg.
Csak ezért írtam az észrevételemet.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2009.06.11. 21:06    Hozzászólás témája:
Az itteni kereső valóban nem túl intelligens, de meg kell tanulni bánni vele, és akkor azt dobja ki, amit az ember szeretne. :) Én három tanácsot tudok adni:
  1. Mindig válts át a keresés az összes kifejezésre, a másik opció túl sok találatot ad (pláne olyan általános szavak esetén, mint a fórum vagy a törlés).
  2. Mindig állítsd át, hogy témákra keressen, az egy probléma - egy téma elv révén általában egy téma címéből könnyen meg lehet állapítani, hogy releváns-e a találat.
  3. A keresendő kifejezések megadásakor próbálj minél specifikusabb lenni, kevésbé általános dolgokat megadni. Valamint a toldalékolható szavak esetében használd a * karaktert (pl. törlés* a törlése helyett).

Egyébként én is csak nagyon ritkán használom ezt a keresőt, ha tudom, hogy egy adott konkrét témára keresek. Egyébként a Google-t használom, és másoknak is ezt szoktam ajánlani (erre az oldalra is).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés