Magic URL-es címek is új ablakban nyíljanak meg

Szerző
Üzenet
chris0117
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.07.08. 08:32    Hozzászólás témája: Magic URL-es címek is új ablakban nyíljanak meg
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv!

Lenne egy egyszerű kérdésem. Elvileg van olyan funció az forumban, ha valamit bekapcsolok, akkor automatikusan linké generálja. Magic URL néven fut ez a funció.

Az lenne a kérdésem, hogy ennek a formáját hol tudnám szerekeszteni, mert azt szeretném, hogy új ablakba nyiljon meg azadott oldal.

Módosítottam a bbcode.html ben az URL részt, de azt vettem észre, hogy ez attól független és máshova kellene belenyúlni. Na de hovaa? :)

Kössze a választ

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.07.08. 09:09    Hozzászólás témája: Re: Magic URL

chris0117 írta:

Üdv!

Lenne egy egyszerű kérdésem. Elvileg van olyan funció az forumban, ha valamit bekapcsolok, akkor automatikusan linké generálja. Magic URL néven fut ez a funció.

Az lenne a kérdésem, hogy ennek a formáját hol tudnám szerekeszteni, mert azt szeretném, hogy új ablakba nyiljon meg azadott oldal.

Módosítottam a bbcode.html ben az URL részt, de azt vettem észre, hogy ez attól független és máshova kellene belenyúlni. Na de hovaa? :)

Kössze a választ
Van erre egy mod, amivel tökéletesen fut. Továbbá volt már 3-4x másik témában szó erről.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
chris0117
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.07.08. 09:18    Hozzászólás témája:
A PHPBB SEO URL re gondolsz?, vagy melyikre...

átlapoztam a mod részt továbbá használtam a keresőt és nem találtam. Ha tudod melyik az egy linket beszúrhatnál és utána ha megvan és lehe törölnia témát megteszem.

chris0117
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.07.08. 15:44    Hozzászólás témája:
Megtaláltam: http://www.phpbb.com/kb/article/links-opening-new-windows/

Kód:

$html = "$whitespace<!-- $tag --><a$class href=\"$url\">$text</a><!-- $tag -->$append";

De akárhogy módosítom ezt a sort, mert ugye ez az a sor ami ezt generálja le, egyszerűűen nem változik a forráskód. Már minden casht töröltem és nem tudom elképzelni miért nem változik...

Kód:

$html    = "$whitespace<!-- $tag --><a$class href=\"$url\"  target=\"_blank\">$text</a><!-- $tag -->$append";

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2009.07.08. 18:52    Hozzászólás témája:
Ugye új hozzászólásnál tesztelted le? (A régiekre ez a módosítás nincs hatással.)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.07.08. 23:01    Hozzászólás témája:

chris0117 írta:

A PHPBB SEO URL re gondolsz?, vagy melyikre...

átlapoztam a mod részt továbbá használtam a keresőt és nem találtam. Ha tudod melyik az egy linket beszúrhatnál és utána ha megvan és lehe törölnia témát megteszem.
Az teljesen más.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
chris0117
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2009.07.09. 14:28    Hozzászólás témája:
Hmm... új hozzászólás esetén már jó lett.. én úgy teszteltem, hogy módosítom az adott hozzászólást így felülírja. Elvileg menne kellett volna úgyis, de így akkor már így fog menni.

valami olyasmit tudok, hogy azzal elvileg a forumon belül lévő topicokra való hivatkozást lehet megvalósítani vagy nem is tom.:)

A lényeg, hogy ez a gond megoldva.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés