Korábbi verziók letöltése

Szerző
Üzenet
mephysto
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.09.12. Szombat 0:40
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2009.09.12. 00:43    Hozzászólás témája: Korábbi verziók letöltése
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Szeretnék hozzájutni egy "phpBB 2.0.22 + Magyar nyelvi fájlok" letöltéshez. Sajnos nem nagyon találtam ilyet, tudna valaki segíteni?

Elméletileg lenne egy 2.0.22-es mentés egy fórumról. Azt vissza tudom tölteni 2.0.23-ra? Igazából ez az, amiért 2.0.22-est keresek, aztán majd upgrade-elném 3-asra.

Segítsetek legyetek kedvesek :)

Köszönöm ;)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Xing
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.09.09. Szombat 1:00
Hozzászólások: 21
Hozzászólás Elküldve: 2009.09.12. 10:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A letöltések között van 2.0.22, és külön vannak magyar fájlok. Egyben sajna valóban csak a 2.023 van magyar fájlokkal úgy látom.

letoltes/phpbb2

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
mephysto
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.09.12. Szombat 0:40
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2009.09.12. 13:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Xing írta:

A letöltések között van 2.0.22, és külön vannak magyar fájlok. Egyben sajna valóban csak a 2.023 van magyar fájlokkal úgy látom.

letoltes/phpbb2
Szia Xing!

Arrafelé én is nézelődtem, de ami érdekes lehetne az max a "phpBB 2.0.22 -> 2.0.23 frissítő csomag: kód változtatások" letöltés, amit nem teljesen tudok értelmezni. Ez nem maga a fórum motor, hanem egy update-et végző csomag?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.09.12. 22:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem tudom, hogy a 2.0.22 és a 2.0.23 között volt-e adatbázis változás, de ha igen, akkor a 2.0.23-ban kell legyen valami, ami update-eli az adatbázist. Tehát, ha felteszed a phpBB 2.0.23-ra a 2.0.22 mentését, és rögvest lefuttatod a 2.0.23 telepítőcsomagjában a megfelelő fájlt (azt hiszem, ott is database_update.php volt), akkor elvileg annak jónak kell lennie. Én mindenesetre kipróbálnám egy külön tárhelyen: felhúznék egy 2.0.23-at, és megpróbálnám alátolni az adatbázist. Ha jó volt, meg lehet csinálni élesben is. Ha nem volt jó, más megoldást kell találni.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
mephysto
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.09.12. Szombat 0:40
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2009.09.12. 22:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Nem tudom, hogy a 2.0.22 és a 2.0.23 között volt-e adatbázis változás, de ha igen, akkor a 2.0.23-ban kell legyen valami, ami update-eli az adatbázist. Tehát, ha felteszed a phpBB 2.0.23-ra a 2.0.22 mentését, és rögvest lefuttatod a 2.0.23 telepítőcsomagjában a megfelelő fájlt (azt hiszem, ott is database_update.php volt), akkor elvileg annak jónak kell lennie. Én mindenesetre kipróbálnám egy külön tárhelyen: felhúznék egy 2.0.23-at, és megpróbálnám alátolni az adatbázist. Ha jó volt, meg lehet csinálni élesben is. Ha nem volt jó, más megoldást kell találni.
Kössz a tippet, rápróbálok... bár három verziót látok végereményként.

1. rendben lesz
2. nem lesz rendben összeesik
3. nem lesz rendben, "bújtatott" hibák lesznek...

meglátjuk, az eredményt ha nem is hamarosan, de rövidesen publikálom :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.09.12. 22:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Elvileg hamar ki kell derülnie, ha más az adatbázis-szerkezet. De ha belenézel az database_update.php-ba egy szövegszerkesztővel, akkor az abban található kommentekből szerintem ki kell derüljön az eltérés mértéke.
Másrészt, gondold át: amikor a 2.0.22-ről frissítesz 2.0.23-ra, akkor ez a database_update.php konvertálja a fórum adatbázisát az új motorhoz. Tehát ami változás van, azt ennek át kell változtatnia, különben az upgrade sem lehetséges.

Ennek ellenére erősen javaslom, hogy egy próba-fórumon csináld meg először a konvertálást, és esetleg tesztelgesd ki, mindenféle beírást, törlést, adatmódosítást, stb. kipróbálva.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés