Hozzászólások hosszának korlátozása

Szerző
Üzenet
pke
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.04.20. 16:44    Hozzászólás témája: Hozzászólások hosszának korlátozása
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kb. 1 órája nézegetem a fórumot, de erre a kérdésre nem találtam eddig semmit, pedig talán sokakat érdekelhet.
Történt hogy egy "jóakaró" iszonyatos mértékű flódolást végzett a fórumunkon, alig győztem kitakarítani, és elővigyázatosságból a 2 hozzászólás közötti idő hosszát megnöveltem.
Innentől kezdve áttért a "kisregények" komplett "bekopizására", így is eléggé tönkretéve az oldalakat.
Arra gondoltam, korlátoznim kellene a hozzászólások hosszát (pl. max. 500 karakter), de sehol nem találtam erre vonatkozó beállítási lehetőséget.
Kérlek, ha van ilyen lehetőség, vagy más módon lehet megoldani, segítsetek!

Előre is köszönöm!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.04.20. 17:31    Hozzászólás témája:
Az tény, hogy nem mindennapi kérdés, mivel erősen korlátozza a fórum használhatóságát.
Itt egy rögtönözött megoldás, a nyelveket nem támogatja (ronda, legszívesebben nem csinálnék ilyet, de az neked sokkal több módosítással járna, meg nekem is több munkával):
1. Nyisd meg az includes/functions_post.php-t.
2. Keresd meg benne a következő részt:

Kód:

// Check message
   if (!empty($message))
   {
      $bbcode_uid = ($bbcode_on) ? make_bbcode_uid() : '';
      $message = prepare_message(trim($message), $html_on, $bbcode_on, $smilies_on, $bbcode_uid);

3. Ezután illeszd be a következőt:

Kód:

$max_message_length = 800; // Legfeljebb hány karaktert tartalmazhat a hozzászólás
      if (strlen($message) > $max_message_length)
      {
         $error_msg .= ((!empty($error_msg)) ? '<br />' : '') . 'A hozzászólás túl hosszú, legfeljebb ' . $max_message_length . ' karaktert tartalmazhat (a jelenlegi ' . strlen($message) . ' karakterből áll).';
      }
A 800-at átírhatod, az határhozza meg, hogy legfeljebb hány karakterből állhat a hozzászólás. Az 500 karakterkt én nagyon kevésnek tartom. Pl. a te hozzászólásod 643 karakter.
4. Mentsd el, és töltsd fel a fájlt.

Egyébként én inkább felszólítást, ill. esetleg kitiltást javaslok (ha nem sikerül leállítani).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pke
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.04.23. 12:46    Hozzászólás témája:
Köszönöm, csak végső megoldásnak szánom a dolgot, remélem nem lesz rá szükség...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés