Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Megjelent a phpBB 3.0.6

Szerző
Üzenet
btz
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2009.11.07. Szombat 22:23
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.19. 16:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen páldául max hány MB-t tároljon, vagy mikor jár le az expiration time a cache fájlnál, adott oldalakat ne caheljen. De ha olyanok ezek mint a 3.0.5-nél volt nekem az is megfelel.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
xitibi
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2009.10.25. Vasárnap 11:18
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.19. 19:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem akarok csúnyát mondani, de ez nekem k**** nem jött össze (még jó hogy előtte mindenről csináltam biztonsági másolatot)
Kezdetnek az admin pult összeborult legtöbb helyen csak valami érthetetlen firkálmány volt aztán minden más is kezdet be bukni…..
viszont új telepítésnek tökéletesen sikerült csak hogy vigyem át a cuccaim bele?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.19. 19:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Másold vissza a mentésből a régi adatbázist, és futtasd le a telepítő adatbázis-frissítő fájlját (ha jól emlékszem, database_update.php a neve - vagy valami ilyesmi). Elvileg ennek működnie kellene. Figyelj a táblaelőtagokra!
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.19. 23:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Konkrét problémáknál remélhetőleg az ennek szentelt fórumot használjuk! ;)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.20. 05:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

xitibi írta:

Kezdetnek az admin pult összeborult legtöbb helyen csak valami érthetetlen firkálmány volt aztán minden más is kezdet be bukni…..
Az érthetetlen firkálmány nem azért volt, mert hiányzott a nyelvi csomag?
Nálam az volt a baj. Törölnöm is kellett a kettő közül az egyiket, mert "csinálta a balhét".

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.20. 22:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Érdekes.
Albiba a phpbb3.0.5-ös fórumom jelez, hogy van 6-os frissítés. Otthon pedig azt írja, hogy az 3.0.5-ös a legfrissebb...
Mi a szösz? :)
_________________
Vízipipa Fórum - Az ország első és legnagyobb vízipipás fóruma! Folyamatosan moderált és mindig találhatsz érdekes témát! :)
Vízipipa - Az ország első és legnagyobb vízipipás közössége. Legtöbb infó a vízipipáról, legnagyobb fórummal és a legtöbb cikkel!
Vízipipa Blog - Egy blog, melynek fő témaköre a vízipipázás! Minden információ: tippek, hírek a hazai és külföldi fronton, dohány tesztek és miegymás!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
xitibi
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2009.10.25. Vasárnap 11:18
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.20. 22:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv
Sajnos nem.
A nyelvi fájl megvolt, mert eleinte magyarul „beszélt” aztán elkezdet az ékezetekkel szórakozni végül……..
Viszont ez a valami bele buzerált a mysql ba is, és azt nem tudom, hogy kell vissza alítani (atw –n van a fórum)
vagy legalábbis gondolom, hogy bele buzerált, mert vissza raktam a fórum teljes mentését és még mindig s***
az egy dolog hogy meghagyott olyan utalásokat, amitől majd minden kiakad, de hogy még flash t sem tudok rakni a saját hozzászólásomba admin ként az arcomról a bőr leszakad……
Valaki mondhatna egy okos dolgot, hogy tudnám a hozzászólásokat megmenteni az oldalról, ill. a felhasználóimat visszaállítani, mert ha lehet és van ilyen akkor nem kínlódok hanem ezt letolom és rakok fel egy újat
Előre is köszönőm
Hello

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 17:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.21. 13:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Amennyire vártuk, annyira csalódást is hozott az új verzió. :(
Frissités nem ajánlatos, csak tiszta telepítés! Főleg ha modolt fórumra húzod rá, bizony hazavágja rendesen.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.21. 15:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én is megpróbálkoztam elsőre az automatikus frissítéssel, mert még sose volt vele gond, de miután megláttam mit hozott ki belőle inkább hanyagoltam.

Igaz ez nem a phpbb 3.0.6.-os hibája hanem a sok módosításnak amit csináltunk, hisz ahogy az idő telik egyre több módosítást csinálunk fórumunkon én magam részéről már 40 % módosítottam valamilyen szinten.

Ezért aki frissíteni akar jobban jár, ha ő is fájlonként átnézi akkor tuti nem lesz károsodás és főleg nem tűnik el semmi (Igaz rengeteg idő fájlok plusz megjelenés ellenőrzése kitesz 1 napot).

Persze aki az alapot használja annak jó :wink:

szerk:

Az adatbázis frissítéséről meg annyit, hogy nekem egy hibát csinált csak az pedig az egyedi profil mezők azt elcseszte, de az is megoldható volt adat vesztés nélkül.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.22. 12:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sok módosításnál valóban előfordulhatnak problémák, főleg ha ilyen sok változás van. Persze ez nem csak a módosítások számától, hanem annak mikéntjétől is függ, vannak különböző technikák, amikkel könnyebbé lehet tenni a frissítést.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.22. 19:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ennél a au. frissítésnél olyan hibát is vétet pl , hogy egy új funkciót kétszer is bemásolt és a harmadik ellenőrzésnél is még azt írta, hogy nem szerepel a fájlban, mondhatom bátran meghülyült rendesen :shock:

Hidd el én is megpróbáltam az összes módosítás szépen megkülönböztetni sorkihagyással és plusz kaptak nyitó és záró címkét (/* */), de semmit se ér.

De lehet te több titkot tudsz oszd meg velünk Fberci :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.22. 19:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Olyanra gondoltam, mint hogy lehetőleg minden módosítást külső fájlban helyezel el, az eredeti fájlokat csak annyiban módosítod, hogy meghívod ezeket a fájlokat (függvényeket); a módosítást megkövetelő helyeken is megpróbálod minél inkább egy helyre összegyűjteni a kódot; ahol a kód módosítása lenne az evidens, ott is inkább új kódot adsz hozzá - módosítva az eredeti kód működésést - mégha ez hosszabb, bonyolultabb is stb.

Persze így se lehet mindent kivédeni, sőt..., de azért sokat lehet javítani a teljesítményen.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.22. 20:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Olyanra gondoltam, mint hogy lehetőleg minden módosítást külső fájlban helyezel el, az eredeti fájlokat csak annyiban módosítod, hogy meghívod ezeket a fájlokat (függvényeket); a módosítást megkövetelő helyeken is megpróbálod minél inkább egy helyre összegyűjteni a kódot; ahol a kód módosítása lenne az evidens, ott is inkább új kódot adsz hozzá - módosítva az eredeti kód működésést - mégha ez hosszabb, bonyolultabb is stb.

Persze így se lehet mindent kivédeni, sőt..., de azért sokat lehet javítani a teljesítményen.
Azért ezt sokszor nem lehet megvalósítani ezt te is tudod.

Mert egy meglévő fájlnak is van folytonossága és, ha egy új dolog beviteléhez több sorba is bele kell nyúlni egy adott fájba akkor nem érdemes azért új fájlt meghívni, hogy egy két plusz sort eszközöljek.

De a nagyobb módosításokra tényleg jó, de azt alapban úgy is csinálom.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.22. 20:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nyilván nem egy automatikusan alkalmazható receptről van szó, de azért a MOD-ok között is található jobban és kevésbé jobban megírt. Persze minél több módosítás van egy fórumon, annál kevésbé alkalmazható/hatékony ez a módszer.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.22. 21:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Nyilván nem egy automatikusan alkalmazható receptről van szó, de azért a MOD-ok között is található jobban és kevésbé jobban megírt. Persze minél több módosítás van egy fórumon, annál kevésbé alkalmazható/hatékony ez a módszer.
ezzel egyet értek :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés