Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Megjelent a phpBB 3.0.6

Szerző
Üzenet
xitibi
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2009.10.25. Vasárnap 11:18
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.22. 21:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem igazán akarok bele szólni e magas röptű vitába, de kérdezem én nem lehetett volna egy olyan frissítést csinálni ami
1, ha már bele túr a mysql ba akkor azt normálisan teszi
2, illetve ha bele túr a fórum állományaiba azt normálisan teszi (valahogy Windows módszerrel….)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.23. 09:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

xitibi írta:

Nem igazán akarok bele szólni e magas röptű vitába, de kérdezem én nem lehetett volna egy olyan frissítést csinálni ami
1, ha már bele túr a mysql ba akkor azt normálisan teszi
2, illetve ha bele túr a fórum állományaiba azt normálisan teszi (valahogy Windows módszerrel….)
A frissítés minden probléma nélkül működik azokon a rendszereken, ahol a gyári sablonok vannak használatban, és nincs módosítás a fórumon.
Ha egy Windows-t (vagy bármi egyebet) meghekkelsz (rendszerszinten), akkor oda sem fognak egykönnyen felmenni a módosítások. Szóval... szerintem ez a frissítés is teljesen jól meg lett csinálva, arról a phpBB fejlesztőgárdája igazán nem tehet, hogy egy olyan "testre" akarják ezt a "ruhát" ráhúzni, ami már rég kinőtte azt.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.23. 09:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

A frissítés minden probléma nélkül működik azokon a rendszereken, ahol a gyári sablonok vannak használatban, és nincs módosítás a fórumon.
Ha egy Windows-t (vagy bármi egyebet) meghekkelsz (rendszerszinten), akkor oda sem fognak egykönnyen felmenni a módosítások. Szóval... szerintem ez a frissítés is teljesen jól meg lett csinálva, arról a phpBB fejlesztőgárdája igazán nem tehet, hogy egy olyan "testre" akarják ezt a "ruhát" ráhúzni, ami már rég kinőtte azt.
Ez így igaz nagyon szépen megfogalmaztad :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
xitibi
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2009.10.25. Vasárnap 11:18
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.23. 18:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

A frissítés minden probléma nélkül működik azokon a rendszereken, ahol a gyári sablonok vannak használatban, és nincs módosítás a fórumon.
Ha egy Windows-t (vagy bármi egyebet) meghekkelsz (rendszerszinten), akkor oda sem fognak egykönnyen felmenni a módosítások. Szóval... szerintem ez a frissítés is teljesen jól meg lett csinálva, arról a phpBB fejlesztőgárdája igazán nem tehet, hogy egy olyan "testre" akarják ezt a "ruhát" ráhúzni, ami már rég kinőtte azt.
Nem kötekedni akarok, de had írjam le az agyon módosított fórumom kinézetét.
Az én fórumomon a kővetkező hatalmas változtatások vannak:
1, van több (3db) link oldal ahova a link fórum mutat! Ebből 2 HTML oldalra mutat 1 a phpbb chatra
2, van beillesztve egy banner Csik az overal header HTML be, ill. egy a footerbe ja és van egy hivatalos oldalról letöltött skin .
Nos, ez az a sok minden, amit megvariáltam mivel a php tudásom sajnos nincs!
szerkesztve már hál istennek eltűnt a jelzés az oldalrol!
Még egy apróság.
A Horem webet megfertőzte valami?
Mert a vírus védelmem panaszkodott……….



A hozzászólás legutóbb xitibi által 2009.11.25. 09:05-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.24. 20:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát... Azt hiszem nekem vagy gyalu, vagy nem frissítek. Most komolyan mondom, hiszen másik topikban írtam mennyi modot használok. Frissítés kizárva. Viszont a gond, hogy bár az adatbázist meg akarom tartani, abban is van már kismillió módosított bejegyzés. Tehát mennyi a garancia, hogy a módosított cuccok nélkül is beindul a frissített, ám moddolt adatbázis? Gondolom semmi... Bár volt valami olyan mod, ami állítólag kipucolja az adatbázist és csak a gyári cuccokat hagyja meg, de nem bízok egy törlésben, még ha le is mentem előtte az egészet. Másrészt meg ahogy látom célszerű inkább csak gyári sablont használni, max színösszetételben és képekben módosítani, mint új téma...

Lehet, hogy a phpbb 4-est már úgy kellene átszabni, mint ahogyan az AutoMOD oldja meg, vagy az egyik vetélytárs, az SMF, ahol ki és bekapcsolom a plugineket a frissítéskor, majd vissza, így a gyári kódhoz elvileg csak igazán pár sorban kell hozzányúlni, mert a modok egy külön fájlt módosítanak szekciónként...

Ha pedig ez még utópisztikus, le kellene fektetni, hogy inline szerkesztés nem lehetne szabad, csak sorcsere, előtte /* begin mod */ és utána /* end mod */ sorokkal, az originál sor kikommentelésével. Így egyből le tudná cserélni a frissítés a kommentezett részt, mert az változatlan marad, míg a mod sorai is kikerülhetők.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gerencseri
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2008.10.26. Vasárnap 11:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.25. 22:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A halmozódó negatív kritikák mellett - vagy inkább ellenében - meg kell jegyeznem, hogy nekem kiválóan működik a frissítés, és örülök az érkeztének.

Sok újdonságot hozott, amelyek mellett eltörpülnek az apró-cseprő mondhatni, hogy egyedi problémák. Nálam prosilver van "agyonnyomva" problack stílussal, + csomó módosítás (például fórumba ágyazott chat, stb.), mégsem dobta hanyatt magát sem maga a fórum, sem az adatbázis, a frissítést követően.

Ami kifejezetten örömre ad nekem okot a frissítés újdonságaiból, az a kérdés-felelek "játék" az új regisztrációkkor. A frissítést megelőzően - CHAPTA ide vagy oda -, naponta több robot regisztráció is érkezett. (Itt jegyzem meg, hogy a kikerülésükre jobb híján az adminisztrátori megerősítést alkalmaztam.) Amióta az említett "játékot" használom, teljesen elmaradtak. Jippííí :D :D

Nincs mit ezen túlfokozni. Nagyon jó ez a motor úgy, ahogy van. Ráadásul még ingyen elérhető. Ennél jobbat kemény pénzért lehetne készíttetni, de félő, hogy a "profi" készítő nagyrészt lenyulna bennünket, mert 90 % ban ezt a nyílt forráskódot használná, a lóvécskát pedig 100 % -os munkáért hajtaná be.

Ez a személyes véleményem, akinek inge az vegye, akinek nem, az ne vegye magára...

HAJRÁ phpBB!

Üdv. :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.25. 23:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

Most komolyan mondom, hiszen másik topikban írtam mennyi modot használok. Frissítés kizárva.
Most nem azért, de az nem lehet újdonság, hogy a frissítés miatt a MOD-olásnak is van határa. Egy pont után tényleg annyira megváltozhat a kód, hogy annak jelentős részében nem lehet egyértelműen felfedezni az eredeti kódot. Ezzel már-már akár tulajdonképp új szoftver is létrehozható (lásd a főleg phpBB2 esetében népszerű preMOD csomagokat). Ezért se szoktam szívesen ajánlani mindenkinek a MOD-olást, mivel egy pont után kódolási tudásra, és annak alkalmazására is szükség van.

Az adatbázis frissítőnek nem szabadna, hogy problémája legyen, hacsak nem módosítottad az adatbázis eredeti részét (ebben az esetben a módosítást úgy értem, hogy a phpBB alap verziójában meglévő struktúra megváltoztatása, tehát új oszlopok, táblák hozzáadását most nem sorolom ide). Ezt viszont azért az esetek többségében el lehet kerülni, és el is kell kerülni.

Egy másik dolog, ami most jön elő, hogy tényleg csak a phpBB.com-ról letöltött, azaz átnézett, ellenőrzött MOD-okat érdemes telepíteni, mivel ott megpróbálnak figyelni ilyen dolgokra is. Nyilván ez se tesz csodát, de pl. olyan valószínűleg nem fodulhatna elő, hogy egy MOD kétszer lekéri a teljes játéklistát egy oldalon, ezáltal jelentős terhelést okozva.

Az AutoMOD-os megoldás alatt mit értesz? Az is a kódot módosítja, semmiben sem különbözik a phpBB frissítőjétől a telepítési mechanizmusa. Az SMF-et nem ismerem annyira, hogy tudjam, ott pontosan milyen is a kiegészítés kezelés (tényleg valódi pluginos vagy milyen mértékben pluginra emlékeztető), de ezzel kapcsolatban a phpBB közösségben nem egy brainstorming volt. Általában a WP-féle valódi pluginrendszert szokták felhozni, de a viták mindig azzal végződtek, hogy ez a fórumszoftver keretében nehezen lenne megvalósítható, és az is áldozatokat követelne, arról nem is beszélve, hogy nagyságrendekkel kisebb lenne a rendszer rugalmassága.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.26. 06:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nálam a sok modnak van alapja, és tény, hogy megváltoztatja a kódot alaposan, de olyan kényelmi kiegészítésekről van szó, mint a cset, az utolsó hozzászóló kijelzése, a legfrissebb topikok listája, a nem kijelzése, a másodlagos cím és még sorolhatnám. Arról nem is szólva, hogy a sablonok mindig problémásak, hiszen konkrét sablon verziótörténetet nem találtam, hogy pontosan milyen kódok kerültek bele, hogy kézzel is módosíthassam. A végén úgy látom, hogy maradnom kell a subsilvernél vagy a prosilvernél és max CSS-ben lehetne buherálni valamit, ha egyedi külsőt akarok.
A WordPress plugin kezelése nem rossz, és használok ilyen motort is, viszont ezért mondtam, hogy a PHPBB 4-es verziójánál lehetne bevezetni, hiszen rendesen bele kellene nyúlni a motorba. Az AutoMOD-nál arra gondoltam, hogy hasonlóan a WP-hez csak megadom neki a modot egy könyvtárban és a kódmódosítást az AutoMOD végzi el. :roll: Ami még jó lenne, ez egy beépített szerkesztő a PHP állományokhoz, hiszen ha ütközés lépett fel, akkor közvetlenül az ütközésnél bele tudjak nyúlni, ne utólag, kiírva kelljen akkor piszkálni.
A modokat a PHPBB oldaláról töltöm le, de ott is a validálás után az újabb verziókat ritkán tesztelik már le, emiatt néha teljesen elavultak az ottani modok.

Gerencserinek pedig még annyit: hála KillBill meghívós modjának a botok kint maradnak, plusz ahol nincs meghívós rendszer, ott van egy antibot modom fent pont a kérdezz-felelek megoldással, így próbálkozhatnak, de nem tudják a regisztrálást elvégezni. Volt egy bepróbálkozás egyszer, amikor sacc egy időben 63 egyszeri jelenlétet mutatott a fórum hajnali 5-kor (máris gyanús), de nem tudott bereggelni...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.26. 12:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Lényegtelen, hogy milyen "kényelmi kiegészítésekről" van szó, a mennyiség és a módosítás mértéke számít. :)

Amit a pluginokkal kapcsolatban magyarázni próbáltam, az pont az, hogy a WP-féle pluginkezelés nem lenne rendesen megvalósítható a phpBB-ben. A WP azt csinálja, hogy meghatároz x helyet, ahol belenyúlhatsz a kódba, máshol viszont nem tudsz csinálni semmit. Na, ez a phpBB esetében jelentősen (tényleg jelentősen) korlátozná a módosítási potenciált, amellett hogy teljesítmény szempontból se lenne túl hatékony. Egy blogrendszernél működhet, de egy sokkal bonyolultabb fórumrendszernél már más a helyzet.
Amilyen irányban jelenleg menni látszik a phpBB, az a különböző részek modularizálása, mint pl. ahogy most történt a captchával, így az már gond nélkül lecserélhető.

A beépített szerkesztő lehet, hogy jó dolog lenne, de egy ideig szerintem ez se fog belekerülni. Nem azért, mert nem lenne jó, hanem mert a prioritási sorrendben nem a topon van. A phpBB felhasználói táborának csak elenyésző része rak fel néhány MOD-nál többet, akik meg igen, azoknak általában nem jelent problémát a kódba nyúlás, és talán a saját, kódolásra kitalált szerkesztővel könnyebben is megy, mint egy szimpla textareával.

A robot regisztrációk megakadályozására szerintem a kérdés és válasz modul a legtökéletesebb. Ha magyarul teszi fel az ember a kérdést, akkor szinte már nyert ügye van, és ha ezt megspékeli azzal, hogy a kérdésben relatív utalást használ (pl. Mi ennek az oldalnak a domaine?), akkor elég jó védelemmel rendelkezik, mivel a robotok Google-lal rákeresve a kérdésre, se fognak rá jó választ találni.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.26. 13:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Mondjuk nálam úgy oldottam meg a robotkérdést, hogy egy biztonsági kódot adtam meg (betű és szám), amit VIP kódként használok, tehát csak a regisztráltak adhatnak tovább. Sajnos a php tudományom arra már nem alkalmas, hogy egy sikeres regisztráció után a kód lecserélődjön automatikusan egy random generátorral, ezt kézzel kell mindig átírnom, ha regisztrál valaki.

A szerkesztő főleg autoupdate esetén jönne jól, amikor kidobja a differenciát, hogy most mi legyen, és ott kellene belenyúlni a kódba, majd egy recheck után újra ellenőriztetni, hogy mi legyen. :roll: De ha ez későbbi terv, akkor marad a kézi hegesztés fejből, vagy képernyőlopás, hogy majd mit kell kézzel átírni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Garudai
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.04. Szerda 12:25
Hozzászólások: 250
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.26. 23:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nézegettem én is ezt a 3.0.6 ot és vártam, hogy mit lesznek a tapasztalatok, a 3.0.5 be eléggé durván bele nyultam, SEO MOD ok, Thaks, a témát is kiigazitottam, az lenne a kérdésem, hogy, meg lehet-e oldani teljesen manuálisan az egészet mintha egy MOD lene ez is?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.27. 00:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Garudai írta:

Nézegettem én is ezt a 3.0.6 ot és vártam, hogy mit lesznek a tapasztalatok, a 3.0.5 be eléggé durván bele nyúltam, SEO MOD ok, Thaks, a témát is kiigazítottam, az lenne a kérdésem, hogy, meg lehet-e oldani teljesen manuálisan az egészet mintha egy MOD lenne ez is?
Természetes én is így tettem egyszerűen elindítod az automatikus frissítőt az adatbázis frissítést végezd el nyugodtan kárt nem fog okozni legalábbis nagyot biztos nem :lol: na jó ez vicc volt nyugodtan futtasd.

Ha ez kész jön az állomány egyeztetés azt hagyod hagy elemezze ki, ha kész kiadja a módosítandó állományokat.

1., új állományok
2.,nem módosított állományok (ezeket ki kell nyitni mert automatikusan be van csukva !)
3., módosított
4., ütközések

Na itt neked a Különbségek megjelenítése kell vagy
Változtatások egyesítése kijelölése és úgy a Különbségek egyesítésének megjelenítése

Itt kiadja az egész fájl tartalmát ezt fent jobb oldalt áttudod kapcsolni [unified diff] -re

ekkor csak a módosításra kerülendő állományok kerülnek kiírásra.

Piros = törlésre jelölt
zöld = új beillesztés

Itt gyönyörűen látni fogod , hogy melyik fájlba mit is akar megváltoztatni.
Ha így kézzel módosítod a fájlaid akkor tuti nem lesz mod törlés hacsak te magad ki nem törlöd

:wink:
jó munkát !

ui:mint mindig azért egy mentés sosem árt
:wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.27. 06:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én még KillBill beírásának kiegészítéséül ezt is ajánlanám, ugyanis itt bár nem XML-ben, hanem TXT-ben van leírva, de a Codechanges pont leírja mi változott a korábbihoz képest:
http://www.phpbb.com/downloads/olympus.php?update=1&version=3.0.5&code=1

Sajnos közel sem teljes ez a lista, hiszen a mostani fájl is csak a nyelvi és sabloni változásokat tartalmazza, ami mondjuk sablon frissítéskor jól jön. :roll:

Tehát előbb KillBill leírása, aztán jöhet a codechanges az egyedi sablonhoz és nyelvhez.

Nem tudom volt-e ilyen, de nekem pont a 3.0.0-ról 3.0.1-re való hiányzik, a többi megvan 3.0.6-ig... :roll: :oops:
Itt nem találtam, de még körbenézek, hátha:
http://sourceforge.net/projects/phpbb/files/

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.28. 15:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én azt ajánlanám, hogy csak az ütközéseknél nyúlj bele a kódba, a többit hagyd úgy, ahogy az automatikus frissítő hagyta, legfeljebb a végén nézd át őket (bár mivel nem volt ütközés, ez nem igazán szükséges). Minden fájlt kézzel módostani nagyon sok idő, és ami fontosabb, hogy olyan sok minden módosítandó, hogy szinte már biztos, hogy valahol véteni fogsz valami hibát.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.28. 19:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Én azt ajánlanám, hogy csak az ütközéseknél nyúlj bele a kódba, a többit hagyd úgy, ahogy az automatikus frissítő hagyta.
Én meg nem ajánlom mert a sárga rész is érdekes módon már törölne modot vagyis a módosítandó állományok.

Igazából én már a modolt fórumokhoz nem ajánlom az automatikus frissítést, lehet , hogy kézzel sok idő , de tuti nem lesz hiba , persze hacsak nem hibázik valaki , de az már mindenkinek maga baja, a frissítést igen is nagy odafigyeléssel kell elvégezni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés