phpBB 3.0.6 - Gyors válasz

Szerző
Üzenet
gerencseri
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2008.10.26. Vasárnap 11:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.19. 09:46    Hozzászólás témája: phpBB 3.0.6 - Gyors válasz
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ismét dicséretes munka bizonyítéka az új verzió, amihez ezúton szeretnék szívből gratulálni.

Ami a téma címét illeti, kaptunk az új verzióval sok újat, mint például a Gyors válasz funkciót, amely funkció igazán remek, ám sajnos nincs tekintettel a hozzászólások úgymond különféle rendezhetőségére. Pontosabban arra gondolok, hogy a hozzászólások alatt érhető el, míg ugye csökkenő sorrendű hozzászólások esetén felül lenne rá szükség.

Ugyanez van a Hozzászólások megjelenítése, a Rendezés és az Ugrás dobozokkal is, de azokat sikerült megoldanom, hogy alul-felül meglegyenek. Míg a Gyors válasz sajnos a felső részbe másolását követően megszűnik "létezni", tehát se alul, se felül nem elérhető. :(

Aki tud, kérem segítsen. Előre is köszönöm,

üdv.

Ja, akinek kell esetleg a hozzászólások alatt elérhető navigációs, rendezős rész felülre is, én így csináltam:

/styles/stílusod/template/viewtopic_body.html -ben keresd ezt:

Kód:

<!-- BEGIN postrow -->

tedd elé ezt:

Kód:

<br />

<!-- IF S_NUM_POSTS > 1 or PREVIOUS_PAGE -->
   <form id="viewtopic" method="post" action="{S_TOPIC_ACTION}">

   <fieldset class="display-options" style="margin-top: 0; ">
      <!-- IF PREVIOUS_PAGE --><a href="{PREVIOUS_PAGE}" class="left-box {S_CONTENT_FLOW_BEGIN}">{L_PREVIOUS}</a><!-- ENDIF -->
      <!-- IF NEXT_PAGE --><a href="{NEXT_PAGE}" class="right-box {S_CONTENT_FLOW_END}">{L_NEXT}</a><!-- ENDIF -->
      <!-- IF not S_IS_BOT -->
      <label>{L_DISPLAY_POSTS}: {S_SELECT_SORT_DAYS}</label>
      <label>{L_SORT_BY} {S_SELECT_SORT_KEY}</label> <label>{S_SELECT_SORT_DIR} <input type="submit" name="sort" value="{L_GO}" class="button2" /></label>
      <!-- ENDIF -->
   </fieldset>

   </form>
   <hr />
<!-- ENDIF -->

<!-- INCLUDE jumpbox.html -->

<br />


Én hozzászólásokon kívül megcsináltam ezt a témák felsorolásánál is, mert eredetileg ott is csak alul van sajnos. Ha szeretnéd, akkor a

/styles/stílusod/template/viewforum_body.html-ben keresd ezt:

Kód:

<!-- BEGIN topicrow -->

tedd elé ezt:

Kód:

<!-- IF S_SELECT_SORT_DAYS and not S_DISPLAY_ACTIVE -->
   <form method="post" action="{S_FORUM_ACTION}">
      <fieldset class="display-options">
         <!-- IF PREVIOUS_PAGE --><a href="{PREVIOUS_PAGE}" class="left-box {S_CONTENT_FLOW_BEGIN}">{L_PREVIOUS}</a><!-- ENDIF -->
         <!-- IF NEXT_PAGE --><a href="{NEXT_PAGE}" class="right-box {S_CONTENT_FLOW_END}">{L_NEXT}</a><!-- ENDIF -->
   <!-- IF not S_IS_BOT -->
         <label>{L_DISPLAY_TOPICS}: {S_SELECT_SORT_DAYS}</label>
         <label>{L_SORT_BY} {S_SELECT_SORT_KEY}</label>
         <label>{S_SELECT_SORT_DIR} <input type="submit" name="sort" value="{L_GO}" class="button2" /></label>
   <!-- ENDIF -->
      </fieldset>
   </form>
   <hr />
<!-- ENDIF -->

<!-- INCLUDE jumpbox.html -->

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.19. 19:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Régebben sokszor időztem egy olyan fórumon, ahol a gyorsválasz szövegdoboza felül volt, és engem speciel nagyon zavart. Mások is említették, hogy nem tetszik ott nekik, de persze ellenvélemény is volt szép számmal.
No már most, elképzelhető, hogy kedvezőbb a fórum közösségének, ha a gyorsválasz lent marad, és a hozzászólásoknál a "Vissza a tetejére" link mellé / környékére teszel egy "Le a Gyorsválaszhoz" linket (<a href="#valami">Le a Gyorsválaszhoz</a>), és a gyorsválaszhoz hozzárendelsz egy horgonyt (<a name="valami" />).

Természetesen ez nagyon ízlésfüggő, tehát csak egy lehetőségként említettem, hátha hasznos valakinek.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gerencseri
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2008.10.26. Vasárnap 11:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.19. 23:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

"Vissza a tetejére" link mellé / környékére teszel egy "Le a Gyorsválaszhoz" linket (<a href="#valami">Le a Gyorsválaszhoz</a>), és a gyorsválaszhoz hozzárendelsz egy horgonyt (<a name="valami" />).
.
"Vissza a tetejére" mellé egy "Le a Gyorsválaszhoz" - ez nekem zavaros... "Vissza a tetejére" mellől miért akarna lefelé menni ("Le a Gyorsválaszhoz")...

Ne haragudj, de nem értem... :cry:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.20. 06:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem felülre kéne a gyors válasz, és persze nem gyári sablonba.
Szóval én hajlandó vagyok lemondani a témák rendezéséről...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gerencseri
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2008.10.26. Vasárnap 11:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.20. 11:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem értem, hogy jön ide a témák rendezése, amikor a gyors válasz a hozzászólásoknál van. :roll: Nem inkább a hozzászólások rendezésére gondoltál?

Egyébként meg miért kellene bármitől is megválni? Ugyanazt kellene felülre tenni, mint alulra. Ha alul elfér, akkor felül is. Így, hogy alul van, így csak azoknak jó, akiknek növekvő sorrendben vannak rendezve a hozzászólásai. Én például csökkenőben szeretem, és rajtam kívül még jó páran. Ez a csak alul elhelyezett gyors válasz dolog, ez kérem diszkrimináció ellenünk! :lol: :lol:

A le linkelős dologra visszatérve, nekem nem tetszik az ötlet. Ha már ráklikkel a "Le a Gyors válaszhoz"-ra, akkor egyből klikkelhet az "Új Hozzászólás"-ra is, tehát szerintem felesleges.

Mint korábban írtam, az összes rendezősdi dolgot sikerült már felülre is berakni, már csak az a fránya Gyors válasz kellene... :cry:

szerk.: Nem szeretnék telhetetlennek tűnni, de az sem lenne baj, ha a fórum automatikusan helyezné el alul vagy felül, attól függően, hogy kinek, hogy van beállítva a hozzászólások listázása. Egyébként gondolom jönnek majd többen is az ehhez kapcsolódó nyűgjükkel, ahogy szaporodik a frissítést telepítők, az új verziót használók száma. :idea:



A hozzászólás legutóbb gerencseri által 2009.11.20. 11:12-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.20. 11:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

gerencseri írta:

Nem értem, hogy jön ide a témák rendezése, amikor a gyors válasz a hozzászólásoknál van. :roll: Nem inkább a hozzászólások rendezésére gondoltál?
De!
(Jó példa, hogy mit tesz az emberrel 1 óra alvás... :P )

Egyébként is ügyködtem, de még nekem sem sikerült felülre varázsolni a gyors választ.
És igen, valóban dühítő számomra, hogy ott van alul, mivel nálam az új hozzászólások vannak felül...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gerencseri
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2008.10.26. Vasárnap 11:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.20. 13:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én azzal próbálkoztam, hogy a ../prosilver/template/viewtopic_body.html -ben ez elé:

Kód:

<!-- BEGIN postrow -->

betettem ezt:

Kód:

<!-- IF S_QUICK_REPLY -->
   <!-- INCLUDE quickreply_editor.html -->
<!-- ENDIF -->

Erre mondjuk nem, hogy felül nem jelent meg, de még alulról is "felszívódott", pedig csak másoltam a kódot, tehát attól elvileg alul még meg kellett volna maradnia, ha felülre nem is teszi ki. :? :?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.20. 15:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

gerencseri írta:

Én azzal próbálkoztam, hogy a ../prosilver/template/viewtopic_body.html -ben ez elé:

Kód:

<!-- BEGIN postrow -->

betettem ezt:

Kód:

<!-- IF S_QUICK_REPLY -->
   <!-- INCLUDE quickreply_editor.html -->
<!-- ENDIF -->

Erre mondjuk nem, hogy felül nem jelent meg, de még alulról is "felszívódott", pedig csak másoltam a kódot, tehát attól elvileg alul még meg kellett volna maradnia, ha felülre nem is teszi ki. :? :?
Te nagyon jól csináltad, ha azt akarod, hogy felül legyen, de csak akkor jelenik meg ha alulról törlöd.
Tehát kétszer nem lehet behívni igaz még annak nem néztem utána , hogy miért is nem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.20. 15:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én kicsit előrébb jutottam.
Prosilvernél még mindig nem működik, ellenben Subsilvernél tökéletesen megtudtam csinálni. :roll:
Eh, ha nem prosilver alapú lenne a sablonom...
Ezek szerint cask nem mi szúrtunk el vamit.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gerencseri
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2008.10.26. Vasárnap 11:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.20. 16:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

... ha azt akarod, hogy felül legyen, de csak akkor jelenik meg ha alulról törlöd.
Tehát kétszer nem lehet behívni igaz még annak nem néztem utána , hogy miért is nem.
Kipróbáltam, és tényleg igazad van. Alulról töröltem, így felül megvan, tehát most már a növekvő sorrendet használók vannak diszkriminálva. Még jó, hogy én csökkenőt használok. 8)

Ám tényleg az lenne a jó, ha alul-felül is meglenne. :?

Christian írta:

Én kicsit előrébb jutottam.
Prosilvernél még mindig nem működik, ellenben Subsilvernél tökéletesen megtudtam csinálni. :roll:
Eh, ha nem prosilver alapú lenne a sablonom...
Ezek szerint cask nem mi szúrtunk el vamit.
A fene vigye el, én is prosilver alapú sablont használok. Azért elárulod, a Subsilvernél hogyan csináltad?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.20. 17:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

gerencseri írta:

Christian írta:

Én kicsit előrébb jutottam.
Prosilvernél még mindig nem működik, ellenben Subsilvernél tökéletesen megtudtam csinálni. :roll:
Eh, ha nem prosilver alapú lenne a sablonom...
Ezek szerint cask nem mi szúrtunk el vamit.
A fene vigye el, én is prosilver alapú sablont használok. Azért elárulod, a Subsilvernél hogyan csináltad?
Ugyanazt, mint ahogyan fentebb leírták.

<!-- BEGIN postrow -->

elé:

<!-- IF S_QUICK_REPLY -->
<!-- INCLUDE quickreply_editor.html -->
<!-- ENDIF -->

És van alul is, meg felül is. Prosilvernél továbbra se működik. :cry:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gerencseri
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2008.10.26. Vasárnap 11:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.20. 18:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Christian írta:

Eh, ha nem prosilver alapú lenne a sablonom...
Ebből arra következtetek, hogy te is egyénileg módosított prosilvert használsz, úgy mint én. Lehet, hogy a módosításainkkal van baj?

Valaki kipróbálhatná, aki eredeti prosilvert használ, hogy nála mi a helyzet... :roll:

Christian írta:

Ugyanazt, mint ahogyan fentebb leírták.
Akkor ezek szerint itt nem csökkenő sorrendet használsz...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.20. 18:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem. Én Prosilver alapú Impulse sablont használok.

Subsilver2-nél pedig ugyanaz a hozzászólás sorrend, azaz a legújabb van elől, s működött a másolás, ami gyári prosilvernél nem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gerencseri
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2008.10.26. Vasárnap 11:07
Hozzászólások: 56
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.21. 15:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Esetleg valaki vérprofi segíthetne nekünk. Marcee? :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2009.11.21. 17:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az hogy nem jelenik meg mind a két helyen egyszerre az nem hiba hanem szándékosan így van megcsinálva.

Mivel ha át is vered és megjeleníted kétszer akkor is hiába nyitnád meg az alsót azonnal a felsőre dobna mivel az id azonosítás oda lesz érvényes.

Azonban nem azt jelenti, hogy nem lehet megoldani.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés