Változások a phpBB fejlesztésében

Szerző
Üzenet
maci
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2010.01.05. Kedd 10:03
Hozzászólások: 11
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.09. 12:00    Hozzászólás témája: Mod
Hozzászólás az előzmény idézésével
Használom a phpbb de egyszer sem telepitettem még mod.
Nem azért mert nincs szükség + funkciora,hanem a frissitéseknél irt problémák amiket okozhatnak a modok.
Ha csak telepiteni kelene és nem belepiszkálni a kodba hasznalnák mod én is./persze ha ez nem jelentene problemát frissitésnél/

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.14. 20:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tudom, az én igényeim abszolút eltérnek az itt leírtaktól, de csak azt tolmácsolhatom, amit a fórumozók tőlem vártak. Az Ajaxos jelenléti listát azért támogatom, mert sok felhasználóm naponta úgy van bejelentkezve, mint más a FaceBookra, és szeretné látni, hogy most ott van valaki vagy nincs. Viszont az állandó oldalfrissítés terheli a szervert és a hálózatot.
Másrészt KillBill meghívójának beépítését javaslom, hogy zárt közösségeket lehessen építeni.Mindegyik weblapomon fent van és igencsak hasznos, plusz a betámadásoknak is elejét veszi.
Sajnos nem értek úgy a modok programozásához, hogy ránézésre tudjam melyik mennyire terheli le az oldalam. Azt kell mondjam: sajnos, ugyanis én funkciókat keresek, amit ha megtalálok, akkor felteszem, mert kell, és emiatt nem látom, mennyire gányolt és terheli le az oldalam. Persze vannak olyan moddolók, akikben azért már lehet bízni (szerintem), mint Prime, aki hasznos apróságokat készít, mint az évszám bekérése, az ez alapján lévő csoportosítás, vagy a belépő sáv, de említhetnék még párat.
A fórmoknál már egyre többször látok csetet, ami arra való, hogy az adatbázis mérete napi ürítésnél nem fog feleslegesen megnőni, mert nem a fórumokba írják be a kétmondatos hozzászólásaikat, hanem ami valóban oda való... :roll:
De olyan mondjuk már régóta az SMF része is, hogy a legutóbbi hozzászólások/topikok kilistázása, vagy amit használok, hogy kiírja a topikoknál az utolsó hozzászóló nevét. Illetve nekem még jó a Ki volt itt? mod, hiszen tudjam ki járt arra. (Nem nagy fórum, így ismerünk mindenkit). Ami persze erősen jövőkép és tán a PHPBB5-ben lesz, hogy online alapszintű sablonkészítő, amivel egyből láthatom mi hogyan fog kinézni.
De a modokra visszatérve: lehessen panelezni pl. reklámoknak, használnám a jelszavas topikokat, amiket a felhasználók indítanak (mert ami most van, az csak erősen félkész és lyukas, más meg nem készített ilyet, pedig van erre igény a sok bunkó ember kizárására és kisebb csoportoknak, kluboknak is jó). Aztán olyan apróságok, hogy az admin adhasson hozzá kézzel felhasználót, nemek regisztrálhatósága (ez is alap az SMF-ben), szintén támogatom a felhasználó öntörlését vagy egyszerű visszaállítását (bár annak a híve vagyok, hogy aki nem akar ne jöjjön, de az öntörlés mod sztem korrektül működik), a "Re:" kikapcsolhatósága és a mező letilthatósága az első hsz kivételével, a description mező bekapcsolhatósága az első hszhez (ez a mod is jól megy, és egyes fórumaimon enélkül lenne némi fejtörés).

Röviden ennyi, ami eszembe jutott, hogy használom szinte mindegyik oldalamon, és ez kapásból vagy 10 olyan mod, ami miatt húzósabb egy frissítés és ezek még a kisebb módosítások, olyanokat tényleg nem kell alapból beépíteni, mint arcade vagy sudoku vagy Ultimate Points System. De amiket említettem csak kényelmesebbé teszik a fórum használatát és a közösségépítést. :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.14. 22:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Mykee írta:

korrektül működik
A meghívó modom is működik és mégse tetszik sőt ahogy egyre jobban belenéztem egyre több csúnyaságot látok.A reg törlésére se mondtam, hogy nem működik, de van benne bőven hiányosság.

Akkor ott van a már említett mod a (mod és admin hsz háttérszín) módosítása lehetőség az is működik , de förtelmesen. :shock:

Tehát nem az a lényeg, hogy egy mod működik-e hanem az hogy hogyan is működik. :o

Ha valami rossz szóvá teszem az lehet az enyém is nem számít a fő a tökéletesítés, de azt már kevesen teszik.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.14. 22:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Éppen erre akartam utalni én is, hogy volna igény a funkciókra, de nekem, mint laikusnak sajnos nem tűnik fel egy mod minősége. Oké, validálják, mert működik rendesen, de a hogyant már senki nem validálja szerintem. És sok ilyen mod persze, hogy leterheli az oldalt.
A másik, hogy neked is kb. egy év után kezd egyre több dolog miatt minőség felé tolódni a mércéd, hiszen az ember először örül, hogy barkácsolni tud (itt vagyok én), aztán saját modot készít, és végül már a minőség is számít, nem csak az, hogy menjen. Ráadásul minél jobban hízik a mod (vagy bármi, ami programozás), annál kuszább és nehézkesebb lesz, tehát tényleg néha jobb újraírni, ahogy te teszed. Bár tökéletes nincs, de a Te munkád KillBill nagyra becsülöm, bár ilyen programozók lennének ebben a PHPBB világban.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.14. 22:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Bizony a minőség, sebesség, kapacitás sokat számít. A nemrég kiadott kihívási modom is bizonyítja, hogy ráálltam ennek figyelésére ugyan is a kiadott verzió már nem használja fel az arcade_common meghívását és funkciókat. A mod sokkal több adattal dolgozik mégis sikerült a memória felhasználását 30 % csökkenteni mint az arcad amit használ :wink: Persze a % függ a játékok mennyiségétől is.
Kíváncsi leszek az új kiadásra mert ezeket a dolgokat mind leközöltem Jeffnek és azt ígérte alaposan átnézi a kódokat hát majd kiderül.
Hu egy kissé elkanyarodtunk a témától :lol:

ui:Mykee még mindig azt mondom, hogy a php tudásom 2% :lol: van mit tanulni még bőven. :shock:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.14. 23:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát hallod, ha már 2% tudással a minőséget is észreveszed, akkor nekem jóval nulla alatt van. Másrészt igen: a minőség=gyorsasággal, hiszen akkor a lehető legjobban van kihasználva az összes erőforrás. Ha értenék a php-hez legalább annyira, mint Te, már régen megírtam volna a félbeszakadt topic password modot, mert vicc, hogy félkészen kikerül valami és annyi. A validált modokat is tovább fejlesztik, de azok vajon validálva vannak folyamatosan? Mert ez sem derül ki, tehát ezen is kellene valamit javítani...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
oO_Oo
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.11. Hétfő 17:28
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.01. 12:26    Hozzászólás témája: Phpbb hibái
Hozzászólás az előzmény idézésével
Fejlesztőként úgy gondolom, hogy a phpbb-ben a legnagyobb gond modul kezeléssel van. Átláthatatlan és nem valami biztonságos továbbá, úgy látom hogy ez egész phpbb egy átgondolatlan egyveleg, egy öreg legacy rendszer, amit csak foltoznak és foltoznak.
Ami a legfontosabb:

1. Lehessen modokat telepíteni úgy, hogy a telepítéskor ne kelljen a core-t módosítani, hanem mint külső fejlesztések együtt tudjanak működni az alap rendszerrel.
2. Az adminban lehetőség legyen a modok telepítésére és eltávolítására is egyaránt.
3. Templétezésben a képméreteket stb adatbázisban tárolja, ez elég beteg dolog. Továbbá, ha módosítasz a templétben ftp-n, utána még szinkronizáltatnom kell az adminban is, szintén egy nagy hülyeségnek tartom.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.01. 12:56    Hozzászólás témája: oO_Oo hibái
Hozzászólás az előzmény idézésével

oO_Oo írta:

1. Lehessen modokat telepíteni úgy, hogy a telepítéskor ne kelljen a core-t módosítani, hanem mint külső fejlesztések együtt tudjanak működni az alap rendszerrel.
2. Az adminban lehetőség legyen a modok telepítésére és eltávolítására is egyaránt.
3. Templétezésben a képméreteket stb adatbázisban tárolja, ez elég beteg dolog. Továbbá, ha módosítasz a templétben ftp-n, utána még szinkronizáltatnom kell az adminban is, szintén egy nagy hülyeségnek tartom.
Elképzelhetőnek tartom, hogy jó fejlesztő vagy, de azt is látom a hozzászólásodból, hogy a phpBB-hez nem nagyon értesz.
1) A phpBB egy FÓRUM szoftver. Mint olyan, tökéletesen megállja a helyét. A hozzá írt JÓ modokat LEHET a CORE megbontása nélkül is használni, és biztonságosan lehet ki/be kapcsolni, managelni az AVP-ből. Természetes, hogy a ROSSZÚL megírt módosításokra ez nem érvényes, azonban nem csak a phpBB-hez írtak már rossz MOD-okoat ;)
2) Nem tartom jó dolognak - épp a fentiek figyelembe vételével. Ha egyszerű dolog lenne MOD-ot így telepíteni, azzal az egész rendszer integritását tehetné tönkre egy rosszúl megírt, de egyszerűen telepíthető MOD.
3) A megjelenésekben használt képek méretét alapvetően NEM az adatbázisban tárolja, hanem ott is tudja tárolni. Alapvetően az imageset.cfg file a tárolási helye ezen adatoknak.

Szóval... mielőtt bármit is írsz, légyszíves nézz utána a dolgoknak :)
Köszi! :)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.



A hozzászólás legutóbb _zso2 által 2010.03.01. 13:37-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
oO_Oo
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.11. Hétfő 17:28
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.01. 13:16    Hozzászólás témája: Phpbb hibái
Hozzászólás az előzmény idézésével
Többször is "sajnos" belekellet néznem a core-ba. De, nem tetszett amit ott láttam. Továbbra is személyes meggyőződésem, hogy ez egy régi rendszer ami kinőtte saját magát és csak a foltozással lehet kordában tartani.

1. Ez mögé nem lehet bújni. Ha van modolás engedélyezve, akkor az normális legyen. Pl. a Joomla is egy csak egy sima content manager még is egyszerűen és átláthatóan lehet az adminból meneddzselni a modulokat és a komponenseket.
2-3. Nem vetettem magam teljesen bele a phpbb legmélyebb a bugyraiba :shock:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.01. 13:31    Hozzászólás témája: oO_Oo hibái ;)
Hozzászólás az előzmény idézésével

oO_Oo írta:

Többször is "sajnos" belekellet néznem a core-ba. [...]
2-3. Nem vetettem magam teljesen bele a phpbb legmélyebb a bugyraiba :shock:
Önmagaddal kerülsz ellentmondásba...

A Joomla-nál, - ami nem "csak" egy "sima" content management system, hiszen már a magyar közösség sem így aposztrofálja ;) - én magam is futottam már bele olyanba, hogy az admin felületen keresztül telepített komponens kifagyasztotta az egész rendszert. Mit sem ér a könnyen telepíthető MOD, ha maga a MOD szarul van megírva? És persze, ez egyáltalán nem a Joomla hibája volt :)
Egy jó MOD tartalmaz olyan telepítőt, amit követve akár automatikusan, akár kézzel egyértelműen végre lehet hajtani a módosításokat. Te, mint fejlesztő vagy ezért felelős. Ha betartod a szabályokat, phpBB-re is lehet olyan MOD-ot készíteni, ami kvázi kód-matatás nélkül telepíthető, kérlek vess egy pillantást erre a témára.
Az egész csak megközelítés kérdése:
- Te, mint fejlesztő akarod-e, hogy könynen telepíthető komponenst készíts, és ezért használod-e a rendelkezésedre álló eszközöket
- vagy netán alapos ismeret nélkül, első ránézésre fikázol valamit, amit nem is ismersz rendesen ;)

Én azt hiszem, hogy túl korán alkotsz véleményt. Ismerkedj, tanuld meg a phpBB-t is, mint ahogy valószínűnek tartom, ismered a Joomla-t, és amikor már hasonló mélységben ismered őket, akkor mondj véleményt.

És még véletlen se legyen félreértés:
Nem azt mondom, hogy a phpBB HIBÁTLAN, és Ő Az Egy Szoftver. Minden bizonnyal vannak hibái, sőt, az architektúrája sem biztosan felel meg a 2010-es elvárásoknak. Dehát, mégiscsak egy olyan szoftverről beszélünk, amit több, mint 4 éve kezdtek fejleszteni, így több mint 4 éves technológiákra alapul :)
Valószínűnek tartom, hogy azért történnek változások a fejlesztői körökben is, hogy a modern, mai kornak megfelelő architektúra-tervezési és programozási struktúrákat alapul véve modernizálják, netán írják újra az egészet.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
oO_Oo
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.02.11. Hétfő 17:28
Hozzászólások: 26
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.01. 13:59    Hozzászólás témája: Re: _zso2 védd meg a rendszert ;)
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

A Joomla-nál, - ami nem "csak" egy "sima" content management system, hiszen már a magyar közösség sem így aposztrofálja ;)
Itt a legnagyobb probléma, hogy sokan elfelejtik mi is ez valójában. Egy alap conent managger és sokan kamillázva veszik csak tudomásul hogy valóban így van, és nem lehet belőle több 100 ezer képből álló galériát, jól működő közösségi oldalt esetleg egy jó webshopot létrehozni.
Félreértve én sem szeretem a magát a rendszert, mert bőven van hibája de egy valamit ki lehet emelni a modul/komponens menedzselését.

_zso2 írta:

én magam is futottam már bele olyanba, hogy az admin felületen keresztül telepített komponens kifagyasztotta az egész rendszert.
User error :)

_zso2 írta:

oO_Oo írta:

Többször is "sajnos" belekellet néznem a core-ba. [...]
2-3. Nem vetettem magam teljesen bele a phpbb legmélyebb a bugyraiba :shock:
Önmagaddal kerülsz ellentmondásba...
Belenéztem, csak nem a végletekig. Én nem akarom fejleszteni a phpbb-t így felesleges lenne átnéznem a teljes core-t. kb 8-10 új modot néztem meg.

_zso2 írta:

Egy jó MOD tartalmaz olyan telepítőt, amit követve akár automatikusan, akár kézzel egyértelműen végre lehet hajtani a módosításokat.
Arra gondoltam, hogy szükséges lenne egy keretrendszer ami megfelelő utat biztosítani a mod fejlesztőknek. Továbbá adminból való automatikus telepítés/eltávolítás, feltelepített mod módosítása úgy, hogy nem használsz ftp-t (nem kézileg módosítod a fájlokat)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mykee
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.29. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 814
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.01. 14:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkor te kábé az SMF-re gondoltál, amikor ilyen igényeid vannak (nekem is persze jobb lenne az ilyen core frissítés a modok alatt, de sajna az SMF meg robosztusabb és valahogy átláthatatlanabb volt). Nekem a phpBB átláthatóbb, de tény, hogy egy core frissítés kicsit nehezebb... Míg egy Joomla vagy Worpress esetében szinte két kattintás a frissítés még telepakolt modokkal is, a phpBB-nél máris keresztbe esik még egy AutoUpdate esetén is a sok belenyúlástól.
Tehát ilyen módon igazad van, hogy kissé nehézkes a frissítés, de valahogy mégis a kézimunka valahogy jobban megy. Mondjuk azt szorgalmazom, hogy az AutoUpdate esetében az ütközésnél direkt belenyúlhassak az új kódba és már ott beírhassam a módosításokat, ne utólag kelljen mindent papírra felvetni, hogy majd itt és itt nézzem meg, mert magamhoz kapok. De sajnos ezzel így van, és ezért sem nagyon frissítettem a régi motorjaimat, mert egyszer próbáltam és összeomlott az egész, alig bírtam visszakaparni a régi oldalam.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.01. 22:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Úgy gondolom, hogy a 3.x széria egy korszerű kódot tudhat magáénak, ami biztonsági szempontból talán az egyik legjobb. A modul kezelés viszont egy friss fejlesztés, tehát ezért járhat még ennyire gyerekcipőben.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.02. 00:14    Hozzászólás témája: Bővebben
Hozzászólás az előzmény idézésével
Holnap reagálok (csak még el kéne készülni a 3.0.7-tel, és esetleg aludni is kéne), addig csak ennyi (annak, akit érdekel a téma): http://blog.phpbb.com/2010/02/18/moving-on-the-future-of-phpbb-development/

Ui.: Akit még jobban érdekel a téma: vannak még forrásaim, ha érdekel valakit, szívesen megosztom azokat is. :)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!



A hozzászólás legutóbb fberci által 2010.03.02. 10:12-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.02. 00:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Huuu végig olvastam szép tervek :lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés