Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

UMIL

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.08. 15:26    Hozzászólás témája: UMIL
Hozzászólás az előzmény idézésével
k959 buzdítására nyitottam ezt a témát, amiben a UMIL-lel kapcsolatban felmerülő kérdéseket megbeszélhetjük.

Az UMIL honlapja nagyon jól leírja, hogy ez a kis eszköz mire szolgál, de azért röviden én is leírnám. A UMIL tulajdonképp egy keretrendszer (könyvtár) ahogy a neve is mondja (Unified MOD Install Library), mely megkönnyíti a MOD szerzők munkáját a telepítők elkészítésében. A szerzőnek csak annyi a dolga, hogy létrehoz egy php fájlt, abban megadja, hogy mit szeretne, hogy a telepítő csináljon, a MOD-jához mellékeli ezt a fájlt és a UMIL csomagot (egy, különálló könyvtár), és a UMIL elintézi a többi dolgot (pl. felhasználói felület biztosítása, verziókezelés, MOD eltávolító). A UMIL a legtöbb dolgot kezelni tudja, ami egy MOD telepítéséhez kellhet: konfigurációs változók hozzáadása, adatbázis módosítások (tábla hozzáadása, törlése, oszlopok kezelése, adatok feltöltése stb.), jogosultságok hozzáadása, modulok hozzáadása stb.

A UMIL gyakorlatilag mindent meg tud csinálni, amit a MODX-et értelmező AutoMOD nem tud. Az AutoMOD és a UMIL azért nem ugyanaz a kategória, de a kettő együtt sokkal könnyebbé teszi a MOD-ok telepítését a felhasználóknak. A MOD készítőknek pedig rendkívül leegyszerűsiti a munkáját, és a felhasználók kérdéseinek özönétől is megvédi őket (pl. hogy hogyan kell egy modult telepíteni az AVP-ben).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
k959
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.03.14. Péntek 17:08
Hozzászólások: 1128
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.08. 18:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagyon szépen köszönöm a gyors és önzetlen segítségedet.

Meg is ragadom az alkalmat, hogy rá kérdezek, van hozzá magyar nyelvi fájl valahol, mert én eddig nem találtam.
Viszont ha nincs akkor kellene fordítanunk neki. Vagy ha már valaki megtette, legyen szíves elérhetővé tenni másoknak is.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.08. 18:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

k959 írta:

Meg is ragadom az alkalmat, hogy rá kérdezek, van hozzá magyar nyelvi fájl valahol, mert én eddig nem találtam.
Viszont ha nincs akkor kellene fordítanunk neki. Vagy ha már valaki megtette, legyen szíves elérhetővé tenni másoknak is.
Néhány órája már van. :) Elvileg bele fog kerülni a mindenki által letölthető csomagba.

Ja, és ha már MOD készítéshez használható eszközről beszélünk, akkor érdemes megemlíteni a MODX Generatort és a MODX Creatort is. Ez a trió nagyban megkönnyíti a MOD-ok készítését/csomagolását.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.09. 17:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem ez a frontend a világért nem működne... ha tudtok hozzá adni egy példát, hálás lennék.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.15. 18:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én ezt a fájlt használtam kiindulási alapként, nagyjából minden benne van. Ha utána akarsz nézni egy műveletnek, akkor ajánlom a Wikit. Ha meg, úgy döntesz, hogy nem akarsz belebonyolodni, akkor akár használhatod a grafikus felületet is.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.15. 22:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Rájöttem, hogy hol a hiba. Mégpedig az lenne, hogy amikor hozzáadom a nyelvet akkor az egész szó nélkül simán meghal. Ötletek?
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.16. 00:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ööö, mit jelent az, hogy hozzáadod a nyelvet? :roll:
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.16. 08:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Annál a sornál hal meg, amikor megkapja a $user->add_lang('mods/autolink'); parancsot. Ha kiveszem ezt a sort akkor megy, csak nem látja a nyelvi fájl tartalmát.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.16. 14:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Először is fontos, hogy a telepítő fájl mindig a phpBB gyökérkönyvtárában legyen, máshogy sajnos az UMIL nem működik.

Ha azt a fájlt használod, amit belinkeltem, ott nincs lehetőség (ha szigorúan követed a példát) saját PHP kód közvetlen futtatására, így nem teljesen értem, hol szerepel nálad ez a kódrészlet, de nyelvi fájl meghívására a következő sor szolgál:

Kód:

$language_file = 'mods/umil_auto_example';

_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.16. 16:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha ezt a formát használom, a telepítő így is meghal. Jön az üres fehér lap. Ha nincs nyelvi fájl, akkor meg működik. Nem igazán tudom mi lehet a hiba, hiszen az összes nyelvi fájl UTF-8 BOM nélkül van mentve.
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.16. 18:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

Ha ezt a formát használom, a telepítő így is meghal. Jön az üres fehér lap. Ha nincs nyelvi fájl, akkor meg működik. Nem igazán tudom mi lehet a hiba, hiszen az összes nyelvi fájl UTF-8 BOM nélkül van mentve.
A nyelvi fájlodban nem hagytál le vesszőt a sor végéről ?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.16. 20:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
De de, az volt a baj. pedig esküszöm kb 200-szor megnéztem. Kösz :)
_________________
<M>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2010.02.16. 20:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

De de, az volt a baj. pedig esküszöm kb 200-szor megnéztem. Kösz :)
Szívesen :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2010.04.10. 22:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Bekerült a magyar nyelv thx mindenki nevében.

egyel több e a végén

Kód:

'THEME_CACHE_PURGE'            => '%s stílus újratöltésee',

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hydrogen
Vendég



Hozzászólás Elküldve: 2010.08.29. 20:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Törölve.



A hozzászólás legutóbb Hydrogen által 2021.09.08. 18:23-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés