3 kérdés: emailküldés, avatarok, rangok

Szerző
Üzenet
pottER
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.08.08. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.08. 15:32    Hozzászólás témája: 3 kérdés: emailküldés, avatarok, rangok
Hozzászólás az előzmény idézésével
1. ha e-mailt akarok küldeni ezt írja ki:

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php

2. Avatar galériát probáltam csinálni de nem megy az lenne a kérdés hogy a képeket csak fel kell tölteni a galéria mappába és kész vagy vmi ott is kell ügyködni. :)

3. Rangkészletet felraktam beállítoottam meg minden de nem mutatja sehol csak a rang nevét

Ötletek? :?:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.08. 17:28    Hozzászólás témája: Re: 3 hiba
Hozzászólás az előzmény idézésével

pottER írta:

1. ha e-mailt akarok küldeni ezt írja ki:

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php
Melyik szolgáltatónál vagy?

pottER írta:

2. Avatar galériát probáltam csinálni de nem megy az lenne a kérdés hogy a képeket csak fel kell tölteni a galéria mappába és kész vagy vmi ott is kell ügyködni. :)
A gallery könyvtárban kell készíteni alkönyvtárakat, és ide lehet feltölteni a képeket. A léterhozott könyvtárak nevei lesznek a kategóriák nevei (és egy kategória alatt a könyvtárban lévő képek szerepelnek majd).

pottER írta:

3. Rangkészletet felraktam beállítoottam meg minden de nem mutatja sehol csak a rang nevét
Az adminban a rangoknál (a szerkesztésnél) mutatja a képet? Valamint
tudnál adni egy oldal címet, hogy én is megnézhessem pontosan mit mutat?
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pottER
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.08.08. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.08. 17:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Már mint milyen szolgáltató. Ha úgy érted invitel de a honlap a freeweb -nél van.

Csináltam egy proba hozzászolást és a nevem alatt csak az van hogy admin mint administrator meg még egy admin ami a rang képnek a neve.

itt a link:
http://www.freeweb.hu/pottersradioblog/forum/viewtopic.php?t=7

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.08. 17:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pottER írta:

Már mint milyen szolgáltató. Ha úgy érted invitel de a honlap a freeweb -nél van.
Sejtettem... A freewebnél speciális a levélküldés, kell hozzá egy kis módosítást csinálni (majd mindjárt leírom):
1. Nyisd meg az includes/emailer.php-t!
2. Keresd meg a következő sort (227. sor):

Kód:

$result = @mail($to, $this->subject, preg_replace("#(?<!\r)\n#s", "\n", $this->msg), $this->extra_headers);

3. Cseréld ki erre:

Kód:

$result = @mail($to, $this->subject, preg_replace("#(?<!\r)\n#s", "\n", $this->msg), $this->extra_headers."X-FW-MailID: azonosító");

4. Keresd meg a következő sort (212. sor):

Kód:

$result = @mail($to, $this->subject, preg_replace("#(?<!\r)\n#s", "\n", $this->msg), $this->extra_headers);

5. Cseréld ki erre:

Kód:

$result = @mail($to, $this->subject, preg_replace("#(?<!\r)\n#s", "\n", $this->msg), $this->extra_headers."X-FW-MailID: azonosító");

6. Az azonosító helyére mindkét esetben írd be az fw-től kapott azonosítódat (a PHP/CGI levélküldés menüpont alatt tudsz magadnak kérni).
7. Mentsd el a fájlt, és töltsd fel.


A rangnál meg az a hiba, hogy rosszul linkeltél. Vagy nem kell az elejére / jelet tenni (a / unix-on a gyökérkönyvtárat jelenti, és nem a phpBB-ét), vagy rakj elé egy .-ot, és akkor a fórum könyvtáradhoz lesz viszonyítva a kép.[/code]
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!



A hozzászólás legutóbb fberci által 2005.10.30. 09:50-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pottER
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.08.08. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.08. 19:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
kiprobáltam mindegyik tök jól müködik de e-mail még mindig nem akar küldeni, pedig lekértem fw.hu ról az azonosítót még akkor se.


Nem lehet hogy

$this->extra_headers (itt) . "X-FW-MailID: azonosító");

veszző kell mondjuk én nem értek hozzá csak logikusan gondolkodok :) már ha sikerül néhanapján.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.08. 19:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pottER írta:

kiprobáltam mindegyik tök jól müködik de e-mail még mindig nem akar küldeni, pedig lekértem fw.hu ról az azonosítót még akkor se.


Nem lehet hogy

$this->extra_headers (itt) . "X-FW-MailID: azonosító");

veszző kell mondjuk én nem értek hozzá csak logikusan gondolkodok :) már ha sikerül néhanapján.
Az biztos, hogy nem kell vessző, a .-nak pont az a lényege, hogy összefűzi.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pottER
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.08.08. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.08. 19:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
fogalmam sincs hogy mi baja lehet, ezer thx a segítségért de ha van még vmi ötleted szivesen fogadom :lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pottER
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.08.08. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.09. 12:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
és itt "X-FW-MailID: azonosító" kell az " jel elötte meg utána mert kiprobáltam anélkül akkor meg ezt irta ki:

Parse error: parse error, unexpected ':' in /disk/raid2/p/o/pottersradioblog/forum/includes/emailer.php on line 227

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.09. 12:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pottER írta:

és itt "X-FW-MailID: azonosító" kell az " jel elötte meg utána mert kiprobáltam anélkül akkor meg ezt irta ki:

Parse error: parse error, unexpected ':' in /disk/raid2/p/o/pottersradioblog/forum/includes/emailer.php on line 227
Azzal biztosan nincs baj, tudok php-ban programozni, hidd el nekem :wink: . Itt vmi más hiba lehet.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pottER
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.08.08. Hétfő 2:00
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.09. 14:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
nem azért mondtam csak azért hogy ne hogy én legyek a hülye hogy te csak azért raktad oda h lássam a különbséget :oops:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
vicus
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.08.10. Szerda 2:00
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.10. 11:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Hasonló a problémám, nálam is a szolgáltató nem engedi a mailküldést olyan nagyon egyszerűen (tvn.hu). Mondjuk nagyobb baj az, h. napi 100-ban van limitálva a küldhető levelek száma, és ez a témafigyeléssel elég könnyen összejön. Egy csomó helyről már kiszedtem a mailos dolgokat (elfelejtett jelszó, téma figyelése, stb.), de 2 dolognak nem merek nekiesni: egyrészt, h. a profil beállításánál ne szerepeljen a "Mindig értesítsen, ha válasz érkezik", illetve a hozzászólás elküldésénél az "Értesítés, ha hozzászólás érkezik" opciók. Tud nekem vki segíteni, h. hogyan tudnám ezeket kiszedni?
Kösz előre is! vicus

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.10. 15:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

vicus írta:

Sziasztok!
Hasonló a problémám, nálam is a szolgáltató nem engedi a mailküldést olyan nagyon egyszerűen (tvn.hu). Mondjuk nagyobb baj az, h. napi 100-ban van limitálva a küldhető levelek száma, és ez a témafigyeléssel elég könnyen összejön. Egy csomó helyről már kiszedtem a mailos dolgokat (elfelejtett jelszó, téma figyelése, stb.), de 2 dolognak nem merek nekiesni: egyrészt, h. a profil beállításánál ne szerepeljen a "Mindig értesítsen, ha válasz érkezik", illetve a hozzászólás elküldésénél az "Értesítés, ha hozzászólás érkezik" opciók. Tud nekem vki segíteni, h. hogyan tudnám ezeket kiszedni?
Kösz előre is! vicus
Használj smtp-t, azzal elvileg mennie kell (elvileg az internetszolgáltatód ad, de ha nem akkor pl. mail.axelero.hu). Egyébként meg a 100 egyáltalán nem kevés a többi szolgáltatóhoz képest.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
vicus
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.08.10. Szerda 2:00
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.10. 22:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
köszi, így jó! :idea:
v.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
illegal_alien
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.05. Péntek 2:00
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.11. 07:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ismét én :D

Szóval most az lenne a problémám. amit a témaindítója is mondott, tehát:
Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : emailer.php

de ez nem email küldésnél jelenik meg, hanem amikor egy új hozzászólást elküld valaki. Nekem a tvn-en van az oldal, eddig tk jól csinált mindent - kb:10 hozzászólásig - mostmeg elkezdte ezt a marhaságot :x

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.08.11. 09:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

illegal_alien írta:

De ez nem email küldésnél jelenik meg, hanem amikor egy új hozzászólást elküld valaki. Nekem a tvn-en van az oldal, eddig tk jól csinált mindent - kb:10 hozzászólásig - mostmeg elkezdte ezt a marhaságot :x
A látogatóid megtalálták az Értesítés, ha hozzászólás érkezik funkciót :D (ezért is küld levelet).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés