Megjelent a phpBB 3.0.7-PL1

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.06. 13:20    Hozzászólás témája: Megjelent a phpBB 3.0.7-PL1
Hozzászólás az előzmény idézésével
A phpBB 3.0.7-be sajnos bekerült egy biztonsági hiba, mely az RC időszak alatt nem tűnt fel. A hiba az RSS csatornák használata esetében léphet fel, és azt eredményezheti, hogy olyan felhasználók is látják egyes fórumok tartalmait, akiknek nincs erre jogosultsága. A részletekért lásd a phpBB.com-on megjelent hírt.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.19. 09:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A következő verzióba pl pótolhatnák azt, hogy legyen a language/nyelv/mods mappába egy üres nyelvi fájl alapból.

Szerintem ez nem lenne hülyeség, ha alapból ott lenne sokak problémáját megkönnyítené.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.19. 10:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Milyen nyelvi fájlnak kéne ott lennie? Mi lenne a célja?
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.19. 11:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem arra gondol, hogy legyen egy üres index.php, hogy ne lehessen kilistázni a mappa tartalmát? :)
_________________
Vízipipa Fórum - Az ország első és legnagyobb vízipipás fóruma! Folyamatosan moderált és mindig találhatsz érdekes témát! :)
Vízipipa - Az ország első és legnagyobb vízipipás közössége. Legtöbb infó a vízipipáról, legnagyobb fórummal és a legtöbb cikkel!
Vízipipa Blog - Egy blog, melynek fő témaköre a vízipipázás! Minden információ: tippek, hírek a hazai és külföldi fronton, dohány tesztek és miegymás!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.19. 11:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egy üres hozzárendelt nyelvi fájl.
A célja meg az lenne, ha új mondatot vagy szót akarna valaki felvenni akkor oda kéne csak beírni
és nem egy már meglévőt pótolni mint pl a common.php nyelvi fájlt.
Így frissítésnél nem tűnének el az új felvet szavak ill. mondatok.

Sok oldalon direktbe írnak a html-be és megváltoztatják inkább a fájl kódolást, hogy ne legyen gond, de a gyorsítótárazás során igen is nagy gubancot csinál.

A másik sokan szerkesztik a már meglévő nyelvi fájlokat és ez nehézé teszi számukra a frissítést.

Ha lenne erre a célra egy plusz nyelvi fájl akkor sokaknak segítene szerintem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.19. 11:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Pont az a lényege az egésznek, hogy mindenki létrehozhat saját nyelvi fájlt, így nem keverednek a különböző MOD-ok (pl. a MOD frissítésénél sem).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.19. 19:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
De én nem a modokról beszélek mert azoknak van saját nyelvi fájlai már amelyiknek :?
Hanem amit a felhasználó ír magának plusz dolgokat bele vagy, ha egy mod kéri, hogy írj bele a commonba akkor ezeket a sorokat mind ebbe az üres nyelvi fájlba belelehetne szórni.
Azért lenne jó mert sokan nem tudják, hogy kell beletenni vagy ép meghívni új nyelvi fájlt nem mintha olyan bonyi lenne csak lenne olyan akinek ez segítene.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.19. 20:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

De én nem a modokról beszélek mert azoknak van saját nyelvi fájlai már amelyiknek :?
Hanem amit a felhasználó ír magának plusz dolgokat bele vagy, ha egy mod kéri, hogy írj bele a commonba akkor ezeket a sorokat mind ebbe az üres nyelvi fájlba belelehetne szórni.
Azért lenne jó mert sokan nem tudják, hogy kell beletenni vagy ép meghívni új nyelvi fájlt nem mintha olyan bonyi lenne csak lenne olyan akinek ez segítene.
Én ezt támogatnám, én örülnék hasonlónak. :roll:
_________________
Vízipipa Fórum - Az ország első és legnagyobb vízipipás fóruma! Folyamatosan moderált és mindig találhatsz érdekes témát! :)
Vízipipa - Az ország első és legnagyobb vízipipás közössége. Legtöbb infó a vízipipáról, legnagyobb fórummal és a legtöbb cikkel!
Vízipipa Blog - Egy blog, melynek fő témaköre a vízipipázás! Minden információ: tippek, hírek a hazai és külföldi fronton, dohány tesztek és miegymás!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2010.03.20. 15:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

Hanem amit a felhasználó ír magának plusz dolgokat bele vagy
Ne írjon bele, hozzon létre új fájlt.

KillBill írta:

ha egy mod kéri, hogy írj bele a commonba
MOD meg plána ne írjon bele.

KillBill írta:

Azért lenne jó mert sokan nem tudják, hogy kell beletenni vagy ép meghívni új nyelvi fájlt nem mintha olyan bonyi lenne csak lenne olyan akinek ez segítene.
Jó, de erre szerintem nem az a megoldás, hogy egy barkács megoldást könnyítünk meg, hanem elmagyarázzuk a rendes megoldást (ami nem sokkal bonyolultabb a másiknál). Márcsak azért is, mert egy ilyen módosítás mást is a barkács megoldás használatára ösztönözne.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2010.04.05. 18:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Van egy nagy hibája a phpBB-nek vagy legalábbis én nem találom rá meg az alkalmazást.

Pl van 3 csoport regisztráltak, vip , támogatók

úgy határozok, hogy törlöm az összes felhasználót a csoportokból akkor az összes felhasználó eltűnik
és nincs olyan funkció, hogy pl tegye az összes csoport nélküli felhasználót a reg csoportba vissza.

Vagyis, csak felhasználó keresése van ahol mondjuk 30 embert tudok egyszerre kijelölni na ez nagy móka 50000 felhasználónál nem ?

de ugyan ez van akkor is ha pl kimentem az összes felhasználót és rátolom egy nyers fórumra akkor sincs csoportja.

Tehát hiányolom azt, hogy az összes csoport nélküli felhasználót nem lehet hozzáadni egy adott csoporthoz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2010.04.27. 07:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Most, hogy átvittem a használt fórumból az adatokat egy friss adatbázisra kiderült, hogy több újraszinkronizálási funkció is hiányzik.

Mivel mi van akkor, ha az emberke mint pl most én is úgy dönt, hogy csak a lényeget importálja és a többit újra szeretné építeni.

Tehát importálásra a következők kerülnek.

Userek,Fórumok, Topikok, Postok, csatolmányok,smile,avatar

és a többi nem, mint pl a következők:

config, pm, barát, csoport, jogok, stb....

1., Az avatart át kellet nézni miért is nem jönnek be a feltöltött képek, hát kiderült a config tartalmazz egy egyedi kódsort amit át kellet vinni az új adatbázisra.
Erre is lehetne egy bevizsgálás ami frissítené a már létező kódsora azt a config sort. (Mert megoldható !)

2., Importáltam a felhasználókat, de a pm tábla adatait nem, így a felhasználók pm adatai nullázásához saját mysql parancsot kelet írni, hogy lenullázzam az értékeiket.

3., A megjelenés használók számát szintén nem lehet szinkronizálni.

4., A group tábla adatait szintén nem vittem át, így a felhasználók kint maradnak üresjáraton szintén nem lehet szinkronizálni, pedig jó lett volna egy kattal megcsinálni. (Tehát lenne egy olyan szinkronizálás ami azokra a felhasználókra vonatkozik akik nincsenek benne egyik csoportba sem így, ha szinkronizálnám akkor az összes ilyen felhasználó bekerülne a reg vagy az újonnan reg csoportba.)

A fórumot teljes mértékben újra lehet szinkronizálni ami jól is működik, de a felhasználókat és a megjelenést már nem.

Ha most ugyan ezt megpróbálja egy nem hozzáértő azt hiszem lerágná a 10 körmét mire az összes kérdésére választ kapna, hogyan is kell az adatokat helyre állítani.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2010.04.27. 13:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

KillBill írta:

Mivel mi van akkor, ha az emberke mint pl most én is úgy dönt, hogy csak a lényeget importálja és a többit újra szeretné építeni.
Erre nagyon egyszerű a válasz: ilyen funkciót a fórum nem tartalmaz (értsd ez nem rendeltetésszerű használat). :)

Egyébként a Support Toolkit környékén nézz körül, abban mintha emlékeim szerint lennének hasonló funkciók, de a többit magadnak kell megcsinálnod (ehhez a STK mondjuk egy jó keretrendszer).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2010.04.27. 14:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Egyébként a Support Toolkit környékén nézz körül, abban mintha emlékeim szerint lennének hasonló funkciók, de a többit magadnak kell megcsinálnod (ehhez a STK mondjuk egy jó keretrendszer).
Nekem nem kell én megoldottam hamar, de nem mindenki ért ennyire hozzá sőt.

Amúgy meg szerintem a szinkronizálásnak ép ez lenne a célja nem ?

Ha pl valaki beletöröl kézzel az adatbázisba akkor a szinkronizálás átnézi a valós adatokat és annak megfelelően újra írja az értékeket csak ép nincs mindenre szinkronizálás :shock:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
zsolti10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.01. Vasárnap 18:26
Hozzászólások: 233
Hozzászólás Elküldve: 2010.05.21. 19:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez a PL-1 a szétágazás miatt van, vagy a kevés újdonság miatt, vagy egyéb oka van?
Azonkívűl a PL minek a rövidítése, ha egyáltalán rövidítés (feltételezem, nem Lengyelország akar lenni)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hydrogen
Vendég



Hozzászólás Elküldve: 2010.05.22. 07:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Törölve.



A hozzászólás legutóbb Hydrogen által 2021.09.08. 18:37-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés