"Előreszaladt" az idő

Szerző
Üzenet
nonprofit
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.06.04. 09:08    Hozzászólás témája: "Előreszaladt" az idő
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tegnap (június 3.) a fórumomon különös dolog történt. Megjegyzem, mostanában nem raktam fel MOD-okat és mást sem változtattam...

Azt vettem észre, hogy az utolsó 3-4 hozzászólás dátuma június 5-i, vagyis jövőbeni!Köztük az enyém is.
Üzenetet akartam írni az egyik topicba, de a rendszer nem engedte.
Viszont privát üzenetet enged. Aztán regisztrálta egy másik névvel, azzal simán lhet küldeni a topicba is. Feltételezem, hogy június 5-ig nem birok majd üzenetet küldeni a topicba az eredeti useremmel, legalábbis remélem .
De mi történhetett???

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
nonprofit
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.06.04. 09:21    Hozzászólás témája:
Az történhetett, hogy egy ideig a fórum órája előeszaladt , aztán visszaállt. Mert most vettem észre, hogy a főoldalon az óra (amt egyszer sem babráltam) pontosan 1,5 nappal többet mutat a valódinál... Ma reggel pedig a reális időt mutatta. Nekem nagyon nem jó ez a helyzet, mert a hozzászólások pontos időpontja nagyon fontos a játékban ami a fórmon zajlik.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.06.04. 10:52    Hozzászólás témája:
Időzóna beállítást ellenőrizted?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nonprofit
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.06.04. 12:04    Hozzászólás témája:

fberci írta:

Időzóna beállítást ellenőrizted?
Persze, GMT+1... de át se állítottam, egyszer se. 36 órát ment előre, aztán visszaállt.

Közben azóta mégegyszer megtörtént.
A legnagyobb gondom ezzel még az, hogy ha épp akkor küldd valaki üzenetet amikor előremegy az idő, akkor 36 órán keresztül nem engedi új üzenetet küldeni, azt írja ki:
Nem küldhetsz rövid időn belül több hozzászólást, várj egy kicsit. :cry:

És most mindazok, akik ma meglátogatták a fórumot, látszólag még online vannak, pedig nincsenek ott. Nézd meg kérlek, lent a főoldalon:
http://onlinekladionica.uw.hu/phpbb2/index.php

Egy hónapja indítottam a fórumot, eddig ilyesmit nem vettem észre.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.06.04. 13:44    Hozzászólás témája:
Mikor ment előre neked az idő? Ennek a pontnak a meghatározása nagyon fontos, ez alapján lehet elindulni (nekem jó időpontot mutatott).
Lehet, hogy a feltett modok is bekavarhatnak.

Szerk.: Másnak is volt baja az uw-n, valószínűleg szerverhiba.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
nonprofit
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.06.04. 14:33    Hozzászólás témája:
Többször is előre mehetett, valszeg rövid időszakokra... mindez tegnap és ma d.e.

Hát remélem hogy csak szerverhiba az uw-nél. :roll:

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.08.30. 11:46    Hozzászólás témája:
Kicsit feleleveníteném én ezt a témát.

Problémám van ugyanis az idő-kiírásokkal.

A fórum ADMIN paneljén is +1 órára van állítva, illetve a USER-beállításnál is... mégis, az összes hszólást, mindent -1 órás eltolódással látok.
Tipp, hogy mi lehet ennek az oka?

(Kipróbáltam, visszatettem az ADMIN panelon 0-ra. Akkor is -1 órás eltolódásban maradtam...)

Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.08.30. 15:56    Hozzászólás témája:
A fórum kettes verziószámú vonala nem támogatja a téli/nyári időszámítást, sajnos át kell állítanod kézzel mindenkinél GMT+2-re (kód).

Waterhouse
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.15. 19:05    Hozzászólás témája:

nonprofit írta:

És most mindazok, akik ma meglátogatták a fórumot, látszólag még online vannak, pedig nincsenek ott.
Pár órája nekem is visszament a szerver órája 6 évvel (!) és az idézett probléma miatt valótlan felhasználómennyiség került be "A legtöbb felhasználó: (x)" statisztikába "2000. Jan. 4. 3:48" dátummal.
Már visszaállították az órát, de a statisztikában ottmaradt a 2000-es dátum. Ezt tudom valahogy javítani és visszaírni ami korábban volt?

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.15. 19:09    Hozzászólás témája:

Waterhouse írta:

Pár órája nekem is visszament a szerver órája 6 évvel (!) és az idézett probléma miatt valótlan felhasználómennyiség került be "A legtöbb felhasználó: (x)" statisztikába "2000. Jan. 4. 3:48" dátummal.
Már visszaállították az órát, de a statisztikában ottmaradt a 2000-es dátum. Ezt tudom valahogy javítani és visszaírni ami korábban volt?
Az adatbázisban a phpbb_conifg táblában a record_online_users értékét állításd át pl. 0-ra. Így a dátum az első felhasználó megjelentével meg fog változni.
A következő sql parancs is ezt csinálja:

Kód:

UPDATE phpbb_config SET config_value = '0' WHERE config_name = 'record_online_users';

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés